Jump to content

Kurallara kim uyuyor?

Recommended Posts

>>> Benim Tanrım diyor ki, iyilikten yana tavır almazsan, yetimi itip kakarsan, hırsızlık yaparsan, hakka tecavüz edersen sen aşağılık olursun diyor. Benim bu Tanrı inancıma karşılık, kendi algıladığın Tanrıyı bana dayatıp bunun üzerinden ben gibilere hakaret edemezsin.

Bergüzar, sayıklıyorsun.. Size bunu kaç kere söyleyeceğim bilmem..

Önce şunda bir anlaşalım.. Kuran dediğin şu kitabı:

http://www.diyanet.gov.tr/kuran/Kuran_Meali/KURAN.pdf

Sözde vahyettiği iddia edilen tanrı, senin bahsettiğin tanrı mı?

Eğer öyleyse, bu tanrı biz hakaret etmeyi bir halt sanan... Bizim öldürülmemizi isteyen, ırzımızı vs. helal gösteren melun bir şey..

Senin gidip kendince uydurduğun tanrı kimseyi bağlamaz, ırgalamaz.. Oradaki iğrenç lafları da alıp, kendince eğip bükerek kafana göre bir şey çıkaramazsın..

>>> Onlarla da elbet din tartışıyorlardır ve din tartışırken buradaki üslubun dışında bir tavırla daha nazik bir üslupla onlarla konuşuyorlarsa ki öyledir, bu resmen İKİYÜZLÜLÜKtür ve bu ikiyüzlülüğü bize dayatmanıza ben tahammül edemiyorum.

Tam tersine.. Sen konuştuğun şeyin nereye gittiğini, ne anlama geldiğini farketmiyorsun bile.. Bu daha nazik dediğin üslupların ardında yatan çirkinleri anlamıyorsun.. İşte tüm mesele bu..

Evet, herkes sanırım anibal'e diyeceğini dedi..

Peki ne dediniz? Tefsire ihtiyacı var sözlerinizin..

Olayın başı şu.. Süper zencinin xxx için, "amanda küfrediyor, tutuyor" diye zırlamaktan başka bir şey yapamadınız..

Şimdi madem öyle.. Buyrun bakalım..

Sizin için "yakalandığınız yerde öldürün" diyen bir tanrı.. Karınızı, kızınızı cariye olarak müslüman denen gözü dönmüşlere hedeiye, ganimet eden bir tanrı..

Sizi hissettirmeden xxx bir süper zencii..

Hangisi sizce daha etfal?

Ve o rezil arap tanrısına, yokluğunu kanıtlayamadığınız için inanmak zorunda olduğunuzun söylenmesi..

Buyrun, bu mudur, değil midir, bir de buna yorumunuzu alalım, o pek nazik kalemlerinizden..

anibal kütüğü,

Hala kendi algınla bir hüküm çıkarttığın kuranı ve kendi algındaki Tanrıyı dayatıyorsun. Arkadaşım senin kafandaki modelde bir Tanrı yok. Düpedüz bu dini bu şekilde laçkaya çevirenlerle de bir farkın yok senin. Çünkü ikinizinde beslendiği aynı çöplük olduğu sürece elbette sen bu çöplüğün havaya uçmasını istemeyeceksin ve elbette onlarda istemeyecek. Seninde gördüğün ama kabul etmediğin şey bu işte.

Sevgili IfeelGood,

Evet bazen zor durumda kalıyorsun ve ben şahsın adına inan buna üzülüyorum. Ama ne yapalım insanız ve duygusal varlıklarız, etkilenmememiz mümkün değil.

Diyorsun ki görmezden gelip yazmayın, ya bir anibal olsa neyse anibal belki sadece bir örnek göze battığı için o da. Ama karşıt fikirdeki her iletide bu tarz söylemlere az ya da çok rastlanıyor. O zaman işimize gelmeyeni görmezden gelip cevap yazmazsak bu forumda sinekler uçuşur inan. Belki bir müddet böyle olması forum açısından daha iyidir bilemiyorum ama...

Beni bilirsin, ben bile artık buraya yazmaktan keyif alamıyorum, buraya birşey katamaz hale geldim, burdan birşey alamaz hale geldim. Sence bunlar önemli değil mi? Bence önemli. Ama sence ve sizce önemli değilse biz boşuna kendimizi paralamışız derim ve bana çiçek verene çiçek veririm, b.k verene b.k veririm bakarım işime ne diyeyim.

Sevgiler canım, çok öpüyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> anibal kütüğü, Hala kendi algınla bir hüküm çıkarttığın kuranı ve kendi algındaki Tanrıyı dayatıyorsun. Arkadaşım senin kafandaki modelde bir Tanrı yok. Düpedüz bu dini bu şekilde laçkaya çevirenlerle de bir farkın yok senin. Çünkü ikinizinde beslendiği aynı çöplük olduğu sürece elbette sen bu çöplüğün havaya uçmasını istemeyeceksin ve elbette onlarda istemeyecek. Seninde gördüğün ama kabul etmediğin şey bu işte.

Bak hala aynı şeyi sayıklıyorsun işte.. Senin din dediğin şey o kuran denen paçavradan geliyor mu, gelmiyor mu? bunu söyle yeter..

Sitelerde Paylaş
>>> anibal kütüğü, Hala kendi algınla bir hüküm çıkarttığın kuranı ve kendi algındaki Tanrıyı dayatıyorsun. Arkadaşım senin kafandaki modelde bir Tanrı yok. Düpedüz bu dini bu şekilde laçkaya çevirenlerle de bir farkın yok senin. Çünkü ikinizinde beslendiği aynı çöplük olduğu sürece elbette sen bu çöplüğün havaya uçmasını istemeyeceksin ve elbette onlarda istemeyecek. Seninde gördüğün ama kabul etmediğin şey bu işte.

Bak hala aynı şeyi sayıklıyorsun işte.. Senin din dediğin şey o kuran denen paçavradan geliyor mu, gelmiyor mu? bunu söyle yeter..

Hah bak ne güzel demişsin işte.

Bende o dini ve o Tanrıyı kuranda buluyorum, sen de...

E ne yapacagız şimdi, benim Tanrım senin Tanrını döver mi oynayacağız?

Talibana bakıp ahanda islam bu demenle, benimde senin üslubuna bakıp bütün ateistler ağzı bozuk ve küfürbazdır dememin arasındaki farkı göstersene bana, hadi göster....

Umarım artık beni anlarsın kütük...

Sitelerde Paylaş

>>> Bende o dini ve o Tanrıyı kuranda buluyorum, sen de...

Kuranda öyle bir tanrı filan yok işte, biz de sana bunu söylüyoruz..

Lafların, kelimelerin anlamınıa kafana göre çarpıtıp edip, amanda aha buradaki tanrı bu demen, bu iğrenç takiyyen hiç bir şey ifade etmiyor..

Talibanın yaptıkları, o söylediğin kuranın istediği şeyler.. İşte olayda bu.. Anibalın yaptığı anibalı bağlar.. Ama talbina yaptıklarını o kurana daynadırıp, onun söylediklerini yapıyorsa, o zaman bu seni de bağlar.. Çünkü o kuranın ne yazdığına vıdı vıdı eden sensin..

Eğer bu böyle olmasın diyorsan, gidip talibanı ikna edecek olanda sensin.. Git, et bakalım edebiliyorsan, görelim..

Edemiyorsan, demekki söylediğin yanlış, kuranın aslı budur..

Neden? Çünkü, kuranda talibanın yaptığı şey aynen yazmaktadır, dolaysız, katıksız, apaçık olarak.. Eğper bunun şöyle kıvrılıp, böyle katlanıp öyle bulanıp olmadık bir anlam söylediğini iddia ediyorsan, bunu önce talibana anlatmak zorundasın..

Sitelerde Paylaş
Sevgili IfeelGood,

Evet bazen zor durumda kalıyorsun ve ben şahsın adına inan buna üzülüyorum. Ama ne yapalım insanız ve duygusal varlıklarız, etkilenmememiz mümkün değil.

Diyorsun ki görmezden gelip yazmayın, ya bir anibal olsa neyse anibal belki sadece bir örnek göze battığı için o da. Ama karşıt fikirdeki her iletide bu tarz söylemlere az ya da çok rastlanıyor. O zaman işimize gelmeyeni görmezden gelip cevap yazmazsak bu forumda sinekler uçuşur inan. Belki bir müddet böyle olması forum açısından daha iyidir bilemiyorum ama...

Beni bilirsin, ben bile artık buraya yazmaktan keyif alamıyorum, buraya birşey katamaz hale geldim, burdan birşey alamaz hale geldim. Sence bunlar önemli değil mi? Bence önemli. Ama sence ve sizce önemli değilse biz boşuna kendimizi paralamışız derim ve bana çiçek verene çiçek veririm, b.k verene b.k veririm bakarım işime ne diyeyim.

Sevgiler canım, çok öpüyorum...

Zor durumda kalmıyorum Bergüzar. Ben sadece doğru bildiğimi söylüyorum. Anibal beni kişisel olarak ilgilendirmiyor. Dediğim gibi, en küçük bir yazışmamız, tanışıklığımız vs. yok.

Onunla en fazla muhatap olan, yazışan, aylardır sohbetler eden sensin. Ve durmadan şikayet eden de.

O zaman sohbet etme diyorum ben de. Bu forumda bir tek Anibal mi var? Tartışacak başka kimse yok mu? Neden bu kadar basit bir şeyi anlamamakta ısrar ediyorsunuz?

Üslubunu bildiğiniz ve şikayetçi olduğunuz adamla durmadan muhatap olup yazışısıyorsunuz, sonra da şikayet ediyorsunuz.

Ve ilginç olarak konu mutlaka bel altı sohbetlere geliyor. Ben senin de Anibal'e yazdığın bir sürü ilginç ileti okudum Bergüzar.

Anibal iyi yapıyor, güzel yapıyor demiyorum. Bu şikayetleri samimiyetsiz buluyorum, hepsi bu.

Ama sence ve sizce önemli değilse biz boşuna kendimizi paralamışız derim ve bana çiçek verene çiçek veririm, b.k verene b.k veririm bakarım işime ne diyeyim.

Bakış açın buysa, bence hiç şikayet etme Anibal'den. Sana pislik vermekte ısrar edene aynı pislikle yanıt vereceğini söylüyorsan, şikayet etme.

Ben olsam pislik vermekte ısrar edenden uzak dururdum ve üzerime de hiçbir şey sıçratmazdım.

İşte o durumda şikayet etmek hakkım olurdu ve kimse de bana tek laf edemezdi.

Sana da sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Zor durumda kalmıyorum Bergüzar. Ben sadece doğru bildiğimi söylüyorum. Anibal beni kişisel olarak ilgilendirmiyor. Dediğim gibi, en küçük bir yazışmamız, tanışıklığımız vs. yok.

Onunla en fazla muhatap olan, yazışan, aylardır sohbetler eden sensin. Ve durmadan şikayet eden de.

O zaman sohbet etme diyorum ben de. Bu forumda bir tek Anibal mi var? Tartışacak başka kimse yok mu? Neden bu kadar basit bir şeyi anlamamakta ısrar ediyorsunuz?

Üslubunu bildiğiniz ve şikayetçi olduğunuz adamla durmadan muhatap olup yazışısıyorsunuz, sonra da şikayet ediyorsunuz.

Ve ilginç olarak konu mutlaka bel altı sohbetlere geliyor. Ben senin de Anibal'e yazdığın bir sürü ilginç ileti okudum Bergüzar.

Anibal iyi yapıyor, güzel yapıyor demiyorum. Bu şikayetleri samimiyetsiz buluyorum, hepsi bu.

Bakış açın buysa, bence hiç şikayet etme Anibal'den. Sana pislik vermekte ısrar edene aynı pislikle yanıt vereceğini söylüyorsan, şikayet etme.

Ben olsam pislik vermekte ısrar edenden uzak dururdum ve üzerime de hiçbir şey sıçratmazdım.

İşte o durumda şikayet etmek hakkım olurdu ve kimse de bana tek laf edemezdi.

Sana da sevgiler.

Tamam sevgili arkadaşım senin dediğin gibi olsun. Bir daha bu tarz ileti yazanlarla muhatap olmayacağım ve üslubumu ve seviyemi hiç bozmayacağım. Ama bunun karşılığında hakaret ve küfür edilirse bir üye tarafından o iletiyi raporlayıp sizden editlemenizi değil diğerlerine yaptığınız gibi cezalandırmanızı isteyeceğim haklı olarak, isteyeceğim ki ne kadar adil/tarafsız/yansız/objektif olduğunuza kaanat getirelim. Bu satırları senin şahsına yazmıyorum sadece, senin şahsında tüm forum yetkililireni yazıyorum bunu da bilmeni isterim.

Ben yine tartışma adına burada olacağım ama dediğim gibi tavrınızı yanlı bulursam üzerimden tatmin adına kimseye bu fırsatı vermemek için forumunuzda da yer almayacağım, bunu da belirteyim.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Tamam sevgili arkadaşım senin dediğin gibi olsun. Bir daha bu tarz ileti yazanlarla muhatap olmayacağım ve üslubumu ve seviyemi hiç bozmayacağım. Ama bunun karşılığında hakaret ve küfür edilirse bir üye tarafından o iletiyi raporlayıp sizden editlemenizi değil diğerlerine yaptığınız gibi cezalandırmanızı isteyeceğim haklı olarak, isteyeceğim ki ne kadar adil/tarafsız/yansız/objektif olduğunuza kaanat getirelim. Bu satırları senin şahsına yazmıyorum sadece, senin şahsında tüm forum yetkililireni yazıyorum bunu da bilmeni isterim.

Ben yine tartışma adına burada olacağım ama dediğim gibi tavrınızı yanlı bulursam üzerimden tatmin adına kimseye bu fırsatı vermemek için forumunuzda da yer almayacağım, bunu da belirteyim.

Sevgiler...

Önce şunu belirtmek isterim Bergüzar'cım, bu forumda egosu şişik olup da onu tatmin için yetki kullanmak arzusu duyan kimse yok. Bundan emin ol.

Biz seninle bu küfür meselesini çok defa konuştuk. Benim tavrımı bilirsin. Ama aynı anda küfüre karşılık vermek veya küfür edenle ısrarla muhatap olmakla ilgili düşüncelerimi de bilirsin. Hem çok defa yazdım, hem de yüz yüze konuştuk.

Küfür eden kim ise hemen raporlanmalı ve/veya şikayet edilmeli. Küfür direkt sana edilmişse, eden kişi cezalandırılmalı. Hepimiz aynı şey geçerli.

Her hakaret cezalandırılmıyor biliyorsun ki. İleti siliniyor ya da editleniyor, hakarete uğrayan kişi şikayetçi olursa, hakaret eden uyarılıyor. Nelerin hakaret sayılıp sayılmadığı da göreceli çoğu zaman. Üçüncü kişi olarak okuduğumda beni çok rahatsız eden bir sözcük veya tümce, hitap edilen kişiyi rahatsız etmemiş olabiliyor.

Sitelerde Paylaş
Yöneticilerimize laf etmeyin.

Bu siteyi onlar kurdu, herkes gider ama onlar kalır, onlar süperdir, yücedir hede hödö...

Onlardan başka kimse forumda kalıcı olamaz.

Onlar Olympos Dağında ikamet ederler ve normal üyeler onların kullarıdırlar.

Diğer üyelerin tek görevi adminlerin küfürlerini sindirmek ve onlara övgü düzmektir.

Modlar ise küfür yemez ama adminlere övgü düzmekle mükelleftirler.

Bu forum adminlerin egolarını tatmin etmek için kurulmuştur adeta.

Onlar forumun nomenklaturasıdır.

Bu sözlerime bazı eklemeler yapmam gerektiğini -sağolsun- bir adminimiz hatırlattı. O halde daha tam bir ifadeyle yazayım;

Arkadaşlar, hiçbirimiz bu foruma ''pullu davetiyeyle'' çağrılmadık ve beğenmeyenlerimiz için ''kapı orada seçeneği'' her zaman mevcut.

Forumun belli bir düzende işleyen bir 'yalakalık hiyerarşisi' var ve bundan şikayet etmeye hakkımız yok.

Bu forum, adminlerimizin ego tatmini için kurulmuştur adeta.

Hatta onları dikkatle izlerseniz, şu koca dünyanın bile sırf onların 'yüzü suyu hürmetine' evrimleştiğine inandıkları zannına kapılabilirsiniz.

Forumun nomenklaturası, yaşamak için, bunu içine sindirebilen karakter(sizlik)deki ateistlere ihtiyaç duymaktadır sanki.

Yöneticilere baş kaldırılamayacağı gibi eleştiri de getirilemez. Aksi halde hep birlikte başınıza öyle bir üşüşürler ki sapıtır kalırsınız.

Onların hakaret içeren iletilerini bildirebilirsiniz elbet, fakat şunu unutmayınız ki bildirilmiş böyle bir ileti sonrasında gerekli cezanın verildiği henüz forum tarihinde görülmemiştir.

Onların küfretme serbestiyeti vardır; zira forumu onlar kurmuştur, siz yokken onlar vardır ve istediklerini yaparlar.

Onlar forumun 'egemen bürokrasisi'dir. Onlar Olympos Dağında oturan tanrılar gibidir.

Biz sıradan üyelerden ise kulluk etmemiz beklenmektedir.

İtiraz mı ediyorsunuz? ''Kapı orada''!

Eğer size küfredilmişse, bunun sebebi, ''forumu korumak'' ve sizin bunu ''hak etmiş olmanız''dır.

İtiraz etmeye kalkarsanız, ''pullu davetiyeyle çağırılmadığınızı'' zevkle hatırlatırlar.

Modlar bile adminlere bulaşmaya tırsarken, biz kim oluyoruz da Olympos Dağındakilere kafa tutabiliyoruz?!

Bu ne cüret! 'Vallahi' çarpılır ve ''kaşının üstünde gözü olduğu için atılmıştır'' türü müthiş gerekçelerle forumdan şutlanırız.

Forumumuzdaki nomenklatura, forumu hiçbir üyeyle paylaşmaya rıza gösteremez ama yeri gelince sizi ''forumu sahiplenmemekle'' veya ''forumu karıştırmaya çalışmakla'' suçlayabilirler.

Yani bu forumu ne sahiplenebilirsin ne de sahiplenmeyebilirsin. İkisi de yasaktır. Bu paradoksu nasıl çözeceğin de senin problemindir.

Aslında hiç kendini kasmana gerek yoktur, nomenklaturamıza yalakalık etsen ve edilen hakaretleri yutsan yeter.

Olympos Dağındaki forum seçkinleri pek fena bir 'sanal kariyerizm' batağına batmış ve ''kıdemli ateist'' olmuşlardır çoktan.

Hal böyle olunca, tüm 'hariciler' böcek ve fazlalalık gibi görünmektedir gözlerine...

Fakat herkesin gözardı ettiği bir nokta vardır ki, o da hiçbir ateistin foruma muhtaç olmadığıdır.

Zira bir forumu 'ateistlerin forumu' yapan, yöneticileri değil katılımcılarıdır.

Olympos Dağındakiler, üyelerin örgütlenip toplu halde ''forumunuzu poponuza sıkıştırın, bizi gidiyoruz'' diyemeyeceklerinden pek emin oldukları için bu denli cüretli ve sınırsızdırlar.

Halbuki ''denizde kum, internette forum''dur.

Kimseyi harekete geçiremeyecek olmam, haksızlığa karşı kendi sorumluluğumu yerine getirmeyeceğim anlamına gelmez.

İki hafta sonra doğum günüm geldiğinde Olimpos Dağındakilere bir hediyem olacak, onlara -diyemeyeceğimi sandıkları- birşey diyeceğim.

Şimdiden bir adet lavman seti ve iyi bir vazelin krem alsınlar ki lafımı duyunca canları fazla acımasın. :)

Bir kişi bir kişidir, damlaya damlaya göl olur.

Her zaman söylemişimdir, ''tanrılara karşı en iyi mücadele yolu onların karizmasını çizmektir'' diye; kendini tanrı sanan bizim Olymposlular, kendi doğum günümde onlara vereceğim hediyemi yine de pek sevecekler diye tahmin ediyorum.

Bunu son güne dek saklayacaktım ama dayanamadım işte...

31 Temmuz'a ne kaldı ki zaten...

On-üç güncük...

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu sözlerime bazı eklemeler yapmam gerektiğini -sağolsun- bir adminimiz hatırlattı. O halde daha tam bir ifadeyle yazayım;

Arkadaşlar, hiçbirimiz bu foruma ''pullu davetiyeyle'' çağrılmadık ve beğenmeyenlerimiz için ''kapı orada seçeneği'' her zaman mevcut.

Forumun belli bir düzende işleyen bir 'yalakalık hiyerarşisi' var ve bundan şikayet etmeye hakkımız yok.

Bu forum, adminlerimizin ego tatmini için kurulmuştur adeta.

Hatta onları dikkatle izlerseniz, şu koca dünyanın bile sırf onların 'yüzü suyu hürmetine' evrimleştiğine inandıkları zannına kapılabilirsiniz.

Forumun nomenklaturası, yaşamak için, bunu içine sindirebilen karakter(sizlik)deki ateistlere ihtiyaç duymaktadır sanki.

Yöneticilere baş kaldırılamayacağı gibi eleştiri de getirilemez. Aksi halde hep birlikte başınıza öyle bir üşüşürler ki sapıtır kalırsınız.

Onların hakaret içeren iletilerini bildirebilirsiniz elbet, fakat şunu unutmayınız ki bildirilmiş böyle bir ileti sonrasında gerekli cezanın verildiği henüz forum tarihinde görülmemiştir.

Onların küfretme serbestiyeti vardır; zira forumu onlar kurmuştur, siz yokken onlar vardır ve istediklerini yaparlar.

Onlar forumun 'egemen bürokrasisi'dir. Onlar Olympos Dağında oturan tanrılar gibidir.

Biz sıradan üyelerden ise kulluk etmemiz beklenmektedir.

İtiraz mı ediyorsunuz? ''Kapı orada''!

Eğer size küfredilmişse, bunun sebebi, ''forumu korumak'' ve sizin bunu ''hak etmiş olmanız''dır.

İtiraz etmeye kalkarsanız, ''pullu davetiyeyle çağırılmadığınızı'' zevkle hatırlatırlar.

Modlar bile adminlere bulaşmaya tırsarken, biz kim oluyoruz da Olympos Dağındakilere kafa tutabiliyoruz?!

Bu ne cüret! 'Vallahi' çarpılır ve ''kaşının üstünde gözü olduğu için atılmıştır'' türü müthiş gerekçelerle forumdan şutlanırız.

Forumumuzdaki nomenklatura, forumu hiçbir üyeyle paylaşmaya rıza gösteremez ama yeri gelince sizi ''forumu sahiplenmemekle'' veya ''forumu karıştırmaya çalışmakla'' suçlayabilirler.

Yani bu forumu ne sahiplenebilirsin ne de sahiplenmeyebilirsin. İkisi de yasaktır. Bu paradoksu nasıl çözeceğin de senin problemindir.

Aslında hiç kendini kasmana gerek yoktur, nomenklaturamıza yalakalık etsen ve edilen hakaretleri yutsan yeter.

Olympos Dağındaki forum seçkinleri pek fena bir 'sanal kariyerizm' batağına batmış ve ''kıdemli ateist'' olmuşlardır çoktan.

Hal böyle olunca, tüm 'hariciler' böcek ve fazlalalık gibi görünmektedir gözlerine...

Fakat herkesin gözardı ettiği bir nokta vardır ki, o da hiçbir ateistin foruma muhtaç olmadığıdır.

Zira bir forumu 'ateistlerin forumu' yapan, yöneticileri değil katılımcılarıdır.

Olympos Dağındakiler, üyelerin örgütlenip toplu halde ''forumunuzu poponuza sıkıştırın, bizi gidiyoruz'' diyemeyeceklerinden pek emin oldukları için bu denli cüretli ve sınırsızdırlar.

Halbuki ''denizde kum, internette forum''dur.

Kimseyi harekete geçiremeyecek olmam, haksızlığa karşı kendi sorumluluğumu yerine getirmeyeceğim anlamına gelmez.

İki hafta sonra doğum günüm geldiğinde Olimpos Dağındakilere bir hediyem olacak, onlara -diyemeyeceğimi sandıkları- birşey diyeceğim.

Şimdiden bir adet lavman seti ve iyi bir vazelin krem alsınlar ki lafımı duyunca canları fazla acımasın. :)

Bir kişi bir kişidir, damlaya damlaya göl olur.

Her zaman söylemişimdir, ''tanrılara karşı en iyi mücadele yolu onların karizmasını çizmektir'' diye; kendini tanrı sanan bizim Olymposlular, kendi doğum günümde onlara vereceğim hediyemi yine de pek sevecekler diye tahmin ediyorum.

Bunu son güne dek saklayacaktım ama dayanamadım işte...

31 Temmuz'a ne kaldı ki zaten...

On-üç güncük...

Freddie'ciğim,

Bu aşikar tehdit ve kin-nefret-kusmuk içeren iletinden dolayı forumdan atılacaksın emin ol. 31 Temmuzu göremeyeceğiz hep birlikte yani....

Sevgiler...

Ve bu iletiyi yazdığım için de ben de provokatör (nasıl yazılacağını beceremedim sanırım, anlayan anladı zaten) ilan edileceğim, bu yüzden belki beni de atacaklar Freddie ırkçılığımdan dolayı... :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
Bergüzar hanım,

bu türlü zıpçıktıları, zıpçıktı yazıları yüzünden forumdan atmışlığımız yok. O nedenle bu hazımsız soytarıyı da atmak gibi bir tavrımız olmayacak. Ona destek çıktığın için seni de atma çabası içine girecek değiliz.

Amaa bu türlü iletileri yazanları durmaksızın forumdan atarmışız gibi ettiğiniz bu sözlerin kaynağını ve kanıtını da görmek isteriz. Mesela bize eleştiri getirdi diye bu güne kadar kaç kişiyi forumdan atmışız? Şu yukarıda alıntılama yaptığın soytarının bize yönelik bu kaçıncı iletisi oldu ben unuttum, peki bu soytarı forumdan atıldı mı? Atılmadı. Hadi 3 cümleyle anlatılabilecek şeyleri üç sayfayla ancak anlatabilen bu aklı baliğ olmayanı geçelim, bunun dışında bizi eleştirdi diye forumdan atıyor olduğumuz iddianıza bir örnek verebilecekmisiniz? Örnek veremeyecekseniz, bir özür borcunuz olur. Ama özür dilesiniz bile sizin bu çiğliğinizi, daha doğrusu temelsiz sallamanızı her fırsatta suratınıza vurmak da boynumun borcu olur...

Forumu eleştirdiği için ayan beyan atılan yok ama kısa bir süre sonra başka bir bahane bulunarak forumdan atılıyorlar,bergüzarın demek istedği bu sanırım

Sitelerde Paylaş
Bergüzar hanım,

bu türlü zıpçıktıları, zıpçıktı yazıları yüzünden forumdan atmışlığımız yok. O nedenle bu hazımsız soytarıyı da atmak gibi bir tavrımız olmayacak. Ona destek çıktığın için seni de atma çabası içine girecek değiliz.

Amaa bu türlü iletileri yazanları durmaksızın forumdan atarmışız gibi ettiğiniz bu sözlerin kaynağını ve kanıtını da görmek isteriz. Mesela bize eleştiri getirdi diye bu güne kadar kaç kişiyi forumdan atmışız? Şu yukarıda alıntılama yaptığın soytarının bize yönelik bu kaçıncı iletisi oldu ben unuttum, peki bu soytarı forumdan atıldı mı? Atılmadı. Hadi 3 cümleyle anlatılabilecek şeyleri üç sayfayla ancak anlatabilen bu aklı baliğ olmayanı geçelim, bunun dışında bizi eleştirdi diye forumdan atıyor olduğumuz iddianıza bir örnek verebilecekmisiniz? Örnek veremeyecekseniz, bir özür borcunuz olur. Ama özür dilesiniz bile sizin bu çiğliğinizi, daha doğrusu temelsiz sallamanızı her fırsatta suratınıza vurmak da boynumun borcu olur...

Sevgili oğuz,

Valla bu bir iddia, itham vs değil. Uzun zamandır bu forumda biri olarak gördüğüm şeyleri yazdım ben. Kimseye de özür dileyecek durumda değilim, çünkü özürü gerektirecek birşey yaptığımda yoktur. Ama özür dilenmesi gereken birisi varsa o da öncelikle sıkıntılarımdan ötürü benim.

İnancımdan dolayı defalarca ruh hastası ithamlarına maruz kaldım. Bu tutum bazı çevrelerce hakaret kabul edilmemektir o da ayrıca düşündürücüdür.

İnanmadıkları ama kendilerine küfür ettiğini saplantılı bir şekilde kafalarına kazımış ve kendilerince bir Tanrı modeli oluşturmuş bazı üyelerce aynı Tanrıya inanıyormuşuz gibi ve sanki o hakaretleri ben yapıyormuşum gibi bir sürü küfür ve hakarete maruz kaldım, buna birşey etmeyen yönetim öncelikle benden ve benim şahsımda ben gibilerden özür dilemelidir. Ama yönetimin bunu yapacak erdeme sahip olmayışı da ayrı bir şeydir.

Burada defalarca iletileri raporlanmış, şikayet edilmiş yöneticilere zerre miskal tavırda bulunulmayıp aynısı ile karşılık veren bir sürü kişinin atıldığını bilmiyor olamayız değil mi?

Neyse amacım kimseyle bişey yarışına girmek değil.

Forumunuzun formatı bellidir, bunu herkes bellemiştir artık zaten yazmak isteyen bu formatta yazacaktır, yazmak istemeyen için ise kapı oradadır, bunu çok çok iyi bilmekteyiz merak buyurmayın...

Forumu eleştirdiği için ayan beyan atılan yok ama kısa bir süre sonra başka bir bahane bulunarak forumdan atılıyorlar,bergüzarın demek istedği bu sanırım

:good:

Sitelerde Paylaş
Bergüzar hanım,

İnternetten ''zıpçıktı''nın anlamının ne olduğuna baktım; ''fırsatıçı'', ''görgüsüz'' gibi anlamlara geliyormuş. Sayende her türlü hakareti duyduk. Hiç duymadıklarımı da senden öğreniyorum. Foruma tek katkın bu zaten. İyiki forumu kuranlar arasında yer almışsın, yoksa normal bir üye olsaydın hayatta içeri sokmazlardı seni. Katkılarınla küfür dağarcığım acayip gelişti. ''Zıpçıktı'', ''soytarı'', ''aklı baliğ olmayan'' v.s... Başka var mı? Bu arada, hakaretlerin arasında iç tutarlılığı da sağlamaya çalışmaya dikkat etmelisin. Mesela, ''akli baliğ olmayan'' bir insan ''zıpçıktılık'' yapacak kadar fırsatçı olamaz. Zaten eğer aklım baliğ değilse, o zaman cezai ehliyetim olmamalı ve hiçbir durumda atılma tehlikem olmayacağı için bana sınırsız küfretme hakkı verilmelidir. Bunları düşünüyor musun? Hayır elbette. Nerede sende o zeka...

Tüm bu hakaretlerini neden işitiyorum peki?

Forum adminlerini eleştirdim diye!

Atmaya yüz bulamadığınız yerde kullandığınız metod bu. Hakaret ederek üyeyi yıldırıp kaçırtmaya çalışıyorsunuz.

Özel mesajdan bana ettiğin küfürler hala mesaj kutumda duruyor.

Forum kurallarına göre bir üyeye özel mesajdan küfür etmek atılma sebebidir. Sen bunu en aşırı küfürlerle iki defa yaptın.

Şu üstteki alıntıda ettiğin lafları bile ben sana etsem anında atardın herhalde. İşte bir önceki iletimde bunu eleştirmiştim.

Bak ne yazmışım;

''Onların küfretme serbestiyeti vardır; zira forumu onlar kurmuştur, siz yokken onlar vardır ve istediklerini yaparlar

İtiraz mı ediyorsunuz? 'Kapı orada'!

Eğer size küfredilmişse, bunun sebebi, 'forumu korumak' ve sizin bunu 'hak etmiş olmanız'dır.

İtiraz etmeye kalkarsanız, 'pullu davetiyeyle çağırılmadığınızı' zevkle hatırlatırlar.''

Haksız mıyım şimdi?

Bu arada bana hakaret edip durma. Bak sana demiştim ki, eğer hakaret edeceksen adres ver ve yüzüme et cesaretin varsa.

O mesajımı görmezden gelmiştin. Bu teklifim hala geçerli.

Ya seninle buluşalım ve ne söyleyeceksen çık karşıma yüzüme söyle ya da yüzüne laf edemeyeceğin insanlara sanal ortama güvenip de hakaret edip durma.

Bu arada, senin ettiğin hakaretlerin cezalandırılmamasının, bana da aynı karşılıkla tepki verme hakkı doğurduğunu da unutma.

Akıllı ol ihtiyar, kibarlığımı daha fazla muhafaza etmek zorunda değilim. Benim de sabrımın bir sınırı var.

Senin huysuzluklarına tahammül etmek zorunda değilim. Beni azarladığında seni babacan biri gibi gördüğümü veya sevimli olduğunu falan sanıyorsan yanılıyorsun.

Bu arada şunu anlayamıyorum, ben bu başlıkta -her ne kadar kastım sadece birkaç kişi olsa da- tüm yönetimi genelleyecek ifadelerle konuşup eleştiriyor ve isim vermiyorum. Ama senden başka gelip de cevap yazan yok. Niye başka bir admin veya mod cevap yazmıyor da sen atlıyorsun her lafıma? Kurtlu musun?

Sitelerde Paylaş
Freddie,

her zamanki gibi 3-5 cümlede yazılacak şeyler için koca bir sayfa yazmışsın. Okumadım... Çünkü aklın baliğ olmadığından, senin içi boş yazılarını okumayı çok önceleri bıraktım.. Ammavelakin o "lağman, vazelin" mevzusu aklımda. İsteniyorsun demek ki, yeri gelince sana en kıralından bir takım hediye edeceğim...

Bir kere uzun falan yazmıyorum, yazılarım gayet normal büyüklükte ve senin bile anlayabileceğin bir basitlikte. :)

Ayrıca yazacak çok şeyim varsa, beynim sürekli çalışıp üretiyorsa ben ne yapayım? (bakınız: Narsizm)

Kıskanma ne olur, gayret et senin de olur. :p

Bir adminimiz ''aklımın baliğ olmadığını'' tescillediğine göre, forum içerisinde cezai ehliyetimin kaldırılmasını ve herşeyi yapabilme hakkına kavuşmayı talep ediyorum. :)

Lağman ve vazelin konusunu da yanlış anlamışsın.

Ben bunları, bağırsak(veya barsak, artık hangi yazımı doğruysa) sağlığı için önemli gördüğümden ötürü size tavsiye etmiştim.

Kötü bir niyetim yoktu.

Bak bir kere kullanın bir daha bırakamayacaksınız.

Hatta forumu bile kendinizi buna kaptırdığınız için bırakabilirsiniz, yani o derece.

İnsanın ''içi'' temiz olmalı ki bu temizlik sözlerine de yansısın.

Doktorlar, lağman kullanımının, kişinin bağırsak(veya barsak) kanalını iyice açtığını söylüyorlar.

Özellikle sizin yaş grubu için çok pozitif etkileri varmış.

Çünkü belli bir yaşın üzerinde artık dışkıyı tutmak zorlaştığı için, lağmanla temizlemek şart oluyormuş.

Valla ben doktorların yalancısıyım.

Ben bunları aslında sizi saydığım ve sevdiğim için söylüyorum.

Hiç kıymatim bilinmiyor, hiç...

Benim gibi gençleri baş tacı etmeniz lazım ama nerdeee?...

Sitelerde Paylaş
Bir adminimiz ''aklımın baliğ olmadığını'' tescillediğine göre, forum içerisinde cezai ehliyetimin kaldırılmasını ve herşeyi yapabilme hakkına kavuşmayı talep ediyorum. :)

Zaten forumda kurallar dahilinde herşeyi yapıyorsun daha başka yapmak istediğin şey nedir?

Gerçekten merak ettim daha fazla ne yapmak istiyorsun?

Böylesi saçma sapan bir istek ile zaten akli baliğ olmadığını kendin tesçilliyorsun bilmem farkındamısın...

Sitelerde Paylaş

Buna bir örnek verirmisin bergüzar.

Ama lütfen yine bir sürü şey yazarak sadece senden istenileni yazmama yoluna gitmeden.

Sitelerde Paylaş
Zaten forumda kurallar dahilinde herşeyi yapıyorsun daha başka yapmak istediğin şey nedir?

Gerçekten merak ettim daha fazla ne yapmak istiyorsun?

Böylesi saçma sapan bir istek ile zaten akli baliğ olmadığını kendin tesçilliyorsun bilmem farkındamısın...

Ben de onu diyorum işte.

Madem bu kadar eminsiniz aklımın baliğ olmadığından; o zaman cezai ehliyetimi kaldırın!

Ha ama bunu yapmayacaksanız, o zaman üyelerin akıl sağlığı hakkında spekülasyon yapmayın.

Cezai ehliyetim kaldırılınca ne yapacağımı ise sonra görürsünüz.

İçimi boşaltırım belki.

Sizin üyelere takındığınız gibi bir üslubu ben de size takınırım.

Böylece size bir ayna tutmuş oluruz.

Kendiniz gibi tiplerle karşılaşınca belki aklınız başınıza gelir.

Ama sizin üslubunuzdaki tipleri kovuyorsunuz.

O yüzden cezai ehliyetimi kaldırın ki, sizin seviyenize tam olarak inebileyim ve sizi kendinize gösterebileyim.

İstediğim budur.

Buna bir örnek verirmisin bergüzar.

Ama lütfen yine bir sürü şey yazarak sadece senden istenileni yazmama yoluna gitmeden.

Bak xislam, aslında şimdiki cevabım yerine, bu isteğin için -her ne kadar benden istememiş de olsan- detaylı bir cevap yazmıştım. Üyeliği sonlandırılanlar bölümünüzdeki tüm keyfi atışlarınızı ve tutarsızlıklarınızı tek tek bulup yazmıştım. Ama sonra vazgeçip şimdiki cevabımı yazdım. Çünkü üyelere karşı tutumlarınızdaki tutarsızlık ve haksızlıkları yüzünüze vurunca, aranızdan eleştiriyi kabullenme özürlü bazılarının hakaretlerine maruz kalabilme ihtimalim aklıma geldi. Ama yine de ısrarla göstermemi istiyorsan, Bergüzar'dan istediğin bu şeyi ben yazarım. Zaten yazdım, kopyalamam için hazır bekliyor.

Sitelerde Paylaş

Ben de onu diyorum işte.

Madem bu kadar eminsiniz aklımın baliğ olmadığından; o zaman cezai ehliyetimi kaldırın!

Akli bağli olduğundan kendinin şüphelerinmi var?

Bu nasıl bir konuşmadır?

Burada kalkmış yönetim ile konuşuyor sonrada konuşmak için cezai ehliyetimi kaldırın diyor delimidir nedir.

Konuş kardeşim seni tutan ne?

Ha ama bunu yapmayacaksanız, o zaman üyelerin akıl sağlığı hakkında spekülasyon yapmayın.

Bunu her üye içinmi yapıyoruz, yoksa bunu anlatmaya çalışanlar içinmi? Görüyoruzki bazıları akli baliğ olduğunu anlatmaya çalışırken akli bağli olmadığını ispatlamaya çalışıyor, ne yaparsan yap ama kurallar dahilinde.

Cezai ehliyetim kaldırılınca ne yapacağımı ise sonra görürsünüz.

İçimi boşaltırım belki.

Boşalt kardeşim içini seni tutan nedir?

Burada içini boşaltınca işkence ile idam edileceğini falanmı sanıyorsun anlamadımki.

Ne gibi bir sorunun var bilmiyorum ama doğrusunu istersen beni de bu sorunların pek ilgilendirmiyor, taaa ki forum kurallarına kadar.

Yoksa sen çok fazla ahlaksız birisisinde burada küfürler etmene kurallarımızmı engel oluyor?

Sizin üyelere takındığınız gibi bir üslubu ben de size takınırım.

Böylece size bir ayna tutmuş oluruz.

Burada çoğu katılımcı kişisine göre üslüp takınır bu seni neden rahatsız etti?

Kendiniz gibi tiplerle karşılaşınca belki aklınız başınıza gelir.

Burada öğle tipler ile karşılaştıkki ve onlar öğlesine aklımızı başımıza getirdiki inanamazsın.

O yüzden küçük aklınla başkalarının aklını başına getirmeye çalışacağına istersen kendi aklını ara.

Ama sizin üslubunuzdaki tipleri kovuyorsunuz.

O yüzden cezai ehliyetimi kaldırın ki, sizin seviyenize tam olarak inebileyim ve sizi kendinize gösterebileyim.

İstediğim budur.

Bu isteğin red edildi.

Bak xislam, aslında şimdiki cevabım yerine, bu isteğin için -her ne kadar benden istememiş de olsan- detaylı bir cevap yazmıştım. Üyeliği sonlandırılanlar bölümünüzdeki tüm keyfi atışlarınızı ve tutarsızlıklarınızı tek tek bulup yazmıştım. Ama sonra vazgeçip şimdiki cevabımı yazdım. Çünkü üyelere karşı tutumlarınızdaki tutarsızlık ve haksızlıkları yüzünüze vurunca, aranızdan eleştiriyi kabullenme özürlü bazılarının hakaretlerine maruz kalabilme ihtimalim aklıma geldi. Ama yine de ısrarla göstermemi istiyorsan, Bergüzar'dan istediğin bu şeyi ben yazarım. Zaten yazdım, kopyalamam için hazır bekliyor.

Bak ne demişim: Ama lütfen yine bir sürü şey yazarak sadece senden istenileni yazmama yoluna gitmeden.

Sen ne yapmışsın, senden veya bergüzar dan istediğimizi değil istemediğimizi.

Burada herkez istediği şeye cevap yazar burası herkezin yazma yetkisi var.

Bak biraz düşün şu anda nerede, forumun hangi bölümünde yazıyorsun.

Hangi bölüm bu? Zaten bunu anlasan aklını bulmaya başlayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Öfff...

Benim aklıma laf eden de senin gibi bir yöneticiydi; ben de ona bir tepki olarak, ''madem aklım baliğ değilmiş o zaman cezai ehliyetimi kaldırın'' dedim. Olay bundan ibaret. Hepsi bu. Ama sen geldin ve işler sarpa sarmaya başladı. Bana edilmiş bir lafa gösterdiğim tepkiyi, sanki delilik ünvanı kazanmaya çalışıyormuşum gibi algılamayı başarmışsın. Neden daha önceki iletileri de okuyup olayların gelişme seyri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra yorum yapmaya kalkmazsınız anlamak mümkün değil.

Ayrıca madem isteğimi reddedecektin, o kadar lafı niye ettinki?

Modları, kafa ütüleyebilenlerden özenli mi seçiyorlar nedir?

''İsteğin reddedildi'' deyip geç.

Cak cak cak konuşup duruyorsunuz.

Bak ne demişim: Ama lütfen yine bir sürü şey yazarak sadece senden istenileni yazmama yoluna gitmeden.

Sen ne yapmışsın, senden veya bergüzar dan istediğimizi değil istemediğimizi.

İyi, bir sonraki iletimde, Bergüzar'dan istediğini ben yazayım o zaman.

Bekle...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...