Jump to content

Youtube'da yeni videolar

Recommended Posts

Benim sana sordugum tek soru var bir haftadır.

Bir aracın var beynin ve birde amacın amaca ulaşmak için hayaller mi kurarsın yoksa gerçekçi olup eyleme mi geçersin ?

Demek istediğini anladım, ama bişiyi de belirtmek lazım, siz müslüman olanı sadece hayal kuran rüyada yaşayan bir insan gibi düşünüyorsunuz. Peki ben de sana bir soru sorucam:

O eleştirdiğiniz ve reddettiğini mesajlarda, 'Hayal kurun ve o hayallerle yetinin' mi diyor?

Sitelerde Paylaş
Demek istediğini anladım, ama bişiyi de belirtmek lazım, siz müslüman olanı sadece hayal kuran rüyada yaşayan bir insan gibi düşünüyorsunuz. Peki ben de sana bir soru sorucam:

O eleştirdiğiniz ve reddettiğini mesajlarda, 'Hayal kurun ve o hayallerle yetinin' mi diyor?

Ben öyle birşey demedim.

Sorun çok fazla din ve Tanrı olması hangisine tapıcaklar ?

Bu kadar fazla hayal dünyası iyi degildir.

Müslümanlar adaleti aramak yerine Allahından bulsun derler dinsizler hakkını ararlar.

Nasip degilmiş Allah yazmamış derler Müslümanlar bir işi beceremdikleri zaman dinsiz kendini eleştirir ve acıklarını görür.

Bunlar cok basit örnekler cok cok cok daha fazla cogaltılabilir.

Burda anlatmak istedigim şey Tanrı insanların olaylara kılıf uydurmasıdır.

Sitelerde Paylaş
Ben öyle birşey demedim.

Sorun çok fazla din ve Tanrı olması hangisine tapıcaklar ?

Bu kadar fazla hayal dünyası iyi degildir.

Müslümanlar adaleti aramak yerine Allahından bulsun derler dinsizler hakkını ararlar.

Nasip degilmiş Allah yazmamış derler Müslümanlar bir işi beceremdikleri zaman dinsiz kendini eleştirir ve acıklarını görür.

Bunlar cok basit örnekler cok cok cok daha fazla cogaltılabilir.

Burda anlatmak istedigim şey Tanrı insanların olaylara kılıf uydurmasıdır.

Evet bence de bu söylemler taraflı söylemlerdir. Bilerek sanki inanmanın artı bir değeri yokmuş sadece bu dünyaya zararı varmış, yol gösterici kitapların dedikleri aslında hiç bu dünya ile alakalı olmayıp hatta marsla alakalıymış gibi çok önemli bir tenezülle olaya yaklaşım doğrusu insana hiç sevecen ve güvenilir gelmiyor.

Sitelerde Paylaş
Evet bence de bu söylemler taraflı söylemlerdir. Bilerek sanki inanmanın artı bir değeri yokmuş sadece bu dünyaya zararı varmış, yol gösterici kitapların dedikleri aslında hiç bu dünya ile alakalı olmayıp hatta marsla alakalıymış gibi çok önemli bir tenezülle olaya yaklaşım doğrusu insana hiç sevecen ve güvenilir gelmiyor.

İletimle alakasız bir cevap ama ne yapalım buda bir şey (:

Kur'an'ı ele alırsak kutuplarda yaşayan birisi için hiç bir şey ifade etmez.

Brezilyada yaşayan birisi içinde öyle Japonya'da öyle...

Dinlerin insanların uydurdukları şeyler oldugunu anlayamıcak "insanlar" var ve bunlara öyle baglılar ki..

Dinsiz bir dünya insanların çok farklı düşüncelerde oldugu bir çağda olabilir.

Sitelerde Paylaş
İletimle alakasız bir cevap ama ne yapalım buda bir şey (:

Kur'an'ı ele alırsak kutuplarda yaşayan birisi için hiç bir şey ifade etmez.

Brezilyada yaşayan birisi içinde öyle Japonya'da öyle...

Dinlerin insanların uydurdukları şeyler oldugunu anlayamıcak "insanlar" var ve bunlara öyle baglılar ki..

Dinsiz bir dünya insanların çok farklı düşüncelerde oldugu bir çağda olabilir.

Eğer Kuran'dan kastın 'Örtünme' biçimi ise. Evet. Eğer yaşam tarzı çöl olanlara seslenişini kastediyorsan. Evet.

Bir soru daha sorayım o zaman. Aç bak Kuran'ın ilk suresinin ilk ayetleri Kutuplarda yaşayan insanlar ile alakalı olmayabilir mi? Kuran yaşam tarzına mı atıf yapıyor yok sa evrensel değerlere mi? :acute:

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çevirisine girişmiştik bu video'nun,

Bizden önce çevrilmiş olduğunu yarıda anladık...

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry399084

forumda konusunu bile açmıştım

Video niye verilmedi falan demek yanlış yani...

Ben geçtim ya dalgamı. Sen yok muydun?

DAWkİNs=? DArWİN Bak buradan bir motivasyonu var bu adamın. Bu kadar yani anladın mı?

Darwin darvin diye okunur

dawkins dovkins diye okunur.

Aradaki fark seni şaşırtmasın inevitable?

Okunuşta ki önemli olan budur; (çünkü vurgudan bahsetmişsin) sadece 4 harf benzer ( d-v-i-n )

ve birisi 6 harfli diğeri 7 harfi

Herhalde iyice araplaştınız ki sondan,ortadan baştan harf benzerliğini bir sayıyorsunuz

Bak sana daha güzel bir örnek

ahmet , mehmet isimleri bile dawkins ve darwin isimlerinden daha çok birbirine benzer...

Son heceleri aynıdır, ve üstelik gene 4 harf benzerdir...

Yani adı mehmet olduğu için; ahmet kaya'dan motive olan bir adamın ihtimali dawkinsden yüksektir...

tarihinde CasTRo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eğer Kuran'dan kastın 'Örtünme' biçimi ise. Evet. Eğer yaşam tarzı çöl olanlara seslenişini kastediyorsan. Evet.

Bir soru daha sorayım o zaman. Aç bak Kuran'ın ilk suresinin ilk ayetleri Kutuplarda yaşayan insanlar ile alakalı olmayabilir mi? Kuran yaşam tarzına mı atıf yapıyor yok sa evrensel değerlere mi? :acute:

Kur'an'ın evrensel degerlerinden bahsette öğrenelim.

Sitelerde Paylaş
Kuran'da evrensel olan bir şeyden bahsetmemiş mi yani? Bu da yaladır de de artık biz de tamamen rahatlayalım. Lütfen de. :acute:

Kur'an belki evrensel olan birşeyden bahsetmiştir ama

Evrensel değildir. Büyük bir çoğunluğu bölgesel ve tarihseldır.

Sitelerde Paylaş
Kur'an belki evrensel olan birşeyden bahsetmiştir ama

Evrensel değildir. Büyük bir çoğunluğu bölgesel ve tarihseldır.

Sen sus bir kere Castro ben Darvain ile Dawkinsin vurgu bütünlüğünü anlattım bir kere. Sen istediğin kadar linguistik yap, adam bayağa bir gaza gelmiş.

Sitelerde Paylaş
iyide olmuyor ki.. T.C nin yasağına uramış çoğu site...

Araya başka prgler koyunca da; linki bulamıyor...

Neyse,

Burda youtube kapalı.

başka hal çare anlatın

Youtube jacker yükleyin. Sorunsuzdur, virüssüzdür.

http://rapidshare.com/files/139133646/Youtube_Jacker_2.rar

Alternatif link:

http://www.cnntrap.net/CrasHofCinneT/Youtube_Jacker_2.rar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...