Jump to content

Çelişkiler-4

Recommended Posts

Bak ilk soruyu kim sormuş..

Ama hala cevap gelmedi...

ulan kaç defa cevap vericez.. bi mesâbîha ne demek?? kandillerle/lambalarla demek... beğenmiyormusun??

hadi senin çevirini görelim... bu ifade ne anlama geliyor?? hadi görelim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Peki faramir bana o ayette geçen çift çift yarattık kelimesini gösterirmisin.. yok.. e o zaman neye ateistlik taslıyorsun....

çift çift ifadesi yok diyorsun.. peki halaknâ zevceynî ne demek??? bak bunu bilmek için arapça bilmeye bile gerek yok... kelimenin kendisi orda bak...

hala cevap bekliyorsun, ama hiçbir cevap vermiyorsun. ..

yüzsüzlüğün bu kadarına pes doğrusu...

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeytanlara gökteki yıldızları veya gökteki kandilleri veya şihab denilen kayan yıldızları (meteorları?) atınca aradaki fark nedir, ben anlamadım?...

Şeytan'a-cine yıldız (kandil-ateş parçası) atma olayındaki garabet giderilmiş mi oluyor?... 21. yy'da biz şimdi bu komik ve masalsı ayetin evrenin yaratıcısından olduğuna inanmak zorunda mıyız?...

Sitelerde Paylaş
Anlaşıldı kafa basmıyor senin... Yordun beni be iki soruda.. ben o cevaba yorum yapmıştım ve benim sorumun cevabı olmadığını söylemiştim.. neyse salla gitsin.. bi tane çelişkiyi bile isbatta acizken ne hacet vakit kaybına..

ulan hani senin cevabın nerde?? cevap vermeden kaçacak mısınn?? sana işine gelmeyen cevaplar verdim, hem de islam alimlerinden getirdim..

hani senin cevapların???

Sitelerde Paylaş
İnanmadığınız bir kitapta her şey çelişki her şey saçma zaten.. sizde haklısınız.. neyse...adam şeytana meleklere inanmıyor kalkmış bu ayet ne kadar saçma diyor..;)

cevap veremeyeceğini biliyorduk.. çünkü verecek cevabın yok..islam alimlerinden daha iyi kıvıramayacağını biliyorsun..

hadi şimdi kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştır kaç git.. alıştık kaçmanıza zaten..

Sitelerde Paylaş
Cevap vermem için senin beni takip etmen gerekiyordu.. ama ne yazık ki daha kim ne sormuş niye sormuş haberin yok.. neyse öyle olsun hadi..

yahu kaç defa cevap vericem sana.. iki soru sordun bana ikisine de cevap verdim.. bir tane de sen cevap ver yahu... çok mu zor.. bulamıyormusun cevap...

Sitelerde Paylaş
Birinci soruda sınıfta kaldınız.. Soru iki: YUkarıda çelişkiler bölümünde ele alınan şu ayette "yıldız" manasına gelen kelimeyi bulabilir misiniz..

MULK - 5

Ve lekad zeyyennes semâed dunyâ bi mesâbîha ve cealnâhâ rucûmen liş şeyâtîni ve a’tednâ lehum azâbes saîr(saîri).

sırayla faramir.. ilk soran benim.. o ayette ki yıldız yani manasına gelen kelimeyi göster.. ama yıldız derken şu bildiğimiz yıldızlar olacak.. yani böyle yer yüzüne düşmeyen cinsten...

Ve lekad zeyyennes semâed dunyâ bi mesâbîha ve cealnâhâ rucûmen liş şeyâtîni ve a?tednâ lehum azâbes saîr(saîri).

Senin bedeviler yıldızın ne olduğunu biliyor mu ki onu bildiğimiz anlamını veren bir kelimeyle tanımlasınlar

Sitelerde Paylaş
Kur’an’daki en önemli çelişki ve yanlışlar, bilimdışı ayetlerdir. 14 yüzyıl önce yazılmış bir kitapta bu tür hataların olması gayet doğaldır. Ancak bir kitabın Allah tarafından gönderildiği iddia edildiğinde, içindeki bilimsel çelişkiler normal karşılanamaz. Böyle bir iddiaya karşın bilimsel konularda tüm yazılanların doğru olması gerekir. Aşağıda örneklerini sunacağımız ayetler, o dönemin toplumlarında yeterince bilinmediği için tepki görmeyen, ancak günümüz bilim dünyasında kabul edilemeyecek derecede akıldışı, bilimdışı iddialar içermektedir.

(...)

10- Nuh tufanında tüm hayvanlardan birer çiftin gemiye toplanması gibi.

Her hangi bir çelişki olmamasına rağmen ateistler tarafından sürekli verilen klişe örnekler bunlar.

Bütün bunları veripte müslümanlardan cevap beklemek ise son derece saçmadır.

Çünkü karşıdan gelecek bir cevabın ateist için bir önemi yoktur.

Ona göre KURAN insan ürünüdür ve verilecek cevaplar kesinlikle doğru olmayacak, kıvırmalardan ibare olacaktır.

Ona göre verilecek cevap ne olursa olsun kesinlikle yanlıştır. Doğru olsa dahi bu durum, kitabı onların gözünde Allah kelamı yapmayacaktır.

Burada amaç sadece sözde çelişkileri gösterip genç beyinlere ateizmi aşılamaktır.

İnsanları Kuran'dan soğutmak ve kendi dinlerine açık kapı bırakmaktır.

Misyoner hristiyanlardan farkı yoktur bunların.

Maksat budur.

Başka bir amaç yoktur.

Bu sebeple müslümanların bunlara cevap vererek zamanlarının boşa harcamamalarını tavsiye ederim.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
İkii satır yazacağız diye komple yazıyı alıntılamayalım.
Sitelerde Paylaş
Her hangi bir çelişki olmamasına rağmen ateistler tarafından sürekli verilen klişe örnekler bunlar.

Çünkü karşıdan gelecek bir cevabın ateist için bir önemi yoktur.

Ona göre KURAN insan ürünüdür ve verilecek cevaplar kesinlikle doğru olmayacak, kıvırmalardan ibare olacaktır.

Ona göre verilecek cevap ne olursa olsun kesinlikle yanlıştır. Doğru olsa dahi bu durum, kitabı onların gözünde Allah kelamı yapmayacaktır.

....

Hmm, yanlış hatırlamıyorsam çelişkili yerlere açıklık getirirken matematiğin yanlış olduğunu da kanıtlamıştınız :lol:

tarihinde AntiEnsestTimi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen iyimisin???

senin de cevabın yok anlaşılan.. bu kadar yazmışsın ama bir cümle cevap vermemişsin.. tipik müslüman taktiği...

Sitelerde Paylaş

bu konular zurnanın zırt dediği konular çünkü.. o yüzden gözünüze sokuyoruz böyle.. siz de gık diyemiyorsunuz.. böyle sayıklıyorsunuz ondan sonra...

Sitelerde Paylaş

E açıkla madem nuh nasıl almış gemisine 10 milyon canlı türünden birer çift?Bi cevap verdiniz de biz mi bilmiyoruz?Hadi sığdırdı diyelim gemisine 20 milyon adet canlıyı,kutup ayıları,penguenler,sibirya kurtları nasıl geldi orta doğuya?Söyleyin bakalım neymiş cevabınız.

Sitelerde Paylaş
Bu sebeple müslümanların bunlara cevap vererek zamanlarının boşa harcamamalarını tavsiye ederim.

Başka konulara üşenmeden saatlerce yazıyorsunuzda buraya gelince mi zamanınız değerli oluyor?

Vereceğiniz cevapların son derece zayıf ve iknadan uzak olacağını bildiğiniz için kuru sıkı laflar atıp kaçıyorsunuz. Olay budur.

Sitelerde Paylaş
Dördüncü çelişki iddiası: Kuranın ayrıca bilimsel verilerle çelişkili olduğu iddiasıdır.Bu iddia daha çok evrim ve yaratılış kavramları arasında geçmektedir.Oysa evrim teori olduğu sürece zaten karılaştırmak gerekmediği gibi yasa olsa da bunun çelişkili olmadığı görülebilir.Diğerleri de bunun gibidir.

sevgili özedönüş, bir akademsiyen olarak

böyle bir yorum yapmanız gerçekten üzücü.

dürüstlüğünüze itimadımız sonsuz,

bu yüzdem kasıtlı bir çarpıtma yapmış olmanıza ihtimal vermiyorum.

ama burada bir kavram kargaşası yaşadığınız da kesin.

Sitelerde Paylaş
sevgili özedönüş, bir akademsiyen olarak

böyle bir yorum yapmanız gerçekten üzücü.

dürüstlüğünüze itimadımız sonsuz,

bu yüzdem kasıtlı bir çarpıtma yapmış olmanıza ihtimal vermiyorum.

ama burada bir kavram kargaşası yaşadığınız da kesin.

Bu iddiaya göre din ve bilim birbirleriyle çelişiktir.Oysa din ve bilim birbirleriyle çelişkili demek hayli çalışma gerektirir.Evrimin teori olarak yorumlanmasından dolayı mı yoksa "karşılaştırma" kavramının yanlışlıkla "karılaştırma" olarak geçmesi mi anlamadım.Konuya geçsek;

Din de bilim de insan hayatının olmazsa olmaz iki yönünü ifade eder. Evrende her şey anlam ve madde üzerinde kuruludur. İşte din anlam ve değerler üzerinde kurulu âlemin bilim ise şekilce bilinen üzerine kurulu âlemin en önemli bir aracıdır. Her geçen gün bu iki kavramın tanım ve tasavvuru güçleşirken, konuya dogmatik ve ideolojik bakış ise beklenenin aksine daha çok artmaktadır. Çünkü ilgili konu hakkında yorum yapan kişi dinden bahsederken ne İslam ile Hıristiyanlık arasındaki farkı ne de materyalist bilim ile kapsayıcı genel olan şüphe üzerine kurulu bilim arasındaki farka değinebilmektedir. Bunun için bu konu hakkında yapılan çoğu yorumlar hep çözümsüzlüğü getirmektedir.

Bilimin alanı doğadır, konusu doğadaki oluşumlardır, kullandığı yöntem deney ve matematiktir. Dinin de alanı doğaüstüdür, konusu doğanın doğaüstü ile zihinsel beraberliğinin olmasıdır, kullandığı yöntem de sezgi ve vahiydir. Bunun için din verilerinin bilim verileri ile kıyaslanmasının her iki alana da zarar vereceğini düşünüyorum. Din açısından zararı, bilime uyarlandığı takdirde zamanla dinin yanlış bilgi verdiği sonucuna sebep olması, bilim açısından ise zararı, bilimin ilerlemeci anlayışına ve elde olanlarla yetinilmesine sebep oluşudur.

Sitelerde Paylaş
Bilimin alanı doğadır, konusu doğadaki oluşumlardır, kullandığı yöntem deney ve matematiktir. Dinin de alanı doğaüstüdür, konusu doğanın doğaüstü ile zihinsel beraberliğinin olmasıdır, kullandığı yöntem de sezgi ve vahiydir. Bunun için din verilerinin bilim verileri ile kıyaslanmasının her iki alana da zarar vereceğini düşünüyorum. Din açısından zararı, bilime uyarlandığı takdirde zamanla dinin yanlış bilgi verdiği sonucuna sebep olması, bilim açısından ise zararı, bilimin ilerlemeci anlayışına ve elde olanlarla yetinilmesine sebep oluşudur.

Sorun da bu zaten:Doğaüstü diye birşey yoktur.Eğer olsaydı zaten doğal olurdu.Var olan herşey doğaldır(doğaya aittir),doğaüstü dedikleriniz ancak var olmayan şeylerdir.

Sitelerde Paylaş

Vahy de bilim yapmaya, anatomi yumurtlamaya kalkışmamalı o zaman... 7. yy'da, spermin nerede yapıldığı konusuna kafasını sokunca, yanılması kaçınılmazdır Allah'ın... İki konunun birbirine karışmasının sebebi bizzat vahy'in kendi yöntemidir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...