Jump to content

Kurallara kim uyuyor?

Recommended Posts

Buna bir örnek verirmisin bergüzar.

Ama lütfen yine bir sürü şey yazarak sadece senden istenileni yazmama yoluna gitmeden.

Madem ısrarla kaşınıp örnek istiyorsunuz, ben kaşıyıvereyim. Üyeliği Sonlandırılanlar bölümünde müthiş(!) atılma gerekçeleri var. Küfür eden, ırkçılık yapan, ''içeriksiz ve boş yazan'', ''provoke eden'' üyeleri kendi kafanıza göre bazen hoş görüyor, bazen bir-iki gün uzaklaştırıyor, bazen de temelli atıyorsunuz. Cezanın ağırlığı, söz konusu üyenin sizin egonuzu okşama derecesine göre değişiyor muhtemelen. Bak, Üyeliği Sonlandırılanlar bölümünden bir seçme yapayım sana;

cubbeliali adlı kullanıcı forum yönetimine iftira attığı için forumdan kovulmuştır.

Şimdi neden Bergüzar'a ''kanıtla yoksa iftira atmış olursun'' dediğiniz anlaşılıyor; iftira atmak da atılma sebebi!

İftirayı cevaplama yoluna gitmek yerine, söz konusu kişiyi atarak kurtulma yoluna gitmeniz; söylenen şeyin aslında iftira olmadığının bir göstergesi değil midir?

Evrazor nikli kullanıcı forumu tehdit etmesi yüzünden forumdan atılmıştır

''Forumu tehdit etmek'', çok göreceli bir kavram değil mi? Neyin tehdit olup neyin olmadığına kim karar veriyor? Bunun standart bir ölçüsü var mı?

Elbette yok.

Tıpkı Bergüzar'ın vurguladığı gibi, canınızın istediğine bunu söyleyip şutluyorsunuz.

Tehdit, küfür ve hakaret ettiği için dirilişbaşlıyor 5 gün forumdan uzaklaştırılmıştır

Bir üstteki sadece tehdit ettiği için kovuldu ama şimdiki tehdidin yanında küfür de etmesine rağman 5 günle yırtmış!

Forumun adaleti işte!

Standart yokki.

Artık hangi yöneticiye denk gelirsen ona göre ceza alıyorsun.

Hacı'ya denk gelirsen yırttın, Oğuz'e denk gelirsen zıçtın!..

cebbeliali nickli kullanıcı, küfür etmek nedeniyle forumdan 2 gün uzaklaştırılmıştır.

Kluke nikli kullanıcı küfür nedeniyle forumdan atılmıştır.

Küfredenleri bazen bir-iki gün uzaklaştırıyor bazen de tümden atıyorsunuz. Bunun ölçüsü yok mu?

Hayır yok.

Sadece sizin keyfinize bakıyor.

Antiliberty2 forumdan atılmıştır.

Security nikli kişi formdan süresiz uzaklaştırılmıştır

Tyree nikli kişi forumdan atılmıştır.

Bak bu adamların atılma sebebi bile belirtilmemiş.

Muhtemelen onlara gıcık olduğunuz için keyfi olarak attınız.

baglanti nickli üye tüm uyarılara rağmen forumu provoke etmekte ve girdiği tüm başlıkları boğmakta ısrar ettiği için atılmıştır

Bu da güzel bak. Forumu ''provoke ediyor''muş. Bu mazereti tüm üyeler için bir tehdit olarak kullanıp durmuyor musunuz zaten? Yarın öbürgün birine kafanız bozulursa, mazereteniz hazır olsun diye herhalde...

...Bilmende yarar var: sen hem ahlaksız, hem de şahsiyetsiz birisin.. Sakın bir daha bu forumun yakınlarından geçip midemizi bulandırma.

:lol: Adamı atmakla kalmamış bir de ağır hakaret etmişsiniz. Bu tür bir hakaret de atılma sebebi değil mi? Kendinizi niye atmıyorsunuz?

Sen istedin diye silmiyorum, seni ben atıyorum. Ateistlere hakaret etmek için "Ateistler kızlarının gurup yapmasına izin verir, çocuklarını ibneliğe teşvik eder, kendileri de ensest yaparlar" demeye çalışan bir pisliği forumda barındıracak değiliz elbette

Diyeydi de öyle ataydınız be usta. Küfretmek kötü elbette ama ''demeye çalışmak'' ne demektir? Kimin ne demeye çalıştığını bilebildiğinize göre üyelerin düşüncelerini okuyabiliyorsunuz ha? Benim akıl sağlığımdan şüphe edenlere bakınız! Bence yöneticiliği bırakıp medyumluğa başlayın. Belki bir işe yararsınız.

Ensest ilişkiyi müslümanlar normal sayar. Çünkü onlar Adem-Havva masalına inanırlar. Adem-Havva masalı ise su katılmadık bir şekilde ensest içerir...

Bir üstte alıntıladığım iletide söz konusu üyeyi ''ateistleri ensest yapmakla'' suçlayıp atan yöneticimiz, şimdi kendisi müslümanları aynı şeyle suçluyor! :lol:

Rh-negatif nick'li kullanıcının üyeliği, uyarılmasına rağmen uyuşturucu reklamı yapmak ve önermekten dolayı sonlandırılmıştır.

Alla alla, bu reklamı nasıl yapabildi acaba?

Bu reklamın yapıldığına nasıl ve neye dayanarak karar verebildiniz?

Kafanız bozuluyor, sonra eften püften gerekçelerle güm!

Daldabiryaprak (himmler), bos, iceriksiz, ve provakatorluk kokan iletilerle forumu ve basliklari surekli sabote ettiginden ihrac edilmistir.

''Boş ve içeriksiz'' ileti yazmak da atılma sebebi ha? Vay anasını sayın seyirciler.

Bir üyenin iletilerinin ''boş ve içeriksiz'' olduğunun bir kriteri var mı peki, böyle olduğuna kim karar veriyor?

Aaa unutmuşum, sizin keyfiniz.

Forumu çocuk bahçesine sanıp kirleten selimecan, derslerine çalışabilmesi ve boş zamanlarda Ateistforum'a değil oyun sitelerine takılması için forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır..

Yorumsuz!..

FreeWill "melekler 50bin yil ...." basliginda kufur ettigi icin kendisi tarafindan 1 gun forumdan uzaklastirilmistir

İşte örnek yönetici. Küfür ettiği için kendi kendini cezalandırıyor. Aranızdaki en dürüst adam.

Fakat o da artık aranızda yok. Dürüst birini görünce kendinizi kötü hissettiğinizden olabilir mi?

Rhene nikli üye forumu tehdit etmesi nedeniyle forumdan atılmıştır.

Çocuk 'forumu tehdit edip' ne yaptı acaba?

''Ey forum, kafana saksı düşe! Belin büküle! Senin fişini çekeceğim!'' mi dedi?

Sizde korkup attınız mı?

Sorana da ''forumu koruyoruz'' mu dediniz? :lol:

Aklınızı seveyim sizin ya...

Yazılarında hiç bir şey yazamadan forumu meşgul eden berker nikli kullanıcının üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu da iyiymiş.

Bence yöneticiler arasında da ''hiçbir şey yazamadan forumu meşgul eden'' tipler var.

Ne olacak şimdi?

Onların atılmasını da isteyebilir miyiz acaba?

2kere2 oguz a karsi propaganda yapmaktan 3 gunlugune atilmistir.

Bu da iyi. :lol:

'Bilmemkime karşı propoganda' suçu.

Hey yavrum hey.

Hakkı Bulut gereksiz yere Formu meşgul ettiğinden dolayı forundan uzaklaştırılmıştır

Yorumsuz...

Kafanızın bozulduğu üyeyi ''gereksiz yere forumu meşgul ettiği için'' uzaklaştırıyor, sonra da keyfi bir uygulamanız olmadığını iddia ediyorsunuz!

El insaf be kardeşim.

amanav adlı kullanıcı, ateistforuma iftira etmiştir. İddiasını kanıtlaması için kendisine fırsat verilmiş, ancak söyledikleri gerçek dışı olduğu için kanıt gösterememiştir.

Ahlaksızları ve yalancıları sevmediğimiz için de forumdan atılmıştır.

''İftira etmek'' diye atılma sebebi olur mu?

Adam söylediklerini kanıtlayamıyorsa zaten mahçup olacaktır.

Hangi kanunda ''iftira etmek'' diye bir suç var?

Kimin ne konuda iftira ettiğine kim karar veriyor?

Herşeyi kendi keyfinize göre ayarlıyor, itiraz edenleri de sindirmeye çalışıyorsunuz.

Bergüzar'ı söylediklerini kanıtlaması, aksi halde iftira etmiş olacağı yönünde tehdit ederken de resmen atmakla tehdit etmiş oluyorsunuz böylece.

Not: Tüm bunları, yazmamı istediğiniz için yazdım. Şimdi bu dediklerimden ötürü de bana takacak bir kılıf bulanlar olacaktır. Halbuki gerçekten de eleştirilmeye değer veriyorsanız, burada emek vererek kapsamlı bir eleştiri hazinesi sunuyorum size. Samimi olanlar dikkate alıp kendine çeki düzen verir. Buyurun hazmedin.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adam sordu, o yüzden anlattım.

Sadece eleştiri yapıyorum IFeelGood'çum.

Siz eleştiriye çok tahammüllü ve eleştirileri önemseyen bir yönetim ekibi olduğunuz için, size kaynak sundum.

Teşekkür edeceğinize kızıyorsun.

Ben seviyorum oysa hepinizi, valla bak.

Tek eğlencem sizsiniz.

Arada bir kırıcı ifadeler kullansak da birbirimize, ben sizin başınıza kötü birşey gelmesini falan hiç istemem.

Hatta Oğuz'u bile seviyorum.

Sizin de bana kötü birşey olmasını istemeyeceğinizi biliyorum.

Eleştiri olsun diye söyledim.

Sorun yok, büyütmeye gerek de yok.

Zaten ateistler birbirini yememeli ve birlik olmalı.

Elbette arada bir anlaşmazlıklar baş gösterecektir.

Adminler bana küfretmedikten ve eleştirilerimi ''provokasyon'' olarak algılamadıktan sonra sorun yok.

Herşey tatlıya bağlanır.

Yeter ki biraz insan olun.

Biraz tatlı diliniz olsun, özür dilemeyi öğrenin, egonuzu bastırın.

Haksız olduğunuzda, ''ben haksızım'' demeyi bilin.

Tüm bunlar büyüklük göstergesidir.

Ben sizden bu büyüklüğü bekliyordum sadece.

Bunu göremedik ama canınız sağolsun yine de. :)

Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarı ile seni forumu kıskanıyorsun.

Çünki böylesi şeylerde foruma çamur atmanın başka bir açıklaması yok.

Yönetimden bulduğu açıklara bak, birde bu adam akli baliğ olduğunu söylüyor.

İnceleyin.

cubbeliali adlı kullanıcı forum yönetimine iftira attığı için forumdan kovulmuştır.

Yönetimde müslüman biriside olabilir, bu yönetimin alacağı bir karar, ama yok.

Şimdi bu kişi yönetimde bir müslüman var dediğinde, ya bunun kim olduğunu söyleyecek yada susacak.

Burada konuşanlar sadece müslümanlar değil Ateistlerde konuşuyor.

Sen 10 tane arkadaşının arasına girerek aranızdan birisi ibne dersen ne olur?

Ya çıkarsın erkek gibi sen ibnesin dersin yada susarsın. Aranızda birisi ibne dersen tüm arkadaşlarını töğmet altında bırakırsın.

Bu kişide bu yola gitmiştir ve kendisine bu söylediğini doğrulaması için fırsat verilmiş ve attığı bu iftiranın altından kalkamamıştır.

Hiç kimsenin forum katılımcılarının kafasını karştırmaya hakkı yok.

Ayrıca resmen yalan söylemişsin, bu kişiye söylediğini doğrulaması için fırsat verilmiştir.

Evrazor nikli kullanıcı forumu tehdit etmesi yüzünden forumdan atılmıştır

Demişsinki:

''Forumu tehdit etmek'', çok göreceli bir kavram değil mi? Neyin tehdit olup neyin olmadığına kim karar veriyor? Bunun standart bir ölçüsü var mı?

Elbette yok.

Tıpkı Bergüzar'ın vurguladığı gibi, canınızın istediğine bunu söyleyip şutluyorsunuz.

Sen nasıl yazıyorsun burada? Bak hala burada günlerdir sana cevap yazmaya çalışıyoruz bu sana ne ifade ediyor?

Tehdit etmek nasıl göreceli oluyor? Birisi forumunuza şunu şunu yapacağım derse o kişi atılır.

Burda canımızın istediğini attığımız sonucunu ancak forumu kıskanan birisi söyleyebilir.

Kluke nikli kullanıcı küfür nedeniyle forumdan atılmıştır.

Demişsinki:

Küfredenleri bazen bir-iki gün uzaklaştırıyor bazen de tümden atıyorsunuz. Bunun ölçüsü yok mu?

Hayır yok.

Sadece sizin keyfinize bakıyor.

Bunun pek çok ölçüsü var. Birisi durup dururken senin anana bacına küfür ederse atılır.

Bazanda bunlar karşılıklı olur, bazan ağar tahrikten ötürü olur, bizde amaç öncelikle insanların burada yazmalarını sağlamaktır, ama amacı yazmak değilde küfüre etmekse tabiyki atılır. Burada keyfi bir durum yok. Bazan hakaretede küfür diyebiliyoruz veya çok ağır olmayan küfürler olur bunlarada tümden küfür veya hakaret diyebiliyoruz, bunları sen nasıl yazardın hafif küfür etti falanmı derdin?

İstersen bir dahaki sefere "falanca kişi hafif küfür etti 2 güm uzaklaştırıldı falanca ağır küfür etti atıldı" falan diyelim.

saçmalığın bu kadarı adam foruma çamur atacağım diye söylediği şeye bak, bunları aslında aklı başında kişilere izaha gerek yok çünki böylesi şeyleri herkez düşünse bulur ama amacı çamur atmak olunca sinekten yağ çıkartmaya kalkar.

Tyree nikli kişi forumdan atılmıştır

Demişsinki:

Bak bu adamların atılma sebebi bile belirtilmemiş.

Muhtemelen onlara gıcık olduğunuz için keyfi olarak attınız.

Burada ÖM ile tüm yönetime sonsuz küfürler gelir.

Bu tip kişilerde (bu kişi böylemi bilmiyorum ama) genelde böyle kişilerdir.

Yoksa bu kişi bana ana avrat bacı dümdüz gittiği için atıldımı demeliydik?

baglanti nickli üye tüm uyarılara rağmen forumu provoke etmekte ve girdiği tüm başlıkları boğmakta ısrar ettiği için atılmıştır

Demişsinki:

Bu da güzel bak. Forumu ''provoke ediyor''muş. Bu mazereti tüm üyeler için bir tehdit olarak kullanıp durmuyor musunuz zaten? Yarın öbürgün birine kafanız bozulursa, mazereteniz hazır olsun diye herhalde...

Bu kişinin neden atıdığı zaten yazılmış, bu nasıl mazeret oluyor?

Sanki biz ona sen forumu provoke et demişiz.

Bilmende yarar var: sen hem ahlaksız, hem de şahsiyetsiz birisin.. Sakın bir daha bu forumun yakınlarından geçip midemizi bulandırma.

Demişsinki:

Adamı atmakla kalmamış bir de ağır hakaret etmişsiniz. Bu tür bir hakaret de atılma sebebi değil mi? Kendinizi niye atmıyorsunuz?

Sen sana veya katılımcılara ana avrat bacı dümdüz giden birisini atacağın zaman onun arkasından övgüler dizersin.

Sen istedin diye silmiyorum, seni ben atıyorum. Ateistlere hakaret etmek için "Ateistler kızlarının gurup yapmasına izin verir, çocuklarını ibneliğe teşvik eder, kendileri de ensest yaparlar" demeye çalışan bir pisliği forumda barındıracak değiliz elbette

Demişsinki:

Diyeydi de öyle ataydınız be usta. Küfretmek kötü elbette ama ''demeye çalışmak'' ne demektir? Kimin ne demeye çalıştığını bilebildiğinize göre üyelerin düşüncelerini okuyabiliyorsunuz ha? Benim akıl sağlığımdan şüphe edenlere bakınız! Bence yöneticiliği bırakıp medyumluğa başlayın. Belki bir işe yararsınız.

Sende bir forum aç orada sana ensesten suçlaması yapanları Admin yap, sana engel olan varmı?

Ama bizler böylesi ithamlardan hoşlanmıyoruz, ama tabi bu sana normal gelebilir.

Ensest ilişkiyi müslümanlar normal sayar. Çünkü onlar Adem-Havva masalına inanırlar. Adem-Havva masalı ise su katılmadık bir şekilde ensest içerir...

Demişsinki:

Bir üstte alıntıladığım iletide söz konusu üyeyi ''ateistleri ensest yapmakla'' suçlayıp atan yöneticimiz, şimdi kendisi müslümanları aynı şeyle suçluyor

Adem ile havvanın masılını bilirsin değilmi?

Rh-negatif nick'li kullanıcının üyeliği, uyarılmasına rağmen uyuşturucu reklamı yapmak ve önermekten dolayı sonlandırılmıştır.

Demişsinki:

Alla alla, bu reklamı nasıl yapabildi acaba?

Bu reklamın yapıldığına nasıl ve neye dayanarak karar verebildiniz?

Kafanız bozuluyor, sonra eften püften gerekçelerle güm!

Uyuşturucu reklamı yapmak yasaktır, yapanlar özendirenler atılır, bunda ne var?

Uyuşturucu reklamı yaptı atıldı diye bizim kafamıza göre atma sebebimizmi oluyor?

Bu sözleri normal zeka bilgiya sahip birisi söylermi yorum okuyucuların: Bu reklamın yapıldığına nasıl ve neye dayanarak karar verebildiniz?

Daldabiryaprak (himmler), bos, iceriksiz, ve provakatorluk kokan iletilerle forumu ve basliklari surekli sabote ettiginden ihrac edilmistir.

Demişsinki: ''Boş ve içeriksiz'' ileti yazmak da atılma sebebi ha? Vay anasını sayın seyirciler.

Bir üyenin iletilerinin ''boş ve içeriksiz'' olduğunun bir kriteri var mı peki, böyle olduğuna kim karar veriyor?

Aaa unutmuşum, sizin keyfiniz.

Boş ve içireksiz yazmak atılma sebebi değildir.

Bu yapan uyarılır, çünki birisi (müslüman veya Ateist) emek vererek bir konu açar. Ama böylesi birisi gelir konuya alakasız boş iletiler ile doldurur bu kişi uyarılır hemde defalarca, her yazdığı yerden şikayetler gelir konum sabote ediliyor diye ve takrar tekrar uyarılır artık hala aynı şeye devam ediyorsa atılır. Söze bakın bir duble rakı için:peki, böyle olduğuna kim karar veriyor?

Aaa unutmuşum, sizin keyfiniz Sern kimi karar vermesini istersin, veya bırakalım bu gibi kişiler tüm forumun anasını ağlatsın bunumu istiyorsun daha çooook istersin. İstersen buna karar vermesi için yurt dışından hakem çağıralım, akli bağli arkadaşım.

FreeWill "melekler 50bin yil ...." basliginda kufur ettigi icin kendisi tarafindan 1 gun forumdan uzaklastirilmistir

Demişsinki: İşte örnek yönetici. Küfür ettiği için kendi kendini cezalandırıyor. Aranızdaki en dürüst adam.

Fakat o da artık aranızda yok. Dürüst birini görünce kendinizi kötü hissettiğinizden olabilir mi?

FreeWill çok sevdiğim dostum demekten gurur duyduğum bu foruma pek çok emeği geçmiş birisidir.

Ve buradan kendi isteği ile gitmiştir. Yoksa senin düşüncen gibi o dürüst birisi olduğu için forumdan atılmadı.

Bunu kendisine sorarsan sana cevap verir.

Rhene nikli üye forumu tehdit etmesi nedeniyle forumdan atılmıştır.

Demişsinki:Çocuk 'forumu tehdit edip' ne yaptı acaba?

''Ey forum, kafana saksı düşe! Belin büküle! Senin fişini çekeceğim!'' mi dedi?

Sizde korkup attınız mı?

Sorana da ''forumu koruyoruz'' mu dediniz?

Aklınızı seveyim sizin ya...

Birisi ben şöyle hacker im bu forumu şöyle hackerlerim derse atılır.

Buna biz tehdit etmek diyoruz sen sevgi gösterisimi diyorsun?

2kere2 oguz a karsi propaganda yapmaktan 3 gunlugune atilmistir.

Demişsinki:Bu da iyi.

'Bilmemkime karşı propoganda' suçu.

Hey yavrum hey.

Bu kişinin iletilerinden bir tanesi:oğuz ismindeki kişi, bu forum ile acayip para kazanıyor.

yahudi dönmelerinin uşağı olarak, kendisine verilen görevi yapıyor

Yoruma gerek yok sanırım.

Hakkı Bulut gereksiz yere Formu meşgul ettiğinden dolayı forundan uzaklaştırılmıştır

Demişsinki: Yorumsuz...

Kafanızın bozulduğu üyeyi ''gereksiz yere forumu meşgul ettiği için'' uzaklaştırıyor, sonra da keyfi bir uygulamanız olmadığını iddia ediyorsunuz!

El insaf be kardeşim.

Yorumsuz demişsin ama yine yorumunu yapmışsın.

İnsan bari bu adamın iletilerine bakarda öğle bunu yazar.

Burada pek çok katılımcı yazar var insanlar fikir konuşmak istiyor gırgır geçmek için başka forumlarda var.

amanav adlı kullanıcı, ateistforuma iftira etmiştir. İddiasını kanıtlaması için kendisine fırsat verilmiş, ancak söyledikleri gerçek dışı olduğu için kanıt gösterememiştir.

Ahlaksızları ve yalancıları sevmediğimiz için de forumdan atılmıştır.

Demişsinki: ''İftira etmek'' diye atılma sebebi olur mu?

Adam söylediklerini kanıtlayamıyorsa zaten mahçup olacaktır.

Hangi kanunda ''iftira etmek'' diye bir suç var?

Kimin ne konuda iftira ettiğine kim karar veriyor?

Yorumsuz.

Şimdi bunların hangisi yönetim ile bir anlaşmazlığa girdide atıldı?

Görüyorsunki kurallar dışında atılan kimse yok.

Sitelerde Paylaş
Adam sordu, o yüzden anlattım.

Sadece eleştiri yapıyorum IFeelGood'çum.

Siz eleştiriye çok tahammüllü ve eleştirileri önemseyen bir yönetim ekibi olduğunuz için, size kaynak sundum.

Teşekkür edeceğinize kızıyorsun.

Ben seviyorum oysa hepinizi, valla bak.

Tek eğlencem sizsiniz.

Arada bir kırıcı ifadeler kullansak da birbirimize, ben sizin başınıza kötü birşey gelmesini falan hiç istemem.

Hatta Oğuz'u bile seviyorum.

Sizin de bana kötü birşey olmasını istemeyeceğinizi biliyorum.

Eleştiri olsun diye söyledim.

Sorun yok, büyütmeye gerek de yok.

Zaten ateistler birbirini yememeli ve birlik olmalı.

Elbette arada bir anlaşmazlıklar baş gösterecektir.

Adminler bana küfretmedikten ve eleştirilerimi ''provokasyon'' olarak algılamadıktan sonra sorun yok.

Herşey tatlıya bağlanır.

Yeter ki biraz insan olun.

Biraz tatlı diliniz olsun, özür dilemeyi öğrenin, egonuzu bastırın.

Haksız olduğunuzda, ''ben haksızım'' demeyi bilin.

Tüm bunlar büyüklük göstergesidir.

Ben sizden bu büyüklüğü bekliyordum sadece.

Bunu göremedik ama canınız sağolsun yine de. :)

Kıskanma ne olur çalış seninde olur.

Yeterki dürüst ve adil görünmek yerine dürüst ve adil ol.

Sitelerde Paylaş
Kıskanma ne olur çalış seninde olur.

Yeterki dürüst ve adil görünmek yerine dürüst ve adil ol.

Sizin yönetiminizin adalet ve dürüstlüğünden şüphe edip eleştiriler yönelttim, beni şüphelendiren şeyleri tek tek yazdım.

Çünkü Bergüzar ve benden bunları yazmamızı istemiştin.

Sen de oturup tek tek cevap vermişsin, iyi de etmişsin.

Ben eleştiri yaptım, sen de eleştiriye cevap verdin.

Sorun var mı? Yok.

İşte böyle olmalı zaten. Eleştiriden korkulmamalı, hakaretle değil cevap verilerek karşılık verilmeli.

Ama maalesef yaptığımız eleştirilere hakaret etmek yerine cevap veren sadece sen oldun.

Sen gelene kadar biraz atıştık öbürleriyle. Gerçi sen de eleştiriyi, ''foruma çamur atmaya çalışmak'' olarak algılayacak kadar saldırgansın ama neyse...

Öbür adminler yine de senin tutumunu biraz örnek alsınlar.

Hepinizi böyle görmek isterim, aferin. :p

Yalnız bu ''forumu kıskanma'' meselesini nereden çıkardın onu anlamadım.

Ben de bu forumda yazıyor olduğuma göre nesini kıskanayım?

Hadi forumda yazamıyor olsam neyse...

O zaman belki yazanları kıskandığım iddiası mantıklı olabilirdi ama bende burada yazarken bu iddia mantıksız.

Tek istediğim, yöneticilik yetkisi olan insanlardan hakaret duymamak ve eleştirilere hoşgörü gösterilmesidir.

Bir yöneticinin, hakaret ettiğinde ceza aldığı günleri de görür müyüz dersin?

Sitelerde Paylaş

Sizin yönetiminizin adalet ve dürüstlüğünden şüphe edip eleştiriler yönelttim, beni şüphelendiren şeyleri tek tek yazdım.

Çünkü Bergüzar ve benden bunları yazmamızı istemiştin.

Sen de oturup tek tek cevap vermişsin, iyi de etmişsin.

Ben eleştiri yaptım, sen de eleştiriye cevap verdin.

Sorun var mı? Yok.

Eleştirinin ne olduğunu ve gerekliliğinin tüm yönetim olarak bilincindeyiz.

Ama eleştiri adı altında bazı insanların yapmak istediği şeyinde ayır edecek kişileriz.

Eleştiri yaparken iyi gözlemlemek gerekiyor, bir yerde küfürden atılmış bir yerde iki gün ceza verilmiş demek eleştirmek değil düşünmemek ve yönetime karşı ön yargılı olmaktır.

Bizler hiç birimiz tanrı değiliz elbette hatalarımız kusurlarımız olacaktır, bu bölümüde bu yüzden açtık, ama hala bazıları hem eleştiriyor hemde yönetim eleştirenleri atıyor diyor işte bunu düşünemeyen birisinin yapacağı eleştiride bu düşüncesi gibi oluyor.

İşte böyle olmalı zaten. Eleştiriden korkulmamalı, hakaretle değil cevap verilerek karşılık verilmeli.

Ama maalesef yaptığımız eleştirilere hakaret etmek yerine cevap veren sadece sen oldun.

Sen gelene kadar biraz atıştık öbürleriyle. Gerçi sen de eleştiriyi, ''foruma çamur atmaya çalışmak'' olarak algılayacak kadar saldırgansın ama neyse...

Öbür adminler yine de senin tutumunu biraz örnek alsınlar.

Hepinizi böyle görmek isterim, aferin.

Bu kadar abes şeyler ile eleştiri yapana ancak foruma çamur atmak isteyen birisi yapar diye düşündüm.

Yoksa bu adam her halde aptalın teki o zaman biraz kafa yapalımda diyebilirdim ama böyle birisi olmadığını düşündüğümden her halde foruma çamur atmak istiyor dedim.

Eleştiri adam gibi yapılırsa ne hakaret olur nede başka şey, ama saçma sapan şeyleri eleştiri gibi getirirsen aslı astarı olmayan şeyleri gerçek gibi ortaya atarsan hakarette yersin başka şeylerde. forumun bir huyuda vardır hak edene hakkınıda bir güzel verir.

Öğle bir konuşuyorsunuzki sanki yönetim kendisini eleştirenleri hemen atıyor, küfür ediyor, yok böyle bir şey görüldüğü gibi yönetim bunların olması için ayrı bir bölüm bile açtı, ve burada yapılan pek çok şikayettede hiç bir sorun çıkmadı.

Birde şu var öbür yönetimdeki arkadaşlar bende örnek almazlar ama ben onlardan çok örnekler aldım ve alacağım.

Yalnız bu ''forumu kıskanma'' meselesini nereden çıkardın onu anlamadım.

Ben de bu forumda yazıyor olduğuma göre nesini kıskanayım?

Hadi forumda yazamıyor olsam neyse...

Demişsinki: Yalnız bu ''forumu kıskanma'' meselesini nereden çıkardın onu anlamadım. Bende bu forumda yönetimi eleştirenler atılıyor söylemini anlamadım.

O zaman bu tutumunun nedeni nedir?

Çünki söylediğin şeyler tutarsız, birisi küfür etmiş atılmış diğeri iki gün ceza almış bu bir ön yargı olmadan söylenecek bir şey değil.

Bunu açıklamasını bir önceki iletimde yapmıştım.

Yukarıdada söylediğim gibi aklıma başka bir şey gelmedi.

Buda benim sana eleştirim olsun, sen eleştiriye açık ol. Çünki bu söylediğim senin söylediklerin kadar turasız değil.

Bir forumu kıskanmamak için sadece orada yazıyor olmak yeterlimi?

Burada yazarak bal gibide forumu kıskanıyor olabilirsin.

O zaman belki yazanları kıskandığım iddiası mantıklı olabilirdi ama bende burada yazarken bu iddia mantıksız.

Ben forumda yazanları kıskanıyorsunmu dedim forumumu kıskanıyorsun dedim?

Böyle kendi aklından geçenleri yazarak bunlara cevap vermen garip.

Tek istediğim, yöneticilik yetkisi olan insanlardan hakaret duymamak ve eleştirilere hoşgörü gösterilmesidir.

Bir yöneticinin, hakaret ettiğinde ceza aldığı günleri de görür müyüz dersin?

Görmek istersen görürsün, geçici olarak uzaklaştırılanlar bölümünde örnekleri var.

Şu soruma cevap gelmemiş: Şimdi bunların hangisi yönetim ile bir anlaşmazlığa girdide atıldı?

Bu durumda yönetime eleştiri getirenler saçma sapan bahaneler ile forumdan atılıyorlar söyleminiz geçersizdir.

Çünki verdiğiniz örneklerin hiç birisi bunu doğrulamıyor.

Sitelerde Paylaş

Evet, benimde adım geçtiği için iki satırda ben yazayım.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Konuyu elbet aniballe sınırlamıyorum, dönem dönem ateistlerin ve yönetimin bir bölümü din konuşurken kafalarında modelledikleri ve yok dedikleri Tanrının kendilerine hakaret ettiğinden yola çıkarak bütün müslümanlara hakareti kendilerine bir borç bilirler. Bu sana gelsin xislam, hani 10 kişilik arkadaş grubunda biriniz ibnesiniz gibi bir önermen var ya, işte ona ithafen yazıyorum bunları. Ben ve benim gibi inananlar ısrarla Tanrı böyle değil diyorsak, bizim tanımladığımız Tanrı üzerinden yapmalısınız din eleştirilerinizi, aksi halde bize hepiniz ibnesiniz demekten bir farkı kalmıyor takındığınız bu tavrın.

Gelelim forum yönetimine. Zaman zaman kantarın topuzu kaçıyor, bu çok doğru. Mesela Freewill ve pergel burada niye yazmıyor, bunları düşünüyor musunuz? Onlar gerçekten objektif ve adaletli yaklaşıyorlardı ama din konusunda da aynı seviyeli üslupla çatır çatır bizimle tartışıyorlardı ama onlar aklımıza geldikçe yüzümüzde, en azından benimkinde dostane bir tebessüm oluşuyordu. Mesela Rochader, niye bu eleştirilerde onun zerre lafı geçmiyor, ya da mantık, ya da Dehri, ya da IFeelGood <_<

Yönetmek elbet kolay iş değil, bunu hepimiz biliyoruz. Dünyanın en büyük süper gücü bir yere savunma! amaçlı da olsa bir bomba atıyor, masumlarda zarar görüyorsa I am sorry! diyor, kısaca bizim ciyakladığımız konularda bize biraz kulak verin ve I am sorry diyebilin. Sizden tek beklenen budur.

Bir şey daha, ben burda çok ama çok uzun bir süre üslubumu hiç bozmadım, hatta bana hakaretvari ileti yazanlara bile hitap ederken sevgili ibaresini kullandım. Bu ibareyi kullandığım için bazı ateistler tarafından kınandım. Forumun bazıları tarafından sevgi kelebeği, çiçek böcek dağıtan, aklı bir karış havada, bunak, iyilik timsali gibi gösterildim. Üslubumu biraz değiştirdim, bergüzar sana yakıştıramadım dendi. Ay vallahi bu forum sayesinde elimi nereye koyacağımı bilemedim yahu :lol::lol::lol:

Bu forum dinlerin ve ateizmin tartışıldığı bir forum ise bunu yapın ve sadece bunu yapın. Bu forum mastürbasyon alanı değilse senin Tanrın bana küfür ediyor bende sana ederim zihniyetini bırakın ki bu adaletsizliklerin en başında gelir, çünkü muhatabınız haraket ettikleriniz asla ve asla değil.

Umulurki yazdıklarım size birşey ifade eder, umulur ki aklınızı birazcık başınıza alırsınız...

Ben burada olmak istiyorum, burada savunduklarımı sonuna kadar saygı çerçevesinde tartışmak istiyorum ve aynısı ile karşılık beklemek benim en doğal hakkım. Bu hakkın bana verilmesinde ya da bu hakkı almamda yönetimin zaafı varsa bunu da bilmek en doğal hakkım diye düşünüyorum...

Herkese sevgiler...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben demin buraya bir ileti girmiştim . O ileti yok şimdi.

Ateist ateistin kuyruğunu ısırmıyor.

Anibal denen adam yönelttiğim eleştirim nerede.

Onun bacımızı anamızı düzmek istemesi sorun değil de benim buradaki eleştirim mi sorun

Yazıklar olsun.

İşte silinen yazın;

Ya sus, sok o çatal ve pis kokulu dilini münasip yerine, sus ebediyen, ya da, allahın ağzından ettiğin pis lafların cevabına katlan.. Başka bir yolun yok hasip..

Hadi lan !!

Forumda iyisi ve kötüsü ile 30.000 kişi geldi geçti.

Görevi forumu düzeltmek olup da senin kadar forum üyelerini dağıtan bir forumdan çıkış yapmalarını sağlayan bir luzumsuz daha görülmedi.. Onun için senin dilin ve ağzın daha pis kokulu. Yine senin tabirin ile kendi dilini kendi münasip yerine sen monte et. Ben sen gibi değilim . Münasip yerden aklına hemen orası gelmesin. Sen dilini ağzında tut yeter.. Bu gidişle de başka senin yolun yok.

Çünkü forum kurmayları seni savunmaktan bıktı usandı.

Senin kusmuklarını temizlemekten onlara gına gelmiş olmalı.

Ama ateist ateist ' e bir şey yapmıyor.

--------------------

tarihinde oguz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Forumdan uzaklaştırılanlar başlığından sizlere malzeme olmaz. Her atılanın veya uzaklaştırılanın mutlak gerekçesi vardır ama aralarında forum yönetimini eletirdi diye atılanı veya daha sonra bir bahane bulunarak atılanı gösteremezsiniz. Zaten göstermediniz de... O nedenle bu temelsiz iddianızı geçiyoruz...

Bergüzar,

pergel ve freewill'in yazmamasının nedenleri başkadır ve hiç de senin örneklemeye çalıştığın konuya malzeme değildir. O nedenle bilmediğin konulara bulaşıp boş yere laf üretme... Ayrıca forumda en aktif moderasyon yapanlar, olaylara en vakıf olanlardır. O halde onların söyleyecek sözleri daha fazladır. Buna rağmen Mantik girmiş ve fikrini sözlerinin sonunda belirtmiş. Buyurun;

Oğuz,

mantık kırk yılın başı bir laf etmiş, onun üzerinden oynama bize.

Benim şu an bir forum kurmaya gücüm yok, burayla yetineceğim kör topal artık. Üslubumunda zaman zaman kusuruna bakmazsınız diye düşünüyorum...

Ve bizim kültürümüzde evinize misafir gelir, belki önüne çay diye bulaşık suyu koyarsınız ama genelde gıkını çıkarmadan insanlar içer ve teşekkür ederler.

Aralarında bir tanede dürüstü çıkar, yahu bu bulaşık suyu der ama hiçbir evsahibi, gerçeği dedi diye misafirini evinden kovmaz....

Sitelerde Paylaş
Berguzar,

Mantik bu forumun kurucularındandır. Biz bu forumu kurarken fikir birliği ve söz birliği etmişizdir. Mantik ve ben birbirimizin sözlerini tekzip etmez, onaylarız. Mantık size ayıracak zamanı olmadığından benim söylediğimi onaylayıp gitmiştir. Zaten ben de Mantık'ın yazısını bir önceki yazında Mantik atfen söylediğin söze binaen getirdim. Yoksa benim Mantik üzerinden oynamama, onun üzerinden konuşmama gerek olmadığını yazıları okuyanlar biliyor. O nedenle her aklından geçeni yazıya dökmeden önce şöyle bir ölç derim...

Önerine önerin ile karşılık veriyorum sevgili oğuz, dilerim bundan sonraki yazışmalarımızda hangi başlıkta olursa olsun bunu en az ben kadar ciddiye alacağını da ayrıca umuyor ve kendi açımdan konuyu kapatıyorum. Zira diyeceğimi yeteri kadar dedim, geriye kargalık kalıyor ki bu benim tavrım değil...

Sitelerde Paylaş

Bizlerin anlatmaya çalıştığı şeyin doğruluğu bu yazıdır.

Yine istediğimizşey dışında herşey yazılmış,istediğimiz şey neden yazılmamış çünki yok.

Evet, benimde adım geçtiği için iki satırda ben yazayım.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Konuyu elbet aniballe sınırlamıyorum, dönem dönem ateistlerin ve yönetimin bir bölümü din konuşurken kafalarında modelledikleri ve yok dedikleri Tanrının kendilerine hakaret ettiğinden yola çıkarak bütün müslümanlara hakareti kendilerine bir borç bilirler. Bu sana gelsin xislam, hani 10 kişilik arkadaş grubunda biriniz ibnesiniz gibi bir önermen var ya, işte ona ithafen yazıyorum bunları. Ben ve benim gibi inananlar ısrarla Tanrı böyle değil diyorsak, bizim tanımladığımız Tanrı üzerinden yapmalısınız din eleştirilerinizi, aksi halde bize hepiniz ibnesiniz demekten bir farkı kalmıyor takındığınız bu tavrın.

Bu ibnesiniz derken ne demek istediğimi anlayamayan birisinin böyle bir tartışmaya girmesi zaten hakettiği saygınında ölçüsüdür.

Senin kafanda yarattığın tanrıdan banane, ben herkezin bildiği tanrıdan söz ediyorum hani kuran denen kitapta yazan tanrıdan.

O yüzden saygıdan söz etmemesi gerekn en son kişiler müslümanlardır.

Bir insan 10 kişilik arkadaş gurubuna girerek aranızda biriniz ibne diyemez, ya onun kim olduğunu söyler yada susar.

Çünki böyle bir davranış diğer tüm arkadaşları töğmet altında bırakır.

Sizler ne dediğinizin bilincide bile değilsiniz, sırf yazmak olsun eleştiri olsun konuşma olsun diye saçmalayan kişilersiniz.

Ve bununda ispatı aşağıda.

Gelelim forum yönetimine. Zaman zaman kantarın topuzu kaçıyor, bu çok doğru. Mesela Freewill ve pergel burada niye yazmıyor, bunları düşünüyor musunuz? Onlar gerçekten objektif ve adaletli yaklaşıyorlardı ama din konusunda da aynı seviyeli üslupla çatır çatır bizimle tartışıyorlardı ama onlar aklımıza geldikçe yüzümüzde, en azından benimkinde dostane bir tebessüm oluşuyordu. Mesela Rochader, niye bu eleştirilerde onun zerre lafı geçmiyor, ya da mantık, ya da Dehri, ya da IFeelGood

Eğer bilinçli birisi olsaydın yukarıda Freddie işte hatalarınız dediği yerde bu isimdeki kişilerinde çoğunun adının geçtiğini bilirdin.

Yav insan bir şey yazmadan önce bir bakar, sonrada böyle mort olmaktan korkar.

Demekki hiç bir şeyin bilincinde falan değilsin öğlesine laf olsun torba dolsun diye yazan kişisin.

Yönetmek elbet kolay iş değil, bunu hepimiz biliyoruz. Dünyanın en büyük süper gücü bir yere savunma! amaçlı da olsa bir bomba atıyor, masumlarda zarar görüyorsa I am sorry! diyor, kısaca bizim ciyakladığımız konularda bize biraz kulak verin ve I am sorry diyebilin. Sizden tek beklenen budur.

Nerede özür dileyelim diyoruz şurada diyorsunuz bizde orada özür dilenecek bir şeyin olmadığını gösteriyoruz hala özür diyelin diyorsunuz dalgamı geçiyorsunuz yoksa artık bu kadarmısınız anlamadım.

Neden özür dileyelim? Getir dedik bak şundan şundan dolayı.

Bak sana ne demişim: Buna bir örnek verirmisin bergüzar.

Ama lütfen yine bir sürü şey yazarak sadece senden istenileni yazmama yoluna gitmeden.

Sen ne yapmışsın yine bir sürü şey yazarak sadece senden istenileni yazmamışsın.

Şimdi kimin özür dilemesi gerekiyor bir iddia ortaya atarak bunu kanıtlayamayanınmı yoksa madur olanınmı?????????????

Sonrada saygı bekliyorsun, şunu bilki saygı istemek ile değil davranışlar ile kazanılır. zaten istenilerek alınan saygı gerçek saygı değildir.

Eğer saygı istiyorsan insanlar ne anlatmaya çalışıyor bunu anlaman gerekiyor, bunun içinde önce senin kendine sygı göstermen gerekiyor. İnsanın kendine saygısı yoksa başkasından saygı belkiyorsa daha ne denir bilmiyorum.

Bir şey daha, ben burda çok ama çok uzun bir süre üslubumu hiç bozmadım, hatta bana hakaretvari ileti yazanlara bile hitap ederken sevgili ibaresini kullandım. Bu ibareyi kullandığım için bazı ateistler tarafından kınandım. Forumun bazıları tarafından sevgi kelebeği, çiçek böcek dağıtan, aklı bir karış havada, bunak, iyilik timsali gibi gösterildim. Üslubumu biraz değiştirdim, bergüzar sana yakıştıramadım dendi. Ay vallahi bu forum sayesinde elimi nereye koyacağımı bilemedim yahu

Şimdi bu ne? konu ile ne alakası var?

Senin kendi kişiliğin yokmu? Elini koyacak bir yer bulamıyorsan kafanımı kaşı diyelim.

Bu forum dinlerin ve ateizmin tartışıldığı bir forum ise bunu yapın ve sadece bunu yapın. Bu forum mastürbasyon alanı değilse senin Tanrın bana küfür ediyor bende sana ederim zihniyetini bırakın ki bu adaletsizliklerin en başında gelir, çünkü muhatabınız haraket ettikleriniz asla ve asla değil.

İnan gülüyorumşu anda. Bu kadar basit bir şeyi kavrayamadın gitti.

Dinine saygı beklemeye hakkın yok, Çünki dinin saygısız.

Dinin ona buna hayvan, hayvandan aşağılık, gibi sözler ederken sen dinine saygı bekleyemezsin, daha bunu kavrayamamışsın.

Sen kendine saygı bekliyorsan elini nereye koyacağını düşüneceğine karşındakine saygılı nasıl olurum diye düşün.

Çünki ben böyle bir yazıyı görünce bana yapılmış bir saygısızlık olarak algılıyorum.

Umulurki yazdıklarım size birşey ifade eder, umulur ki aklınızı birazcık başınıza alırsınız...

Bunlarlamı, ne yazdınki aklımızı başımıza alacağız?

Ben burada olmak istiyorum, burada savunduklarımı sonuna kadar saygı çerçevesinde tartışmak istiyorum ve aynısı ile karşılık beklemek benim en doğal hakkım. Bu hakkın bana verilmesinde ya da bu hakkı almamda yönetimin zaafı varsa bunu da bilmek en doğal hakkım diye düşünüyorum...

Evet kendine olunca düşünüyorsun ama bak ne demişsin:Forumu eleştirdiği için ayan beyan atılan yok ama kısa bir süre sonra başka bir bahane bulunarak forumdan atılıyorlar

Biz sana ne demişiz: Buna bir örnek verirmisin bergüzar.

Sen hem bizi itham et sonra biz senden delil istetyince delil getireceğine saygı bekliyorum de.

Bizlerde senin burada olmanı istiyoruz düşünceni sonuna kadar savun ama düşünceni savun daldan dala atlama.

Ama görüyoruzki amacın düşünceni savunmak falan değil, çünki burada senin bir düşüncen var ama bunu savunmak yerine bana saygılı olun demek ile yetiniyorsun demekki düşünceni savunmak falan değil laf olsun diye konuşuyorsun.

Zaten senin ile yapılan konuşmaların hemen hepsinde bir yerlere sıkıştığında saygı olayını ortaya atarak konuyu saptırıyorsun.

Hem karşındakine burada yaptığın gibi alakasız saçma sapan şeyler yazarak onu çileden çıakrt yanı ona saygısızlık et sonrada amanda aman bana saygı gösterin de bu komik.

Saygı istiyortsan söylediğin şeyin arkasında ol.

Sitelerde Paylaş
Bu forum,özellikle ateistforum bölümü hakaretten geçilmiyor.Şerefsiz,sahtekar gibi kelimeler havada uçuşuyor.Ve bunu moderatörlerin bile yaptığını gördüm.Kurallarda yazanlara mı uyalım yoksa forumda hakaretleşen bu kişilere mi?Bu durum hiç kimseyi rahatsız etmiyor mu?

Yani bir insan sahtekarsa, sahtekar olduğunu söylemiyelim mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...