Jump to content

ateistler sütten çıkma ak kaşıkmıdır?

Recommended Posts

Yaw Harun adamınsın be. :P :P Ne alıyorsun olum. Nerden alıyorsun. Söyle bizde gidek alak. Demek paran olsa, güç sahibi olsan, imkanların yeterli olsa adaleti sağladım ayağına 4 tane alacan. Olan seni gidi hınzır. :lol: :lol:

Ateistler bahsine gelince hemsi ne yüce ahlaklı kişilerdir. Nede bilgili. Tıpkı müslümanlar gibi. :lol: :lol: Bireysel düzeyde bak buduruma. İnsansa sev, saygı göster ister müslüman, ister ateist olsun hayvansa ister müslüman, ister ateist olsun kapıyı bırak pencereden kaç. :lol:

Ne demişler Aptal dostum olacağına akıllı, zeki düşmanım olsun daha iyi .. :lol: :lol:

bunun açıklamasını yaptım sanırrım.yorumları iyi okuyun.4 de filan niyetimiz yok demiştim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ya sen ne kaskafalı adamsın. kuranın ayetini çarpıtıyorsun kendi kendine. öneri falan yok kuranda. 4 kadınla evlenin der, adaleti sağlayamazsanız 1iyle evlenin diyor. sen kendi işine geldiği gibi çevir ayetleri. baktın işin içinden çıkamıyorsun papağan gibi aynı lafları konuş.

bu hakaretlere daha ne kadar devam edeceksin merak ediyorum.dişlerimi sıkıyorum bakalım nekadar dayanıcak dişlerim.

Sitelerde Paylaş
bu hakaretlere daha ne kadar devam edeceksin merak ediyorum.dişlerimi sıkıyorum bakalım nekadar dayanıcak dişlerim.

dayanmasa ne yazar be! ne yazar yani! sen bütün başlık boyunca kadınlar aşağıla sonra hakaret etme de. olduuuu. sen nasıl konuşursan sana öyle cevaplar gelir. ki hala bazı sorularıma cevap vermemişsin, yemiyor galiba?

Sitelerde Paylaş
dayanmasa ne yazar be! ne yazar yani! sen bütün başlık boyunca kadınlar aşağıla sonra hakaret etme de. olduuuu. sen nasıl konuşursan sana öyle cevaplar gelir. ki hala bazı sorularıma cevap vermemişsin, yemiyor galiba?

usta sen iyimisin.canın sıkkınsa gel bizim kahveye 2 lafın belini kıralım.cevap vermediğimi nerden çıkardın.yazıları incele ben sana nasıl hitap ediyom sen bana nasıl hitap ediyon.haksızsam deki haksızsın ozaman susarım merak etme.

Sitelerde Paylaş
kadınlar niye istediği kadar koca alamıyor soruma cevap vermemişsin. harun.

alamıyor çünkü böyle bişe islamda yoktur.böyle bişeyi ne ateistler kabül eder ne müslümanlar.sen 3 erkekli bi kadının 4. erkeği olmak istermisin.şöyle bi gözlerini yum gözünün önüne getir bakalım hele.çok saçma olur dimi.

Sitelerde Paylaş
alamıyor çünkü böyle bişe islamda yoktur.böyle bişeyi ne ateistler kabül eder ne müslümanlar.sen 3 erkekli bi kadının 4. erkeği olmak istermisin.şöyle bi gözlerini yum gözünün önüne getir bakalım hele.çok saçma olur dimi.

ben kadınım. 4 erkeğim olması hoş olurdu doğrusu. ama erkeklerin işine gelmez bu durum. nitekim muhammedin de işine gelmemiş. neden bir erkeğin 4 kadınla evlenmesi mantıklı oluyor da, bir kadının 4 erkekle evlenmesi saçma?? bir de bunu açıkla bakalım.

Sitelerde Paylaş

birde olaya şu yönden bakalım isterseniz:müslüman bay hanımının rızasınıda alarak gidip başka eşle evleniyor gerek üç dörtle...

siz bu olaya o kadar kafayı takmışsınız ki hanımının rızası olmadan aynı zamanda gayri meşru bir şekilde mütemadiyen eşini aldatanlar

hakkında hiç yorum yapmıyorsunuz...tabiiki birden fazla eşlilik pekte kabul görmüyor neden?Zira ALLAH katında hayırlı olan budur...

yani eşini sürekli aldatacağına nefsini bu şekilde tatmin edeceksin helal dairesi içinde...

saygıyla...

Sitelerde Paylaş
birde olaya şu yönden bakalım isterseniz:müslüman bay hanımının rızasınıda alarak gidip başka eşle evleniyor gerek üç dörtle...

siz bu olaya o kadar kafayı takmışsınız ki hanımının rızası olmadan aynı zamanda gayri meşru bir şekilde mütemadiyen eşini aldatanlar

hakkında hiç yorum yapmıyorsunuz...tabiiki birden fazla eşlilik pekte kabul görmüyor neden?Zira ALLAH katında hayırlı olan budur...

yani eşini sürekli aldatacağına nefsini bu şekilde tatmin edeceksin helal dairesi içinde...

saygıyla...

yani erkekler kendine hakim olamadıkları için 4 karı almak zorundalar??? iyi de her erkek de karısını aldatmıyor. o zaman erkeklerin tümü kendine hakim olamıyordur diye birşey söz konusu değil. bazı erkekler kendine hakim olurken yani tek eşli yaşayabilirken, bazıları yaşayamamakta. o zaman müslümanlar tatminsiz kısma giriyorlar. müslüman erkekler kendilerine hakim olamadıkları için nasıl kadınları çarşafa sokup öyle gezmelerine izin veriyorlarsa, aynı şekilde 4 kadınla evlenmek istiyorlar. o zaman tatminsiz ve doymak bilmeyen müslüman erkeğini din yerine bir psikiyatrist tedavi eder kanımca.

Sitelerde Paylaş
ben kadınım. 4 erkeğim olması hoş olurdu doğrusu. ama erkeklerin işine gelmez bu durum. nitekim muhammedin de işine gelmemiş. neden bir erkeğin 4 kadınla evlenmesi mantıklı oluyor da, bir kadının 4 erkekle evlenmesi saçma?? bir de bunu açıkla bakalım.

hım kadınsın ha.bak kardeşim dünyada kadınla erkek eşitmidir.bence değildir.şu yönlerden değildir.fiziksel duygusal yönler vs.kainatta kadınların görevleri farklıdır erkeklerin farklıdır.yapı farkı yani.eğer evliysen şuan evde kim daha hakim.senmi kocanmı.şimdi ben deme çünkü inanmam.kainatta bi hiyerarji olması açısından erkek kadından üstün durur.sadece evliliklerde değil hiyerarşi her konuda vardır.dünyada herkez zengin olsa diğer işleri kim yapıcak.kim doktor olacak kim memur işçi olacak dimi.erkek kadından üstün durur bu bir hiyerarşidir.bu olmasa kimse kimseyi takmaz aile içi kavgalar yayılır ve aile yapısı yok olur giderdi.farzedelim 4 tane kocan var.bunlar arasında adaleti sağlıabilecekmisin.o diyicek amazonta bende 2 gün kalsın o diyicek bende 5 gün kalsın.düşünkiğ bide kavga ettiler al işte curcuna.sen bu kavgayı ayırabilip tarafları susturabilecekmisin.gücün yetermi buna? +

burdaki ateist arkadaşlara bi sor bakalım<erkeklere> benim 3 tane kocam var 4. olurmusunuz.sor hadi.

Sitelerde Paylaş
yani erkekler kendine hakim olamadıkları için 4 karı almak zorundalar??? iyi de her erkek de karısını aldatmıyor. o zaman erkeklerin tümü kendine hakim olamıyordur diye birşey söz konusu değil. bazı erkekler kendine hakim olurken yani tek eşli yaşayabilirken, bazıları yaşayamamakta. o zaman müslümanlar tatminsiz kısma giriyorlar. müslüman erkekler kendilerine hakim olamadıkları için nasıl kadınları çarşafa sokup öyle gezmelerine izin veriyorlarsa, aynı şekilde 4 kadınla evlenmek istiyorlar. o zaman tatminsiz ve doymak bilmeyen müslüman erkeğini din yerine bir psikiyatrist tedavi eder kanımca.

yani müslümanlar aldatıyo ateistler aldatmıyo.bunumu diyosun yani.çelişkili konuşma ya.ateistleri nerdeyse süt dökmüş kedi yapacaksın be.

Sitelerde Paylaş

bacı siz mi anlamıyorsunuz bizmi anlatamıyoruz.illa herkes böyle diye demiyoruz olaki böyle bir durum olurda diyoruz bu durum sadece

müslümanlara has değil her fikirden baylarda bu durumlar sıkça rastlanan bir olaydır.qur'anda bu konularda ilgili hükümler illa böyle olacak sizde dört eşle

evleneceksiniz diye değil olaki böyle bir durum olur böyle böyle olursa bunu yapın diyor...anladınız umarım...

saygıyla...

Sitelerde Paylaş
qur'anda bu konularda ilgili hükümler illa böyle olacak sizde dört eşle evleneceksiniz diye değil olaki böyle bir durum olur böyle böyle olursa bunu yapın diyor...anladınız umarım...
anlaşılacak bir durum olsa emin olan anlayan çok olur da... Evet kuran illa da 4 bayanla evleneceksiniz diye bir şart koymuyor ama insanlara bunun yolunu açıyor değil mi.. İşte insanların tepkisi açılan bui yola yönelik. Kadını aşağılayan, erkekliği yüceltmekten öte iğrençleştiren bu yolun yoz, ahlaksız bir yol olduğunu söylüyoruz. umarım siz anladınız...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
anlaşılacak bir durum olsa emin olan anlayan çok olur da... Evet kuran illa da 4 bayanla evleneceksiniz diye bir şart koymuyor ama insanlara bunun yolunu açıyor değil mi.. İşte insanların tepkisi açılan bui yola yönelik. Kadını aşağılayan, erkekliği yüceltmekten öte iğrençleştiren bu yolun yoz, ahlaksız bir yol olduğunu söylüyoruz. umarım siz anladınız...

saygılarımla

kuran zinayı yasaklamış ve 4 le sınırlamıştır bukadar basit

Sitelerde Paylaş
neyin yasağı abi.. aynı evin içinde zinayı güvence altına almış...

saygılarımla

ahzap suresi

50- Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

51- Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Onların gözleri aydın olup üzülmemelerine ve kendilerine verdiğin ile hepsinin hoşnut olmalarına en elverişli olan budur. Allah kalblerinizdekini bilir. Allah her şeyi bilir ve yumuşak davranır.

52- Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor.

bak 52. ayeti iyi oku Allah peygamberini uyarıyor.hoşuna gitse bile helal olmaz diyor.amca kızı hala kızı olayıda şudurki bunlarla evlenmek müslümanlara helal olduğunu vurguluyor ve peygamberimizi örnek gösteriyor.bazı ateist arkadaşların iddası gibi peygamberimizin öyle 500 600 tane cariyesi yoktur.

Sitelerde Paylaş

saygılarımla

arkadaşım peki bu kural zaten müslümanlar için geçerlidir.bunu ahlaksız yol olarak görüyorsunuz ama eşini aldatanlardan neden bahsetmiyorsunuz qur'anda

mütemadiyen eşini başka bayanlarla aldatmaktansa bu yolu uygun görmüştür.ama tekrar söyleyelim zaten qur'andada bu yazıyortek eşlilik en efdal olanıdır.

zaten qur'ani deyimle müttakiler (yani sakınanlar arınmak isteyenler)içinse en efdal olanı tek eşliliktir.

saygıyla...

Sitelerde Paylaş
hım kadınsın ha.bak kardeşim dünyada kadınla erkek eşitmidir.bence değildir.şu yönlerden değildir.fiziksel duygusal yönler vs.kainatta kadınların görevleri farklıdır erkeklerin farklıdır.yapı farkı yani.eğer evliysen şuan evde kim daha hakim.senmi kocanmı.şimdi ben deme çünkü inanmam.kainatta bi hiyerarji olması açısından erkek kadından üstün durur.sadece evliliklerde değil hiyerarşi her konuda vardır.dünyada herkez zengin olsa diğer işleri kim yapıcak.kim doktor olacak kim memur işçi olacak dimi.erkek kadından üstün durur bu bir hiyerarşidir.bu olmasa kimse kimseyi takmaz aile içi kavgalar yayılır ve aile yapısı yok olur giderdi.farzedelim 4 tane kocan var.bunlar arasında adaleti sağlıabilecekmisin.o diyicek amazonta bende 2 gün kalsın o diyicek bende 5 gün kalsın.düşünkiğ bide kavga ettiler al işte curcuna.sen bu kavgayı ayırabilip tarafları susturabilecekmisin.gücün yetermi buna? +

burdaki ateist arkadaşlara bi sor bakalım<erkeklere> benim 3 tane kocam var 4. olurmusunuz.sor hadi.

erkeğin kadına tek üstünlüğü fiziksel üstünlüktür. bunun dışında bir üstünlüğü falan yoktur. istersen sana kadın beyninin erkeklerden gelişmiş olan kısımlarını anlatayım? ama sen islama inandığın için senin böyle düşünmen normal çünkü islam kadınlar küçümser, erkekleri yüceltir, üstün gösterir, kadınlar üstünde egemen kılar. ben evli değilim ancak evli olsam da senin dediğin gibi bir durum olamaz. çünkü neyseki yeryüzündeki tüm erkekler senin gibi şuursuz değil. kadına saygı duyan ve evin içide ona mal veya köle muamelesi yapmayan erkekler de var. bunun örnekleri benim çevremde bolca mevcut. birinin de hakim olması gerekmiyor ayrıca. kimse kimse hükmetmemelidir kanımca. fiziksel gücünüz üstün diye zekanızı da üstün sanmayın kadınlardan.

Sitelerde Paylaş

zinayı dinle meşrulaştırmış(bir nevi yasallaştırmış) olan bu din benim midemi bulandırıyor. diyorsunuz ki dışarıda aldatan insanlar var, 4 kadınla evlilik olsun kimse kimseyi aldatmasın. çözüme bak. kar yağdı, herkes evinde otursun o zaman trafik sorunu olmaz gibi bir çözüm bu. ayrıca 4 kadınla evlilik erkeğin aldatmasını engellerken kadının aldatmasını engellememekte. kadın hep aynı erkekle yetinmek zorunda. o zaman o kadın mutlaka aldatacaktır adamı.

Sitelerde Paylaş
erkeğin kadına tek üstünlüğü fiziksel üstünlüktür. bunun dışında bir üstünlüğü falan yoktur. istersen sana kadın beyninin erkeklerden gelişmiş olan kısımlarını anlatayım? ama sen islama inandığın için senin böyle düşünmen normal çünkü islam kadınlar küçümser, erkekleri yüceltir, üstün gösterir, kadınlar üstünde egemen kılar. ben evli değilim ancak evli olsam da senin dediğin gibi bir durum olamaz. çünkü neyseki yeryüzündeki tüm erkekler senin gibi şuursuz değil. kadına saygı duyan ve evin içide ona mal veya köle muamelesi yapmayan erkekler de var. bunun örnekleri benim çevremde bolca mevcut. birinin de hakim olması gerekmiyor ayrıca. kimse kimse hükmetmemelidir kanımca. fiziksel gücünüz üstün diye zekanızı da üstün sanmayın kadınlardan.

sen evlen sonra yanıma gel görücem boyunu posunu ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...