Jump to content

Kurallara kim uyuyor?

Recommended Posts

Bu forum,özellikle ateistforum bölümü hakaretten geçilmiyor.Şerefsiz,sahtekar gibi kelimeler havada uçuşuyor.Ve bunu moderatörlerin bile yaptığını gördüm.Kurallarda yazanlara mı uyalım yoksa forumda hakaretleşen bu kişilere mi?Bu durum hiç kimseyi rahatsız etmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dostum kimi kime şikayet ediyorsun ki

Adalet arıyorsan bence yanlış yerdesin

İnşallah amacına ulaşırsın diyeyim ne diyim

Pek umutlu değilim de!!!

tarihinde YAVUZ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yöneticilerimize laf etmeyin.

Bu siteyi onlar kurdu, herkes gider ama onlar kalır, onlar süperdir, yücedir hede hödö...

Onlardan başka kimse forumda kalıcı olamaz.

Onlar Olympos Dağında ikamet ederler ve normal üyeler onların kullarıdırlar.

Diğer üyelerin tek görevi adminlerin küfürlerini sindirmek ve onlara övgü düzmektir.

Modlar ise küfür yemez ama adminlere övgü düzmekle mükelleftirler.

Bu forum adminlerin egolarını tatmin etmek için kurulmuştur adeta.

Onlar forumun nomenklaturasıdır.

:)

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Raporla diye bir seçenek var. Bu seçenek süs olsun diye konulmamıştır. Bizlerin her mesajı okumamızın imkansızlığını göz önüne alarak bu seçeneği kullanmalı ve bizlere her kimden gelirse gelsin (admin veya mod ayrımı yapmaksızın) bu gibi iletileri raporlamalısınız. Eğer bu ifadeler raporlanmıyrsa biz gördüklerimizi sileriz, diğerlerinden de katılımcılarımızın bir şikayeti olmadığını, yani hoşnut olunduğunu düşünürüz.

Forumun temiz kalması salt forum yönetiminin değil, aynı zamanda forum katılımcılarının da görevidir. Bu görevinizi hem düzgün ifadeler kulanarak, hem de diğerlerini raporlayarak sizler de yerine getirmelisiniz. Bizler bu işten ekmek yiyen profosyonel forum yöneticileri değiliz. O nedenle bizlerden 24 saatimizi tüm iletileri süzmek için foruma vakfetmeyi beklemek insafsızlıktır. Forumu benimsemiş herkes bu görevi forum yönetimiyle paylaşmalıdır ki arzuladığınız forum ortamı oluşsun...

Ben forumdaki hakaret dolu mesajları report etmeye kalktım,5-6 mesaj sonra anladım ki bunun için tüm bir günümü ayırmam lazım.Çünkü her başlıkta her mesajda nerdeyse hakaret var.Ve en sonunda bir moderatörün de baya hakaret dolu mesajlar gönderdiğni gördüm ve bıraktım.Sonuçta reportlayarak gönderdiğim mesajı okuyan moderatör de hakaret ediyor! Kimi kime şikayet ediyorum.

Bu manzara çok fazla ortada,eğer gerçekten 3-5 tane olsa report ile halledebiliriz bu problemi.Ama bu genel havadan kimsenin rahatsız olmaması çok düşündürücü.Bu kadar sert konuşmaların ,kafasını din ve tanrı gibi hassas konulara kafa yoran kişilere bir yararı olacağını düşünüyor musunuz?

En azından şu başlığı açarak 2-3 kişinin daha benimle aynı şeyi düşündüğünü gördüm.Çünkü forumdaki savaş ortamında bir tane bile insancıl tepki göremiyordum bu iyi geldi.

Biliyoruz kapı daima orada ,kimse bizi burda tutmuyor.

Ama bunu diyebilmek için öncelikle "Kurallar" bölümünden,

Bir başka üyenin şahsına yönelik küfür ve hakaret içeren iletilere izin verilmez. Bu tür ileti göndermiş kişi uyarılacak, bu davranışın devamı halinde forumdan ihraç edilecektir.

yazısını silin ,ve ondan sonra bize kapıyı gösterin.

Sitelerde Paylaş

anibalın iletilerini raporlayın siz de,

o iletiler durduğuna göre raporlanmamışlar demektir.

ayrıca küfürün elbette savunulacak hiç bir tarafı yok.

ancak, bir biyoloğa biyolojinin bsinden çakmadan

nasıl oluyor da kendi kendine oluyor seviyesinde soruları

açıklamalara rağmen her seferinde ısrarla soranlar

o küfürleri fazlasıyla hakediyorlar.

tabi gene de onların bu küfürleri haketmeleri

anibala kendilerine küfür etme hakkı vermez.

raporlarsınız, gereği yapılır.

Sitelerde Paylaş
yıllardır her türlü fedakarlığı yaparak forumu ayakta tutmaya çalışan forum yönetimine giydirin...

Hayır biz size sövmeyiz.

Emeğinizi ve kendinizce haklı olduğunuz davanızı yaşatmak için üst düzey gayret gösterdiğinizden dolayı HER ZAMAN TEBRİK VE TAKDİR EDİYORUZ

Sitelerde Paylaş

Tamam , olan olmuştur gereksiz iletiler temizlenmiş..

Şimdi şahısların kendisi ile değil ana bacıları ile ilgilenen , küfürü bol bulup sağa sola hediye eden kişinin cezai işlemine gelmiştir.. Ne kadar ceza uygulanacak. Uygulanacak mı ?

Bekleyip göreceğiz.

Ya da bekliyorum ( z )

Sitelerde Paylaş

>>> Şimdi şahısların kendisi ile değil ana bacıları ile ilgilenen , küfürü bol bulup sağa sola hediye eden kişinin cezai işlemine gelmiştir.. Ne kadar ceza uygulanacak. Uygulanacak mı ?

Peki senin allah dediğin şerefsize kim ne ceza verecek?

Sitelerde Paylaş
>>> Şimdi şahısların kendisi ile değil ana bacıları ile ilgilenen , küfürü bol bulup sağa sola hediye eden kişinin cezai işlemine gelmiştir.. Ne kadar ceza uygulanacak. Uygulanacak mı ?

Bura da Allah konuşmuyoruz.

Senin ağzının dingilini konuşuyoruz.

Sitelerde Paylaş
Yani siz ayırmayın ama burada moderatör veya admin olan kişiler tüm günlerini mesaj süzmeye ayırsınlar.. Siz de zaman ayırıp, bu tür iletilere mücadele edip forum yönetimine yardımcı olmak yerine, ara sıra buna benzer başlıklar açarak, yıllardır her türlü fedakarlığı yaparak forumu ayakta tutmaya çalışan forum yönetimine giydirin...

Size reçeteyi gösterdik, temiz bir forum istiyorsanız her şeyi bizden beklemek yerine reçeteyi uygulayın...

Not: Moderatör arkadaş müdahale etmek yerine size hakaret ediyorsa bu moderatörü bizzat root adminlerden birine örnek iletileri göstererek şikayet edin. En azından o moderatör uyarılacak, benzer hareketleri tekrarlamaması kendisine söylenecektir. Ama bir moderatör böyle davradıysa, bunu tüm moderatörlere mal etme hafifliğinde de bulunmayınız...

Reportlanan mesajları da küfürü hoş karşılayan modlar okuduğu için buraya yazma gereği duydum.Demekki şunu öğrendik,artık direk olarak admine yollamak gerekiyormuş.

Sitelerde Paylaş

Bu moderatör arkadaş bakalım herkesin içinde şu ettiği laftan dolayı ne ceza ya da uyarı alacak.Merakla bekliyoruz.Burdan belirtirseniz sevinirim.

Sitelerde Paylaş
Bir bayan üyeyi iş olsun diye atmıştınız. Provakotör diye.

Bana provokatör diyeceğine bu başlık altında silinmiş yazıları değerlendirsene ?

Yoksa ateİsT ateİsT ' e bir şey yapmaz mı ?

İşin gücün ortalığı bulandırmak.

Sitelerde Paylaş
İşin gücün ortalığı bulandırmak.

100 kelimeden fazla kelime hazin olmadığı için üzüldüm.

BU BAŞLIK BENİM DEĞİL

Ben bu başlığın altına ileti giren bir adamım sadece.

Sen suçlunun değil haklının avukatlığını yap.

4 kelimelik cümlelerinle sonuca gidemeyiz.

Adaleti forum genelinde tertip edmeyiz

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar gidin başka başlıkta tartışın.Moderatör geliyor ve adminle konuşurken, tam da küfür hakaret mevzunu konuşurken geliyor ve "şerefsiz" diyor gidiyor.Bunun artık tartışılacak bişeyi yok.Bence otursun herkes gülsün.

Sitelerde Paylaş

>>>> Ederin o.

Sen tek satır adamısın.

Şefin Oğuz yaptığı gibi o 8 kelime ile evrim savunur.

Sen 2 - 3 kelime ile adalet sağlarsın.

Ya da sağladığını sanırsın.

Senin en bilgili ( !! ) olduğun konu da yani evrimde de tek satır iletiler girdiğini ayan beyan görüyoruz.

Gözler kalbin aynası ise bilgisayar aleminde de satırlar bilginin aynası olabilir mi ?

Ha kodoman..

Kelime hazinem ve mühimmatım yok de.

Gerçeği dilin ile ilan et.

Senin hakkında herkesin bildiği gerçeği

tarihinde hasipkaplan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sen tek satır adamısın.

Sana karşı öyle denebilir. Genel bir eğilim değil.

Şefin Oğuz yaptığı gibi o 8 kelime ile evrim savunur.

Sen 2 - 3 kelime ile adalet sağlarsın.

Ya da sağladığını sanırsın.

Kimse şefim değil. Alışkanlıklarından kaynaklanan dejenere kurumsal algıların ayrımı yapabilecek yetiden yoksunluğu bizleri bağlamıyor.

Senin en bilgili ( !! ) olduğun konu da yani evrimde de tek satır iletiler girdiğini ayan beyan görüyoruz.

En bilgili olduğum konu evrim değildir. Ve tekrar edelim, tek satırlık ileti genel bir eğilim değil.

Gözler kalbin aynası ise bilgisayar aleminde de satırlar bilginin aynası olabilir mi ?

Konumuz ile alakası olmayan bilgisayar dünyasını gündem dışında tutarsak; satırlar bilginin aynası değildir. Satırlara veya harf adedine dayalı değer-ölçerin ise senin kuruntundan başka bir şey değil.

Kelime hazinem ve mühimmatım yok de.

Sözlük edin.

Senin hakkında herkesin bildiği gerçeği

Forumun magazin gündemini pek takip etmiyorum. O yüzden herkesin bildiğini ben bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca, şunu da belirteyim. Konu kişiselleştirilerek, polemiğe doğru kaymakta. Benim herhangi bir çekincem yok. Daha önce pek çok defa başettiğim gibi bu gibi saldırılarla başedebilirim. Ama başlığın ana gündem maddesi sabote edilmekte. Bunu yapanda da forum yönetimine kimi nedenlerden ötürü kin besleyen bir şarlatanın işi... Tekrar tekrar yönetime saldıran bu ve bunun gibi şarlatanlara gösterilen müsamaha, aslında fazla bir söze yer bırakmıyor.

Yalnız şu konunun ayrımını yapmak gerekir. Burada "saldırı" ile kastedilen eleştiri değil. Forum yönetimi ve moderatörlerini eleştirmek, her sağduyulu ve özgürlükçü forumun benimsemesi gereken şeyler ve bu da hiç bir zaman problem teşkil etmedi. Ama, her fırsatta yönetimi ve yönetimde bulunanları yıpratmak amaçlı sürekli tekrarlanan art niyetli bir alışkanlığı benimsemiş kişilerin varlığı da su götürmez bir gerçek. Forum yönetiminin eleştirilere karşı belkide gereğinden fazla müsamaha göstermesini fırsat bilen bu şarlatan gibilerine karşı takınılan tavır, genel bir tavır olarak algılanmamalı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...