Jump to content

ateistler sütten çıkma ak kaşıkmıdır?

Recommended Posts

Heeeh işte bak ne güzel kıvırıyorsun.

O zaman birisi senin kızını 4. eşi olarak kendine istese verirsin değilmi?

bak usta.bu 4 eşle evlenme olayı islamda sınırlandırılmıştır.ona bakarsan adam evli tamammı ama aldatıyo.10 larca kadınla aldatıyo eşini.bunada özgürlük diyo.4 kadınla evlenme olayının şartları vardır.1400 yıl önceki şartlarla şimdili şartlar bir değildi.peygamberin çok evliliklerinin amaclarından biride islamı yaymaktı.yoksa denildiği gibi öyle 100 200 tane cariyesi yoktur.eşleri herkesin malumudur.ha kızını verirmisin dersen kız sevip isterse veririm.yeterki gönül rızası olsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bak usta.bu 4 eşle evlenme olayı islamda sınırlandırılmıştır.ona bakarsan adam evli tamammı ama aldatıyo.10 larca kadınla aldatıyo eşini.bunada özgürlük diyo.4 kadınla evlenme olayının şartları vardır.1400 yıl önceki şartlarla şimdili şartlar bir değildi.peygamberin çok evliliklerinin amaclarından biride islamı yaymaktı.yoksa denildiği gibi öyle 100 200 tane cariyesi yoktur.eşleri herkesin malumudur.ha kızını verirmisin dersen kız sevip isterse veririm.yeterki gönül rızası olsun.

harun yazdıklarıma cevap yazmıyorsun sanırım işine gelmediler. demişsin ki 1400 yıl önceki şartlarla şimdiki bir değil, o zaman şartlar değiştiyse kuranı da çöpe atabilirliz, bu çağa uyum sağlayamıyor demek ki. kızımı veririm demen zaten senin ahlakını gösteriyor, bu başlığı ne yüzle açtın bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
harun yazdıklarıma cevap yazmıyorsun sanırım işine gelmediler. demişsin ki 1400 yıl önceki şartlarla şimdiki bir değil, o zaman şartlar değiştiyse kuranı da çöpe atabilirliz, bu çağa uyum sağlayamıyor demek ki. kızımı veririm demen zaten senin ahlakını gösteriyor, bu başlığı ne yüzle açtın bilmiyorum.

ister 1 ister 4 farketmez evlilik ahlaksızlık değildir.meşru olan budur.bi kötülük göremiyom.

Sitelerde Paylaş
benim dikkatimi çeken ateist arkadaşların sürekli islamı eleştirmesi ve peygamberin ahlaksız biri olduğu öne sürmeleridir.peki soruyorum kendilerine.kendileri

1-sütten çıkma ak kaşıkmı. Kesinlikle hayir

2- cinselliğe hangi gözle bakarla?. Normal bir sekilde bakarim cinsellik abartilmadan yasanmali nefes almak vermek gibi.

3-eşlerini aldatırmarmı? yada ilişkilerde evlilik şartmı? Esleri aldatmak dogru degildir. Insan bence kendine yapilmasini kaldirabilecegi davranislara yönelmelidir. Iliskilerde evlilik karsilikli anlasmaya bagli. Bence olmasa daha iyi ama herkes ben degil olmak zorundada degil zaten.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
ister 1 ister 4 farketmez evlilik ahlaksızlık değildir.meşru olan budur.bi kötülük göremiyom.

4 kişiyle evlenmek ahlaksızlık değil! işte şeriatçı harunun düşünce şekli bu! daha ne tartışılır ki bu adamla?

4 kişiyle evlenmekle aldatmak arasındaki farkı söyleyeyim sana. 4 kişiyle evlendi mi adam, kadınlarını aldatırken haberdar ediyor yani dürüst davranıyor, normal bir insan aldatırken ise karısına söylemiyor. tek fark bu. 4 kadınla evlilik aldatmanın meşrulaştırılmış hali. oha diyorum! yuh sana!

bir de söyle bakalım niye kadınlar istedikleri kadar erkek alamıyor?

çünkü kuranı bir erkek yazmıştır!

Sitelerde Paylaş
4 kişiyle evlenmek ahlaksızlık değil! işte şeriatçı harunun düşünce şekli bu! daha ne tartışılır ki bu adamla?

4 kişiyle evlenmekle aldatmak arasındaki farkı söyleyeyim sana. 4 kişiyle evlendi mi adam, kadınlarını aldatırken haberdar ediyor yani dürüst davranıyor, normal bir insan aldatırken ise karısına söylemiyor. tek fark bu. 4 kadınla evlilik aldatmanın meşrulaştırılmış hali. oha diyorum! yuh sana!

bir de söyle bakalım niye kadınlar istedikleri kadar erkek alamıyor?

çünkü kuranı bir erkek yazmıştır!

hoca evlilik bi kurumdur.1 yada 4 olması sorun değil.bu evliliği en güzel şekilde yürütmek ve vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirebilmektir.lüften önyargılı davranmıyalım.

Sitelerde Paylaş
hoca evlilik bi kurumdur.1 yada 4 olması sorun değil.bu evliliği en güzel şekilde yürütmek ve vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirebilmektir.lüften önyargılı davranmıyalım.
bence biraz dinlenin... yatağa uzanın bir evde 4 eşli bir evliliğin nesal güzel geçeceğini düşünün.. Erkek açısından mutlaka güzel geçecektir bu iğrenç durum peki o 4 kadından herhangi biri için nasıl geçecek güzellik...

cidden siz biraz dinlenin...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

bak usta.bu 4 eşle evlenme olayı islamda sınırlandırılmıştır. Hangi ayette vardır bu sınır 1 er 2 şer 3 er 4 er tane alın demekte bir sınır yokturki çünki 5 er tane almak isteyene bu ayetler delil değildir 4 taneden başka almayın diye bir ayet varmı?

ona bakarsan adam evli tamammı ama aldatıyo.10 larca kadınla aldatıyo eşini.bunada özgürlük diyo.4 kadınla evlenme olayının şartları vardır.1400 yıl önceki şartlarla şimdili şartlar bir değildi. 1400 yıl öncekiaşrtlar beni ilgilendirmiyor çünkikuran evrensel ve zaman üstü diyen siziniz ben değil.

peygamberin çok evliliklerinin amaclarından biride islamı yaymaktı.yoksa denildiği gibi öyle 100 200 tane cariyesi yoktur.eşleri herkesin malumudur. evet herkezin malumuda bir tek müslümanların malumu değil.

ha kızını verirmisin dersen kız sevip isterse veririm.yeterki gönül rızası olsun. Af edersin ama bok verirsin gelsin bakayım kapına 52 yaşında bir adam sakallı yanında 3 tane karı daha senin 12 yaşındaki kızını istesin kızında desinki baba baba ben bu sakallı adamı çok sevdim bana hep şeker aldı beni ona ver desin verde göreyim.

Ama şunu unutma eğer birisi senden böyle birşey isterse bunun asla islama aykırı olduğunu düşünmemelisin.

Sitelerde Paylaş
ha kızını verirmisin dersen kız sevip isterse veririm.yeterki gönül rızası olsun.
öyle beddua etmeyi pek sevmem bunuda beddua olarak algılamazsanız sevinirim. Umarım olası bir evliliğinizde sadece erkek çocuklarınız olur.. Gerçi de bu da kötü.. sizin zihniyetinizde 3-4 tane junior harun25... düşüncesi bile kötü...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
bence biraz dinlenin... yatağa uzanın bir evde 4 eşli bir evliliğin nesal güzel geçeceğini düşünün.. Erkek açısından mutlaka güzel geçecektir bu iğrenç durum peki o 4 kadından herhangi biri için nasıl geçecek güzellik...

cidden siz biraz dinlenin...

saygılarımla

yok usta.4 kadın filan yok.25 yaşımdayım<şimdi çarpıtanlar olacaktır heralde siteye kimlik fotokopisi gönderecek halimiz yok> bekarım.bi sevdiğimiz var ama evlenecek maddi gücüm yok.550 yt maaşla geçinmeye çalışıyorum nerde bizde öyle 4 tane alacak güç

Sitelerde Paylaş
yok usta.4 kadın filan yok.25 yaşımdayım<şimdi çarpıtanlar olacaktır heralde siteye kimlik fotokopisi gönderecek halimiz yok> bekarım.bi sevdiğimiz var ama evlenecek maddi gücüm yok.550 yt maaşla geçinmeye çalışıyorum nerde bizde öyle 4 tane alacak güç
sayın harun25, sorun o imkana sahip olup olmadığınız değildir.. Önemli olan niyettir. Hem unutmayın islamda niyet amelden önemlidir...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
sayın harun25, sorun o imkana sahip olup olmadığınız değildir.. Önemli olan niyettir. Hem unutmayın islamda niyet amelden önemlidir...

saygılarımla

zaten 4 evlilik gibi bi bi niyetim yok.

Sitelerde Paylaş
İslamda adalet varsa kadınlarında 4 tane erkek isteme hakları olmalı varmı acaba böyle şeyelr islamda?

elbetteki yok.zaten islam çok evliliği önermez 1 kadını önerir.fakat çok evliliğide yasaklamamış belli şartlar koymuştur.

Sitelerde Paylaş
İslamda adalet varsa kadınlarında 4 tane erkek isteme hakları olmalı varmı acaba böyle şeyelr islamda?

sen bi kadının 4 erkekle evlenmesini nasıl görürsün .bi erkek olarak 4 evliliği hoş görmüyon kadınların böyle yaptığını düşün..şöyle bi gözünde canlandır.bi evde 4 erkek bi kadın.

Sitelerde Paylaş
elbetteki yok.zaten islam çok evliliği önermez 1 kadını önerir.fakat çok evliliğide yasaklamamış belli şartlar koymuştur.

ya sen ne kaskafalı adamsın. kuranın ayetini çarpıtıyorsun kendi kendine. öneri falan yok kuranda. 4 kadınla evlenin der, adaleti sağlayamazsanız 1iyle evlenin diyor. sen kendi işine geldiği gibi çevir ayetleri. baktın işin içinden çıkamıyorsun papağan gibi aynı lafları konuş.

Sitelerde Paylaş

Yaw Harun adamınsın be. :P :P Ne alıyorsun olum. Nerden alıyorsun. Söyle bizde gidek alak. Demek paran olsa, güç sahibi olsan, imkanların yeterli olsa adaleti sağladım ayağına 4 tane alacan. Olan seni gidi hınzır. :lol: :lol:

Ateistler bahsine gelince hemsi ne yüce ahlaklı kişilerdir. Nede bilgili. Tıpkı müslümanlar gibi. :lol: :lol: Bireysel düzeyde bak buduruma. İnsansa sev, saygı göster ister müslüman, ister ateist olsun hayvansa ister müslüman, ister ateist olsun kapıyı bırak pencereden kaç. :lol:

Ne demişler Aptal dostum olacağına akıllı, zeki düşmanım olsun daha iyi .. :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...