Jump to content

İslami forumların hoşgörüsü

Recommended Posts

Ateistforum'da her müslüman dilediği gibi fikirlerini yazabilirken, islami forumlardaki müslüman hegomonya bir ateist, bir agnostik, bir deiste tahammül edemiyor. Bu çifte standart değil mi.

Hem de nasıl kardeş, zaten islami forumlar bunun bedelini kendi çalıp kendi oynama sancıyla yuvarlanıyorlar.

Sitelerde Paylaş
Hem de nasıl kardeş, zaten islami forumlar bunun bedelini kendi çalıp kendi oynama sancıyla yuvarlanıyorlar.

Oysaki farklı inançtan insanlar birçok ortak nokta bulabilir. Bir arada yaşamak, anlamak, töleranslı olmak yolu açılır. Benim hem dindar hem de dinsiz arkadaşlarım var. Ama bir araya zor gelecek olan iki ayrı dünya gibiler

Sitelerde Paylaş

İslami forumlarda diğer inanç sahiplerinin ve inançsızların konuşmasına izin verilmemesi üzücü bir durum gerçekten.Ya bizim soracağımız sorulara verecek cevapları yok yada tahamülleri.Her ikiside birbirinden kötü

Sitelerde Paylaş
İslami forumlarda diğer inanç sahiplerinin ve inançsızların konuşmasına izin verilmemesi üzücü bir durum gerçekten.Ya bizim soracağımız sorulara verecek cevapları yok yada tahamülleri.Her ikiside birbirinden kötü

Oysa dinlerini yaymak için çalışmaları inanışa göre müslümanlar için oldukça sevapdır. İlginç değil mi. Onlar inandıramıyorsa çalışmıyorlarsa, nasıl inanmayanlar inanacak.

tarihinde woolfolk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Oysa dinlerini yaymak için çalışmaları inanışa göre müslümanlar için oldukça sevapdır. İlginç değil mi. Onlar inandıramıyorsa çalışmıyorlarsa, nasıl inanmayanlar inanacak.

İnanırmısın,bir keresinde bir islami forumdan tek kelime bile yazmadan kovuldum ve banlandım.Çünkü nikim jadı idi :)

Artık hoşgörülerini siz tahmin edin

Sitelerde Paylaş
İnanırmısın,bir keresinde bir islami forumdan tek kelime bile yazmadan kovuldum ve banlandım.Çünkü nikim jadı idi :)

Artık hoşgörülerini siz tahmin edin

:) demekki genel olarak, var olan inanırları şüpyeye düşürmek istememek gibi bir eğilimleri var.

Sitelerde Paylaş
:) demekki genel olarak, var olan inanırları şüpyeye düşürmek istememek gibi bir eğilimleri var.

:) Benim olay şöyle,gittim oldukça popüler islami bir siteye kaydoldum.Hiç bişey yazmak yada forumu sabote etmeke gibi bir niyetim yoktu.Sadece bana nasıl davranacaklarını merak etmiştim,neyse

Üyeliği aldıktan yaklaşık 10 dk sonra modlardan birinden özel mesaj aldım:"dikkatli ol,ensendeyim" şeklinde

Ertesi gün yine forum sayfasını açmaya çalıştığımda banlandığımı gördüm.

İşte böyle bu adamlar,

Sitelerde Paylaş
Ateistforum'da her müslüman dilediği gibi fikirlerini yazabilirken, islami forumlardaki müslüman hegomonya bir ateist, bir agnostik, bir deiste tahammül edemiyor. Bu çifte standart değil mi.

Haklısınız..

Bu illegal bir etkinlik..

Mahkemeye verelim..

Çifte standard herşeyde var ama....

Olmalı da..

Kadınlar ve erkekler aynı tuvaleti kullanıyorlar mı?

Al sana bir çifte standard daha..

Ben bu konuda şöyle düşünüyorum...

Biz burasını mümkün olduğu kadar özgür bir forum olarak tutmaya çalışıyoruz.

Her türlü düşünce, çok çirkin ve yasa dışı değilse, ortalıklarda dolaşıp duruyor.

Bu bizim özgür düşünce konusundaki tutumumuzu gösteriyor.

Biz özgür düşünce karşısında böyle bir tutum sergiliyoruz..

Peki İslam forumları da özgür düşünce karşısında belli bir tutum sergiliyorlar mı?

Elbette sergiliyorlarlar..

Onlar da özgür düşünceden yanalar..

Onlar da özgür düşünceyi benimsiyorlar ve savunuyorlar..

Biz özgür düşüncenin forumumuzda yazılarak benimsenmesine araclılık ediyorken, onlar özgür düşünceyi forumlarından dışlayarak savunuyorlar...

Ne var bunda anlamayacak...

Keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

islami hoşgörü tabiki dinler arasında en hoşgörülü dindir. din islamiyet olursa,islamiyette mezhep olursa,mezhepte tarikat olursa tarikatta kulluk olursa ve bir insanda bu özellikler varsa ona hoşgörü gösterilir.bu kadar basit..kargadan başka kuş tanımayan hoşgörü....

Sitelerde Paylaş

dedigim gibi

forumlarda olan bu BAN olayinin

islam ve islam forumlariyla alakasi yok bence

her forum

da

türk veya yabanci

dini veya dinsiz

kurulus amaci ve kurallari var

kimi daha hosgörülü hassas ve esnek

kimi degil

çogu zaman da

forum u

kuran kisiye bagli

mesela

ateistforum çok özgür ve hosgörülü

ama

bi yere kadar

çünki

buranin da kurallari var

yani

herkesin bi putu var

:)

kimin ki

el lah

kimin ki

el ateizm

Sitelerde Paylaş

Burası son derece özgür bir arena... Çünkü burada insanlardan istenen tek bir şey var; o da özgürce düşünebilmeleri ve akıllarını kullanabilmeleri...

Dinsiz (yani tanımadığı kişilerin "gökten geldi" dediğini kabul etmeyen) bir insanın putu, kutsalı, dogması zaten baştan olmadığı için, güvenebileceği tek şey aklıdır... Bu yüzden felsefeciler aklı düzgün kullanma yolları ve aklın eleştirisi üzerine çok kafa yormuşlardır..

Sitelerde Paylaş

Allah razı olsun kardeşim. Böyle güzel bir tespitte bulunduğun için. Allah (c.c) hepimizden razı olsun. :lol:

Adamlar sabahtan akşama kadar her gün tövbe edelim, 100 salavat getirelim gibi saçmalıklarla uğraşıyorlar.

Sitelerde Paylaş
:) Benim olay şöyle,gittim oldukça popüler islami bir siteye kaydoldum.Hiç bişey yazmak yada forumu sabote etmeke gibi bir niyetim yoktu.Sadece bana nasıl davranacaklarını merak etmiştim,neyse

Üyeliği aldıktan yaklaşık 10 dk sonra modlardan birinden özel mesaj aldım:"dikkatli ol,ensendeyim" şeklinde

Ertesi gün yine forum sayfasını açmaya çalıştığımda banlandığımı gördüm.

İşte böyle bu adamlar,

jadı`lık yapmışsındır :p

Allah razı olsun kardeşim. Böyle güzel bir tespitte bulunduğun için. Allah (c.c) hepimizden razı olsun. :lol:

Adamlar sabahtan akşama kadar her gün tövbe edelim, 100 salavat getirelim gibi saçmalıklarla uğraşıyorlar.

sen öyle san..

inspeaktaki islami odalara gelde gör ne derece aktif tartışmaların yaşandığını..

böyle hararetli tartışmalar,ateist ve müslümanlar arasında dahi yaşanmıyor.

Adam girip hakaret ediyor tabi atılıcak.Atılmasın mı?

tarihinde METE HAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bence

bunun islam ile alakasi yok

çünki

müslüman olsan da

yasak koyup engelliyolar veya banliyorlar

islami forumların ne mal olduklarını biliyoruz.. boşuna onları temize çıkarmaya çalışma..

orada yazılan şeylerin tersini söylediğinde, yani hoşlarına gitmeyen birşey söylediğinde, en basitinden, kuranda çelişki var şu ayet hatalıdır gibi sıradan birşey söylediğinde alacağın cevap bellidir... onların beklediği, kendi çaplarında fikir cimnastiği yapmak.. dini konularda ahkam keserek inanç tazelemek..

oysa ateistforum gibi forumlarda, müslümanlar istediklerini yazabiliyorlar, hatta aşağılama ve hakaretlerine rağmen forumda kalabiliyorlar..

ama şaşmıyorum bunlara tabi.. müslümanlardan hoşgörü beklemek saflıktır... cübbelinin de dediği gibi müslümanlar sadece diğer müslümanlara karşı hoşgörü gösterirler, dinleri de bunu emrediyor zaten...

bir de ateistlere laf söylerler.. ateistlerdeki hoşgörünün onda biri yok müslümanlarda...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...