Jump to content

Gerçekler sizin için hakaret gibi gelebilir

Recommended Posts

Yaratıcıya inananlara şimdi taşadıkları evren hakkında birtakın bilgiler verecegim ve bunlar bilim tarafından kanıtlanmıştır...

Çevremizde gördüğümüz cisimlerin bir bütün olmadığını sanırsam herkez bilir, bunların küçük yapıtaşları vardır.

Bu yapıtaşlar atomlardır herkezin bildiği gibi...

İnsanların ve diyer canlıların da yapı taşları vardır ve doğal olarak onlarda atomlarıdır...

(Daha bunun farkında olmayan insanlar var, ne kadar üzücü...)

Eğer aynı elemente ait 2 atomun birbirinden farkı yoksa bizimde çevremizde gördüğümüz maddelerden farkımız yoktur yani onlardan gelmişizdir... ve buna uyarakda evrim direkmen ortaya çıkmaktadır.

(Bilim hakkında ise şunları söylemek istiyorum Bilim inanılacak bişe değildir. Bilim üzerinde çalışırken hangi inanca sahip olursanız olun inançlarıınızı bir köşeye atıp bilimsel bir çalışmaya bu şekilde başlamalısınızdır... Bu eğitimide lisede fln verdiklerini zannediyorum, bilgi amacı ile yazdım...)

Ve kandırıldıklarını anlayan(yada anlamak istemeyen) Yaratıcıya inananlar bu tip görüşlere herzaman karşı çıkmışlardır ve yalanlamaya çalışıyorlar görüşü çökertmeye çalışıyorlar çünkü...

Bu bilimsel bir gerçek olan evrim teorisi dini ciddi derecede hatta yok olma eşiğine kadar getirebilecek bir tehdit yaratıyor...

Yorum okuyucuların buyrun çekinmeden herkez yorum yazabilir.....

tarihinde Materyalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yaratıcıya inananlara şimdi taşadıkları evren hakkında birtakın bilgiler verecegim ve bunlar bilim tarafından kanıtlanmıştır...

Eğer aynı elemente ait 2 atomun birbirinden farkı yoksa bizimde çevremizde gördüğümüz maddelerden farkımız yoktur yani onlardan gelmişizdir... ve buna uyarakda evrim direkmen ortaya çıkmaktadır

bunu kim kanıtlamış neye dayanarak söylemiş.ateist bi bilim adamının şarlatanlıkları bunlar.elementle ait 2 atom aynıymışta bizimde bu maddelerden farkımız yokmuşta.:))))))))))). çok pot kırmış bu bilim adamı çokkkkkkkkk

Sitelerde Paylaş
bu tür ateist bilim adamlarının uydurdukları hurafeler islamı çökertemez.buna gücü yetmez.

bilim adamları uydurmuyor bunları, bilimsel yönteme dayalı araştırma sonucu bu bilgileri ortaya koyuyorlar. hurafe deyip kendinizi boşuna kandırmayın.

Sitelerde Paylaş

İşte aynen bunu yapıyorsunuz size karşı oluşmuş (belki istemeyerek ortaya çıkmış bişey bile olsa) ters bir fikir(bu aynı zamanda dinlerin zayıflığınıda gösterir bir evrim teorisi ile yıkılacak dinlerin, ne kadar zayıf olduğunu ortaya koyar!!!) görünce hemen yalanlamaya başlıyorsunuz sizin cahilliğinizi ben 50 kilometre öteden anlarım...

Sitelerde Paylaş
İşte aynen bunu yapıyorsunuz size karşı oluşmuş (belki istemeyerek ortaya çıkmış bişey bile olsa) ters bir fikir(bu aynı zamanda dinlerin zayıflığınıda gösterir bir evrim teorisi ile yıkılacak dinlerin, ne kadar zayıf olduğunu ortaya koyar!!!) görünce hemen yalanlamaya başlıyorsunuz sizin cahilliğinizi ben 50 kilometre öteden anlarım...

hocam yıkabiliyosa yıksın hodrimeydan diyorum ben.

Sitelerde Paylaş

seni sevdim ılımlı bi insana benziyorsun.senle tanışmayı çok isterdim.çok araştırmacı bi duruşun var yanlız yanlış araştırmalar yapmışın.

Sitelerde Paylaş

Çevremizde gördüğümüz cisimlerin bir bütün olmadığını sanırsam herkez bilir, bunların küçük yapıtaşları vardır.

Bu yapıtaşlar atomlardır herkezin bildiği gibi...

İnsanların ve diyer canlıların da yapı taşları vardır ve doğal olarak onlarda atomlarıdır...

(Daha bunun farkında olmayan insanlar var, ne kadar üzücü...)

Eğer aynı elemente ait 2 atomun birbirinden farkı yoksa bizimde çevremizde gördüğümüz maddelerden farkımız yoktur yani onlardan gelmişizdir... ve buna uyarakda evrim direkmen ortaya çıkmaktadır.

(Bilim hakkında ise şunları söylemek istiyorum Bilim inanılacak bişe değildir. Bilim üzerinde çalışırken hangi inanca sahip olursanız olun inançlarıınızı bir köşeye atıp bilimsel bir çalışmaya bu şekilde başlamalısınızdır... Bu eğitimide lisede fln verdiklerini zannediyorum, bilgi amacı ile yazdım...)

Ve kandırıldıklarını anlayan(yada anlamak istemeyen) Yaratıcıya inananlar bu tip görüşlere herzaman karşı çıkmışlardır ve yalanlamaya çalışıyorlar görüşü çökertmeye çalışıyorlar çünkü...

Bu bilimsel bir gerçek olan evrim teorisi dini ciddi derecede hatta yok olma eşiğine kadar getirebilecek bir tehdit yaratıyor...

Yorum okuyucuların buyrun çekinmeden herkez yorum yazabilir.....

Sn. Meteryalist..

Bende size bir bilgi vereyim.. Bu söylediklerinizi ve bilimin şuanki geldiği son noka olan Quantum teorilerini bundan yüzlerce yıl önce Mevlana, Muhyiddini Arabi, İmam-ı Rabbani v.s gibi büyük zaatlar (özellikle bu üçü açık bir dil ile) söylemişler ve eserlerinde yazmışlar.. Hatta daha da ötesine geçmişler ve bu atom dediğimiz maddenin temel taşının aslında temel olmadığını; bunlarında zerrelerden yaradıldığını; her zerrerin hiç durmadan hareket ettiğini de yazmışlar... Hatta bunun da ötesine geçerek bu zerrelerin arkasında tecelli eden Esmanın hikmetlerini de yazmışlar..

Hatta bir tek Atomun; kainatla aynı modelde yapılandığını; herşeyin aslında Allah Katında 1 tek şey olduğunu da yazmışlar...

Şimdi sizin yukarda yazdıklarınız ancak Bu Kainatın Mutlak ve Muhit bir yaradıcısın olabileceğine delil ve ispattır.. Yoksa Kainat içindeki zerreler adedince ilahlara inanmaya mecbur kalırsınız..

Sitelerde Paylaş
yaratılışı siz çoktan kanıtladınızda konuşuyorsunuz evrimde bir teoridir yaratılış'ta ama yaratılış hakkında tek dayanağınız kuranı kerim buyrun kanıtlayın ama bizim dayanağımız koskocaman evren *hodrimeydan harun25 :D

koskocaman evren kim ya.neyi kanıtlamışsınız siz.bizim kanıtımız kurandır peygamberdir.bilimsel olarakta bu kusursuz kainatın tesadüfen olamicağı yaratıcı olduğudur.evrime dair bi kemik yada fosil getirebilirmisin bana<sağdan soldan insan ve maymun kafatası toplayıp birbirine yapıştırıp al işte evrim doğrudur diyen sahtekar bilim adamlarınınkinden olmasın ama :-)))))))>

Sitelerde Paylaş

1.bu yazınızın nesi yaratılış ile çelişir???

2.uyumla ilgili başlığı oku ve birde hox genleri başlığını oku(hacı cevap veremeyince tavan arasına aldı)

oradaki bilimsel sorularıma hacının "bilmiyorum ama heralde olmuştur "deyip salladığı sorulara cevap ver bakayıp + bilimle...sonra sen ne kadar bilimselsin anlarız....

Sitelerde Paylaş
koskocaman evren kim ya.neyi kanıtlamışsınız siz.bizim kanıtımız kurandır peygamberdir.bilimsel olarakta bu kusursuz kainatın tesadüfen olamicağı yaratıcı olduğudur.evrime dair bi kemik yada fosil getirebilirmisin bana<sağdan soldan insan ve maymun kafatası toplayıp birbirine yapıştırıp al işte evrim doğrudur diyen sahtekar bilim adamlarınınkinden olmasın ama :-)))))))>

:D evet senin bilimsel kitabın kuran o kaadar bilimsel ki eşşeklerin sesinin iğrenç olduğuna dahi değinmiş harikasınız siz ya:D

Sitelerde Paylaş

o kadar yaşam var ve bu yaşamların içerisinde düşünebilme hayata, geçirebilme, dile getirebilme ve uygulayabilme özelliği neden sadece insandadır? tesadüfmüdür yani?

veya neden bir başka tür konuşarak birşeyleri dile getiremez ve neden bilimsel yollar ile maymunlara konuşma yeteneği kazandırılamaz.

bu noktada bile evrim çürüyor çünkü tek bir tür bu özelliklere sahip ve neden bu tür beynin maksimum 7% kullanabiliyor evrim diğer yaratıkları neden bu yönde geliştirmiyor?

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1.bu yazınızın nesi yaratılış ile çelişir???

2.uyumla ilgili başlığı oku ve birde hox genleri başlığını oku(hacı cevap veremeyince tavan arasına aldı)

oradaki bilimsel sorularıma hacının "bilmiyorum ama heralde olmuştur "deyip salladığı sorulara cevap ver bakayıp + bilimle...sonra sen ne kadar bilimselsin anlarız....

Birincisi sen aynı elementin (izotoplar haric yapısal olarak farkı vardır ama kimyasal olarak fark göstermezler, genelleme yapmıyorum) 2 atomun birbiri ile aynı olmadığını öne sürüyorsan ilkden bunu istaplamalısın ki şu anda bunun aksini ispat eden yok...

Bu yazının yaratılışla çelişir tarafı zaten açıkca ortada bunu göremiyorsan sana ne diyeyim al yinede yazayım...

İnsanlar maddeden gelmiştir ve bununla birlikdede evrim vardır diyorum sizde bizi yaratıcı yarattı evrim fln yoktur diyorsunuz ve dinler temelden sarsılmış oluyor...

Varsa başka bi itirazın alayım...

Sitelerde Paylaş
o kadar yaşam var ve bu yaşamların içerisinde düşünebilme hayata, geçirebilme, dile getirebilme ve uygulayabilme özelliği neden sadece insandadır? tesadüfmüdür yani?

veya neden bir başka tür konuşarak birşeyleri dile getiremez ve neden bilimsel yollar ile maymunlara konuşma yeteneği kazandırılamaz.

bu noktada bile evrim çürüyor çünkü tek bir tür bu özelliklere sahip ve neden bu tür beynin maksimum 7% kullanabiliyor evrim diğer yaratıkları neden bu yönde geliştirmiyor?

Konuşabilme insanlara özel, kendilerinin geliştirmiş oldukları bir araçtır, diğer hayvanlarda kendi türleri içinde birbirleri ile kendi yöntemleri ile haberleşirler buna kimse karşı çıkamaz herhalde..

Akıl sadece insanlarda değil diğer canlılardada vardır akıl olmazsa bu dünyada hiçbir canlı hayatta kalamaz

Şimdi bilim adamlarının yaptıkalrı bir araştırmadan size kısace söz edeceğim...

Bir kuyu açıyorlar ve bir yemi kuyunun içerisine kancalı bir demirle asıyorlar. Kuyunun biraz yakınınada eğilmesi kolay bir demir bırakıyorlar ve gereğince ağır bir taş

Karge geliyor bu kuyuya bakıyor sonra etraftan o bırakılan demiri bulup taşın altına sokup eyerek kanca şekline getiriyor demiri ve yiyecegi kuyudan çıkarıyor

Sizce bu hayvanda akıl yokda ne var bu kadar düşünme gerektiren işi o kargaya yaratıcımı yaptırdı sizce....!!!

Sitelerde Paylaş

Geçenlerde buralarda kar yağdı ve tabi hayvanlar da yiyecek derdinde özellikle de kuşlar...ekmek kırıntısı atıyorum biryerlere kuşlar yesin diye ama bir baktım ki birinci katta oturan komşumun balkonunda bir kedi birden balkonun zemininde bulunan kırıntıları yemek için gelen kuşları avlamak için ileriye atılıyor ama başarısız oluyordu...Görünen oydu ki;kedi orada pusu kurmuştu...oraya gelen kuşları görmüş ve bir köşeye sinerek kuşları bekliyordu yakalamak için...şimdi bu kedi sizce akılsız mı?

Sitelerde Paylaş

Arkadaş boşuna uğraşma, inançlı insanlar bütün bilimsel gerçeklere bu tarzda yaklaşır.

Milyonlarca bilim insanının tekrar tekrar deneyip onayladığı gerçek bir bilgiyi, "ateist bir bilimadamının uydurması" şeklinde fade ederler.

- madde atomdan oluşmuştur

- uydurma lan ateist

:lol:

Sitelerde Paylaş
Sn. Meteryalist..

Bende size bir bilgi vereyim.. Bu söylediklerinizi ve bilimin şuanki geldiği son noka olan Quantum teorilerini bundan yüzlerce yıl önce Mevlana, Muhyiddini Arabi, İmam-ı Rabbani v.s gibi büyük zaatlar (özellikle bu üçü açık bir dil ile) söylemişler ve eserlerinde yazmışlar.

O zaman nicin adi Quantum teorisi olmusta Muhyiddin arabi teorisi olmamis. :lol: Sevgili mevlananin ve digerlerinin tam olarak ne soylediklerini yazsanda gercek bilimle karsilastirsak, sonrada quantum teorisinin ismini mevlana teorisi yapmak icin butun islam alemini saha kaldirsak :lol: ne guzel olurdu degilmi ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...