Jump to content

İnsan Hangi Hayvandan Evrilmiştir?

Recommended Posts

Bir tane ara fosil yok evrim teorisini kanıtlayan birfosil bile yokken sizlere halan inanamıyorum bu oyunlar mason localarında hazırlanım gelişemeyen ülkelerdeki cahilinsanlara yediriliyor uyanın bazı gerçeklerı görün

Sürekli komplo teorisi üreten zihinlerinizde nakli değil akli bilgilere biraz yer açabilirseniz evrim kuramının son derece akla ve mantığa uygun içeriğini kavrayabilirsiniz.

Tarif ettiğiniz ara tür kavramı tamamen sizin uydurmanız. Neye ara tür denir onu bile bilmiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

insan maymununda insanında ortak atası olan primite canlıdan gelmektedir tabi aradaki ara formları evrim formatlarını hiç hesaba katmıyorum zira genetik bilimi bugün 4 ayaklı anca yürüyen insanları incelediğinde maymun kromozo mu ile aynı kromoza ma sahip olduğunu kanıtlamıştır evet biz akrabayız

bubukkkk bak muz :lol:

Sitelerde Paylaş

Ben fare diye okumuştum bir yerde primatlarla insanın ortak atasıymış.

Bu ilginç bir cevap...

Soru insanların neden kendi ''ulusal'' mimarisini değilde mesela İngilterede ki bir adamın kalkıpta Mısır'da ki ''Piramitlere'' merak saldığı gibi sorulsaydı çok farklı bir cevaplar verilirdi elbette...

Özellikle ''gençler'' açısından ilginç bir soru olurdu. Bilimsel bir dünyada yaşadığımız malum elbette...

Ama artık teknoloji fazlasıyla ilerledi bizi ''gelecekte'' nelerin bekliyeceğinin cevabı bilimde saklı...

Bilim ilerledikçe nasıl oluyorsa insanlık ''geçmişine'' daha da çok merak sarıyor. Bu önemli değil zaten...

Şu an belki bilgilerimiz yetersiz ama aramaya ve sormaya devam edersek bilim adamlarının bulamayacağı birşey yoktur.

Ama bende ortak atamızın ''fareler'' olduğunu duymuştum...

Ne tesadüf..??

tarihinde ozger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi ortak atamızdan bahsediyorsunuz?

Bütün memeli ve omurgalı hayvanlar, dinozorlarla birlikte yaşayan fareye benzeyen ama onunla hiç alakası olmayan bir yaratıktan çıkmıştır.

Yani fare gibi bir yaratık hepimizin ortak atasıdır.

Ama ondan önceki ortak atamız bir sürüngendir.

Daha önceki bir balıktır.

Daha öncesi tek hücreli bir canlıdır.

vs vs vs..........

Sitelerde Paylaş

Haklısınız elbette.

Sorduğunuz sorunun cevabını öyle kimse hemen veremez.

Benim hatırlayamadıklarım olabilir çünkü bilimin soykütüğü netamelidir.

Ama aynı sorunda mütabıkız...

Bu sorunun modern bilimlerde nerelere kadar uzanabileceği sizin olduğu kadar benim de kafamı çok kurcalıyor.

Bilim ilerledikçe insanlık tarihinde karanlık kalmış ne varsa bulup çıkarıyor.

Sitelerde Paylaş

Elifi görseniz, mertek dersiniz. Haliniz bu. Bu halde iken size nasıl izah edelim ki, insanın atası olan canlının, tıpkı insan gibi, insan kadar nevi şahsına mahsus bir canlı olduğunu.

Ha, onun atası ve aynı zamanda maymunlarında atası olan canlıda gene nevi şahsına mahsustu, ne maymundu, ne de insan.

Eğer insanın atasına maymun derseniz, o zaman tüm maymunlarla birlikte insan da bir maymun olacaktır. Hala bunu anlayamadınız.

Sitelerde Paylaş

Elifi görseniz, mertek dersiniz. Haliniz bu. Bu halde iken size nasıl izah edelim ki, insanın atası olan canlının, tıpkı insan gibi, insan kadar nevi şahsına mahsus bir canlı olduğunu.

Ha, onun atası ve aynı zamanda maymunlarında atası olan canlıda gene nevi şahsına mahsustu, ne maymundu, ne de insan.

Eğer insanın atasına maymun derseniz, o zaman tüm maymunlarla birlikte insan da bir maymun olacaktır. Hala bunu anlayamadınız.

İyi de insanın maymun olmasında ne sakınca var ki?

Alt tarafı bir hayvan türü değil mi insan?

İnsan diye bir hayvan var mı yok mu?

HEPİMİZ HAYVANIZ...

HEPİMİZ MAYMUNUZ...

Bunları haykırmakta ne sakınca var?

Utanıyor musun Anibal?

Sitelerde Paylaş

Ne sakıncası olsun ki hacı.

anlama kabiliyetin de, anlatma kabiliyetin kadar kötü hacı.

taksonomi uzmanı olan benim, hatırlatayım. kimin hayvan kimin değil olduğuna tamam diyebilecek yetkiye sahip olan yani. ve defalardır söylüyorum, hayvanız, hayvan oğlu hayvanız. bunu kaç kere söylemem gerekecek?

ama bu, atalarımızın bize çok benzediği fakat insna olmadığı gerçeğini değiştirmiyor. ya peki insan olmak? bir bedevi töresine kanıp böylesine vahşi, ilkel ve rezil olabilen bir türden olmak bence guru duyulacak değil, oturup ağlanılacak bir şeydir sadece.

hatta şu mahlukla aynı türden olmak hakkındaki fikirlerinizide duymak iyi olurdu:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=117717201603576&ref=mf

Sitelerde Paylaş

Ne sakıncası olsun ki hacı.

anlama kabiliyetin de, anlatma kabiliyetin kadar kötü hacı.

taksonomi uzmanı olan benim, hatırlatayım. kimin hayvan kimin değil olduğuna tamam diyebilecek yetkiye sahip olan yani. ve defalardır söylüyorum, hayvanız, hayvan oğlu hayvanız. bunu kaç kere söylemem gerekecek?

ama bu, atalarımızın bize çok benzediği fakat insna olmadığı gerçeğini değiştirmiyor. ya peki insan olmak? bir bedevi töresine kanıp böylesine vahşi, ilkel ve rezil olabilen bir türden olmak bence guru duyulacak değil, oturup ağlanılacak bir şeydir sadece.

hatta şu mahlukla aynı türden olmak hakkındaki fikirlerinizide duymak iyi olurdu:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=117717201603576&ref=mf

Bence sen o mahlukla aynı kefeye konmaktan utanıyorsun.

Ben de öyle...

Sitelerde Paylaş

wolfman syndrome veya Hypertrichosis hastalağına(hastalık denilir mi bilmiyorum) yakalanmıs kişileri gördükçe maymundan geldiğimizi kabul ediyorum.:)

Peki penisleri büyük erkekler eşekten mi geliyorlar?

Tüysüz veya kılsız bir hayvan var mı?

İnsanın avuçları ve tabanları ile bir iki yer dışında derisinin her milimetre karesi kıllıdır.

Kılların çoğu ince ve kısa olduklarından belli değillerdir. Ama kadınların bile yüzündeki kıl sayısı erkeklerin sakallarındaki kıl sayısından az değildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...