Jump to content

ateistler sütten çıkma ak kaşıkmıdır?

Recommended Posts

benim dikkatimi çeken ateist arkadaşların sürekli islamı eleştirmesi ve peygamberin ahlaksız biri olduğu öne sürmeleridir.peki soruyorum kendilerine.kendileri sütten çıkma ak kaşıkmı.cinselliğe hangi gözle bakarla?.eşlerini aldatırmarmı? yada ilişkilerde evlilik şartmı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

insani duyguların ve hazların ateistlikle müslümanlıkla ilgi ve alakasının olmadığını hala anlayabilmiş değilsiniz tabiikide sütten çıkma ak kaşık değilllerdir zevkleri ve hazları en doğru şekilde tadanlardır

tarihinde bLeedrobe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
benim dikkatimi çeken ateist arkadaşların sürekli islamı eleştirmesi ve peygamberin ahlaksız biri olduğu öne sürmeleridir.peki soruyorum kendilerine.kendileri sütten çıkma ak kaşıkmı.cinselliğe hangi gözle bakarla?.eşlerini aldatırmarmı? yada ilişkilerde evlilik şartmı?

ateistler burada ahlak kavgası yapmıyorlar. islamın kendi içindeki çelişkileri, cinselliğe ve kadına bakış açısını tartışıyorlar. islam kadını koruyor, saygı gösteriyor denmesine karşılık kurandaki kadınları aşağılayıcı ayetleri gösteriyorlar. bütün bu tartışmaların anlamı ateistler çok ahlaklı, müslümanlar ahlaksızdır demek değildir. müslümanların islamın insanları ahlaklı olmaya yönelttiği şeklinde varsayımının saçmalığı tartışılıyor burada. ateistlere bok atmanız bu tartışmalarda hiçbir değişiklik yapmaz.

Sitelerde Paylaş

Peygamberden bunları bekleyerek çok mu abesle iştigal ediyoruz...

Sitelerde Paylaş

Ateizm, sosyal değil kişisel bir olgudur. Tek ortak payda, doğaüstü bir tanrı inancına sahip olmamalarıdır, bu yüzden "ateistlerin ahlak"ı diye bir şey sözkonusu değildir.Bir ateist, ahlaki değerlerini çeşitli kaynaklardan edinebilir ve bu kaynaklar tartışmaya açıktır, ama sadece o kaynağı kabul eden ateist veya deist insanları ilgilendirir. Ama, islamiyetin sosyal, politik ve ahlaki doktrinleri vardır ve bunlar doğrudan islamiyeti ve müslümanları ilgilendirir.

Senin ve senin gibilerin şu yukarıdaki paragrafı anlama olasılığı düşüktür, çünkü ateizmi bir din zannediyorsun.

Sitelerde Paylaş

peki bi arkadaş ateistinde yamuğu yalancısı var demiş.peki neden yamuklar yalancılar çıkıyo içinizde.size göre müslümanlık 1 numaralı yamukluk ve yalancılık.e bu ateistlerde müslim olmadıklarına göre neden yamuklar?

Sitelerde Paylaş
peki bi arkadaş ateistinde yamuğu yalancısı var demiş.peki neden yamuklar yalancılar çıkıyo içinizde.size göre müslümanlık 1 numaralı yamukluk ve yalancılık.e bu ateistlerde müslim olmadıklarına göre neden yamuklar?

Yamukluk insanın karakteriyle ilgilidir inancıyla değil,

Yamukluk insanın inancıyla ilgili olsaydı inançlı herkes düzgün olurdu. Ama bütün dinlerden yamuk insanlarda çıkabiliyor.

tarihinde rasyonel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yamukluk insanın karakteriyle ilgilidir inancıyla değil,

Yamukluk insanın inancıyla ilgili olsaydı inançlı herkes düzgün olurdu. Ama bütün dinlerden yamuk insanlarda çıkabiliyor.

güzel cevap.yanlız islam bu güzel ahlakı pekiştirmektedir.malesef bazı müslümanlar hal ve hareketçe müslümana benzememektedir ki bu nedenle ahlaken çökmüşlerdir.buda acı bi gerçek.ama şuda varki her koyun kendi bacağından asılır derler.mutlaka böyle çürük elmalar çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş

islamın pekiştirdiği ahlak:

Nisâ(*) Sûresinin 3 . Ayetinde

Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın.2 Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
islamın pekiştirdiği ahlak:

Nisâ(*) Sûresinin 3 . Ayetinde

Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın.2 Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

evet bu ayet 1 kadınla evliliğin daha mantıklı olduğunu söylüyor.kötü bi durum göremiyorum şahsen.ayrıca hocam ayet değiştirmeyin çok ayıp çok.işte elmalı meali

3.Eğer yetim (kız)lar konusunda adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, bu durumda, (onlarla değil) size helal olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Şayet adaleti sağlayamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir (eş) ya da sağ ellerinizin malik olduğu (cariye) ile (yetinin). Bu, sapmamanıza daha yakındır.

Sitelerde Paylaş
evet bu ayet 1 kadınla evliliğin daha mantıklı olduğunu söylüyor.kötü bi durum göremiyorum şahsen.ayrıca hocam ayet değiştirmeyin çok ayıp çok.işte elmalı meali

Ama muhammedin çok eşli olduğunu biliyorum bu kuran ayetleriile sabit.

Ama sen bu ayet tek kadınla evliliğin daha mantıklı olduğunu söylüyorsun.

Bu durumda muhammed çok eşli olduğu için mantıksızmı davranmış oluyor?

Sitelerde Paylaş

3.Eğer yetim (kız)lar konusunda adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, bu durumda, (onlarla değil) size helal olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Şayet adaleti sağlayamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir (eş) ya da sağ ellerinizin malik olduğu (cariye) ile (yetinin). Bu, sapmamanıza daha yakındır.

eğer adaletli davranamazsanız 1 tane alın diyor. mantıktan falan bahseden yok burada. şart koymuş adam. 4 kadını al diyor ama eğer adaletli davranamayacaksan 1 tane al diyor. tekeşliliği savunan hiçbir tarafı yok.

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ama muhammedin çok eşli olduğunu biliyorum bu kuran ayetleriile sabit.

Ama sen bu ayet tek kadınla evliliğin daha mantıklı olduğunu söylüyorsun.

Bu durumda muhammed çok eşli olduğu için mantıksızmı davranmış oluyor?

peygamberin çok evliliklerinin amaçları farklıdır<daha önce anlatmıştım sanırım açıklamama gerek yok> kadınlar arasında adaleti sağlamak önemlidir.sağlayamazsanız 1 tane mantıklı dır kuran bunu der

Sitelerde Paylaş
peygamberin çok evliliklerinin amaçları farklıdır<daha önce anlatmıştım sanırım açıklamama gerek yok> kadınlar arasında adaleti sağlamak önemlidir.sağlayamazsanız 1 tane mantıklı dır kuran bunu der

eğer adaletli davranamazsanız 1 tane alın diyor. mantıktan falan bahseden yok burada. şart koymuş adam. 4 kadını al diyor ama eğer adaletli davranamayacaksan 1 tane al diyor. tekeşliliği savunan hiçbir tarafı yok.

Sitelerde Paylaş

evet bu ayet 1 kadınla evliliğin daha mantıklı olduğunu söylüyor.

Ayetin bir tane kadın almanın daha mantıklı olduğunu yazdığını söylemişsin.

Ama muhammedin bir sürü eşi var bunları neden aldığı değil olay çünki bu mantıksız diyen sensin.

Neden aldığı değil senin mantıksız dediğin şeyin muhammedin neden yaptığı.

Evet muhammed senin değiminle bu mantıksız şeyi neden yaptı?

Sitelerde Paylaş
evet bu ayet 1 kadınla evliliğin daha mantıklı olduğunu söylüyor.

Ayetin bir tane kadın almanın daha mantıklı olduğunu yazdığını söylemişsin.

Ama muhammedin bir sürü eşi var bunları neden aldığı değil olay çünki bu mantıksız diyen sensin.

Neden aldığı değil senin mantıksız dediğin şeyin muhammedin neden yaptığı.

Evet muhammed senin değiminle bu mantıksız şeyi neden yaptı?

çok evlilik olayında her insan adaleti sağlayamaz.sağlayamazsa mantıksız bi iş yapmış olurki o evde kavga gürültü alır başını gider.adaleti sağlayabilen biri için mantıklıdır.

Sitelerde Paylaş
çok evlilik olayında her insan adaleti sağlayamaz.sağlayamazsa mantıksız bi iş yapmış olurki o evde kavga gürültü alır başını gider.adaleti sağlayabilen biri için mantıklıdır.

Heeeh işte bak ne güzel kıvırıyorsun.

O zaman birisi senin kızını 4. eşi olarak kendine istese verirsin değilmi?

Sitelerde Paylaş
harun25, söylediklerimize mantıklı bir cevap verememişsin. kuran 4 kadınla evlenin demekte ve tek kadınla evlenmeyi ancak "adaleti sağlayamama" durumunda izin vermekte. buna bağlı olarak islamın ahlak anlayışını pekiştirdiğini söylemek artık aptallık olur.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...