Jump to content

Kozlarımız gittikçe azalıyor

Recommended Posts

Nesi doğru be?

Ateizmin nesi kullanılabilir? İnsana ne vaad eder ki birilerini öldürtebilesin?

Bir ateistin beline bomba bağlayıp cennet vaadiyle onu bi pazara salabilir misin?

Din gibi insanı aldatan bir şey değil ki ateizm

Nesini kullanacaksınız? Bir anlatın da anlayalım.

Korktuğum şey, din ne kadar bağnazlaşırsa ona karşı olan akımlar da o kadar sert ve bağnaz hale gelir. Bu gün felsefeden, biyolojiden haberi olmayan insanlar ateizmi dine karşı savunuyor, işin içine evrimi sokuyor. Ateizm evrim savunuculuğuna çevirilerek dinci-evrimci gruplaşması sağlanıyor. Ateist gruplaşmalar ateizmin tarikatçılığa ve din karşıtlığına dönüşmesine sebebiyet veriyor. Bu gün dawkins foundation gibi kuruluşlar milletin parasını iyi niyetle topluyorsa belki yarın dönüp anti din kampanyaları başlatacak. Ben sadece güç ihtiva eden bu hususlarda dikkatliyim.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lenin'i oku, Abdullah Öcalan'ı oku...

Ne alakası var kardeşim?

Sna da Hasan Sabbah'tan mı bahsedelim o zaman? Halifelerinizi bile siz kendiniz öldürdünüz.

Kerbela'ya bak. El Kaide'ye bak. Taliban'a bak. Bunlar da müslüman değil mi?

Kötü olunca bu adamlar bizden değil, iyi olunca sizden hadi canım.

Ama bizim durumumuz farklı. Stalin ateizm adına değil, koltuğunu sağlamlaştırmak adına insanları öldürmüştür.

Bunların ateizm ile değil iktidar mücadeleleriyle, sınıfların mücadelesiyle alakası var.

Konuyu çarpıtma. Ahlaksızlık yapıyorsun.

Sitelerde Paylaş
Korktuğum şey, din ne kadar bağnazlaşırsa ona karşı olan akımlar da o kadar sert ve bağnaz hale gelir. Bu gün felsefeden, biyolojiden haberi olmayan insanlar ateizmi dine karşı savunuyor, işin içine evrimi sokuyor. Ateizm evrim savunuculuğuna çevirilerek dinci-evrimci gruplaşması sağlanıyor. Ateist gruplaşmalar ateizmin tarikatçılığa ve din karşıtlığına dönüşmesine sebebiyet veriyor. Bu gün dawkins foundation gibi kuruluşlar milletin parasını iyi niyetle topluyorsa belki yarın dönüp anti din kampanyaları başlatacak. Ben sadece güç ihtiva eden bu hususlarda dikkatliyim.

Herkesin okuması gereken önemli bir yazı.

Sitelerde Paylaş
Ne alakası var kardeşim?

Sna da Hasan Sabbah'tan mı bahsedelim o zaman? Halifelerinizi bile siz kendiniz öldürdünüz.

Kerbela'ya bak. El Kaide'ye bak. Taliban'a bak. Bunlar da müslüman değil mi?

Kötü olunca bu adamlar bizden değil, iyi olunca sizden hadi canım.

Ama bizim durumumuz farklı. Stalin ateizm adına değil, koltuğunu sağlamlaştırmak adına insanları öldürmüştür.

Bunların ateizm ile değil iktidar mücadeleleriyle, sınıfların mücadelesiyle alakası var.

Konuyu çarpıtma. Ahlaksızlık yapıyorsun.

Bu şekilde bir yere varamayız. Doğruyu doğru yanlışı yanlış kabul etmektir önemli olan. Doğru sizden de bizden de gelse farketmemeli.

Sitelerde Paylaş
Bu şekilde bir yere varamayız. Doğruyu doğru yanlışı yanlış kabul etmektir önemli olan. Doğru sizden de bizden de gelse farketmemeli.

Cübüş siz kimsiniz, biz kimiz?

Sürekli etrafınızdaki insanları dışlayarak, ötekileştirerek ne kadar devam etmeyi düşünüyorsunuz?

İnsanları siz, diğerleri, ötekiler, berikiler diye sınıflandırarak kaos yaratan sizlersiniz.

Bunu da mı inkar edeceksin?

Sitelerde Paylaş
"Yazık bu insanlara ya.. Bir din kültürü öğretmeninin hiç bir dayanağı olmayan sallamasyonlarına itibar gösteriyorlar..

Neymiş efendim, ''Doğada ara geçiş fosili yoktur.. Çünkü yarı tilki, yarı tavşan bir hayvan bulunmamış''

Ulan gerizekalı! .. Kim söyledi ki sana, ara geçiş fosilinin yarısının bir hayvan, diğer yarısının başka bir hayvan olacağını?? "

Böyle bir iddamız yok. Sadece şunu diyoruz: yıllardır okul tahtalarında maymun bir sonraki resimde pat diye insan mı koydular yoksa yavaş yavaş insandan maymuna benzer yaratıklar mı koydular.

Senin böyle bir iddian olmayabilir ama videoda konuşan adam aynen şöyle diyor; ''Ara geçiş fosili yoktur.. Çünkü hiçbir fosilde, yarı tilki yarı tavşan bir hayvana rastlanmamıştır''

Demek ki böyle bir iddia varmış..

O söylediğin resimler senin daha iyi anlayabilmen için çizilmiş resimlerdir.. Milyon yıllardaki değişimler, tek çizimde gösterilmiştir.. O kadar.

Sitelerde Paylaş

bazı cahillerin ateist düşüncenin, antik yunan'da bile olduğundan haberi yok tabi.

tarihinde ELCHE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu da ne demek şimdi?

Elbette insanların dinlerden kurtulmaları için uğraş vereceğim. Ateist olmaları umrumda değil; ama onların bir saçmalıkla yaşamalarına neden göz yumalım

ki? Neden kitleleri uyutan bir silaha karşı sessiz kalalım?

Ne kadar çok dinsiz = O kadar çok bilimde ilerleme, yobazlıkta gerileme.

Bu korku sistemli olarak aile ve çevre tarafından herhangi bir dine mensup kişilerin beynine bir zehir gibi akıtılmıştır. Bu onların elinde olan bir şey değil. Biz

de bunu yenmeleri için bazı öneriler getirmeliyiz.

Saygılar.

kim kime daha merhametli acaba iyi düşünün

sen bana faniyi veriyorsun ben sana ebediyeti

Sitelerde Paylaş

>>> ya bana söylediğin şeyi sen yapıyorsan.

Saçmaladın ata...

Vereceğini iddia şeylerin hiç birisi mevcut değil.. Ancak vaat, ama kuru bir vaat..

Ben ise, sana "kardeşim, işte olan bu.. Artık ötesini keyfin bilir.." diyerek özgürlüğünü veriyorum adama.. En azından yalandan ibaret bir vaat için kimseden bir şey istemiyorum..

Ya sen ne yapıyorsun, bu adama o yalna vaadin için 30 gün aç gez, kızının kocasının seks kölesi olmasına müsaade et, aklını çöpe at, vicdanını bedevi türesine değiş diyorsun..

O kadar ki, vereceğini iddia ettiğin şey var olsa bile, ki yok, bu vaadin için o dediğin pislikler gene kabul edilemez..

Sitelerde Paylaş
>>> ya bana söylediğin şeyi sen yapıyorsan.

Saçmaladın ata...

Vereceğini iddia şeylerin hiç birisi mevcut değil.. Ancak vaat, ama kuru bir vaat..

Ben ise, sana "kardeşim, işte olan bu.. Artık ötesini keyfin bilir.." diyerek özgürlüğünü veriyorum adama.. En azından yalandan ibaret bir vaat için kimseden bir şey istemiyorum..

Ya sen ne yapıyorsun, bu adama o yalna vaadin için 30 gün aç gez, kızının kocasının seks kölesi olmasına müsaade et, aklını çöpe at, vicdanını bedevi türesine değiş diyorsun..

O kadar ki, vereceğini iddia ettiğin şey var olsa bile, ki yok, bu vaadin için o dediğin pislikler gene kabul edilemez..

bakalım bakalım öylemi ; vaatlerin yalan olduğunu idaa etmek gidipte dönen birine hastır. çünkü gidip görmüştürki yalan veya doğru diyebilsin. değilmi ama

kızının kocasının ama sadece kocasının olmasını sağlamak sence yanlışmı. umumi hizmete sunulan sözde modern düşünceli kızlar ne sana göre hı ?

ve son olarak "yok" demek varılmış bir sonuçtur bu sonucun belgelerini görelim

teoriden çıkmış olması lazım :)

Sitelerde Paylaş

>>> bakalım bakalım öylemi ; vaatlerin yalan olduğunu idaa etmek gidipte dönen birine hastır. çünkü gidip görmüştürki yalan veya doğru diyebilsin. değilmi ama

Gidilecek bir yer yok sadeceata, dönülecek bir yer ise hiç yok haliyle.. Olmayan bri yere giden ve dönende olmayacağı için, orada ne var ne yok diye böyle birini aramakta şapşallığın daniskasıdır..

>>> kızının kocasının ama sadece kocasının olmasını sağlamak sence yanlışmı.

Yanlış tabi.. Onun kimin olacağına ben ne karar verecem? O kendisi bir insan, kimin olacağına kendisi karar verir.. Eğer ben o kararının arkasında durmazsam, kocası bu bana mahkum diyerek ona her türlü zulmü yapacaktır..

>>> umumi hizmete sunulan sözde modern düşünceli kızlar ne sana göre hı ?

İşte o da dinlerdne gelen bir şey zaten.. Muta denen vakayla islam dini bile bunu mübah kılıyor.. Ama daha önemlisi, kendini parayla bir erkeğe satıyor ve onun kölesini oluyorsan, bunun o umumi hizmetteki kızlardna farkı ne? Nicelik mi? Kendini bir erkeğe satmak, günde 5 erkeğe satmaktan neden daha iyi olsun ki? En nihayetinde, bir seks kölesi işte..

>>> ve son olarak "yok" demek varılmış bir sonuçtur bu sonucun belgelerini görelim

Varsa hani nerde? Şimdi süper zenci kınındna çıkacak, sende birde "amanda edepsiz falan"... diye zırvalayacaksın gene.. Yokluğunun kanıtı, var omadığıdır sadeceata. Varsa, göster, buyur..

Sitelerde Paylaş
Müslümanlarla tartışırken belki de kullandığım en önemli delillerden biri hadislerdir. Müslümanların da aklına yatmamaya başladı

Müslümanlar da hadislerin saçmalığına vardılar.

Eskiden sorgusuz sualsiz kabul ettikleri her sözü şimdi vay efendim sahih değildir diyerek reddetmeye çalışıyorlar.

Kökten dinci müslümanlar bile artık Muho'ya inanmıyorlar

Vay efendim neymiş muslumanlar hadisleri kabul etmiyormuşlar iyide kim bu muslumanlar?

windows mesebinin itikatlı muslumanlarımı .. :lol:

ben şu yeryüzünde 35 sene gecirdim hadisleri kabul etmeyen birtane muslumana rasgelmedim ..

harbi merak ettim şimdi kim acaba bu hadisler rededen muslumanlar..

Sitelerde Paylaş
Vay efendim neymiş muslumanlar hadisleri kabul etmiyormuşlar iyide kim bu muslumanlar?

windows mesebinin itikatlı muslumanlarımı .. :lol:

ben şu yeryüzünde 35 sene gecirdim hadisleri kabul etmeyen birtane muslumana rasgelmedim ..

harbi merak ettim şimdi kim acaba bu hadisler rededen muslumanlar..

Muhammedin pedofili olduğunu kabul edemeyen,

Allah'ın baldırı olduğunu gülünç bulan,

ve bir sürü oktan b.ktan konuları mantık dışı bulan müslümanlar hadisleri kabul etmez...

Sitelerde Paylaş
Muhammedin pedofili olduğunu kabul edemeyen,

Allah'ın baldırı olduğunu gülünç bulan,

ve bir sürü oktan b.ktan konuları mantık dışı bulan müslümanlar hadisleri kabul etmez...

o dedigin muslumanları sahalarda da görmek isteriz

mesela dini sohbet yapılan bir yerde ben hadisleri yada bazı hadisleri uydurma buluyorum desinlerde

görsünler........

yanlız dikkat etsinler malum bügün carşamba bazı uyduruk hadislere göre carşamba günü kan vermek caiz degil

sonra acilde kendilerine uygun kan bulamayabilirler

ee uydurukda olsa hadis hadistir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...