Jump to content

Cennete girecek hayvanlar.

Recommended Posts

Bu hayvanlarin cennete gidecegi dogru mudur?

Cennete girecek olan hayvanlar:

1- Salih aleyhisselamın devesi,

2- İbrahim aleyhisselamın danası,

3- İsmail aleyhisselamın koçu,

4- Musa aleyhisselamın sığırı,

5- Yunus aleyhisselamın Yunus ismi verilen balığı,

6- Üzeyr aleyhisselamın merkebi,

7- Süleyman aleyhisselamın karıncası,

8- Belkıs’a gönderilen hüdhüd,

9- Eshab-ı Kehf’in Kıtmir isimli köpeği,

10- Muhammed aleyhisselamın devesi.

Ozellikle Kıtmir'i sormak istiyorum,o da cennette olacak mi?

Konuyla ilgili link : http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=3966

Sitelerde Paylaş

Bu kadar hayvan giriyor, milyarlarca insan giremiyor, ilahi adalet işte.

Kıtmir kesin de, hiraya ağ ören örümcek ne olacak ben onu düşünüyorum.Cübbeli eksik listede :lol:

tarihinde aslan15 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu konuya verilecek cevap ancak şu olabilir: İslam hayvanları da kollayan seven bir dindir.

Hayır bu konuya verilecek cevap ancak şu olabilir : İslam peygamberler hanedanı,haremi,arkadaşı akrabası ve hatta sahip olduları hayvanları insanların üstünde tutan bir dindir.

Sitelerde Paylaş
Mesela cennete giremeyecek hayvanlar ateistdir. Ben demiyorum kendileri insanı da hayvan kategorisine sokuyorlar da o yüzden şettirdim.

Hıııııııııııııııııııııııııı

İyide sizler bir gerçeği görmezden geliyorsunuz.. Biyolojik olarak domuzdan hiç bir farkınız YOK.. Sende hangi iç organlar varsa domuzda da mevcut.. Üremenden tut, yemene kadar sistem aynı.. Mesele böyle olunca sizleri hayvandanfarklı kılan bi şey yok. Ha eğer akıl diyorsan o akıl hayvanlarda da alası ile mevcut.. 

Sitelerde Paylaş

Bu ne yaa cennet ahira donmüş gerçi muhammed bile giriyorsa hayvancagizlar elbette girerler 8)

Muhammedin anasi da danasi da girecek ama gerisini bilemem, cübüşü de unutmayalim tabi :wub:

tarihinde gonca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ateistlerin cennete girmeyecegini adim gibi biliyorum ama kimler girecek bunu hic kimse bilemez...kafirler yani ateistler giremiyecek bunun disinda girecek veya giremiyecek diye hukum verende kafir olur...

Nolur benide alsınlar yalvararırım sana noluuuuur....

Sitelerde Paylaş
Nolur benide alsınlar yalvararırım sana noluuuuur....

bende bitse surda tanismis olduk artik alirdim ama..ben kendimi garantiye almaya calisiyorum dostum...koyun kendi bacagindan,keci kendi bacagindan...senin yerinde olmak istemedim..cehennemden önce kabir azabini dusun...isin zor castro....

Sitelerde Paylaş
ateistlerin cennete girmeyecegini adim gibi biliyorum ama kimler girecek bunu hic kimse bilemez...kafirler yani ateistler giremiyecek bunun disinda girecek veya giremiyecek diye hukum verende kafir olur...

cennete girdin diyelim ne yapacaksın orada. ne güzellikleri var

Sitelerde Paylaş
bende bitse surda tanismis olduk artik alirdim ama..ben kendimi garantiye almaya calisiyorum dostum...koyun kendi bacagindan,keci kendi bacagindan...senin yerinde olmak istemedim..cehennemden önce kabir azabini dusun...isin zor castro....

Biliyoruz alican, sIkma kendini senin sucun degil. Inandigin Tanrinin gaddarligi iste. Yapacak birsey yok...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...