Jump to content

ADOLF HİTLERİ SUCLAMAK

Recommended Posts

herkesce malumdurki hitler (naziler) milyonlarca insanın hayatını üstün ırk sacmalığıyla kararttı

hitler denilince liberalinden sosyalistine kadar hemen herkes hitleri suclar. eyvallah...

ancak burda cok pis bir eksiklik var oda su sorunun cevabı hitleri (nazileri) kimler yarattı ?

hemen kısaca değineceğim ,1.ci dünya savasından yenik cıkan almanya ,fransız ve ingiliz kapitülasyonlarıyla (ırkçılıklarıyla) fena halde sarsıldı. alman halkı maddi manevi acıdan cok zor duruma düştü

ingilizlerin ve fransızların sömürge (ırkcı) zihniyetine karsı alman milliyetciliği belirip ,ırkcılığa dönüşerek

almanyaya hakim oldu sonrasındada dünyayı cehenneme cevirdi ,ingilizlerin fransızların marifetiyle ortaya cıkan

bu hastalık halada günümüz dünyasında terör estiriyor ,işin ilginci en ırkçı olan ülkelerde hala bu ikisidir

şimdi gelelim beni ilgillendiren kısmına ,reelde olsun sanalda olsun beni bilenler bilir

hayatım boyunca hiç ırkcı olmadım . taaki hitleri ortaya cıkaran bu sebepleri kesfettiğimde !!!

meğersem ırkçıymışımda haberim yokmuş !!! şimdiye kadar kendimi tipik bir milliyetci olarak görüyordum

nerden bilebilirdimki milliyetciliğin ,ırkçılığın ilk evresi olduğunu ,birbirlerini tetikleyip bela olduğunu ?

yeri gelmişken güya bizleri aydınlatmakla yükümlü sözde aydınlarıda gıyabende olsa kınıyorum

bu kadar hayat memat meselesi konularda bizleri "cok aydınlattığınız" için....

tarihinde Ayrıntı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aha buda bişeymi daha yenimi kesfettin demeyin sakın !!

şimdiye kadar kendilerinin hiç bir sucu yokmuş gibi herseyi almanların üstüne yıkan ingliz fransız propagandalarıyla hep almanları suclu biliyoduk ,boşuna dememişler tarihi kazananlar yazar diye

Sitelerde Paylaş

O kadar da basit değil Ayrıntı kardeşim.

Almanyada böyle bir eğilim olmasaydı, Nazizm ve ırkçılık ortaya çıkmazdı..

Tabii fransızlar ve ingilizler daha mı masum diye sorabilirsin...

Değil elbette. Onlar da yeri gelince zorbacı, dayatan milliyetçi, hatta ırkçı...

Ama hiç biri Almanya gibi, bu sorunu kurumlaştırmadı.

Almanya'nın tek farkı ırkçılığı kurumlaştırmasıdır. Irkçılığı devlet politikası yapmışlardır almanlar.

Tek farkı odur.

Ama siz fransızler ve ingilizler Almanya'yı sıkıştırarak ırkçı olmaya zorlamışlardır derseniz, bu doğru bir ifade olmaz.

Fransa ve İngiltere'nin bütün yaptığı Almanya'ya baskı yapmaktır. O baskın nasıl bir sonuç vereceğini kimse bilemezdi.

O baskıyı da yapmaları gerekirdi. Aslında Almanya'ya yeterince baskı yapamadılar.

Birinci Dünya Savaşının sonunda yapılan antlaşmalara göre Almanya bazı silahları yapmamalıydı.

İngiltere ve Fransa o antlaşmayı Almanya'ya zorlayamadılar.

Bu bakımdan suçlu olabilirler. Ama baskı yaptıkları için sorumlu tutulmamalıdırlar.

Sitelerde Paylaş
ingilizlerin fransızların marifetiyle ortaya cıkan bu hastalık halada günümüz dünyasında terör estiriyor ,işin ilginci en ırkçı olan ülkelerde hala bu ikisidir.

Ne İngiltere'de ne de Fransa'da şu anda bir ırkçı kültür ya da devlet anlayışı yok. Her toplumda olduğu gibi alt seviyeden bir kaç insan toplaşıp bazen bu tür ırkçı fikirler savunabiliyorlar. Fransa'da özellikle Afrika kökenli, İngiltere'de ise özellikle Hint kökenli milyonlarca insan yaşıyor. Vize ile gelenler hariç hepsi eşit vatandaş statüsünde. Ayrımcılığa karşı yasalar ile korunuyorlar. Bu konuda Türkiye'den çok daha fazla hoşgörülü olduklarını düşünüyorum.

Her olay kendi içinde değerlendirilmelidir. Fransa ve İngiltere'de ırkçılık yapanlar olmuşsa bu dile getirilmelidir ama Adolf Hitler'i sadece bir nedenin sonucu olarak göremeyiz. Hitler'in amacı İngiltere ve Fransa'ya yetişmek olsaydı, sömürgeler savaşına girmesi beklenirdi. Kendisi açıkça bütün Avrupa'yı tek bir saf ırk için ele geçirmeye çalıştı.

Sitelerde Paylaş
sayın ayrıntı

yaa ne diyrosun sen tarih bilgin nekadarda zayıf meşuhur tarihcimiz ismi lazım değil o kendini bilir , hitler bikerem osmanlının adamı son osmanlı padişahı, nazileride osmanlı çıkardı bilmiyormuydun bunları ,o arkadaş sana anlatır gerçek bir otorite :)

osmanlı çeşitli avrupa devletleri tarafından domaltıldığı için bir kaç yıl yeryüzünden silindi ama son padişah hitler nazi osmanlısını tekrar canlandırsada nazi osmanlısı bu sefer domaltılmakla kalmadı beşli grup seksle yok edildi. :D

ama nazi osmanlısının domalıp ''yokmu beni mikeen'' diye anırdığı yer sevr antlaşmasının imzalandığı yerdir,efsanedir bu :D

tarihinde Diktator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
osmanlı çeşitli avrupa devletleri tarafından domaltıldığı için bir kaç yıl yeryüzünden silindi ama son padişah hitler nazi osmanlısını tekrar canlandırsada nazi osmanlısı bu sefer domaltılmakla kalmadı beşli grup seksle yok edildi. :D

ama nazi osmanlısının domalıp ''yokmu beni mikeen'' diye anırdığı yer sevr antlaşmasının imzalandığı yerdir,efsanedir bu :D

Diktatör.. Yeldeğirmenleriyle savaştığının farkında mısın?! Kendi köklerine karşı ne bu kin?

Sitelerde Paylaş

Almanya"dan istenen yuksek savas tazminatlarinin ve buyuk bunalimin Hitler"in iktidara gelmesinde payi var elbette, ama bu Hitler"in ve Nazilerin sucsuz olduklari anlamina falan gelmez. Ayni mantikla Fransiz Ihtilalini de suclayabilirsiniz, Sanayi Devrimini de... Ayni donemde buyuk ekonomik sikinti yasayan baska ulkeler oldugunu ve onlarin bu tarz irkcilik vb. seyler yasamadiklarini da unutmayin.

Sitelerde Paylaş

Ne Amerikada Ne İngiltere'de ne de Fransa'da ırkçı kültür olması olanaksız zaten bu 3 ülke halkı zenciler tarafından biçilmiş halada biçilmeye devam ediyor özellikle amerika ve fransa 50 yıl sonra herhalde simsiyah olur artık ben zencilere şahsen kıl oluyorum ama bunun görüntü yada krakterleriyle bir alakası yok zencilerin yaptığı hiç bir şey bana güzel gelmiyor bide şu zencilerin beyaz ırkla devamlı dalga geçmesi yada özellikle 20 senelik zamanda yapılan sinema filmlerinde kendilerini hep kahraman göstermesi aynı 2. dünya savaşındaki amerikanın er ryan saçmalığı gibi birşey

şu anda amerikanın genelinde bir melez görüntüsü var halkın büyük bir kısmı ne zenci diyebiliyosun nede beyaz özellikle adult sitelere girdiğinde Amerikalı olanlar şahsen ben ayırt edebiliyorum

hollywood ipleri zencilerin elinde

acaba gerçektende zenciler yeşil yol yada amerikan history filmindeki gibimi yoksa çoğu birer pislik bizemi farklı gösteriyorlar

mesela zenciler usa da film ve müzik piyasasını ele geçirdikten sonra müzikten nefret eder hale geldim bugün bile 1980 yıllara dönüp müzik dinliyorum çünkü onlar müzik bugünküler çöplük

ayrıca konuyu açan @ayrıntı arkadaşımızada

su sorunun cevabı hitleri (nazileri) kimler yarattı ?

ben tarihte birçok hitler olduğunu düşünüyorum ama savaş bir risktir kazanırsan kahraman ilah kaybedersen hitler olursun mesela 2. dünya savasına amerıkanın gözüyle bakarsan onun gözüyle görürsün ama daha dikkatli bakarsan amerikanın 2. dünya savasında japonya karşısında kaybetmek üzereyken son seçenek atom bombasını attığını görürsün eğer almanya rusyaya saldırmasaydı ve avrupayı tamamen ele geçirseydi amerikayı bitirirdi ve o attığı 2 atom bombasının hesabını bir güzel sorardı şimdiki tarih sayflarında çok farklı yazılırdı...bence nazi almanyasının yahudilere uyguladığı soykırımdan çok daha vahimdir japonyaya atılan atom bombaları bugün bile hala o bombanın radyasyonun etkilerinden insanlar hatta o insanların çocukları torunları ölmektedir ama amerika birçokşeyi unutturduğu gibi atom bombalarınıda dünyaya unutturmuştur hitleri pişirip pişirip önümüze getirerek

Sitelerde Paylaş
dikkatli bakarsan amerikanın 2. dünya savasında japonya karşısında kaybetmek üzereyken son seçenek atom bombasını attığını görürsün eğer almanya rusyaya saldırmasaydı ve avrupayı tamamen ele geçirseydi amerikayı bitirirdi ve o attığı 2 atom bombasının hesabını bir güzel sorardı şimdiki tarih sayflarında çok farklı yazılırdı...bence nazi almanyasının yahudilere uyguladığı soykırımdan çok daha vahimdir japonyaya atılan atom bombaları bugün bile hala o bombanın radyasyonun etkilerinden insanlar hatta o insanların çocukları torunları ölmektedir ama amerika birçokşeyi unutturduğu gibi atom bombalarınıda dünyaya unutturmuştur hitleri pişirip pişirip önümüze getirerek

Hahaha, ikinci dunya savasinda atip tutan cok arkadas var ama senin kadar sacmalayani ilk goruyorum.

"zenciler" hakkindaki yorumlarin da muhtesemdi tabi.

Sitelerde Paylaş

redshadow dediki;

Ne Amerikada Ne İngiltere'de ne de Fransa'da ırkçı kültür olması olanaksız zaten bu 3 ülke halkı zenciler tarafından biçilmiş halada biçilmeye devam ediyor özellikle amerika ve fransa 50 yıl sonra herhalde simsiyah olur artık ben zencilere şahsen kıl oluyorum ama bunun görüntü yada krakterleriyle bir alakası yok zencilerin yaptığı hiç bir şey bana güzel gelmiyor bide şu zencilerin beyaz ırkla devamlı dalga geçmesi yada özellikle 20 senelik zamanda yapılan sinema filmlerinde kendilerini hep kahraman göstermesi aynı 2. dünya savaşındaki amerikanın er ryan saçmalığı gibi birşey şu anda amerikanın genelinde bir melez görüntüsü var halkın büyük bir kısmı ne zenci diyebiliyosun nede beyaz özellikle adult sitelere girdiğinde Amerikalı olanlar şahsen ben ayırt edebiliyorum

Sayin redshadow ben artik zenci demiyorum cünkü; Zenci demekte artik irkci bir terim siyah diyelim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Hahaha, ikinci dunya savasinda atip tutan cok arkadas var ama senin kadar sacmalayani ilk goruyorum.

"zenciler" hakkindaki yorumlarin da muhtesemdi tabi.

benim yada senin türkiyedeki diğer inanan insanlarla aramızdaki fark ne neden bu forum ateistforum

Senin II. dünya savaşı ile yazdıklarının ne alakası var diyeceksin! Ama çok alakası var bunu kendin bul! :acute:

Sitelerde Paylaş

Almanya deli gibi silah üretirken İngiltere, fransa gibi ülkeler neden müdahale etmedi? Cevaplanması gereken bir konu. O dönemdeki liderler arasında en çok '' Barış'' kelimesini kullanan Hitler'in takiye yaptığı ürettiği silahlardan anlaşılmıyor muydu ? Avusturya ilhakının fason bir ilhak olduğunu ve Hitlerin bu ülkeyi ciddi tehditlerde bulunarak ilhak ettiğini bilmiyorlar mıydı? Polonyo işgal ediltikten sonra anlaşmalara göre savaş ilan eden İngiltere,fransa aynı anlaşma içersinde olan çekoslavakya'yı işgal edilirken niye sessiz kaldılar? Ama ne olursa olsun dünyayı faşizm belasından ABD kurtardı. Gurban olurum yıldızlı-çizgili bayrağına. Bana bir şeyler oluyor :shok:

tarihinde Rebell tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O kadar da basit değil Ayrıntı kardeşim.

Almanyada böyle bir eğilim olmasaydı, Nazizm ve ırkçılık ortaya çıkmazdı..

Tabii fransızlar ve ingilizler daha mı masum diye sorabilirsin...

Değil elbette. Onlar da yeri gelince zorbacı, dayatan milliyetçi, hatta ırkçı...

Ama hiç biri Almanya gibi, bu sorunu kurumlaştırmadı.

Almanya'nın tek farkı ırkçılığı kurumlaştırmasıdır. Irkçılığı devlet politikası yapmışlardır almanlar.

Tek farkı odur.

Ama siz fransızler ve ingilizler Almanya'yı sıkıştırarak ırkçı olmaya zorlamışlardır derseniz, bu doğru bir ifade olmaz.

Fransa ve İngiltere'nin bütün yaptığı Almanya'ya baskı yapmaktır. O baskın nasıl bir sonuç vereceğini kimse bilemezdi.

O baskıyı da yapmaları gerekirdi. Aslında Almanya'ya yeterince baskı yapamadılar.

Birinci Dünya Savaşının sonunda yapılan antlaşmalara göre Almanya bazı silahları yapmamalıydı.

İngiltere ve Fransa o antlaşmayı Almanya'ya zorlayamadılar.

Bu bakımdan suçlu olabilirler. Ama baskı yaptıkları için sorumlu tutulmamalıdırlar.

hayır hacı ,etki tepki yasası denilen bi yasa var eğer ingilizler fransızlar almanya değilde baska bir ülkeye dayatmalar yapsalardı o ülkedede milliyetcilik sonrasındada ırkçılık meydana gelecekti

ayrıca almanlar fransızlar ve ingilizlerden sonra ırkçılığı kurumsallastırdılar (sona kalan dona kalır hesabı kaybettilerde)öyle ki deniz asırı ülkelerde işgal ettikleri topraklara valiler atarken bunlara "sömürge valisi" diyecek kadar zıvanadan cıkıp pişkinlesmişlerdi

günümüz dünyasındaysa ingiltere ve fransa sanki hiçbi sucları yokmuş gibi davranıp ,üstüne üstlük demokratik özgürlükçü kesiliyolar basımıza

Sitelerde Paylaş
Önemli bir tespiti atlamışsınız bence. Şayet AYRINTI bizlerle kafa bulmuyor ve ironi yapmıyorsa ''milliyetçilik ırkçılığa giden bir adımdır'' tespiti oldukça önemlidir...

kafa bulduğuma dair neye dayanarak tahmin yürütüyosun ? espri yapar gibi bi halimmi var ?

su forumda illaki ciddiyet arzeden baslıklarda böyle abuk sabuk iletiler olacak ,kural olmuş sanki

gönül isterdiki bu tespitin "idrakına" bireysel olarak değilde aydınlar öğretmenler aracılığıyla kitlesel olarak varsaydık

Sitelerde Paylaş

Nazi ideolojisinin temelindeki ırkçı düşünce aslında 'etnik milliyetçilik'tir. Yani ırkçılık, milliyetçilikten ayrı birşey değildir; onun pek çok şekil alabilen hallerinden biridir, bir milliyetçilik çeşididir. Irkçılık yapanlar kendilerini milliyetçi olarak görürler çünkü bu iki düşünce hep iç içedir, aradaki fark özellikle halk tabanında kolaylıkla ayırt edilemez, dışarıdan da gözlemlenemez. Irkçı düşünceden tamamen sıyrılmak etnik kökenin reddini gerektirir, bu da çoğu milliyetçide görülmez. Başka bir deyişle, bugünün "tipik milliyetçisi"nin az çok ırkçı yanı vardır, kendini ırkçılıktan tamamen soyutlamamıştır. İsterseniz bu konuyu detaylı açıklayabilirim.

Irkçılık sadece lokal kimlikler etrafında da şekillenmez, Amerikan ırkçılığı deri rengini esas alır. Beyaz adamın kimliksel özelliklerinden ziyade beyaz oluşu önemlidir. 60lara kadar Jim Crow kanunlarını uygulayan bir devletten bahsediyoruz, döneminde Nazi Almanyasının bu bakımdan benzersiz olduğunu iddia etmek kolaycılıktır.

tarihinde ubermensch tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...