Jump to content

Huriler üzerine

Recommended Posts

Huriler hakkında bir şey söyleyebiliriz. "Huri" ya insandır ya da değildir. Yani, cennette bize dünyada yaşamadığımız kadar cinsel zevkler tattıracak olan huriler ya insandır ya da değildir. İnsan olmadığını ele alalım

Tanrı sadece kullarınn cinsel arzularını tatmin etmek için mi yaratmıştır hurileri? İnsanın başka türden canlılarla ilişkiye girmesi kesin bir dille yasaklanırken, cennette insan olmayan varlıklarla cinsellik yaşaması ne kadar tutarlı? Yoksa tanrı kullarını doğru yola getirmek için mi böyle söylemiştir?

Hurileri insan olarak düşünürsek

Tanrının, hem de kullarını herşeyden çok seven tanrının, yine kulları arasında ayrımcılık yaparak "insan" olan seks köleleri, yani hurileri yaratması ne kadar adildir? Bir insanın sadece cinsel obje olarak yaratılması bilmem islamcıların kulağına nasıl geliyor?

Aslında mesele hurilerin insan olması ya da olmaması değil. Asıl konu tanrının bir kulunu başka bir kulunun cinsel arzularını tatmin etmekle görevlendirmesi.

Ayrıca hurilerle ilgili başka bir konuya daha değinmek istiyorum. Hurilerle ilgili "göğsü tomurcuklanmaya başlamış", "tomurcuk göğüslü" tanımlarını işitmişsinizdir. Sağlıkla ilgili bir siteden aynen alıntı yapıyorum: Aşağı yukarı 8-10 yaşlarında kız çocuklarında göğüslerin gelişmesinin ilk işareti olarak "areola", yani meme uçlarının etrafindaki koyu renkli hale, genişlemeye başlar. Buna, tomurcuklanma denir.

Yani cennette erkeklerin beğenisine sunulacak olan hurilere "sübyan" dersek yanlış mı yaparız? Dünyamızda bu kadar lanetlenen sübyancılık nasıl olur da cennetin asıl vaadi haline gelebilir? Sübyancılığı ödül olarak ortaya koyan bir din nasıl bir "güzel ahlak" dini olabilir?

Benden bu kadar, gerisi sizden.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ergenliğe kızlarda memelerde tomurcuklanma ve büyümenin başlaması ile girilir. Erkeklerde ise ergenliğin ilk belirtisi testislerde büyüme ile birlikte skrotum (torba) derisinde kızarma ve kalınlaşmadır.

Kızlarda ergenlik 10-11, erkeklerde ise 11-12 yaşlarında başlar. Kızlarda ergenliğin 8 yaşından önce, erkeklerde ise 9 yaşından önce başlaması normal değildir. Erkeklerde ergenliğin 13.5 yaşına kadar başlamaması, kızlarda ise ergenlik belirtilerinin 14 yaşa kadar görülmemesi de normal değildir. Nedenlerinin araştırılması gerekir.

http://www.cocukendokrin.biz/Soru_ve_Cevaplar.htm

Sitelerde Paylaş
sizin hurileri ve cenneti acımasızca eleştirmeni sizin kıskançlığınızı ve çaresizliğinizi ortaya koyuyor.çünkü ateşzm size birşey vadetmiyor.sadece boş şeyler ve yok olup gitmek dışında

Aslında siz de aynı durumdasınız ama sadece farkında değilsiniz o kadar :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
hayır bize vadedilen cennet var.hadi diyelimki siize göre konuşuyorum cennet yok bize.başka ne kaybederiz? ha cennet varsa karşısında bide cehennem var bu arada bak unutmayalım dimi?

Keşke haklı olsanız ama inanın objektif bir gözle baktım ve değerlendirdim; deliller hep aksi yönde ve en ufak bir doğruluk şansı yok orta Doğu dinlerinin...

Sitelerde Paylaş
siz hurileri bukadar bi canavarmış gibi eleştiyrosunuza siz dünyada kaç tane kızla gönül eğlendirdiniz hele bi sayın bakalım.

Cennete Bir açıklık getirsene..

Kadınlara ne olacak, erkeklere ne olcak..

Hani ben cenneteyim, babam da cehennemde, ben o cennetin neresinden tad alabilirim.

Ben o cenneti çöpe atarım..

Sitelerde Paylaş
sen kendini kurtardın kaldı baban.her koyun kendi bacağından asılır

Bacağından asılanlar senin gibi koyunlardır...

"kocuklu celeb kaldırınca sopasını, salhanenin yolunu tutan koyun"

Koyu dindarlar gibi iftiracı, lüks düşkünü(bastırılımış ardudan kaynaklı), hased sahibi, onu bunu kafirlikle suçlayan kimse yok..

Ulan bir arkadaşınızın karısı ya da kızı kot pantılon giyince "beytülmaldır" diyecek kadar şerefsiz insanlarsınız.

İşiniz gücünüz milletin karısının kıçına bakmaktır...

Sitelerde Paylaş
Huriler hakkında bir şey söyleyebiliriz. "Huri" ya insandır ya da değildir. Yani, cennette bize dünyada yaşamadığımız kadar cinsel zevkler tattıracak olan huriler ya insandır ya da değildir. İnsan olmadığını ele alalım

Tanrı sadece kullarınn cinsel arzularını tatmin etmek için mi yaratmıştır hurileri? İnsanın başka türden canlılarla ilişkiye girmesi kesin bir dille yasaklanırken, cennette insan olmayan varlıklarla cinsellik yaşaması ne kadar tutarlı? Yoksa tanrı kullarını doğru yola getirmek için mi böyle söylemiştir?

Hurileri insan olarak düşünürsek

Tanrının, hem de kullarını herşeyden çok seven tanrının, yine kulları arasında ayrımcılık yaparak "insan" olan seks köleleri, yani hurileri yaratması ne kadar adildir? Bir insanın sadece cinsel obje olarak yaratılması bilmem islamcıların kulağına nasıl geliyor?

Aslında mesele hurilerin insan olması ya da olmaması değil. Asıl konu tanrının bir kulunu başka bir kulunun cinsel arzularını tatmin etmekle görevlendirmesi.

Ayrıca hurilerle ilgili başka bir konuya daha değinmek istiyorum. Hurilerle ilgili "göğsü tomurcuklanmaya başlamış", "tomurcuk göğüslü" tanımlarını işitmişsinizdir. Sağlıkla ilgili bir siteden aynen alıntı yapıyorum: Aşağı yukarı 8-10 yaşlarında kız çocuklarında göğüslerin gelişmesinin ilk işareti olarak "areola", yani meme uçlarının etrafindaki koyu renkli hale, genişlemeye başlar. Buna, tomurcuklanma denir.

Yani cennette erkeklerin beğenisine sunulacak olan hurilere "sübyan" dersek yanlış mı yaparız? Dünyamızda bu kadar lanetlenen sübyancılık nasıl olur da cennetin asıl vaadi haline gelebilir? Sübyancılığı ödül olarak ortaya koyan bir din nasıl bir "güzel ahlak" dini olabilir?

Benden bu kadar, gerisi sizden.

Huriler , melekler gibi sadece Allah'ın isteklerini yapacaklardır.Yani Allah bize haksızlık ediyor demeyeceklerdir.Onlar senin için yaratılacaklar ve sen ne dersen onu yapacaklar.

Sitelerde Paylaş

en azından ikiyüzlü değilim arkadaşım kendi sevgilimin başını örtmem ya da onun üstüne 3 tane daha kızla birlikte olmam evet bakarım ama ağzımın suyu akmaz asla rahatsız edici bir hareketim olmaz yarım saat arkasından bakmam rahatsız etmek istemem çünkü zaten sana bakıyorsun demedim bu şekilde bakanlar var ben fatihte yaşıyorum da çok örneği var burda adam kızkardeşini eve kapatır başkalarının kız kardeşine asılır

Sitelerde Paylaş

peki cennette homoseksüellere ne var?

yok homoseksüeller cennete giremiyor derseniz yine çelişki oluşur. homoseksüellik doğuştan gelir. yani allah adamı/kadını homoseksüel yaratmıştır, o zaman homoseksüeli cennetine de alması gerekir. o zaman homoseksüeller ne gibi nimetlerden yararlanacak?

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

huriler nereden çıkmıştır..şuradan..

muhammed er KEK sahabeleri ve yandaşlarını cepheye sürmekte problem çekmeye başladığı bir zamanda..

hurilerle ilgili inen ayetin haddi hesabı kalmamıştır..

geçen iletimde de yazmıştım .. bu hurilerden birini rüyasında gören abimiz onlara kavuşacağım diye said abimin kitaplarını günde 10 saat okumakta...eskiden bu adam ne miydi..alkolik ve dine imana her fırsatta svebilen bir adam..

huriye kavuşacağım diye ibadet etmek olmaz islam inancında..huri mükafattır..

mesele tanrı rızası alabilmektir.. ama bizim eskinin alkolik ve küfürbazı yeninin nurcusu allah rızasını kenara bırakmış rüyasında gördüğü hurilere kavuşmak için ibadet ediyor..nokta..

Sitelerde Paylaş
sizin hurileri ve cenneti acımasızca eleştirmeni sizin kıskançlığınızı ve çaresizliğinizi ortaya koyuyor.çünkü ateşzm size birşey vadetmiyor.sadece boş şeyler ve yok olup gitmek dışında

Hocam konunun icerigini cozmeden , sorulan sorulari yanitlamadan genelde hep ayni taktigi izliyorsun.Bilgin olmadigi icin cehaletini ateistlere bok atan cumlelerle ortmeye calisiyorsun.Bu sitede Islam'i savunacak en son adamlardan birisin.

Sitelerde Paylaş
Huriler , melekler gibi sadece Allah'ın isteklerini yapacaklardır.Yani Allah bize haksızlık ediyor demeyeceklerdir.Onlar senin için yaratılacaklar ve sen ne dersen onu yapacaklar.

HAHAHAHAHAHA :lol: masal gibi sıralamış. Bırakın artık hayal kurmayı

Yok huriymiş yok biz ne istersek yapacakmış HUHAHAHAHAHAHAHA :lol:

Sitelerde Paylaş

Muhammedin dokuz yaşında ayşe ile evlendiğini belgeleyen hadisleri uydurma sayanlar boşa kürek çekiyor. Çünkü kuran bu hadisi destekliyor

Nebe suresi

31- Kuşkusuz takva sahipleri için bir kurtuluş var.

32- Bahçeler var, bağlar var.

33- Memeleri tomurcuklanmış kızlar var.

Kız çocuklarının 9,10 yaşlarında memelerinin tomurcuklanmaya başladığını delillerle gösterdik.İslamın, sübyanclığı meşru gören sapık bir din olduğu kapı gibi ayet ve hadislerle belgelidir.

Sitelerde Paylaş
hayır bize vadedilen cennet var.hadi diyelimki siize göre konuşuyorum cennet yok bize.başka ne kaybederiz? ha cennet varsa karşısında bide cehennem var bu arada bak unutmayalım dimi?

Belki yahudiler haklıdır , allah tevratta ölülerin yeraltı dünyasına gideceğini söyler.Hurileri beklerken kendini kapkaranlık bir yeraltı dünyasında bulabilirsin :rolleyes: Nede olsa tevratta allah kitabı size göre, tamam tamam tevrat değiştirildi diyeceksin ama bunada kanıt bulunamıyor.

Sitelerde Paylaş
İslam'ın kuruluş amacı ticaridir. Antik Arap aristokrasisinin malını mülkünü rahatça yemeleri, kurdukları haremlerinde kimsenin müdahalesi olmadan sefa sürmeleri için kurulmuştur. BU amaç için Ayet'ler indirilmiş, bu amacın yasallaştırılmasına çalışılmıştır. İslam'ın diğer ve asıl önemli amacı ise, servet düşmanlığı yapılmasına engel olmaktır. Bunun için şükür ve sadaka müsessesi geliştirilmişitir. Zenginlerin dışında kalanlar şükretmeye ve zenginlerin vereceği sadakaları beklemeye kanalize edilmiştir. Şükür edip ibadetle kendilerini miskinleştirenlere de cennet vaadedilerek uyutulma yoluna gidilmiştir. Aristokrasi haremlerinde sefa sürüp gününü gün ederken, bu yaşama ağzının suyu akarak dışarıdan bakanlar ise cennettte verilecek hurilerle avutulmaktadırlar. Yoksa cennet ve huri olmadığını, Muhammed ve avanesi gayet iyi bilmektedirler. Cennet ve huri mavallarına kendileri de inanıyor olsalar, hepsi dünya nimetlerinden elini eteğini çekmiş ruhban olurlardı.. Ama ne ruhban olmayı düşünmüşler, ne de İslam'a almışlardır. Dini millete kakalarlarken, kendileri son sürat sefahat içinde yaşamışlardır..

insan suresi

7. O kullar adaklarını yerine getirirler. Kötülüğü her yanı kuşatmış bir günden korkarlar.

8. Onlar, seve seve yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler.

9. (Yedirdikleri kimselere şöyle derler:) "Biz size sırf Allah rızası için yediriyoruz. Sizden bir karşılık ve bir teşekkür beklemiyoruz."

10. "Çünkü biz, asık suratlı, çetin bir günden (o günün azabından dolayı) Rabbimizden korkarız."

11. Allah da onları o günün kötülüğünden korur ve yüzlerine bir aydınlık ve içlerine bir sevinç verir

islam böyle bi dindir işte.fakire yetime seve seve yemek yedirir teşekkür bile beklemeyiz.bizim ücretimiz Allah katındadır çünkü

Sitelerde Paylaş

Değerli Kardeşimiz;

Allah Tealâ ateş ehli olan kötülerin durumlarından bir miktar bahset­tikten sonra cennet ehli olan iyilerin kurtuluş ve zafer yerinden de söz et­miştir, onlar ateşten kurtulup cennete sokulmuşlardır. Bunun Allah'ın bir lütfü ve ihsanı olduğu açıklanmıştır. İyilerin ve kötülerin durumlarının gösterilmesi, düşünme ve karşılaştırma, cennete götüren kulluğa teşvik ve ateşe götüren masiyet, küfür ve yalanlama konusunda uyan için bir zemindir. Özet olarak Allah Tealâ kâfirlere olan vaadini andıktan sonra iyile­re olan vaadini de açıklamıştır.

Allah Teâlâ, kullarının uhrevî nimetlere dair yaklaşık bir fikir edinmelerini sağlamak ve onlar­da bir arzu uyandırmak için, birçok âyette olduğu gibi burada da idrak ve anlama gücüne göre temsilî bir anlatımla bu dünyada en çok ihtiyaç duydukları, arzuladık­ları, sevdikleri maddî-bedensel hazlardan örnekler vermiştir. Bu anlatımda Kur'an'ın ilk muhataplarının beklentilerinin dikkate alındığı da söylenebilir, keza bu anlatımdan, âhirette cennete girmeyi hak eden her bir insana, dünyadaki ame­line zihnî ve ruhî kemaline, mutluluk anlayışına ve beklentisine göre neleri istiyor ve bekliyorsa onların verileceği sonucunu çıkarmak da mümkündür

Bu anlatım. Cennette mü'minler için hazırlanan eşleri tasvir etmek­tedir. Bunlar genellikle iki kısımdır: Biri, Cennet yaratıldığı zaman orada yaratılan «Huri» denilen ve mahiyeti bizce bilinmeyen bakire ve yaşıt eş­lerdir. Diğeri, dünyadaki sâliha eşlerdir ki, Cennet'e girince onlar da huri misali yaşıt duruma gelir ve taze kız görünümü alırlar

Sitelerde Paylaş

bak harun ben sana en başta Muhammed'in nasıl birisi olduğuna Kuran'dan örnek vereyim de sonra konuşursun.

ABESE SURESİ'nin ayetlerinden bir demet (Elmalılı H.Yazır orjinal Mealinden)

1. Ekşidi ve döndü

2. Çünkü ona a'mâ geldi

3. Ne bilirsin o belki temizlenecek

4. Veya öğüt belliyecek de o öğüt kendine fâide verecek

5. Amma istiğnâ edene gelince

6. Sen onun sadâsına özeniyorsun

7. Onun temizlenmemesinden sana ne?

8. Ve amma sana can atarak gelen

9. Haşyet duyarak gelmişken

Bu da,TEFHİMÜ-L KUR'AN'DAN

Abese Suresi 2. Ayet ve Tefsiri

Kendisine o kör geldi diye.1

1. Bu sûrenin giriş cümlesi çok ilginç bir incelik taşımaktadır. Daha sonra gelen ayetlerden, "Surat astı ve döndü" ayetinin asıl muhatabının Rasûlullah (s.a) olduğu açıkça anlaşılmaktadır. Fakat ilk bakışta bu davranış Rasûlullah (s.a)'dan değil de, sanki başka bir kimseden sadır olmuş gibidir. Allah (c.c) böylesine incelik taşıyan bir ifadeyle, bu yaptığı hareketin Rasûlullah'a (s.a) yakışmadığını anlatmış ve "şayet senin üstün ahlak sahibi olduğunu bilen bir kimse, bu şekilde davrandığını görseydi, bunu sana yakıştırmazdı" demek istemiştir.

Burada sözü geçen âmâ, meşhur sahabî Ummu Mektum'dur (r.a). İbni Abdullah Berr'in El-İstiyab'ta ve İbni Hacer'in de El-İsabe'de yaptıkları açıklamalara göre, Ummu Mektum (r.a) Hz. Hatice'nin (r.a) halazadesidir, yani Ummu Mektum'un (r.a) annesi ile Hz. Hatice'nin (r.a) babası kardeştirler.

Bu ifadelerden açıkça anlaşılmaktadır ki, Rasûlullah'ın (s.a) Ummu Mektum'dan (r.a) yüz çevirmesinin nedeni, onu hor gördüğünden dolayı değildi. Yine onu hakir gördüğünden Mekkeli ileri gelenlere yöneliyor da değildi. Çünkü Ummu Mektum (r.a) Rasulullah'ın (s.a) hanımının kuzeni idi ve akrabalarındandı. Ayrıca Ummu Mektum (r.a) garip bir kimse de değildi. Allah (c.c)'nın buyurduğu gibi asıl neden, Ummu Mektum'un (r.a) âmâ olmasıydı. Rasûlullah (s.a) çok çaba sarfederek, Mekke'nin ileri gelenlerinden birisinin bile Müslüman olmasını sağladığı takdirde, İslâm hareketinin güçleneceğini, Ummu Mektum'un (r.a) ise, özürlü olmasından dolayı İslâm hareketine bir faydası olamayacağını düşünüyordu. İşte bu nedenlerden ötürü, Mekke'nin ileri gelenleri ile tam konuştuğu bir sırada Ummu Mektum'un (r.a) müdahale etmesini hoş görmemiştir. Ayrıca Rasûlullah (s.a) Ummu Mektum'un (r.a) istediği bir zamanda soru sorabileceğini de biliyordu, çünkü akrabaydılar.

BURADA AÇIK ŞEKİLDE GÖZLERİ GÖRMEYEN BİRİSİ HOR GÖRÜLMEKTEDİR! ZENGİN VE İLERİ GELENLER DAHA FAYDALI OLUR FAKAT FAKİR VE ÂMA BİRİSİ BUNU SAĞLAYAMAZ DİYE DÜŞÜNÜLEREK HAKİR GÖRÜLMEKTEDİR BU DURUM ASLINDA TEFSİRDEN DE MEALDEN DE AÇIKÇA GÖRÜLMEKTEDİR...sen daha neyden bahsediyorsun harun25?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...