Jump to content

Türbanı Savunan Kadınlar

Recommended Posts

Geçen hafta şu sözlüklerden birinde bir türban tartışması vardı. Ben de o başlıkta döktürdüm. Türban erkeklerin kadınların üzerinde kurduğu bir egemenliktir, kadınlara zorla taktırılıyor falan filan. Sonra benim bu yazdığıma cevap olarak bir yazar türbanı savundu. Kendi isteği ile taktığını, Allah'ın emri olduğunu, kendisini tacizlerden koruduğunu falan yazmış. Hemen nickinin başlığına neler yazıldığına baktım, gerçekten türbanlı bir kadınmış. Benim entry'e eksi oylar yağdı, o da artı oyları topladı. Sonra pazartesi günü haftanın en beğenilen ve en kötü entry'lerine baktım. Benim ki en kötülerde üstlerde, onunki de en beğenilenlerde üstlerdeydi.

Çok sinirlendim ve bir daha orada yazmama kararı aldım. Bazen düşünüyorum da. Bana ne ya. Gerçekten böyle türbanı savunan, alkışlayan insanlar ile neden uğraşıyoruz ki. Aklıma bir de Hüseyin Üzmez'i cezaevinden gülerek araba ile alan karısı geliyor. Bunlar gerçekten ezilmeyi, hor görülmeyi hak ediyor sanırım. Ne dersiniz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 325
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İsteyen istediği gibi yaşar. Nasıl mutlu oluyorlarsa öyle yaşasınlar.

O insanlar eğer ezilmekten, hor görülmekten, kendilerini küçük düşürmekten haz duyuyorlarsa söylenecek fazla bir şey yok. Çünkü türban küçük düşürücü bir uygulamadır. Takan kadınlar da bence kendilerini küçük düşürüyorlar.

Ayrıca işlerine gelmeyen emirleri zamana uymuyor diyerek uygulamayanlar, bunu neden savunuyorlar acaba?

Herşey erkeğin kadının üstüne egemenlik kurmasıyla ilgili. Yoksa bu devirde kafayı paketletmenin bir anlamı yok. Ben şahsen gülüp geçiyorum hallerine. Komikler.

Sitelerde Paylaş
Geçen hafta şu sözlüklerden birinde bir türban tartışması vardı. Ben de o başlıkta döktürdüm. Türban erkeklerin kadınların üzerinde kurduğu bir egemenliktir, kadınlara zorla taktırılıyor falan filan. Sonra benim bu yazdığıma cevap olarak bir yazar türbanı savundu. Kendi isteği ile taktığını, Allah'ın emri olduğunu, kendisini tacizlerden koruduğunu falan yazmış. Hemen nickinin başlığına neler yazıldığına baktım, gerçekten türbanlı bir kadınmış. Benim entry'e eksi oylar yağdı, o da artı oyları topladı. Sonra pazartesi günü haftanın en beğenilen ve en kötü entry'lerine baktım. Benim ki en kötülerde üstlerde, onunki de en beğenilenlerde üstlerdeydi.

Çok sinirlendim ve bir daha orada yazmama kararı aldım. Bazen düşünüyorum da. Bana ne ya. Gerçekten böyle türbanı savunan, alkışlayan insanlar ile neden uğraşıyoruz ki. Aklıma bir de Hüseyin Üzmez'i cezaevinden gülerek araba ile alan karısı geliyor. Bunlar gerçekten ezilmeyi, hor görülmeyi hak ediyor sanırım. Ne dersiniz?

Aslinda kendisini tacizlerden korudugunu soylerken durumu biraz ozetlemis bence. Dinciler millete acaip baski yapiyo digerlerini taciz ederek kapatmaya itiyor. Hele dinin arkasina hic siginmasinlar. Dinde zaten kadinin 5 para degeri yok. Allahin emri gibi safsatalar ile sadece kendilerini kandirirlar soyle bir dunyaya acilsinlar baksinlar en objektis ulkeler bile haklarinda ne dusunuyor.

Sitelerde Paylaş

Bu şahıslara, neden kuma sahibi olma ve dayak yeme haklarını savunmadıklarını bir sormak faydalı olacaktır..

Mesela, TCK, alanen, apaçık şekilde, kadınların dayak yeme hakkını gaspetmektedir.. Neden bunun için mitingler yapmadıkları ilginç bir durumdur..

Sitelerde Paylaş

arabistan da beyaz kumların arasında fırtına sırasında belli olsun bu erkeğe göre güçsüz kadınlar diye bulunan dahiyene uygulama olan SİYAH çarşafın günümüz de o adana sıcağında takılmasını biraz garip buluyorum.

diğer konu bu nda mahalle baskısı gibi etmenlerde olabilir. bir gazete yazarı mini etekle fatih e gidiyor. bir islam mensubu kadına hitaben "hepiniz pisliksiniz" gibi laflar sarf etmiş ve kadınlar direk topuklamışlar arabaya. bu olay sanki çoğu şeyi özetliyor.

kadın neden utanacak ki allahın verdiği o bacaktan mı!! allahın verdiği memeden mi!!!!

kadınları fazla aşırı açılmasına karşıyım ben türkiye şartlarında. çünkü cinselliği evlilikte gören türk erkeği için sakıncalı bir durum bu. ben kızımı fazla açılmaması konusunda uyaracağım eğer olursa

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir müslüman karısını örtüyor, onu herkesin içine çıkarmıyorsa ona verdiği değerdendir. Şimdilerde kadınlar sokağa öyle bir çıkıyorlarki dikkat çekmek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Ama nafile. Birşey ne kadar ayağa düşerse o kadar kıymeti düşer. Ne denli çoğalırsa o denli değersiz olur. İşte günümüz kadınlarının düştüğü durum. Sabahtan akşama kadar çalış eve gel yemek, bulaşık, çamaşır iyice köleleştiler.

Etrafınıza bakın gençlerin ilişkilerinde aşk kavramı kalmadı. Varsa yoksa cinsellik ve aldatma dolu maddiyata dayalı ilişkiler.

Sitelerde Paylaş
Bir müslüman karısını örtüyor, onu herkesin içine çıkarmıyorsa ona verdiği değerdendir. Şimdilerde kadınlar sokağa öyle bir çıkıyorlarki dikkat çekmek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Ama nafile. Birşey ne kadar ayağa düşerse o kadar kıymeti düşer. Ne denli çoğalırsa o denli değersiz olur. İşte günümüz kadınlarının düştüğü durum. Sabahtan akşama kadar çalış eve gel yemek, bulaşık, çamaşır iyice köleleştiler.

Etrafınıza bakın gençlerin ilişkilerinde aşk kavramı kalmadı. Varsa yoksa cinsellik ve aldatma dolu maddiyata dayalı ilişkiler.

ben o dediklerin olan çamaşır bulaşık yemek yapıyorum hatta elimde yıkıyorum hepsini. yoruluyorum ama eskiden hiçbirini yapmadan evde bulunduğum zamanlara göre daha güçlüyüm.

kadın örtülmez onun beyni fikri var örtünmek isterse de açılmaz diye düşünüyorum. kadın açılıp açılmama kararını verecek kadar zeki akıllıdır. insanları azdırma işini yapıp yapmayacağını da bilirler genelde. vbak azdıracaklara ben de karşıyım.

şimdi normal pantolon, gömlek gitmiş fazla makyaj aşırılık olmayan ama başı açık bi kadından tahrik olurmusun söyle bana veya 23 nisan da bale yapan 8. sınıf 13 yaşındaki çocuklardan ???

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu şahıslara, neden kuma sahibi olma ve dayak yeme haklarını savunmadıklarını bir sormak faydalı olacaktır..

Mesela, TCK, alanen, apaçık şekilde, kadınların dayak yeme hakkını gaspetmektedir.. Neden bunun için mitingler yapmadıkları ilginç bir durumdur..

Niye, yapıyorlar işte... :)

4150771_550x365.jpg

Şaka bir yana, insanı felsefe ve bilimden yoksun bırakırsanız, olacağı budur... Çok yazık...

Sitelerde Paylaş

>>> Bir müslüman karısını örtüyor, onu herkesin içine çıkarmıyorsa ona verdiği değerdendir.

Kaç paradır bu değer? Biri söylese de öğrensek...

Müslüman için kadın maldır.. Mal.. Anladın mı ? Parasını verip satın alır, işine gelmeyince kapının önüne koyar.. Kafi görmezse, yanına başkalarını alır..

İşte malı olarak gördüğü kadını da örter ki, malından başkaları "istifade" etmesin.. Anladın mı şimdi?

Sor bakalım anana, babana kendini kaça satmış?

Sitelerde Paylaş
>>> Bir müslüman karısını örtüyor, onu herkesin içine çıkarmıyorsa ona verdiği değerdendir.

Kaç paradır bu değer? Biri söylese de öğrensek...

Müslüman için kadın maldır.. Mal.. Anladın mı ? Parasını verip satın alır, işine gelmeyince kapının önüne koyar.. Kafi görmezse, yanına başkalarını alır..

İşte malı olarak gördüğü kadını da örter ki, malından başkaları "istifade" etmesin.. Anladın mı şimdi?

Sor bakalım anana, babana kendini kaça satmış?

Sen mal olabilirsin ama bize göre kadın allahın verdiği candır..

Eğer o kadar kıçın varsa karını rio sahilindeki terminatörlerin arasına yollarsın tek başına görürüz medeniyetini..

artist seni..

İslamda kadının değerini sen göremiyorsan bizim yapacağımız bir sey yok

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Sen mal olabilirsin ama bize göre kadın allahın verdiği candır..

Kahhar sayıklamaktan başka hiç bir işin yok..

Sor diyorum anana, kendini kaça satmış babana... Sor, hadi sor.. Boş boş konuşacağına bir sor bakalım, öğren..

Ha, eğer bedava vermişse, nikahsızdır, sende piç olursun, veledi zina olursun.. Ananın parasıyla (yada malıyla, ücretiyle) kendini satması mecburidir islamda.. Bedavaya olmaz, mümkünatsızdır..

yok öyle değil diyorsan, mevzuyu müftüye sor, diyanete sor, kime istersen ona sor..

Bak peygamber efendin ne diyor:

Biz hanımları ve ellerinin altında bulunan câriyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Ahzâb: 50)

Bir bak bakalım, farz olan neymiş acaba?

Sitelerde Paylaş
Sen mal olabilirsin ama bize göre kadın allahın verdiği candır..

Eğer o kadar kıçın varsa karını rio sahilindeki terminatörlerin arasına yollarsın tek başına görürüz medeniyetini..

artist seni..

İslamda kadının değerini sen göremiyorsan bizim yapacağımız bir sey yok

kahhar sana tek soru soracağım

islam da kadın erkek eşit mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...