Jump to content

Gerçekler sizin için hakaret gibi gelebilir

Recommended Posts

Birincisi sen aynı elementin (izotoplar haric yapısal olarak farkı vardır ama kimyasal olarak fark göstermezler, genelleme yapmıyorum) 2 atomun birbiri ile aynı olmadığını öne sürüyorsan(öne sürmüyorum) ilkden bunu istaplamalısın

bunu neden ispat etmeliyim?benim inancım ile çelişen bir şey yok?yada nerede?

kendi kendine bir tez geliştirip onu çürütünce bi bok yaptığını zann.ediyorsun...

şimdi sence bir yaratıcı varsa yarattığı herşeyi farklı bir atomdan mı yaratmalıdır?neden?bu bilgiyi nereden aldın?

şimdi sen şu hox genlerindeki bilincin kaynağını yada evrim aşamalrını anlat bakalım da + bilincine olan inancını anlayalım....

Sitelerde Paylaş

kendi kendine bir tez geliştirip onu çürütünce bi bok yaptığını zann.ediyorsun...

şimdi sence bir yaratıcı varsa yarattığı herşeyi farklı bir atomdan mı yaratmalıdır?neden?bu bilgiyi nereden aldın?

şimdi sen şu hox genlerindeki bilincin kaynağını yada evrim aşamalrını anlat bakalım da + bilincine olan inancını anlayalım....

anlamadığınız ve kendi kendinize savlar geliştirip onlarını çürütmenizin nedeni şudur:

bak senin sığ mantığın üç aşamadan oluşuyor...

1.taşı kim düşürür?

2.Allah mı?yerçekimi mi?

3.tabiki yerçekimi işte bu da formulü....bitti .Allah yoktur...

yanlız ben araya girip şöyle cevap olarak şöyle diyorum:Allahın yarattığı yerçekimi...

dolayısı ile ben Allaha inanırken yerçekimini senin iddia etmemizi istediğin gibi red etmiyorum...

ben salakmıyım yerçekimini red edecem...peki yerçekiminin kaynağı nedir denir o zaman değil mi ?

soru alayım diyorsun ya(atlamanı istemem) bi ara hoox genlerinin bilinci nereden edindiğini de anlat ok?

sorumu anladın mı?şimdi sen hox genleri varsa ve vücudun yapısını yapmaya yarayan bilgiye sahipse vucudu onlar yapar dolayısı ile yaratıcı yoktur diyorsun...ama ben yine kaynağını soruyorum sana bu plan yapıcının...

bundan sonra kendi kendine soru sorarken yaratıcyı red ederken olayın kendisini değil kaynağının nedenini sor ok?

Sitelerde Paylaş

Ateist bilim adamları diye bir tabir kullanmak doğru değildir. Bilim adamlarının çoğu dindar mıdır ki diğer bir kısmına ateist denebilsin. Din ile bilim bağdaşmaş, din bilimsel metoda terstir.

Bilimler tüme varım ile çalışır, doğadaki gözlemlerden, genel yargılara varmak amacı güder, dinin açıklamaları ise endüktifdir, baştan kabul edilen kutsal saydıkları metinlerle doğada süregiden tekil olguları anlamaya, açıklamaya çalışırlar.

Bu sebepledir ki aynı dönemde farklı kültürlerde veya farklı dönemlerde belli bir kültür ortamı içerisinde dinin yükselişe geçtiği dönemlerde, bilimsel gelişm duraklamıştır. orta çağ karanlığına gömülen avrupa ve günümüzün islam devletleri bunun en açık örneğidir.

Bir biyoloji dersi düşünün, ilk derste insan türünü şu şekilde tanımlasın;

"Allah tarafından cennetten kovulmuş, erkeği çamurdan dişisi de erkeğinin kaburga kemiğinden yaratılmış, doğal ortamında bir sınava tabi tutulan, başarılıları sonsuz cennete, tomurcuk göğüslü hurilere, baldan akan ırmaklara kavuşacak olan, başarısızlarının ise derisi değişe değişe cehennemde yanacak olduğu canlı türüne insan denir. "

Kurun bu tanımın üstüne bilimi, beklemeyin yüzyıllarca en ufak bir gelişimi...

Sitelerde Paylaş
Ateist olmayan, en azından agnostik olmayan bir insan gerçek anlamda bilim yapamaz...

Senin harunbilmemkaçnumara'dan bi farkın yok. Niye yapamaz? iddianı isapatla arkadaşım.

Üfürmasyonlardan bıktım açıkçası...

Sitelerde Paylaş
Senin harunbilmemkaçnumara'dan bi farkın yok. Niye yapamaz? iddianı isapatla arkadaşım.

Ateist bilim adamları diye bir tabir kullanmak doğru değildir. Bilim adamlarının çoğu dindar mıdır ki diğer bir kısmına ateist denebilsin. Din ile bilim bağdaşmaş, din bilimsel metoda terstir.

Bilimler tüme varım ile çalışır, doğadaki gözlemlerden, genel yargılara varmak amacı güder, dinin açıklamaları ise endüktifdir, baştan kabul edilen kutsal saydıkları metinlerle doğada süregiden tekil olguları anlamaya, açıklamaya çalışırlar.

Bu sebepledir ki aynı dönemde farklı kültürlerde veya farklı dönemlerde belli bir kültür ortamı içerisinde dinin yükselişe geçtiği dönemlerde, bilimsel gelişm duraklamıştır. orta çağ karanlığına gömülen avrupa ve günümüzün islam devletleri bunun en açık örneğidir.

Bir biyoloji dersi düşünün, ilk derste insan türünü şu şekilde tanımlasın;

"Allah tarafından cennetten kovulmuş, erkeği çamurdan dişisi de erkeğinin kaburga kemiğinden yaratılmış, doğal ortamında bir sınava tabi tutulan, başarılıları sonsuz cennete, tomurcuk göğüslü hurilere, baldan akan ırmaklara kavuşacak olan, başarısızlarının ise derisi değişe değişe cehennemde yanacak olduğu canlı türüne insan denir. "

Kurun bu tanımın üstüne bilimi, beklemeyin yüzyıllarca en ufak bir gelişimi...

Sitelerde Paylaş

Bunun üfürmasyonla alakası yok... Dogmatizm ve bilim beraber olmaz ve dini inanç dogmatizmin en ileri seviyesidir... Modern bilimin prensipleri yüzyıllar öncesinden ortaya konulmuştur... İçinde yaşadığımız modern çağı bu prensiplere ve bilime borçluyuz...

Sitelerde Paylaş

arkadaş sen başıma belasın sanırım.:)))))))))))). benim adım harunbilmemkaçnumara değil sadece harun.anladınmı.anlamadıysan gel yanıma beynini açıp içine sokayım :)))))))))). senle ne tartılılır nede konuşulur.sürekli hakaret eden ve küçümseyen tavrın var.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Birincisi sen neye inanıyorsun

İslamiyete yada diyer dinlere ise çelişen çok şey var en baştada yaratılma islama yada diyer dinlere inananlar bizi allah, tanrı fln filan yarttı diyorlar ve biz ise yaratılmadığımızı evrimle(yani gelişme ile insanların ortaya çıktığı) savunuyoruz buna daier de kesin bilgiler ortaya çıktıkca dinlere inananlara ters düştüğü için köpürüp duruyorlar.

He yok eğerki ben sadece bir yaratıcının varlığına inanıyorum ama o bizi yaratmamış sadece maddeyi yaratmış bizde o maddeden gelimişizdir diyorsan evrimle ilgili bir problemin de olmaması gerekir..

Evet sen neye inanıyorsun...

++ sana kısace anlatırım evrimi hox genleri hakkında fazla bi bilgim yok istersen araştırırız onuda herkez herşeyi bilecek diye bişe yok

Hiç değilse sizden çok biliyoruz SENİNDE BİLGİNİN OLMADIĞI KANAATİNDEYİM GERÇEKLERİ BİLSEYDİN İNANMA İHTİYACIN OLMAZDI!!!

He birşey daha var Bu kısmı iyi oku

Sen daha neye inandığını bilmezken gelipde burda bilmişlik taslama...!!

tarihinde Materyalist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
anlamadığınız ve kendi kendinize savlar geliştirip onlarını çürütmenizin nedeni şudur:

1.taşı kim düşürür?

2.Allah mı?yerçekimi mi?

yanlız ben araya girip şöyle cevap olarak şöyle diyorum:Allahın yarattığı yerçekimi...

dolayısı ile ben Allaha inanırken yerçekimini senin iddia etmemizi istediğin gibi red etmiyorum...

ben salakmıyım yerçekimini red edecem...peki yerçekiminin kaynağı nedir denir o zaman değil mi ?

soru alayım diyorsun ya(atlamanı istemem) bi ara hoox genlerinin bilinci nereden edindiğini de anlat ok?

sorumu anladın mı?şimdi sen hox genleri varsa ve vücudun yapısını yapmaya yarayan bilgiye sahipse vucudu onlar yapar dolayısı ile yaratıcı yoktur diyorsun...ama ben yine kaynağını soruyorum sana bu plan yapıcının...

bundan sonra kendi kendine soru sorarken yaratıcyı red ederken olayın kendisini değil kaynağının nedenini sor ok?

1.Senin 4. aşama mantığın nerden geliyor biliyormusun sürü psikolojisinden o zamanlarda insanları kontrol etmenin güzel bir yolu dinmiş insanları yalanlarla kandırarak olmayan şeylerle korkutarak(bi bakıma bu zamanki devlet yönetimi gibi bişe. yanlış anlaşılmasın bu zamanki yönetim gerçekler üzerine kurulu) insanları amaçlarına göre yön verebilmek için uydurulmuş bişe senin 4. aşaman mantığın bundan ibaret ve tamamen gereksiz bişe...

2.Sizin o yerçekimi kaynağı nedir onun kaynağı nedir bunun kaynağı nedir gibi sorularınızada cevap aranıyor, hattaki maddenin nerden geldiği bile araştırılıyor

Bilim birgün maddenin nerden geldiğini bulursa bakalım evrende din yaratıcı diye bişe kalıcakmı(ki sizin gibi odun zekalı insanlar olduğu sürece böle saçmalıkların sonuda gelmeyecektir)

Sana başka cevap vermeyeceğim(acizliğimden sanma) çünki yine saçma sapan bi hazır cevap bulmuşsunuz

Ya siz daha neye inandığınızı bilmiyorsunuz sizin kitabınızda yazıo git bi okuda öle gel şu anda bilimle bulunan gerçeklerle çelişen o kadar çok şey vardırki...Başta evrim zaten birtane bilgiyle çelişmesi çökmesine yetiyor...

Burda laf salatası yapıpda alta almaya çalışanların anlını karışlarım mantığınız varsa öle gelin... :lol:

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Alıntı yaptığın yazının, bir üstündeki yazıda ispatlanmasını istediğin düşünce ispatlanmıştır...

Bende birşeyler ekleyeyim

Bilimde en temel şey şudurki bir bilim insanı bilimle uğraşacağı zaman inancını bir elbise gibi bir kenara koyup bilimsel araştırmasını o şekilde başlar eğer bunu yapmazsa ne ondan bilim adamı olur nede araştırmanın bilimsel bir tarafı kalır...

Belki anlamana yardımcı olur şimdiki cümleler;

Bilimsel bir araştırma yapılırken inançlar bir tarafa koyulur dedik dimi(bu bilgi tamamiyle gerçektir, kendi uydurmam fln değildir araştır istersen bi) demekki inancın bilgisel bir tarafı yok yani inançlar, bilgi edinilerek elde edilmiş bişe değildir ve bundan dolayı inançların savunulacak bi yanlarıda yoktur!!!

Sitelerde Paylaş
Sn. Meteryalist..

Bende size bir bilgi vereyim.. Bu söylediklerinizi ve bilimin şuanki geldiği son noka olan Quantum teorilerini bundan yüzlerce yıl önce Mevlana, Muhyiddini Arabi, İmam-ı Rabbani v.s gibi büyük zaatlar (özellikle bu üçü açık bir dil ile) söylemişler ve eserlerinde yazmışlar.. Hatta daha da ötesine geçmişler ve bu atom dediğimiz maddenin temel taşının aslında temel olmadığını; bunlarında zerrelerden yaradıldığını; her zerrerin hiç durmadan hareket ettiğini de yazmışlar... Hatta bunun da ötesine geçerek bu zerrelerin arkasında tecelli eden Esmanın hikmetlerini de yazmışlar..

Felsefe ile bilim arasında ince bir fark vardır... felsefede bir iddia kendi içerisinde tutarlı olduğu müddetçe, varsayımlanabilir. Ama bilimde buna ampirik veri sunmanız gerekir.

Dünya felsefe literatürünü taramaya kalksanız, günümüz bilimsel teorilerinin pek çoğunu bulabilirsiniz. Atomun felsefi dayanağı 2000 yıl öncesinde demokritosa dayanır. Ama atomun günümüz modeline en büyük katkıyı elektronu keşfeden Thomson yapmıştır. Evrimi, 2500 yıl önce konfiçyustan, hatta mutezilla dönemi müslümanlarından bile duyabilirsiniz... ama evrimin bilimsel modelini Darwin ve Wallace çizmiştir.

Kaldı ki, kuantum ile bir yaratıcı fikri birbiriyle bağdaşmaz, kuantum fiziği, günümüz bilgiler doğrultusunda kaotiktir ve bu da yaratıcı fikrine pek uygun değildir, zira "tanrı zar atmaz" ;)

Bir de kafama takıldı, islami terminolojide, "esma" islam tanrısının isimleri manasına gelmez mi, hani 100 isimli ya? Tecellinin esması derken sıfatlarını mı kastettiniz?

Hatta bir tek Atomun; kainatla aynı modelde yapılandığını; herşeyin aslında Allah Katında 1 tek şey olduğunu da yazmışlar...

Ohoo daha neler yazılmıştır, yumurtlamıştır platoncular. Işıkla ilgili tartışmada olduğu gibi, bugün hem Demokritos'un, hem de Platon'un aynı potada eritildiği bir süreçteyiz... Platoncularda bundan gaz alıp, tüm mistik zırvalarına prim kazandırmaya çalışıyorlar... Ama, yemezler.

Şimdi sizin yukarda yazdıklarınız ancak Bu Kainatın Mutlak ve Muhit bir yaradıcısın olabileceğine delil ve ispattır..

Hadi, bir taraflarınızdan bir şeyler uydurdunuz, tamam ama... bu uydurduklarınız doğrultusunda yaptığınız yorumları delil, hatta ispat olarak göstermeye çalışmanız... bilemiyorum, tef çalayım mı?

Sitelerde Paylaş

1.taşı kim düşürür?

2.Allah mı?yerçekimi mi?

Bunu şu şekilde düzeltelim mi:

1.taşı kim düşürür?

2.Allah mı?yerçekimi mi?

3.tabiki yerçekimi işte bu da formulü....bitti .Allah'a ihtiyaç yoktur...

Hmm, biraz daha netleştirelim mi:

1) Şimşek nasıl oluşur.

2) Zeus mu, bulut mu?

3) Tabii ki bulut, işte bu da süreci... bitti. Zeus'a ihtiyaç yoktur.

1) Canlı nasıl oluşur.

2) Allah mı, Doğal mekanik süreçler mi?

3) Tabii mekanik süreçler, bu da süreci... bitti. Allah'a ihtiyaç yoktur.

Bkz. Ünlü Napolyon-Laplace diyaloğu.

yanlız ben araya girip şöyle cevap olarak şöyle diyorum:Allahın yarattığı yerçekimi...dolayısı ile ben Allaha inanırken yerçekimini senin iddia etmemizi istediğin gibi red etmiyorum...

Allah'ı niye hesaba ekliyorsun? Ben de Allah'ın hesabına, El-Mukavva yı katsam, senin gibi... aradaki fark nedir?

Aynı şekilde, evrimi reddetmenizi salaklık olarak görebilir miyiz? Hani bazı salaklar, Galileo'yu asacaklardı da, şimdi kurt postunda "ben salak mıyım reddediyim" diyorlar ya...

Sen kafana göre, istediğin sıklık ve şekilde soru sor, ama hiç bir soruya yanıt verme... oh ne güzel iş.

Pekii, "yapıcının" yapıcısını niye sormuyorsun...

Bir önceki sorum, sanırım bu kapsama giriyor... o halde cevaplayacaksınız?

Sitelerde Paylaş

peki atomu kim yarattı.yoksa kendi kendinemi var oldu sizin iddia ettiğiniz gibi.ben bu güne kadar bizim evde yemeğin kendiliğinden sofraya geldiğini hiç görmedim.yada yatağımın kendiliğinden toplandığını.gerçek şudur tüm kainatı ve içindekileri yaratan üstün akıl sahibi bir yaratıcı vardır.hangi bilim adamı hangi ateist profesör bu gerçeği değiştirebilir.sizler inanmıyorsunuz diye o yokmu.yeryüzündeki insanların yüzde 98 i olmayan bir ALLAH mı inanıyor yani.

VE ONLARIN HER BİRİ KIYAMET GÜNÜNDE ONUN HUZURA TEK BAŞINA ÇIKACAKTIR. MERYEM 95

HAKİKATİN BÜTÜN KANITLARI KENDİLERİNE GELDİKTEN SONRA KARŞIT GÖRÜŞLERE KAPILIP PARÇALANANLAR GİBİ

OLMAYIN İŞTE BUNLAR İÇİN FECİ BİR AZAP VARDIR.

BAZI YÜZLERİN MUTLULUKTAN PARLADIĞI VE BAZI YÜZLERİN ACIYLA KARARDIĞI O HESAP GÜNÜNDE YÜZLERİ KARARANLARA ;İMANA ERDİKTEN SONRA HAKİKATİ İNKARMI ETTİNİZ?O HALDE HAKİKATİ İNKAR ETTİĞİNİZ İÇİN TADIN BU AZABI DENİLECEK.

ben bir inanan olarak o günden ölesiye korkuyorum.sizler inkarınızın hesabını nasıl vereceksiniz.nereye kaçacak kime sığınacaksınız.o gün ne korkunç bir gündür.öldürdüğünüz serçelerin bile hesabı sorulacak.belki mükemmel bir insan değilim.günahlarımda var elbet.ama tüm varlığımla ona inanıyorum.belki bundan dolayı bağışlanırım.ya sizler sonsuz azaba ve acıya dayanabilecekmisiniz?

Sitelerde Paylaş
.sizler inkarınızın hesabını nasıl vereceksiniz.nereye kaçacak kime sığınacaksınız.o gün ne korkunç bir gündür.öldürdüğünüz serçelerin bile hesabı sorulacak.belki mükemmel bir insan değilim.günahlarımda var elbet.ama tüm varlığımla ona inanıyorum.belki bundan dolayı bağışlanırım.ya sizler sonsuz azaba ve acıya dayanabilecekmisiniz?

Hadi yaptıklarımızdan sorulsak neyse de inkarın hesabı ne demek? Kim kimi böyle bir inanç temelinde suçlu ilan edebilir ya?... Ben mesela şimdi İsa'ya ve dinine inansam ve orada da "ben İsa'ya inandım onu daha yakın gördüm" desem ne olacak?... İncili de korusaymış o zaman... Önce yeryüzünde aynı temelli dinler var et sonra da birisini seç falan, hepsi direkt zırva gibi... İtalya'da doğsam ne olacaktı?

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sn. Meteryalist..

Bende size bir bilgi vereyim.. Bu söylediklerinizi ve bilimin şuanki geldiği son noka olan Quantum teorilerini bundan yüzlerce yıl önce Mevlana, Muhyiddini Arabi, İmam-ı Rabbani v.s gibi büyük zaatlar (özellikle bu üçü açık bir dil ile) söylemişler ve eserlerinde yazmışlar.. Hatta daha da ötesine geçmişler ve bu atom dediğimiz maddenin temel taşının aslında temel olmadığını; bunlarında zerrelerden yaradıldığını; her zerrerin hiç durmadan hareket ettiğini de yazmışlar... Hatta bunun da ötesine geçerek bu zerrelerin arkasında tecelli eden Esmanın hikmetlerini de yazmışlar..

Hatta bir tek Atomun; kainatla aynı modelde yapılandığını; herşeyin aslında Allah Katında 1 tek şey olduğunu da yazmışlar...

Şimdi sizin yukarda yazdıklarınız ancak Bu Kainatın Mutlak ve Muhit bir yaradıcısın olabileceğine delil ve ispattır.. Yoksa Kainat içindeki zerreler adedince ilahlara inanmaya mecbur kalırsınız..

ama onlar kuranı ve dini referans almadılar ozellikle ibni sina gibi bilim adamları aristo ve yunan felsefesinden etkilendiler....dini bir kenara atıp bilime onem veren toplumlar ivmeyle ilerlerler

Sitelerde Paylaş
bunu kim kanıtlamış neye dayanarak söylemiş.ateist bi bilim adamının şarlatanlıkları bunlar.elementle ait 2 atom aynıymışta bizimde bu maddelerden farkımız yokmuşta.:))))))))))). çok pot kırmış bu bilim adamı çokkkkkkkkk

yahu neye dayanarak şarlatan diyorsunki.hani kabul etmiyorum desen anlarım.şarlatanlık da ne?..biraz objektif olmayı dene..ah bu doğmalar yokmu beynini çürütüyor insanın

Sitelerde Paylaş
peki atomu kim yarattı.yoksa kendi kendinemi var oldu sizin iddia ettiğiniz gibi.ben bu güne kadar bizim evde yemeğin kendiliğinden sofraya geldiğini hiç görmedim.yada yatağımın kendiliğinden toplandığını.gerçek şudur tüm kainatı ve içindekileri yaratan üstün akıl sahibi bir yaratıcı vardır.hangi bilim adamı hangi ateist profesör bu gerçeği değiştirebilir.sizler inanmıyorsunuz diye o yokmu.yeryüzündeki insanların yüzde 98 i olmayan bir ALLAH mı inanıyor yani.

VE ONLARIN HER BİRİ KIYAMET GÜNÜNDE ONUN HUZURA TEK BAŞINA ÇIKACAKTIR. MERYEM 95

HAKİKATİN BÜTÜN KANITLARI KENDİLERİNE GELDİKTEN SONRA KARŞIT GÖRÜŞLERE KAPILIP PARÇALANANLAR GİBİ

OLMAYIN İŞTE BUNLAR İÇİN FECİ BİR AZAP VARDIR.

BAZI YÜZLERİN MUTLULUKTAN PARLADIĞI VE BAZI YÜZLERİN ACIYLA KARARDIĞI O HESAP GÜNÜNDE YÜZLERİ KARARANLARA ;İMANA ERDİKTEN SONRA HAKİKATİ İNKARMI ETTİNİZ?O HALDE HAKİKATİ İNKAR ETTİĞİNİZ İÇİN TADIN BU AZABI DENİLECEK.

ben bir inanan olarak o günden ölesiye korkuyorum.sizler inkarınızın hesabını nasıl vereceksiniz.nereye kaçacak kime sığınacaksınız.o gün ne korkunç bir gündür.öldürdüğünüz serçelerin bile hesabı sorulacak.belki mükemmel bir insan değilim.günahlarımda var elbet.ama tüm varlığımla ona inanıyorum.belki bundan dolayı bağışlanırım.ya sizler sonsuz azaba ve acıya dayanabilecekmisiniz?

sebebsiz yere kaybolan veya oluşan atomaltı parçacıklar var.atomun yaratılmış olması gerekmez

olmayan allaha inanıyor evet.çünkü inandıkları kitabın ayetlerinde hemen hemen her ayetinde yakarız işkence ederiz kazanlarda kaynatırız zebaniler var yok cehennem böyle acı çekeersiniz dersen inanırlar tabiki neden? KORKUDAN..zaten cehennem kavrmı olmasa kimse inanmazdı..çocukken anamız babamız bize daha aklımız ermezken doğmaları ogretmedimi.olum namaz kıl oruç tut allah ceza verir demedimi..sen küçüklükten beri insanların beynini yıkarsan tabiki milyarlarca inananı olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...