Jump to content

Kabe Üzerinden Kuş Uçar Mı?

Recommended Posts

Kabe üzerinden kuş uçar mı

Kabe üzerinden kuş uçar mı

'Kabe'nin üzerinden kuş uçmaz' bu iddia yıllardır kulaktan kulağa söylenir durur. Bu bir şehir efsanesi mi gerçek mi? Bilimadamları bu tartışmaya noktayı koymak istedi.

Aşkın Asan (AK Parti Ankara): 18 yaşında Kâbe'ye gittim. Bu konu o zaman da vardı. Sonra bir sabah namazı sırasında, Kâbe'nin önünde bağdaş kurup gözlemledim. Kuşlar Kabe'nin üzerinden uçmuyordu. Yanından kenarından güvercinler geçiyor. Çünkü, namaz vakti, bir yerlere ekmek kırıntısı bırakılıyor. Onları alıyorlar, ama üstünden uçmadı.

Prof. Hayri Kırbaşoğlu (A.Ü. İlahiyat Fakültesi Hadis Bölümü): Bu tür iddiaları ortaya atanlar bilimsel ispattan ziyade kendi kutsallarına karşı bazı çabalar içine girerler. 'Hac'da şeytan taşlamasında atılan taşların göğe kaldırıldığı' şeklinde de bir şey var. Bunların aslı astarı yok.

Prof. Ethem Derman (A.Ü. Fen Fakültesi Astronomi Bölümü Uzay Bilimleri Başkanı): Suyun olmadığı yerde kuş olur mu? Hiçbiri doğru değil. Bu manyetik alanla da açıklanamaz. Çünkü, dünyanın manyetik alanı geneldir. Bölgesel manyetik alan olmaz. Kâbe'de lokal olarak manyetik alan yok.

Prof. İsmail Hakkı Ünal (A.Ü İlahiyat Fakültesi. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi): Dinde böyle bir şeyin yeri yok. Halk arasında var. Kuş uçar, uçak uçar. Kuşların ne suçu var. Kuşa gelene kadar kutsallığını zedelemişler, onlara itibar etmemek lazım.

Okan Can (Kuş Göçü uzmanı): Gözlem yapılması lazım. Basit bir araştırma ile anlaşılır. 4 ayrı kafeste güvercin götürülür ve bırakılır. Manyetik alan kuşları etkilemez. Uçarlar.

Mehmet Çiçek (AK Parti Yozgat Milletvekili- Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı): Kâbe'ye yıllardır giderim bu söylenir. Ama kuşlar her yerden uçarlar.

KAYNAK

Arap putunu kutsallaştırmak adına ortaya atılmış somut bir rezillik...

Kabe üzerinden kuş geçmediğine inanan kaç adet akıl fukarası var merak etmemek elde değil...

Sitelerde Paylaş

kuşlar kim bilir kaç kere pislemişlerdir üzerine?

üzerindeki bezi değiştirirken görüyorlardır herhalde.

soytarılıkta sınır yok, artık hiç şaşırmıyorum.

selden, insanlardan korumayan/koruyamayan allah

kuşları üzerinden geçirmeyerek ne yapmaya çalışıyor acaba?

Sitelerde Paylaş

müslümanlar bıraksa kabenin üstünde bırak kuş uçmasını her şey olur..

rakısını lan çıkar kabenin çatısına..

ya da kabe fantazisi olan bir çift mesela..

kabenin hiç bir kutsallığının olmayacağını bilen herkes yapar bunu..

bir çocuk çıkar çatısına, dönen müslümanların kafasına bile işer..

kabe tenis turnuvası bile yapılabilir..

finali kabenin çatısında roddick ve federer pekala oynayabilir..

not:

kabenin çatısında namaz kılmaya çalışan müslüman nasıl namaz kılar..

buda soru..

a-baş aşağı

b-el amudunda

c-takla atarak.

d-kılınmaz

e-hepsi

Sitelerde Paylaş
Görüyorum ve arttırıyorum.

"Kabenin üzerinden kuş geçer ama sıçmaz." diyen müslüman arkadaşlarımız var mı acaba?

:good:

Kabenin üzerinden kuş geçer siçmaz ancak biraz işeyebilir diyen müslüman arkadaşlarimiz var mi acaba?

Sitelerde Paylaş

Uçmazda sıçmazda.Çünkü kuşlar da Müslümandır.İşte size kapı gibi ispat;

Ama ben abdestten sonra namaz kılmadığına eminim,çünkü Peygamber Efendimizin bildirdiğine göre ''Karga fasıktır'' (Kutub-i Sitte Hadis no:6916,ayrıca 6915)

tarihinde rastaman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan yuh dememek için kendini zor tutuyor...

Kuş sadece sıcaktan dolayı suyun içerisine giriyor o sırada tesadüfen ezan okunuyor...

Daha doğrusu bütün gün ezan okunuyor olmasından bu ana denk gelmesi çok normal bir durum...

Kalkıp bunu abdest alıyor şeklinde lanse etmek müslümanlardan başkasına özgü olamazdı...

Sitelerde Paylaş
müslümanlar bıraksa kabenin üstünde bırak kuş uçmasını her şey olur..

rakısını lan çıkar kabenin çatısına..

ya da kabe fantazisi olan bir çift mesela..

kabenin hiç bir kutsallığının olmayacağını bilen herkes yapar bunu..

bir çocuk çıkar çatısına, dönen müslümanların kafasına bile işer..

kabe tenis turnuvası bile yapılabilir..

finali kabenin çatısında roddick ve federer pekala oynayabilir..

not:

kabenin çatısında namaz kılmaya çalışan müslüman nasıl namaz kılar..

buda soru..

a-baş aşağı

b-el amudunda

c-takla atarak.

d-kılınmaz

e-hepsi

İçinde kılmak verken neden tepesine çıkardın ki adamı?

Sitelerde Paylaş
İnsan yuh dememek için kendini zor tutuyor...

Kuş sadece sıcaktan dolayı suyun içerisine giriyor o sırada tesadüfen ezan okunuyor...

Daha doğrusu bütün gün ezan okunuyor olmasından bu ana denk gelmesi çok normal bir durum...

Kalkıp bunu abdest alıyor şeklinde lanse etmek müslümanlardan başkasına özgü olamazdı...

Gusül mü alıyor diyorlar mış? :D Vallah korkulur bizimkilerden.

Sitelerde Paylaş
üzerinde kuş uçmadığın sanmıyorum...

uydurmuştur gine birisi...

hem uçmaması kutsal olduğunu mu gösterir...

biride derki okadar kötü bir yerki kuşlar bile uzak duruyor filan...

bize bunlarla gelmeyin...

şu adamın bu yazılarına deli oluyorum. zaten asıl mücadele edilmesi gereken tipler bunlar. bunlar kendi söyledikleri yalana kendileri inanırlar. zavallı kireç kafasında yalandan bi islam kurmuş sorsalar ondan iyi bilen yok islamı.

bide bize bunlarla gelmeyin yazmış ki evlere şenlik.

size bu zamana kadar nelerle geldiğimizi hatırlatmama gerek varmı?

1-2 ipucu vereyim:

muhammedin hastalıklı ufak yaşta çocuklara ilgi duyan biri olduğuyla mı gelmedik?

kurandaki mantıksal hatalarınızla mı?

yoksa küfürbaz allahınızla mı?

hangisiyle gelmedik?

böyle salak salak yazılar yazmakan vazgeç artık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...