Jump to content

Ölüm anında neler olur.. İnanaçlı ve inançsız ölüme nasıl bakar.

Recommended Posts

Ölüm insanı her an yakalayabilir.

Bildirildiğine göre, en sağlam binalarda da olsanız ölüm gelecektir

Bundan kaçmak yoktur.

Kaçmaya çalışmak bu güçlü hakikat karşısında saçmalamakatır

Bu nedenle ölüme hazırlık şarttır

Bu da sapık düşünce ve akımları terk ederek olur.

Ölüm acısı ise pek şiddetlidir.

Ölüm döşeğinde bir adamın susması ve uyuyor gibi ölümü beklemesi bu acıdandır.

Bu acı da insanın dilini söylemez hale getirir.

Ölüm Meleği Azrail Aleyhisselam 'ı en korkunç şekilde görür.

Veya Çok güzel bir surette görür.

Her iki şekilde de görmek biz insanların elindedir.

Şu linkte --Allah bilir -- tatmin bulmuş bir nefisin ölüm anı var.

http://video.eksenim.mynet.com/useckin85/O..._Olursun/31440/

Biraz İmam Gazali ve İbrahim , Musa peygamberler üzerinden ölüm konuşmalıyız.

Sitelerde Paylaş

İbrahim Aleyhisselam bir peygamberdir.

Bu nedenle Hikmet - ilahi eseri Azrail ile konuşmuştur.

Yapacağım alıntı da okuyacağınız üzere merakını gidermek isteyen peygamber , ölüm meleğine Mümin ve kafire nasıl gözüktüğünü göstermesini istemiştir

İMAM GAZALİ KİMYAYI SAADET ADLI ESERDEN ALINTIDIR

Bir gün hz. İbrahim , Azrail'e sorar...: "Ey Azrail, kötülerin ruhunu alırken onlara nasıl görünürsün?". Azrail bunu kendisinden istememesini, dayanamıyacağını söylesede HZ. İbrahim ısrarlıdır.

Öyleyse arkanı dön der.

hz. İbrahim tekrar döndüğünde gördüğü o korkunç şey karşısında bayılır. Kendine gelincede derki: "Ey Azrail, inkarcı yaptığı bütün kötülüklere karşılık olarak, sadece senin şu halini görmüş olsa bile bu ona yeter!". Halbuki daha ruhun alınması vardır, kabirde görecekleri vardır...Mahşer vardır... Ve Cehennem vardır...

Sonra, " birde müminlerin ruhunu alırken, onlara nasıl görünüyorsun?" diye sorar.

Azrail, bu kezde o haliyle görünür... hz. İbrahim gördüğü şeyin güzelliği karşısında mest olur ve der: " Ey Azrail! Mümin ve Salih bir insan, hayatı boyunca yaptıklarına ödül olarak sadece bu güzelliği yaşamış olsa bile bu ona yeter!". Halbuki daha kabirde yaşayacakları vardır. Cennet vardır. Cennette Rabbinin Cemal'i vardır...

Sitelerde Paylaş

ölüm çok mühim bir meseledir çünkü ölüm insanın hayatının özetini birkaç dakika içinde önüne sürer.

forumda araştırılmış herşeyin cevabını insana verecek olandır.ölüm anında sanıyorumki önce bir korku,

sonra bir memnuniyet sonra ise gerçekleri görme aşamaları olacak. ama ölüme bakış kesinlikle

karakterden karaktere göre değişir. ateistler korkmaz yada ateist korkar diyemeyiz.

bu insandan insana göre değişir.

Sitelerde Paylaş

Bazı otariteler tarafından dünyanın en büyük devrimcisi olarak lanse edilen Lenin bile ölmüştür.

Dünyanın en güçlü ordularının kumandanı olan ( HANGİ DEVİR FARK ETMEZ ) insanlar da ölmeye mahkumdurlar.

Hangi başarıya ulaşmış olursanız olun ölüm hepimizi bulacak.

Zaten buraya kadarını sizde inkar etmiyorsunuz

Bu yazı sizi sırasıyla

Ölüm anı acısı

Kabir azabı

Ve ateş azabından uyarmak amacı ile yazılıyor.

Sitelerde Paylaş
bunları sen gördün ya da yaşadın mı ki bu kadar kesin yazıyorsun hasip?

Sayın arakadaşım ;

Bende yaşamadım. Ama sende ben de bunu yaşayacağız.

Varmı çıkar çaresi ?

Yok !!

Ama benim kabul ettiğim sizin kabul etmediğiniz bazı Allahın evliya kulları ve Peygamberlere bu özel ve özerk durum gösterilmiştir

Bunun sebebi azabın çok çetin Mükafatın pek kallavi olmasındandır.

Yani hazırlık mühimdir.

Bu da hak din İslam ' a yönelmek ile olur.

Yukarıda senden alıntıladım sorun oldukça keskin gibi gözükse de son derece mantıklı.

Sitelerde Paylaş

Korku filmi yönetmeni olsaydınız keşke:) Sen zaten ölmüşsün, zombi kılıklı avatarındaki adamdan belli. Komik olmaya çalışıyorsun sanırım.

Ölüm gerçeğini hatırlattığın için teşekkürler :D Amacın nedir, ölüm korkusuyla başa çıkamıyorsan buradakileri etkileyebileceğini sanacak kadar aptal mısın?

Sitelerde Paylaş

Ölüm , genç , sağlıklı hele de sigara , alkol , uyuşturucu gibi maddeleri kullanmayan insanın şahsi görüşüne göre çok uzak gelebilir

Bir de bu insanın maddi olanakları normalin üstünde ise , ve en önemlisi bu insan inkarcılardan ise ölüm ona hiç gelmeyecekmiş gibi davranabilir.

Yeryüzünün omuzlarında Ahiret hayatı için hiç bir hazırlık yapmadan dolaşır.

Onun için tek temel şey maddedir.

Ya da Kuran ' ı n tabiri ile "Uzak bir sapıklığa..." düştüğü için sapkın fikirlerini yaşatmaya hatta başkalarına empoze etmeye çalışır.

Ama her ne yaparsa yapsın , neyi kabul ederse etsin ve neyi inkar ederse etsin, ölüm onu bulur.

Ve Hazreti Azrail Aleyhisselam ' ı yukarıdaki iletilerde de bahsedildiği gibi Feci bir şekilde görür

Bu onun kaçınılmaz sonudur.

Böyle bir ihtimal olmamakla birlikte varsayalım ki Azrail 'i görmeyecek olsun.

Ama yine de Ölüm gelmiştir.

Kısa zaman sonra tüm yaptıkları yıkılacaktır.

Var sa eğer sevdiklerinden ve ailesinden ayrılacaktır.

Günlük kullandığı "bu benim" dediği sevdiği eşyalarını da bırakacaktır.

Var sayalım ki o eşyaları da onunla gömülsün. Ama kullanamayacaktır.

Sitelerde Paylaş

KABİR AZABI BÖLÜMÜ

İnkarcı yada Büyük günah yüklenmiş olan insan Ölüm anında büyük acılar çekmiştir.

Bir de bunun kabir azabı tarafı vardır.

Kabir 2 çeşitten biridir.

Ya cennet bahçelerinden bir bahçe yada cehenneme kuyularından bir kuyudur..

Her insan ister ölerek toprağa gömülsün, ister boğularak denizin dibinde kalsın veya yırtıcı bir hayvan karnında bulunsun veya yanarak külü havaya karışsın, mutlaka kabir hayatı geçirecektir.

Kabirlerde bulunan kimselerin tamamı "Berzah" hayatı ile diridir.

99 tinnin kâfirleri kıyamete kadar kabrinde sokup azap eder. [Tirmizi]

İmam-ı Süyuti hazretleri, "Kabir azabı" ile ilgili Şerhussudur isminde müstakil bir eser yazmıştır.

Buhari ve Müslim ve diğer hadis kitaplarındaki kabir azabı ile ilgili hadis-i şerifleri nakletmiştir.

Her hadis kitabında kabir azabı bildirilmektedir. Kabir azabını inkâr eden, bütün hadis kitaplarını inkâr etmiş olur.

Görüldüğü üzere ölüm ile iş asla bitmez.. Bilakis mükafat veya ceza verme daha yeni başlıyordur.

Sitelerde Paylaş
Bundan kaçmak yoktur.

Kaçmaya çalışmak bu güçlü hakikat karşısında saçmalamakatır

...

Bu nedenle ölüme hazırlık şarttır

Bu da sapık düşünce ve akımları terk ederek olur.

''Ölüme hazırlık'' dediğin şey ölümden kaçmaktır. Ölümden sonrasına inanmak ölümden tabana kuvvet kaçmak demektir.Önce bu SAÇMALIĞI kendin terket sonra millete akıl ver. Ölüme hazırlık yapılmaz, sonrasına hazırlık yapılır -tabi sonrasına inanıyorsan, ve sonrasına inanıyorsan ölüme inanmıyorsun demektir.

Bu sapıkça ve gerzekçe saçmalıktan kurtulmalısın.

Bu kadar korkmaya abartmaya gerek yok, evet bütün herkes gibi sende geberip gideceksin, alışmaya çalış artık.

Ölüm acısı ise pek şiddetlidir.

Ölüm döşeğinde bir adamın susması ve uyuyor gibi ölümü beklemesi bu acıdandır.

Her ölüm şiddetli acı ile gerçekleşmez, en ufak acı hissetmeden de ölünebilinir.

Ayrıca herkes ''döşekte'' ölmez, filmleştirme...

Adam hakkaten yaşadığı gibi ölmüş, sefil ve rezil yaşamış aynı şekilde ölmüş, aptalca batılca bir inanç için harcanmış bir ömrün sonu aynı hastalıklı saplantı içinde gebermek olmuş. Açıkcası adama iyi geçmiş...

Sitelerde Paylaş

>>>Her ölüm şiddetli acı ile gerçekleşmez, en ufak acı hissetmeden de ölünebilinir.Ayrıca herkes ''döşekte'' ölmez, filmleştirme...

Her kes de uzaydan atmosfere girerken ölmez

Nasıl acısız ölünebilir.

Ben yukarıda din boyutunda evliya ve peygamberlerden ispat ettim.

yani inancım doğrultusunda.

Sen de et.

Sitelerde Paylaş

Bir soru sormak istiyorum ölüm anında kişinin hayatı gözlerinin önünden geçermiş bunun doğru olup olmadığını merak ediyorum

Birde ölüm acısı 700 kılıç darbesinde diye biliyorum bu ne kadar doğrudur sizce?

Sitelerde Paylaş
Bir soru sormak istiyorum ölüm anında kişinin hayatı gözlerinin önünden geçermiş bunun doğru olup olmadığını merak ediyorum

Birde ölüm acısı 700 kılıç darbesinde diye biliyorum bu ne kadar doğrudur sizce?

islamın uydurması olsa gerek. insanları islama bağlayarak işte bunu yapmayın şunu yapmayın yoksa ölünce

şu kadar kılıç darbesine maruz kalırmışcasına ölürsünüz. şimdi öyle ilaçlar varki aldıktan bi kaç dakika sonra

sessizce seni öldürüyor. sen anlamıyorsun bile. ameliyata girmeden önce narkoz verirler.ben narkozu aldıktan

sonra kendimi unutmuştum bi uyandımki ameliyat bitmiş,geçmiş olsun duydum.halbuki daha yeni ameliyat masasının

üstündeydim :)

Sitelerde Paylaş

Bunların mantığı nasıl bir mekanizmayla çalışıyor çözebilmiş değilim.Ölüm gerçek,öyleyse bizim ölümden sonrası için anlattığımız masallar da gerçek.Güneş gerçek,öyleyse güneşin dünya etrafında uçan devasa bir ateşböceği olduğu da gerçek.Ateşböceğine inanmazsan güneşin varlığını da inkar etmiş olursun.Fırtınalar gerçek,öyleyse poseidon da gerçek.Ay gerçek öyleyse ay tanrıçası da gerçek ay tanrıçasının varlığını inkar edersen ayın varlığını da inkar etmiş olursun bunlar birbirinden bağımsız olamaz.Böyle mantık mı olur?

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
islamın uydurması olsa gerek. insanları islama bağlayarak işte bunu yapmayın şunu yapmayın yoksa ölünce

şu kadar kılıç darbesine maruz kalırmışcasına ölürsünüz. şimdi öyle ilaçlar varki aldıktan bi kaç dakika sonra

sessizce seni öldürüyor. sen anlamıyorsun bile. ameliyata girmeden önce narkoz verirler.ben narkozu aldıktan

sonra kendimi unutmuştum bi uyandımki ameliyat bitmiş,geçmiş olsun duydum.halbuki daha yeni ameliyat masasının

üstündeydim

Ölüm anının şiddetli olmadığını nerden biliyorsun ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...