Jump to content

Kurallara kim uyuyor?

Recommended Posts

Dm01 ; yanlış yerdesin.

Bunlar allah yok diyerek bir doğruyu bulmuşlar lakin allahın yerine bacak aralarını koymuşlar.

Akılları bacak arasıdır bunların.

Raporlalayın silelim falan hikaye.

tarihinde cantona tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Bura da Allah konuşmuyoruz. Senin ağzının dingilini konuşuyoruz.

Haip, hastire kaşınıyorsun sadece..

Ateistforumda llahtan başka konuşulan bir şey mi var?

Gelip burada allaha inanmadığı için bizim canımızı, malımızı, ırzımızı helalgören sizin gidip birde amanda allah ımı konuşuyorz diye zırlaması boş oluyor..

Siz burada o şerefsizi savunmuyor, rezilliğin avukatlığını yapmıyor musunuz? Onun laflarını gelip gidip önümüze atmıyor musunuz?

İyi iş valla, allah diye bir masal uydur, onun ağzından her lafı söyle sonrada cevabını işitince bir de böyle zırla..

Ya sus, sok o çatal ve pis kokulu dilini münasip yerine, sus ebediyen, ya da, allahın ağzından ettiğin pis lafların cevabına katlan.. Başka bir yolun yok hasip..

Sitelerde Paylaş

>>> Arkadaşlar gidin başka başlıkta tartışın.Moderatör geliyor ve adminle konuşurken, tam da küfür hakaret mevzunu konuşurken geliyor ve "şerefsiz" diyor gidiyor.Bunun artık tartışılacak bişeyi yok.Bence otursun herkes gülsün.

Peki şerefsize ne söyleyeceğiz, sen biliyorsan söyle, onu söyleyelim..

Müslümana müslümnaın dilinden konuşacaksın, başka halttan anlamaz: Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır ve ayrıyetten kısasa kısas..

Ha, şerfsiz yerine, hayvandan daha şağılık, pislik vs. de diyebiliriz elbette, sen beğen ne diyeceğimizi..

Sitelerde Paylaş
Anibal,

her ne olursa olsun bu uslup doğru uslup değil. Bu kelimeleri kullanmak hiç bir kazanç sağlamaz. Kazanç sağlamaması bir yana, forumu izleyen pek çok katılımcının genel intibalarını negatife çeker. Bu uslup bir de periyodik olarak açılan aynı başlıklarda millete dert anlatmak, bir şeyleri düzeltmek için çabalamak gibi bir angaryaya vesile olur ki, kendi adıma bu tür başlıklara cevap vermeye çabalamaktan bıktım. O nedenle hepimiz kullandığımız usluba dikkat etmeli, tüm katılımcılara örnek olmak sorumluluğunu yüklenmeliyiz.

Sevgili oğuz,

Ben anibalı defalarca şikayet ettim, hatta başlık bile açtım.

Bak ne cici yazmışsın ona, bırak cici bici yazmayı da dediğini yap, yani gerekeni, yani cezasını kes kesebiliyorsan.

Kesemiyorsan biz alıştık bunlara süper zencilere filan, kendi adıma konuşayım. Çünkü bende ona onun üslubuyla konuşuyorum artık, böyle iletişim yani aynı tarz iletişim daha süper.

Allah üzerinden küfür sallıyor sürekli, bu küfürü kime sallamaya hakkı var biliyor musun?

Evet Allah sizin için şöyle böyle diyor diyenlere, benim gibilere değil.

Ben sürekli Allahın bu tarz hitapları kullanmadığını söylüyorum, en azından onunla aynı düşüncede olmadığım için bu tip ithamlara haksız yere maruz kaldığımı belirtmek istiyorum.

Her işin bir raconu vardır, racona uygun hareket edin diyorum o kadar....

Ayrıca eleştiriye kapalı tavrını (kapıyı göstererek) hiç şık ve dik bir duruş olarak algılamadım, üzgünüm.

Ha bunu niye sana yazdım, çünkü seni severim bilirsin <_<

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Oguz,yazdıgın bu güzel uslupla forumda konuşuyor olsak anında yokolur gideriz.Bu forumda konuşmak için öfkeli olmanız ve sürekli olarak savunma modunda olmanız gerek.Ben de iyi bir üslupta konuşmak o kadar çok isterim ki,ama bu imkansız.

Bu yüzden berguzara katılıyorum,ben de artık somut birşeyler görmek istiyorum.Şu başlıkta dahi cesaretle hakaret eden bir moderatörün alacağı bir ceza yok mu?

Sitelerde Paylaş
Peki şerefsize ne söyleyeceğiz, sen biliyorsan söyle, onu söyleyelim..

Tanrının olduğunu varsayarsak bu "şerefsiz" ithamı hedefi bulmaz ve çok havada kalır. Üstelik senin için daha kötü sonuçlar doğurur. Olmadığını varsayarsak böyle bir ithamda bulunmaya bile ihtiyaç duymamız gerekir. Bir müslümana ve ya normlarını beğenmediğin herhangi bir dinin mensubuna bunları söyleyebilirsin. Tanrı dediğimiz yüce şey'e böyle ithamlarda bulunmak tam manasıyla aptallık örneğidir. Çünkü varlığı kabul edilen tanrı yapısı, senin özelliklerini berbat bulduğun ve devamında reddettiğin yapıdan çok daha farklı. O yüzden bu dangalaklığın nafile...

Sitelerde Paylaş

Anladigim kadari ile forum yonetimi hem mumkun mertebe kurallari uygulamaya, hem de katilimcilara serbesti taniyarak aktiviteyi yuksek tutmaya calisiyor. Kolay degil.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar gidin başka başlıkta tartışın.Moderatör geliyor ve adminle konuşurken, tam da küfür hakaret mevzunu konuşurken geliyor ve "şerefsiz" diyor gidiyor.Bunun artık tartışılacak bişeyi yok.Bence otursun herkes gülsün.

Haklısın, ben gerçekten çok güldüm. Sana ya da bir başkasına mı denmiş o söz? Burada Allah'a veya Muhammed'e akşama kadar edilen hakaretleri tek tek sayıp düzeltmemizi beklemiyorsun herhalde.

"İslam'ın peygamberi ahlak yoksunu bir sapkındır" dersem, beni bağışlayacak mısın? Hakaret var mı sence bu cümlede?

Şikayet etmişsin, şikayetin dikkate alınmış sana iyi niyetle cevap verilmiş. Hala neyin davasını sürdürüyor da insanları provoke etmeye çalışıyorsun? Tartışılacak bir şey yoksa eğer, bu tartışmayı bitirir, bildiğin üslupla devam edersin.

Söylediğin bir şey var ve bence çok önemli.

Oguz,yazdıgın bu güzel uslupla forumda konuşuyor olsak anında yokolur gideriz.Bu forumda konuşmak için öfkeli olmanız ve sürekli olarak savunma modunda olmanız gerek.Ben de iyi bir üslupta konuşmak o kadar çok isterim ki,ama bu imkansız.

Güzel bir üslupla, küfür etmeden yazınca nasıl yok olup gideriz? Bu forumda saygı gören, yazdıkları dikkatle okunan, düşünceleri önemsenen insanları nereye koyacağız peki? Onlar küfür etmiyor, saldırmıyor ve kimseyi provoke etmiyor.

Eğer isterseniz kimseye saldırmadan, küfür ve hakaret etmeden de pekala dikkate alınacak kadar değerli yazılar yazabilirsiniz. Hatta tercih edilmesi gereken de bu olmalı.

Bazen tansiyon yükseliyor ve insanlar sinirlenebiliyor tabii ki. Ama sınırı korumaya daima özen göstermeli.

Kimse küfüre göz yummasın. Küfür edeni küfürle karşılık vererek değil, ayıbını yüzüne vurup onu yok sayarak cezalandırsın. O iletiyi de raporlasın.

Bu kadar zor mudur bu?

------------------

İlginç olarak, pek çok insanın Anibal'ın süper zencisinden çok hoşlandığını düşünüyorum. Gerçekten rahatsız olsalar ve ayıplasalar, hiç değinmez, ikide bir dillendirip dalga geçmezler. Üstelik açıkça tahrik edip "hadi" demezler. Kimse kimseyi kandırmasın.

Anibal hatalıdır. Ama kimse Anibal üzerinden kendini aklamaya da kalkmasın.

Sitelerde Paylaş

>>> Tanrı dediğimiz yüce şey'e böyle ithamlarda bulunmak tam manasıyla aptallık örneğidir.

Biraderim, bacım, her neysen.. Bir tanrının var olması, onu yüce kılmaya yetmez.. Bir tanrı var olabilir, rezil, şerefsiz, adi, sapık, itin köepğin en önde gideni olabilir..

Bir tanrının var olması, beni yaratmış olması, benim onun yalakalığı adına insanlıktan çıkıp, onun şerefsizliğini, rezilliğini gizlememi, ayan etmememi gerektirmez.. Ben insanım, kıç yalayıcı bir müsvette değil..

Bundan ötürü, yakmazsa eğer, aha o zaman ben onun taaaa.. Anladın sen onu..

Öyle, şu dinlerdeki, tanrı tarifi gibi bir tanrının kıç yalayıcısı kulu olup susacağıma, insan olur, şerefimle yanarım, doğru bildiğimi de söylerim bin kez yidir..

Hadi süper zenci neyse.. İnanırların "yokluğun ispatı" zırvasını kendi münasip yerlerine kaçırmaları vakasdırı ve bugüne kadar hiç kimse o şemsiyeyi çıkarmayı becerememiştir. Hasipte bundan nasiplenmiştir sanırım.. Ve hala çıkaramamaktadır..

Söylenecek şey basittir: Yokluğun ispatı vs. olmaz, moron... denecek, o süper zencinin sahibini bir yerien kaçması sağlanacaktır kolayca, ama müslüman bunu yapamaz.. Geçen biri yapmaya çıkmış, gulp edip kalmıştı..

Ama süper zenci üzerinde anlaşılabilir.. Onun yerine kolayca süper tanrı Zeus'u koyabiliriz elbette..

Ama, şerefsiz tanrı allah için ettiğimiz laflara, hasip gibi denyoların (Huuu, hasip, aha bak bu katmerlisinden hakaret..) delik dondan çıkar gibi çıkıp, o zavallı tanrıyı savunmaya kalkmaları ayrı bir vahamet.. Eğer varsa yüreği, cesareti, gelsin o tanrınız kendi çıksın karşıma.. Nerde onda o cesaret, o yürek?

Evet, 17 aylık bebeye tecavüz edecek kadar haysitesiz birini yaratacak kadar şerefsiz bir tanrı için denecek başka bir şey biliyorsanız, söyleyin.. Duymaktan mutlu oluruz.. İmthian vs. ayağına, insanlara binbir türlü işkence edecek kadar rezil bir tanrıya sizce ne demeliyiz?

Sitelerde Paylaş

Ben ilk yıllar daha sık, sonraları daha seyrek olmak üzere ilk kurduğumuzdan beri bu forumda yazarım ve üslubum hemen hemen her zaman sakin ve yumuşaktır. Birkaç istisna hariç hiçbir zaman da bana karşı kullanılan can sıkıcı ve hoş olmayan ifadelerle karşılaşmadım.

Yani bu forumda ne ekersen, onu biçersin. (Her yerde öyle gerçi).

Sen üslubuna dikkat edersen, sana cevap yazanlar da benzer üslupla yazar.

Bir katılımcının üslubunu beğenmiyor musunuz? Kendisiyle muhattap olmayın. Onu ciddiye almayın, onunla diyaloğa girmeyin. İfadelerinden çok rahatsız oluyorsanız, ya da açıkça forum kurallarına aykırı olduğunu düşünüyorsanız, raporlayın.

Raporlanan iletilerle ilgilenilmediğini hiç duymadım şimdiye kadar. Birşey raporlandıysa, moderatör arkadaşlar mutlaka en azından bir göz atmışlardır. Hatta çoğu zaman eminim ya siliniyor ya da gerekli önlem alınıyor raporlanan iletilerle ilgili. Bu tür ifadeleri sıkça tekrarlayanlar zaman içinde forumdan atılıyor.

Şunu anlamalısınız. Herkesin alınganlık eşiği farklı, herkesin çeşitli ifadelerle ilgili yorumları farklı. Hatta bazen bir ifadenin hakaret kabul edilip edilmeyeceği, sadece söyleyen ve ifadeyi duyana değil, mevcut konunun içeriği ve diyaloğun o anki durumuna bile bağlı olabiliyor. Pek çok şey göreceli. Bazen aynı ifadeyi aynı kişi bir durumda hakaret olarak görüyor, başka bir durumda görmeyebiliyor.

Bu yüzden asıl kriter kişilerin alınıp alınmamış olduğudur. İfadenin muhattabı olan kişi alındıysa, muhtemelen o ifade orada bir hakarettir. (Çok çıtkırıldım olup, rüzgar esse alınan kişiler hariç). Eğer o durumda o kişi bunu raporlarsa, gereken yapılacaktır.

Ama diyalogdaki kişilerin ikisi de şikayetçi değilse, alan razı satan razıysa, o zaman bu ifadeleri okuyan üçüncü kişilere de şikayet hakkı doğmaz. Önemli olan aynı ifadeye kendisinin maruz kalıp kalmadığıdır. Tabi hoş olmayan ifade okumak istemiyorum da diyebilirsiniz. Ki bir noktaya kadar buna da hakkınız var. Ama bunu kontrol etmek elinizde. Dediğim gibi, iletilerini, başlıklarını okuyacak kişilerde seçicilik gösterin, herkesle diyaloğa girmeyin. Açtığınız başlığı kirletenler olduğunda raporlayın. Üslubunu beğenmediğiniz kişilerle muhattap olmayın.

Hem herkese açık, hem özgür, hem de düzeyli bir ortam oluşturmak çok zor bir iş. Bu iş ancak bu kadar oluyor. Daha iyisini yapabilecek olan varsa, kendi forumunu kursun.

Ya da burayı beğenmiyorsa, buyursun ayrılsın. Kimseyi zorla tutmuyoruz.

Sitelerde Paylaş

Moderatörlerin ifadeleri konusuna gelince, ben moderatörler arasında kurallara aykırı yazan hemen hemen hiç görmüyorum. Ya da çok nadir görüyorum diyelim. Anibal'in ifadeleri sıkça dikkat çekiyor ve onlar pek çok durumda hakaret gibi algılanıyor. Ama dikkat ederseniz çoğunda anibal sözkonusu katılımcıya hakaret etmiyor. Hayali bir varlık olan yaratıcıya ediyor bazen, bazen de karşısında olmayan ve belirsiz kişi ve grupları hedef alan genel ifadelerde bulunuyor.

Yine de bunlar da olmasa iyi olur. Biz yöneticiler olarak kendi üslubumuza dikkat etmeliyiz.

Anibal zamanında, kendisine ilk yöneticilik teklifi götürdüğümüzde, bakın ben bu iş için uygun değilim, sinirime hakim olmıyorum, abuk sabuk laflarla karşılaştığımda çileden çıkıyorum demişti. Fakat yazılarının içeriği sebebiyle kendisini çok takdir ettiğimiz için, aramıza katılmasında ısrar etmiştik ve o da üslubunu mümkün olduğunca kontrol altında tutacağını ifade etmişti.

Bunu kendisine sıkça hatırlatmamız icap edebilir. Fakat bunu ısrarla yapmalıyız ve kendisi de sürekli kendini kontrol altında tutmaya çalışmalı. Onun haricinde, bu konuyla ilgili de ortada bir sorun olmamalı.

Dediğim gibi, işin önemli bölümü zaten katılımcıların kendisine düşüyor. Forumdaki ortamdan en uygun, en verimli şekilde yararlanacak önlemleri almak sizin elinizde. Bizler bu forumu yönetmek ve temiz tutmak için paralı şekilde görev yapan kişiler değiliz. Tüm vaktimizi forumdaki bütün hakaretleri tek tek arayıp temizlemek için harcamamız da mümkün değil. Rastlarsak temizliyoruz, rastlamazsak, raporlamak size düşüyor.

Biz bu ortamın paralı çalışanları değiliz. Hep birlikte tartıştığımız ve fikir alışverişinde bulunduğumuz bu ortama değer verdiğimiz için uğraşıyoruz ve elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bizleri ortam için suçlayıp duracağınıza, siz de ortamı sahiplenin ve siz de elinizden geleni yapın. Bize de koridorların temizliğinden sorumlu olup, temiz tutmayan, yani görevini yapmayan hademe muamelesi yapmayın. Bu işten para almadığımız gibi, tek işimiz gücümüz de bu değil. Bu ortamı temiz tutmak hepimizin sorumluluğu. Siz adam gibi yazarsanız, zaten forum kirlenmez. Kirlendiğinde de raporlarsanız temizlenir.

Sitelerde Paylaş

Aptala aptal demek ne kadar hakaretse bu forumda da o kadar hakaret var.

Dert edilecek kadar önemli değil,

Çok rahatsızlık verici mesajları raporlayın, şahsen ben raporluyorum.

Şahsıma olsun olmasın eğer küfür içeriyorsa raporla gitsin.

Ama "aptala aptal" demememeyide kimse beklemesin...

Sitelerde Paylaş

>>> Tabi hoş olmayan ifade okumak istemiyorum da diyebilirsiniz. Ki bir noktaya kadar buna da hakkınız var.

Zatne sorun buradan başlıyor.. bunlar için hoş vs. kendilerinedir hep..

Basitçe akşama kadar günde 5 kere tepemizde anırıyorsunuz, biz bu anırtıyı dinlemek zorundamıyız desek, acaba ne söylerler?

Sitelerde Paylaş
Aptala aptal demek ne kadar hakaretse bu forumda da o kadar hakaret var.

Dert edilecek kadar önemli değil,

Çok rahatsızlık verici mesajları raporlayın, şahsen ben raporluyorum.

Şahsıma olsun olmasın eğer küfür içeriyorsa raporla gitsin.

Ama "aptala aptal" demememeyide kimse beklemesin...

Castro,

Aptallığın kriteri nedir?

Senin gibi düşünmüyor ve inanmıyor diyen birine aptal deme hakkı ve haddi kimsenin yoktur.

Burada bazı inançlılar ateistlere yuhhhh aptallara bak kainatta bu kadar işaret varken Tanrıyı reddediyorlar derken ne kadar komik ve itici oluyorsa, bu tutumda davranan ateistlerde o kadar itici ve komik.

Bir insan suyun nasıl oluştuğunu bilmiyor olabilir, bu yüzden bilmiyorum der.

Ama bir insanda su = 2 öküz + 1 dana derse bu kişi aptalmı yahu diye düşünülür ama yine denilmez...

Şimdi aşağıya anibala yazdığımı da oku, cevabımın geri kalanı da orada....

>>> Tabi hoş olmayan ifade okumak istemiyorum da diyebilirsiniz. Ki bir noktaya kadar buna da hakkınız var.

Zatne sorun buradan başlıyor.. bunlar için hoş vs. kendilerinedir hep..

Basitçe akşama kadar günde 5 kere tepemizde anırıyorsunuz, biz bu anırtıyı dinlemek zorundamıyız desek, acaba ne söylerler?

anibal,

Fitne başı olarak sana birkaç şey söylemek istiyorum.

Benim Tanrım diyor ki, iyilikten yana tavır almazsan, yetimi itip kakarsan, hırsızlık yaparsan, hakka tecavüz edersen sen aşağılık olursun diyor.

Benim bu Tanrı inancıma karşılık, kendi algıladığın Tanrıyı bana dayatıp bunun üzerinden ben gibilere hakaret edemezsin.

Ben eğer sana desem ki, benim Tanrım senin şerefsiz ve aşağılık biri olduğunu söylüyor, inanmıyorsun diye sana hayvandan daha aşağı muamele yapacak o zaman belki kendini savunma amaçlı bunları dersin.

Sapla samanı ayırmayı öğren artık.

Bak sana bir olay anlatayım.

Burada eskiden üye olmuş ve şimdiki üyelerle yürütülen sesli sohbet programı var, sende duymuşsundur. Orada geçen gün birşey tartışıyoruz, üyelerden biri bozuk bir üslüpla hakaret sallıyor sürekli. Bende dedim ki sen bir gün inanırsan inan yobazın önde gideni olursun dedim ve bu lafımın aynısını şimdi sana da ediyorum.

Ve bana ne dedi o kişi biliyor musun?

Sende bir gün inkar edersen bergüzar kevaşenin önde gideni olursun...

Düşün bakalım yobaz ile kevaşe birbirini karşılar anlamlar mıdır?

Ha bunu niye buraya yazdım, çünkü sende direk bu kelime olmasa bile inanç üzerinden bu kelimeyi aratmayacak bir sürü şeyler yazdın bana... Ben seni çok ama çok raporladım. Zerre kadar dikkat edilmiyor yöneticilerin yaptıklarını raporlamak. Bazen çok ileri gittiğinde iletilerin silindi o kadar, başkası yok.

Benim seninle de şahsi bir sorunum yok, ne olabilir ki? Ama insanız diyorsak kendimize insana yakışır gibi davranmamız lazım.

Bak yukarda mantık yazmış, oğuzun dediklerinden bir farkı yok, ama üslubu yumuşak adamın, acıtmıyor, incitmiyor.

Kısaca bunu istiyoruz anibal, o kadar...

Ben şuna samimiyetimle inanıyorum. Burada bizim düşüncelerimize bu kadar hakaret eden insanların ailelerinde, yakınlarında, sevdiklerinde, bulundukları sosyal hayatta bir sürü inanır insan vardır. Onlarla da elbet din tartışıyorlardır ve din tartışırken buradaki üslubun dışında bir tavırla daha nazik bir üslupla onlarla konuşuyorlarsa ki öyledir, bu resmen İKİYÜZLÜLÜKtür ve bu ikiyüzlülüğü bize dayatmanıza ben tahammül edemiyorum.

Üstelik yukarıda Tanrı tanımımı yaptım, benimle Tanrı tartışacaksan benim tanımımla tartışmak zorundasın. Kafanda modellediğin neye benzediği belli olmayan saçma sapan şeye ben Tanrı demiyorum, o yüzden onu bana Tanrı olarak dayatamazsın. Herşeyden önce tartışma formatına aykırıdır bu...

Eğer burası birilerinin şahsi egolarını tatmin için açılmış ve bu amaca hizmet için varsa, ben bu mastürbasyonun içinde yer almak istemiyorum.

Eğer burası her görüşün özgürce ve belli kurallar dahilinde tartışılması için oluşturulmuş bir ortamsa bu ortamı oluşturanlar ve bu ortamda bazı yetkileri olanlar da bu kurallara uymak zorundadır.

Ama biliyorum bu dediklerim olmayacak, o yüzden sen bana istediğin gibi yaz, bende sana kütük demeye devam edeceğim anibal oldu mu? Kütük anibal, bak bu bir hakarettir....

Sitelerde Paylaş

Bergüzar,

Anibal'a yazmışsın, sorunun onunla ala bu sorunu sık sık genele yazarak dillendirdiğin için insan ister istemez ilgileniyor ve fikir yürütüyor. Bir de forum yönetiminin neredeyse tümüne mal edilmek istenen boyutlara geliyor. Senin niyetin bu değil tabii, biliyorum ama yine de böyle oluyor.

Ben Anibal'ı hiç tanımam. Bir kere bile ne forumda tartışırken, ne de özel mesajla filan birbirimizle muhatap olmuş değiliz. Ben de onu buradaki herkes kadar tanıyorum. Onu çok beğeniyorum, okumaktan çok büyük haz duyuyorum ve çok bilgileniyorum ama dışarıdaki herhangi bir okuyucudan farksızım.

Anibal'ın üslubu bazen gerçekten çok sinir bozuyor ve "e bu kadar da olmaz" dedirtiyor. sonra ona yazılanlara bir bakıyorum, iyi niyeti ve sabrı nedeniyle açıkça üstüne gidilmiş ve tahrik edilmiş olduğunu görüyorum. Ve hiçbir zaman ilk saldıranın ya da ağzını bozanın Anibal olduğunu görmedim. Ağzını bozduğunda da kalkıp birilerine küfür ettiğini de görmedim. Hiç görmedim hem de.

Benim esas anlayamadığım şu:

Neden bu adamla ısrarla konuşuyorsunuz? Rahatsız olduğunuz, sık sık başlık açarak şikayet ettiğiniz ve ağzının bozuk olduğunu düşündüğünüz biriyle neden hala tartışıyorsunuz?

"Ben aslında onu çok seviyorum, çok iyi biri ama değişmesini istiyorum, benimle, benim istediğim gibi konuşmasını istiyorum ve onu eğitmeye çalışıyorum" diyor olamazsın herhalde...

Sitelerde Paylaş
Bergüzar,

Anibal'a yazmışsın, sorunun onunla ala bu sorunu sık sık genele yazarak dillendirdiğin için insan ister istemez ilgileniyor ve fikir yürütüyor. Bir de forum yönetiminin neredeyse tümüne mal edilmek istenen boyutlara geliyor. Senin niyetin bu değil tabii, biliyorum ama yine de böyle oluyor.

Ben Anibal'ı hiç tanımam. Bir kere bile ne forumda tartışırken, ne de özel mesajla filan birbirimizle muhatap olmuş değiliz. Ben de onu buradaki herkes kadar tanıyorum. Onu çok beğeniyorum, okumaktan çok büyük haz duyuyorum ve çok bilgileniyorum ama dışarıdaki herhangi bir okuyucudan farksızım.

Anibal'ın üslubu bazen gerçekten çok sinir bozuyor ve "e bu kadar da olmaz" dedirtiyor. sonra ona yazılanlara bir bakıyorum, iyi niyeti ve sabrı nedeniyle açıkça üstüne gidilmiş ve tahrik edilmiş olduğunu görüyorum. Ve hiçbir zaman ilk saldıranın ya da ağzını bozanın Anibal olduğunu görmedim. Ağzını bozduğunda da kalkıp birilerine küfür ettiğini de görmedim. Hiç görmedim hem de.

Benim esas anlayamadığım şu:

Neden bu adamla ısrarla konuşuyorsunuz? Rahatsız olduğunuz, sık sık başlık açarak şikayet ettiğiniz ve ağzının bozuk olduğunu düşündüğünüz biriyle neden hala tartışıyorsunuz?

"Ben aslında onu çok seviyorum, çok iyi biri ama değişmesini istiyorum, benimle, benim istediğim gibi konuşmasını istiyorum ve onu eğitmeye çalışıyorum" diyor olamazsın herhalde...

sen tahrik olunca sülalece sayan moderatör gördünmü ablası?

Sitelerde Paylaş
sen tahrik olunca sülalece sayan moderatör gördünmü ablası?

Anibal'ı savunuyor pozisyonuna düşüyorum ve bundan rahatsızım aslında. Hem onun, hem de kendi adıma. Onu tanımam, etmem.

Benim forumda gördüğüm şey, Anibal'ın bu üsluba zorlandığı. İlgili ilgisiz her başlıkta süper zenciden bahsederek dalga geçiliyor ve resmen çağırılıyor.

Bu adamın stili belli. Kinayelerle tartışıyor, hepimizin savaş ve seks odaklı olduğunu bildiğimiz bu dini müslümana anlatırken daha ilginç hikayeler kurguluyor.

Fakat insanlar derhal üzerine alınıp savunmaya geçiyor. Sonra başlıyorlar küfürleşmeye, hakaretlere vs..

Ve her zaman suçlu ilan edilen Anibal oluyor. Benim tepki göstermemin nedeni bu.

Hep aynı şeyi söylüyorum. Anibal hep olmayan, görünmeyen "şey"lere küfür eder. Ona direkt küfür edilmedikçe de küfür etmez.

Çok uzun zamandır Anibal'i ve tartıştığı insanları dikkatle okuyorum. Anibal sabırla, bıkmadan usanmadan cevaplar yazan, hiçbir soruyu yanıtsız bırakmayan biri. İlginç olarak da tam bu noktada istismar edilmeye başlanıyor ve tartışmanın da rengi değişiyor.

Bununla birlikte, üslubunu değiştirmemeli ama daha temiz sözcüklerle ifade etmeli.

Sitelerde Paylaş

>>> Benim Tanrım diyor ki, iyilikten yana tavır almazsan, yetimi itip kakarsan, hırsızlık yaparsan, hakka tecavüz edersen sen aşağılık olursun diyor. Benim bu Tanrı inancıma karşılık, kendi algıladığın Tanrıyı bana dayatıp bunun üzerinden ben gibilere hakaret edemezsin.

Bergüzar, sayıklıyorsun.. Size bunu kaç kere söyleyeceğim bilmem..

Önce şunda bir anlaşalım.. Kuran dediğin şu kitabı:

http://www.diyanet.gov.tr/kuran/Kuran_Meali/KURAN.pdf

Sözde vahyettiği iddia edilen tanrı, senin bahsettiğin tanrı mı?

Eğer öyleyse, bu tanrı biz hakaret etmeyi bir halt sanan... Bizim öldürülmemizi isteyen, ırzımızı vs. helal gösteren melun bir şey..

Senin gidip kendince uydurduğun tanrı kimseyi bağlamaz, ırgalamaz.. Oradaki iğrenç lafları da alıp, kendince eğip bükerek kafana göre bir şey çıkaramazsın..

>>> Onlarla da elbet din tartışıyorlardır ve din tartışırken buradaki üslubun dışında bir tavırla daha nazik bir üslupla onlarla konuşuyorlarsa ki öyledir, bu resmen İKİYÜZLÜLÜKtür ve bu ikiyüzlülüğü bize dayatmanıza ben tahammül edemiyorum.

Tam tersine.. Sen konuştuğun şeyin nereye gittiğini, ne anlama geldiğini farketmiyorsun bile.. Bu daha nazik dediğin üslupların ardında yatan çirkinleri anlamıyorsun.. İşte tüm mesele bu..

Sitelerde Paylaş

Evet, herkes sanırım anibal'e diyeceğini dedi..

Peki ne dediniz? Tefsire ihtiyacı var sözlerinizin..

Olayın başı şu.. Süper zencinin xxx için, "amanda küfrediyor, tutuyor" diye zırlamaktan başka bir şey yapamadınız..

Şimdi madem öyle.. Buyrun bakalım..

Sizin için "yakalandığınız yerde öldürün" diyen bir tanrı.. Karınızı, kızınızı cariye olarak müslüman denen gözü dönmüşlere hedeiye, ganimet eden bir tanrı..

Sizi hissettirmeden xxx bir süper zencii..

Hangisi sizce daha etfal?

Ve o rezil arap tanrısına, yokluğunu kanıtlayamadığınız için inanmak zorunda olduğunuzun söylenmesi..

Buyrun, bu mudur, değil midir, bir de buna yorumunuzu alalım, o pek nazik kalemlerinizden..

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sakin!
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...