Jump to content

Türbanı Savunan Kadınlar

Recommended Posts

• İleti 325
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

yok önce öğüt veriyorsun dinlemez ise elbetteki dövüyosun incitmeden

ben bişi demem diyorsan evimin hakkını gözetmeyen kadına biz bilemeyiz kabulumüz değildir

Örneklendirmek gerekirse:

Karının eski bir arkadaşı gelir , sen izin vermessin alma eve dersin..ama alır..

Yarın yine yaşanır aynı olay

dinle alakası yok kulağını ben kesinlikle çekerim ya sen?

Adama bak yavv karısı evine eski arkadaşını alacak o ise kulağını çekecek.

Hemde bunu ilk yaptığında değil bir kaç sefer yaptığında.

Şu arap saçmalıklarını akla yakın hale getireceğim diye şu zavallıların düştüğü duruma bakın ibret alın...

Sitelerde Paylaş
demiştimm yokmu cvp verecek?

Sen cevabını vermeişsin.

Karın evine eski arkadaşını alırsa önce ona yapma dermişsin bunu tekrarlarsada kulağını çekermişsin, biz bunu yapana başka şeyler diyoruz..

Wahhh vaahhhaha vaaaaahhh...

Şu saçmalıkları akla yakın hale getirmeye çalıştıkca kendi benliğine ihanet ediyorsun, o yüzden böyle rezil kepaze oluyorsun, ama çok iyi yapıyorsun.

Sitelerde Paylaş
Adama bak yaz karısı evine eski arkadaşını alacak o ise kulağını çekecek.

Hemde bunu ilk yaptığında değil bir kaç sefer yaptığında.

Şu arap saçmalıklarını akla yakın hale getireceğim diye şu zavallıların düştüğü duruma bakın ibret alın...

xislam her konuya giriste anlatigin hikayeyi unutmusun burda anlatmayi...hani cesme kainat falan vardi ya:))

Sitelerde Paylaş
soruma tek bi cvp ver dinlemiyorsa ne yapacaksın??

karın senin lafını dinlemek zorunda mı?? nerden alıyorsun bu hakkı?? karına laf dinletme hakkını?? ancak kadına tepeden bakan, kendini ondan üstün gören bir anlayış kendinde böyle bir hak görür... senin böyle bir hakkın yok ki bir de dinlemedi diye dövüyorsun...

eğer karın "bu benim şahsi kararım, ben satılan malı almak istiyorum, param var ve alacağım" derse sana b.k yemek düşer... o da mı olmadı.. bu iş böyle yürümüyor dersin elveda der çeker gidersin.. ama yok sen illa dövücem diyorsun.. dinin ve allahın bana bu yetkiyi vermiş, tepe tepe kullanırım diyorsun...

tekrar soruyorum, sen insan mısın???

Sitelerde Paylaş
hadisi alayım hemen cvplayalım :D

Buyur:

Nesâî/Cihad.6. 3053- Muaviye b. Cahime es Selemî (r.a), Peygamber (s.a.v)’e gelerek: “Ey Allah’ın Rasûlü! Savaşa katılmak istiyorum, bu işi sizinle istişare etmeye geldim” dedi. Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v): “Annen sağ mıdır?” Diye sordu. O da: “Evet” deyince: “Öyleyse annene hizmet et çünkü Cennet onların ayakları altındadır.”

İbn Mâce/Cihad. 2781) "... Muâviye bin Câhime es-Selemî (Radtyallâhü Şöyle demiştir:

Ben, Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'in yanma gelerek:

— Yâ Resûlallah! Allah rızâsını ve âhiret mutluluğunu dileyerek seninle beraber cihâda cidden niyetlenmişimdir. (Yâni cihâda çıkmama müsaade et) dedim. Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) :

— «Bağışlanasın. Annen hayatta mıdır?» buyurdu. Ben:

— Evet, dedim. Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) :

— «Geriye dön de annene itaat, iyilik et» buyurdu. Sonra ben Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) 'e diğer taraftan giderek:

— Yâ Resûlallah! Ben Allah'ın rızâsını ve âhiret mutluluğunu dileyerek seninle beraber cihâd etmeye cidden niyetlenmişimdir, (yâni cihâd'a çıkmama müsade et) dedim. Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) :

— «Bağışlanasın. Annen hayatta mı?» diye sordu. Ben:

— Evet, Yâ Resûlallah, dedim. Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) :

— «O halde sen annenin yanına geri dön ve ona itaat et» buyurdu. Sonra ben Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'in önüne çıkıp i

— Yâ Resûlallah! Ben Allah'ın rızâsını ve âhiret mutluluğunu dileyerek seninle beraber savaşa çıkmaya gerçekten niyetlendi idim, demiş. Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ;

— «Vah sana, vah sana. Annen hayatta mı? diye sordu. Ben:

— Evet. Yâ Resûlallah, dedim. Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) :

— «Allah seni yarlığasm. Sen annenin ayağına sarıl. Çünkü cennet oradadır» buyurdu.

,.. Muâviye bin Câhime es-Selemî (Radıyallâhü anhümâ)'dar yapılan (diğer bir) rivayete göre Câhime, Peygamber (SallaHanü Aleyhi ve Sellem) 'in yanma gitmiş ve bunun mislini anlatmıştır.

Ebû Abdillah İbn-i Mâcete dedi ki: Bu Câhime, Huneyn (savaşı) günü Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'i ayıplayan Abbâs bin Mirdas es-Selemî'nin oğlu olan Câhime'dir."

Sitelerde Paylaş
xislam her konuya giriste anlatigin hikayeyi unutmusun burda anlatmayi...hani cesme kainat falan vardi ya:))

Şu anda gerçek bir müslüman Kahharulazam ın karısı eve eski arkadaşını aldığında ona neler yapacağını konuşuyoruz.

Adam kuranı haklı çıkartacağım diye karım evime eski arkadaşını alırsa onu uyarırmış, bunu yapmaya devam ederse kulağını çekermiş.

Gülme gülme gerçektende böyle söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Sen kendini ne zannediyorsun ki karın sana itaat etmek zorunda ve sözünü dinlemezse dayağı hakedecek??

O kadar kötü bir kadınsa medeni bir şekilde boşanabilirsin mesela..

Hadi medeni bir şekilde olmadı en azından inancına uygun bir şekilde 3 defa boş ol diyebilirsin..

Anlaşamadığın,uyum sağlayamadığın bir kadınla evliliğe devam edip onu dövme hakkına sahip olduğunu düşünüyorsun..Dinin bunu mu emrediyor sana..

Suç sende mi yoksa senin gibi biriyle evlenmeyi kabul eden kadında mı anlamadım..

Sitelerde Paylaş

Ben cevap vereyim. Bir kere böyle salakça bir olayın gelişmesi nasıl oluyor onu anlamadım. Karım gelecek eski arkadaşını eve çağıracak. Hani şu soruya benziyor: "Karın bir gün seni ip ile ayağından tavana asmak istese ne yaparsın?". Böyle salakça bir olay olabilir mi? Kim sorar kocasına böyle bir soru.

İkincisi beni bir kız arkadaşım aldatmıştı. Bazı salaklar gibi elimi kana bulamadım, arayıp küfür bile etmedim. İki ay sonra başkasını buldum, unuttum gitti. Böyle saçma sapan küçük olaylar ile hayatları karartan sizin anlayışınız. Evlenirsem ve karım aldatırsa tavrım da aynı olur. Boşanırım, başkasını bulurum. Bu kadar basit. Sanki dindar kesimde bu tür haberleri duymuyoruz. Eniştesi kıza tecavüz ediyor, kız hamile kalıyor sonra kızı öldürüyorlar. Bu mu ahlak?

tarihinde Unholy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben cevap vereyim. Bir kere böyle salakça bir olayın gelişmesi nasıl oluyor onu anlamadım. Karım gelecek eski arkadaşını eve çağıracak. Hani şu soruya benziyor: "Karın bir gün seni ip ile ayağından tavana asmak istese ne yaparsın?". Böyle salakça bir olay olabilir mi? Kim sorar kocasına böyle bir soru.

İkincisi beni bir kız arkadaşım aldatmıştı. Bazı salaklar gibi elimi kana bulamadım, arayıp küfür bile etmedim. İki ay sonra başkasını buldum, unuttum gitti. Böyle saçma sapan küçük olaylar ile hayatları karartan sizin anlayışınız. Evlenirsem ve karım aldatırsa tavrım da aynı olur. Boşanırım, başkasını bulurum. Bu kadar basit. Sanki dindar kesimde bu tür haberleri duymuyoruz. Eniştesi kıza tecavüz ediyor, kız hamile kalıyor sonra kızı öldürüyorlar. Bu mu ahlak?

pazarlamacı düşün ben çok uyardım evdekileri almayın pazarlamacıları diye..şimdi dinliyorum

Sitelerde Paylaş

Ya öyle kabul edeceksin ya da boşayacaksın..

Seçim senin.Ben olsam pazarlamacılardan alışveriş yapmasın diye en fazla para vermem.Kendi parası varsa ve alıyorsa da bana laf söylemek düşmez.Ama sen eve pazarlamacılar alıp da onlarla yatıp kalkacaklarını düşünüyorsan böyle bir kadını dövünce bir anda aydınlanıp çok ahlaklı mı olacak? Ve sen böyle bir kadınla nasıl mutlu olacaksın.Boşarsın gider,sen de rahat edersin o da..

Sitelerde Paylaş
İnsan insanın iyiliği için döver

işte bu kadar ya... böyle bir cümle kuran insandan mantıklı vicdanlı olmasını beklemek saflıktır...

böyle devam et kahhar.. müslümanların islamiyetin nasıl birşey olduğunu herkes görsün...

kahhar şu başlıkta seni bekliyoruz haftalardır.. kaç defa gözüne soktuk bu linki, artık bir zahmet bakıver.. http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...st&p=402097

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İlla dövecen yani..

Çok medeni bir iletişim şekli..Bravo..

dinlemiyorsa oğlumuda döverim karımıda kızımıda Ok? sen dövmüyorsan dizini döversin

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ya öyle kabul edeceksin ya da boşayacaksın..

Seçim senin.Ben olsam pazarlamacılardan alışveriş yapmasın diye en fazla para vermem.Kendi parası varsa ve alıyorsa da bana laf söylemek düşmez.Ama sen eve pazarlamacılar alıp da onlarla yatıp kalkacaklarını düşünüyorsan böyle bir kadını dövünce bir anda aydınlanıp çok ahlaklı mı olacak? Ve sen böyle bir kadınla nasıl mutlu olacaksın.Boşarsın gider,sen de rahat edersin o da..

Boşayacakmışmış boşarsın ok? yada oğlunu kızını uyardın gece taksime bara gitme diye gidince onlarıda boşarsın :)

tabi dinlemezlerse ok??

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...