Jump to content

PEYGAMBER EFENDİMİZ ŞİZOFREN Mİ ÜÇKAĞITÇI MI?

Recommended Posts

müslümbaba peki bunu kanıtlicak bi delilin varmı.peygamberimiz 1400 yıl önce nerden bildin anne karnındaki oluşumu.ozaman teleskop yoktu dimi.teknolojide yoktu.neden modern emriyoloji aşağıdaki ayeti destekliyor.

13.Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.

14.Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne Yücedir.

neden peki?

yani harun kardeş bunu allah demese insanlar anlamayacaklarmıydı..herşey gözler önünde zaten..kuran yazsa nolur yazmasa nolur..belliki o su damlası sağlam kadın rahmine gidiyor..ve o damlacık büyüyor dışarı çıkıyor..et ve kemikten ibaret ..gözler önünde yani...

ben bu kuranda çok aradım mucize ama bulamadım..varsa bir ayet yazarmısın..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben yazayım bir ayet..

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ

"Küllü nefsin zaikatül mevt "

Her nefis Ölümü Tadacaktır..

(ENBİYÂ suresi 35. ayet)

Ölüm öldürülüp, kabir kapısı kapanmadığı sürece insanın önünde iki yol var...

Ya Kur'an-ı Kerim'in gösterdiği yol; Ya hiçlik....

Sitelerde Paylaş

''Her nefis Ölümü Tadacaktır..''<br /><br />Muhammed bu ayeti yazmak için çok uğraşmış olması gerekiyor. Amma zor bir çıkarım. Bilmiyorduk yahu.Tamam Kuran kutsal bir kitapmış, kabul ettik bu ayetten sonra...

tarihinde dragonemc2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben yazayım bir ayet..

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ

(ENBİYÂ suresi 35. ayet)

mask nerde mucize..

ben her canlı ölümü tadamayacaktır diyorum.çünkü insanlar öldüğünü bilmeyecekler..bumuydu mucize..

ya kuran ya hiçlik mi mucize..dürüst ol maskeli..

Sitelerde Paylaş

Başak..

Nerden biliyorsun.. Ölüp, dirildin mi ki.? Buncaölen nereye gidiyor; Bu hayat nerden geliyor.. Sen ve ben bu dünyadan alıp başımızı gideceğimizi mi sanıyorsun.. ? Bu dünyadaki hayatımızın bir neticesi olmıyacağını mı sanıyorsun.. _? Aldanıyorsun..!

Sitelerde Paylaş
Başak..

Nerden biliyorsun.. Ölüp, dirildin mi ki.? Buncaölen nereye gidiyor; Bu hayat nerden geliyor.. Sen ve ben bu dünyadan alıp başımızı gideceğimizi mi sanıyorsun.. ? Bu dünyadaki hayatımızın bir neticesi olmıyacağını mı sanıyorsun.. _? Aldanıyorsun..!

ya sen nerden biliyosun maskeli..gidip gelen varmı..tabiki yok olup gidecez..yok olup gitmekten bu kadar korkma bence..bir tek hayatımız var..onu değerlendirmeyi bilmiyorsak verilen saçma sapan vaatlara kanmayı tercih ederiz..

tarihinde basakbil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hz. Muhamede birde bu açılardan bakın bakalım.... Biraz daha geniş açıdan düşünün; kimmiş, neler yapmış, nasıl bir çığır açmış v.s..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=1560&hl=

ne zaman vazgeçeceksin maskeli bırak şu destanları..okunmuyo zaten..bi tarafta yazılar bi tarafta gerçekler..yazılarla boğuşup duruyosunuz yaa..gerçekleri görün artık..

sonra kim gidip gelmiş öbür tarafa maskelii.öle bişe yok..neden yapıyosun bunu sen..neden birilerine inanıyosun..gördüklerine inan.yoksa boşa geçip giden ömrün yazık olmasın diemi uğraş veriyosun..

Sitelerde Paylaş
Ben yazayım bir ayet..

????? ?????? ????????? ?????????

(ENBİYÂ suresi 35. ayet)

Budist olsalar olmaz mı? Dünyada tek din mi var? Kimse "ayranım ekşi" demiyor... Doğru dinin ne olduğu ise belirsiz ve bilinemez durumda... İnanç eksenine dayalı bir ceza-mükafat sistemi ise adil değil ve imkansız... Bütün bu gerçekler din olayının tümüyle bir safsata olduğunun güçlü delilleridir...Hıristiyan bir ülkede doğanların yüzde kaçı ve müslüman bir ülkede doğanların yüzde kaçı müslüman ölüyor ? Bu istatistik yüzdeler bile daha baştan adalet olmadığını ve dinlerin imkansız olduğunu gösterir... Aklınızı kullanın...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Başak..

Doğmadan önce neredeysen oraya gideceksin, hatırlıyor musun?...

Sitelerde Paylaş

Muhammed' in gösterdiği semptomlar şizofreninin belirtileridir. Sanırım o zamanlarda hastalığı ilerlemişti ve Allah' la konuştuğunu zannediyordu.

Teist arkadaşlara şaşıyorum valla zamanında kafaları acaba nasıl Allah' la kitapla doldurulmuştur. Bu kadar gerizekalıca bir şeye eşekler bile inanmaz.

Ateist arkadaşlara da bir önerim var. Bu adamlara yıllar yılı anlatsanız anlamayacaklardır arkadaşlar boşunuza nefesinizi tüketmeyin. Daha teleskopla mikroskobun ayrımını bilmeyen adamı neyi anlatabilirsiniz ki? Bırakın kendi Allahlarıyla başbaşa kalsınlar.

Dinler zamanla ortadan kalkacaktır. İnsanlar henüz yeni kendilerine gelip ciddi ciddi sorgulamaya başladılar. Din gibi büyük bir yanılgıyı insanlar yakın zamanda anlayacaktır. Öyle bir zaman gelecek ki vay be diyecekler zamanında atalarımız tanrılara inanmışlar.

İnsanlar dini korkular üzerine yaşamak yerine, insan gibi yaşayacaklar. Yapmaları gerekenleri din değil kendi bilinçleri rehberliğinde bulacaklardır.

Onun için nefes tüketmek boşa.

Sitelerde Paylaş
Dalaylama der ki "Ben bir budist'im ama herkes budist olsaydı dünya çekilmez biryer olurdu" Dalaylama bunu derken Müslümanlar nedense sürekli yayılmak ve pisliklerini heryere yayma arzusu içindeler. Ya seve seve ya başka türlü hesabı...

bu güzel kardeşlerimiz cehennem azabından kurtulsun diye mi yapıyorlar ?

Alakası yok

Kendileri arap putu Allah için namaz, oruç,hac bir bir çok ibadetlerle eziyetlere katlanırken,( kış günleri sabahın köründe buz gibi soğuk suyla abdest almak)ve yine bir çok haram diye nitelenen ama nefse hoş gelen şeylerden uzak durmak için çırpınırken, ateistlerin bunları umursamayıp keyfince hayat yaşamaları bunların nefsine çok ağır geliyor,yani açıkçası kıskanıyorlar.

tarihinde bLeedrobe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yani harun kardeş bunu allah demese insanlar anlamayacaklarmıydı..herşey gözler önünde zaten..kuran yazsa nolur yazmasa nolur..belliki o su damlası sağlam kadın rahmine gidiyor..ve o damlacık büyüyor dışarı çıkıyor..et ve kemikten ibaret ..gözler önünde yani...

ben bu kuranda çok aradım mucize ama bulamadım..varsa bir ayet yazarmısın..

nedemek insanlar anlamicaklardı.bunu hz muhammedde bilemezdi.bir başkasıda.evet bebek gelişimi ile ilgili 1800 yıl önce tahminler yapılmış ama bunların hiçbiri modern embriyolojiyle yakından uzaktan alakası yok.sen modern ebmriyoloji diye birşey duymadınmı.peki araştırmalarını duydunmu hiç.eğer araştırmak istiyorsan hiç embriyolog doktor tanıdığın yokmu git sor.sorduğunda ayette anlatılan süreci sana anlatıcaktır

muminun:

13.Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.

14.Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne Yücedir

Sitelerde Paylaş
kuran senin cinsel organından bahsedecek hali yokya.elbette belden çıktığını söylicek.

Ha yani kurani yazan sahsiyet gercegi bilmediginden cahil cuhela ioldugundan degil, usluplu ve kibar olmak icin yalan, yanlis yazmis oyle mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...