Jump to content

Düşünce mi paylaşan başka teistler var mı?

Recommended Posts

ARkadaşlar her ne kadar ateistler Allah'a inanmasada bu düşüncemi genede paylaşmak istiyorum...Bir arkadaş ateistleri ikiye ayırmış harbiler ve sahtekarlar...Şimdi ateistlerin arasında sırf menfaat için Allah'ı reddedenlerle beraber hiç bir menfaat elde etmeden gerçeği yalnızca gerçeği arayan ateistlerde var...Bence bu ikinci kategorideki ateistler ebedi cehennem ateşinden kurtulabilirler...Ve şuda ikinci bir görüşüm müslümanlar arasında da böyle bir sınıflandırma yapsak ve müslümanları hiç bir menfaat elde etmeden dürüst bir şekilde Allah'a inanlarla,Dünya menfaatini kazanmak,birilerinin gözüne girmek için dindarlık taslayanlar şeklinde ayırsak...Bence ikinci kategorideki müslümanlar Cehennem ateşine bazı ateistlerden önce atılacak...Sizce nedir???

Sitelerde Paylaş
Bir insanın menfaat uğruna müslümanolması mümkün.. Çünkü müslüman olarak ya cenneti kazanacaklar, ya da dünyada inanirları kandırarak parsa toplayacaklardır. Her iki durumda da müslümanın menfaati söz konusudur..

Ateist'lerin Ateist olmakla elde edecekleri menfaat ne olabilir? Düşündüm, taşındım Ateist olmanın getireceği bir menfaat bulamadım. Bir yardımcı olsanız...

Müslümanın cenneti yada Allah'ın rızasını kazanmasını menfaat olarak düşünmemek gerekir...Ve menfaat derken dünya hayatındaki menfaatten bahsediyorum...Ukba hayatında verlinlenler sadece inanmanın ve tasdik etmenin bir sonucudur...Allahta bunu bizde istediğine göre bu bir menfaat değildir.

Ateistlerin menfaatlerine gelince...Öyle ateisler varki Allah'a inanmamayı sadece dünya hayatının geçici zevkleri için yapar...Tabi gene burda kategorinin birinden bahsediyorum...Allah'a inanmak ona bazı mükellefiyetler getirecek...İbadet gibi...Yanısıra bazı şeyleri ondan yapmamasını istiyecek...İçki,Zina v.s...Menfaat derken bunu kastetmiştim...Anlışıldıysa ne mutlu...

Sitelerde Paylaş

hiçbir ateistin içki içebilmek için ateist olduğunu sanmıyorum. ateistler akılcı yollarla inanmamayı seçmişlerdir. bu tarz menfaatlere kafa yormazlar. bunlar dincilerin "bir insan neden ateist olur" diye kendilerine sorup sonra kendi akıllarınca bulabildikleri cevaplardır. yok ibadet etmeye üşenirmişiz de, alkol içebilmek içinmiş de,işimize gelmediği içinmiş de. bunlara inanmayın derim.

Sitelerde Paylaş

kardeşim ateist ateisttir.ateistin harbisi sahtesi olmaz.tüm ateistlerin görüşleri aynıdır inanç konusunda. münafıklık farklı şeydir.nolduğu belli olmayan yani.oda işin farklı boyutu

Sitelerde Paylaş

İnanıp inanmamak öyle menfaat filan düşünüp karar verilecek bir olay değildir.

Bir insan allah'ın varlığına inanıyorsa bundan içki içmek veya sevişmek için vazgeçemez.

Kimsa dur bugün inanmıyayımda sevişeyim demez. Çok sevişesi varsa bir inanır olarak sevişir.

Sitelerde Paylaş
Müslümanın cenneti yada Allah'ın rızasını kazanmasını menfaat olarak düşünmemek gerekir...Ve menfaat derken dünya hayatındaki menfaatten bahsediyorum...Ukba hayatında verlinlenler sadece inanmanın ve tasdik etmenin bir sonucudur...Allahta bunu bizde istediğine göre bu bir menfaat değildir.

Ateistlerin menfaatlerine gelince...Öyle ateisler varki Allah'a inanmamayı sadece dünya hayatının geçici zevkleri için yapar...Tabi gene burda kategorinin birinden bahsediyorum...Allah'a inanmak ona bazı mükellefiyetler getirecek...İbadet gibi...Yanısıra bazı şeyleri ondan yapmamasını istiyecek...İçki,Zina v.s...Menfaat derken bunu kastetmiştim...Anlışıldıysa ne mutlu...

Herşeyden önce soruna yanlış bir açıdan bakıyorsunuz.

Zina yapmak, hırsızlık yapmak, cinayet işlemek, ırza geçmek gibi suçları yapabilmek için bir insan ateist olmaz.

O suçları daha çok Müslüman'ların işlediğini biliyoruz. Çünkü hapishanelerde yatanların çoğu Müslüman'dır..

Ateistler onların yasalara aykırı olduğunu bilirler ve yasaların dışına çıkmazlar.

Suç işlerlerse cezalandırılacaklarını bilirler.

Yasalar var olduğu süre dine gereksinim yoktur.

TC bir demokrasidir. Teokrasi değildir.

Ama aramızda bazı sahte Müslüman'lar vardır.

Erbakan gibi, Mercümek gibi, Erdoğan ve Gül gibi..

Onlar ve diğerleri saf Müslüman'ların üzerinden geçinmektedirler..

İslam açıkca bazılarının avantaj kazanmak için inandığı bir dindir..

HACI

Sitelerde Paylaş
Herşeyden önce soruna yanlış bir açıdan bakıyorsunuz.

Zina yapmak, hırsızlık yapmak, cinayet işlemek, ırza geçmek gibi suçları yapabilmek için bir insan ateist olmaz.

O suçları daha çok Müslüman'ların işlediğini biliyoruz. Çünkü hapishanelerde yatanların çoğu Müslüman'dır..

Ateistler onların yasalara aykırı olduğunu bilirler ve yasaların dışına çıkmazlar.

Suç işlerlerse cezalandırılacaklarını bilirler.

Yasalar var olduğu süre dine gereksinim yoktur.

TC bir demokrasidir. Teokrasi değildir.

Ama aramızda bazı sahte Müslüman'lar vardır.

Erbakan gibi, Mercümek gibi, Erdoğan ve Gül gibi..

Onlar ve diğerleri saf Müslüman'ların üzerinden geçinmektedirler..

İslam açıkca bazılarının avantaj kazanmak için inandığı bir dindir..

HACI

bilmezmiyiz dünyanın en ahlaklı insanları atesitlerden çıkıyor hep.ahlaksızlığı yolsuzluğu kılıfına uydurup yapanlar yokmu ateist olsun müslüman olsun.

yani dünyanın en ahlaksız insanları şu şu ideolojiye sahip insanlardan sınıflamasının yanlış olduğunu anlatmaya çalşıyorum yeryüzünde ahlak iffet timsali

müslümanlar var olduğu kadar samimi bir o kadarda ahlaklı iffetli ateistler var ben buna inanıyorum.aradaki tek fark ateistler ahlak kurallarını ailelerinin

kendilerine öğrettiği biçimde ya da toplumdaki ahlak anlayışına,müslümanların ise dinin qur'anın hükümleri çeçevesinde benimsiyor olması...

kardeşimizin bahsettiği ise insanların inançlarında veya inanmamalarındaki samimiyetin ne derece olduğu neye göre inandığı inanmadığı

yada takıyye yapıp yapmadığı sanıyorum...

saygıyla...

Sitelerde Paylaş

sahtekarlığa ve menfaate bürünmüş bir inanç sistemi inanç olmaktan çıkmıştır zaten,bahsettiğin gibi olan müslümanlar ateistler gibi inanmamayıp fakat inananlara saygı gösterme olayınıda aşıp,olayı inandıklarını iddia ettikleri dini suistimal etmeye,sömürmeye ve deforme etmeye vardırmışlardır. İnanmamak bir seçimdir saygı duyulmalıdır, inandığını iddia edip inanışlarında samimi olmamak,onları arkadan vurmak şerefsizliktir.

Sitelerde Paylaş
ARkadaşlar her ne kadar ateistler Allah'a inanmasada bu düşüncemi genede paylaşmak istiyorum...Bir arkadaş ateistleri ikiye ayırmış harbiler ve sahtekarlar...Şimdi ateistlerin arasında sırf menfaat için Allah'ı reddedenlerle beraber hiç bir menfaat elde etmeden gerçeği yalnızca gerçeği arayan ateistlerde var...Bence bu ikinci kategorideki ateistler ebedi cehennem ateşinden kurtulabilirler...Ve şuda ikinci bir görüşüm müslümanlar arasında da böyle bir sınıflandırma yapsak ve müslümanları hiç bir menfaat elde etmeden dürüst bir şekilde Allah'a inanlarla,Dünya menfaatini kazanmak,birilerinin gözüne girmek için dindarlık taslayanlar şeklinde ayırsak...Bence ikinci kategorideki müslümanlar Cehennem ateşine bazı ateistlerden önce atılacak...Sizce nedir???

Bir kere kimin cennete kimin cehenneme gideceğine karar vermek ne senin ne de bizim elimizde olan bir şey değildir...Bu konuda fazla kafa yormana gerek yok..Kimin ne için yaşadığına biz karar veremeyiz sadece Tanrı bilebilir..

Ayrıca zaten cennet ya da cehennem diye birşey yoktur..Bunların hepsi putperest kökenli inanışlar..Boşuna kendinizi kandırıyorsunuz bunlarla..

Sitelerde Paylaş

islama göre bir kişi müslüman değilse cennete giremez , bırak ateisti mesela çok ahlaklı bir hristiyan , aşırı iyi bir budist falan direk sonsuz cehenneme gönderilir.

Âl-i İmran suresi, 85 : Kim, İslâm’dan başka bir din ararsa, o kimseden bu din asla kabul edilmez ve o, âhirette kaybedenlerden olur.

Sitelerde Paylaş
Şimdi ateistlerin arasında sırf menfaat için Allah'ı reddedenlerle beraber hiç bir menfaat elde etmeden gerçeği yalnızca gerçeği arayan ateistlerde var...Bence bu ikinci kategorideki ateistler ebedi cehennem ateşinden kurtulabilirler. i

Bir insanın dini veya Tanrıyı reddetmekten ne gibi bir çıkarı olabilir?

Evet ben islamı reddediyorum ama bu bana sosyal hayatımda hiçbir avantaj sağlamıyor, lütfen biraz aklı başında cümleler kurun.

Tek bir amacım var, gerçeği, yalnızca gerçeği bulmak.

Sitelerde Paylaş

Siz arkadaşın sorusunu tam anlamamışsınız; Menfaat kısmına takılıp kalmışsınız..

Bence samimi bir soru ve bazıları içinde benzer şeyler düşünüyorum.. Tek farkı o sınıfa koyduğum ateistlerin hayatlarından bir dönem belki son nefeste de olsa inanacaklarını ümit ediyorum... Çünki.....yalnizsanakullukederiz senin gözden kaçırdığın bir mesele var...

Bu dediğin 2. ksım insanlar Hristiyan, Yahudi hatta budist olsa olabilir.. Ama bir ateist için olamaz; Çünki ateistler inkar etmeyi seçmişlerdir.. Dediğin gibi araştırmış olduğu halde inkar etmeyi tercih ettiği için teklif gelmemiş sayamazsın... Ama inkarında sınırı var.. BU inkar kendi içinde kalır, dine ve dindarlara ilişmez bu kısım ayrıdır; ama bunu bir ideoloji yada hayat felsefesi olarak alır ve dine ve dini değerlere saldırırsa bu kısmı ayrıdır...

tarihinde Mask tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kardeşim ateist ateisttir.ateistin harbisi sahtesi olmaz.tüm ateistlerin görüşleri aynıdır inanç konusunda. münafıklık farklı şeydir.nolduğu belli olmayan yani.oda işin farklı boyutu

arkadaş başlığı açarak doğru saptama yapmış aslında 2 ateist vardır

biri yeni ateist diğeri ise zamanla düşüncelerini kanıtlamış ateisttir

yeni ateistte hep bir zayıflık olur her an din'e dönmeyle başbaşadır zaten bu sürece zayıf ateistlik süreci denmiştir bundan sonrasıda güçlü ateistlik yani kendisini kanıtlamış ateistliktir.

Sitelerde Paylaş

Bir insan dinden çıkmadan da içki içip,namaz kılmayabilir...sadece günaha girmiş olur dine gör..yani ateist ya da deist v.s. olmakta bu açıdan bir menfaaat olduğunu sanmıyorum..Şu açıdan menfaatler var,o da;akıl ve bilim yolundan giderek,kandırılmamak,aklen ve vicdanen hür olmak...

Sitelerde Paylaş

Selamun aleyküm yalnızsanakullukederiz kardeşim,

Bence, harbi veya sahtekar ateist diye bir ayırım yoktur. Ateistlerin tümü inkarcıdır. İnkarcılıktan, bir menfaatleride yoktur. Dünyada hiç bir konuda, insanlar % 100 hemfikir olmazlar. Dolayısıyla % 1-2 'lik kesimin ateist olması son derece doğaldır. Biliyorsun, seneler önce Titan saadet zinciri diye bir şebeke çıkmıştı. Ona bile inanan bir takım saflar olmuştu. Dolayısıyla Allah'a inanmayan saflarda olacaktır. Bunların, inanmamaktan dolayı bir menfaati olmamakla birlikte, cehennem azabından kurtulamayacaktır.

Her şeyin bir bedeli vardır.

Sitelerde Paylaş

Sorumu çoğu ateist saptırma yoluna girmiş...Oysa başta sadece düşüncemle alakadar mesaj yazılmasını öngörmüştüm...Ve menfaat olayı gerçektende olayı farklı boyutlara sürebiliyor...En güzel örneklerden biride mekkeli müşrikler...Adamlar İslam dinini yanlış kabul ettiği için değil ekonomik çıkarlarına ters düşen korkusu sebebiyle reddetmişler...İşte benim menfaat dediğim olay budur...Ve gene başka bir boyuttan sahtekar ateist nasıl olur derseniz...Bence sahtekarlık başkaların düşüncelerine saygı göstermekle doğru orantılıdır...Yani eğer bir ateist kalkıpta İSlam dininin veya başka dinlerin fenomenlerini,öğretilerini uygulayan kişileri alaya alıyorsa benim düşüncemde o ateist yine sahtekardır...Ve tabii olarak İslam dininde bazı sahtekarların çıkması mümkündür...Zaten buna ilk mesajda değinmiştim...

Şimdi benim düşüncemi bir kaç arkadaş anlayıp yorumlamış...Onlara teşekkür etmekle beraber...Düşüncemde haklı olduğumu umuyorum...Yani bence bir insan düşündüğü şeyde herhangi bir menfaat elde etmiyorsa yada düşünmüyorsa o insan ebedi cezadan kurtulabilir...Görüşler???...Vesselam...

Sitelerde Paylaş
Bir insanın dini veya Tanrıyı reddetmekten ne gibi bir çıkarı olabilir?

Evet ben islamı reddediyorum ama bu bana sosyal hayatımda hiçbir avantaj sağlamıyor, lütfen biraz aklı başında cümleler kurun.

Tek bir amacım var, gerçeği, yalnızca gerçeği bulmak.

Çok güzel ifade etmişsiniz... Buradaki müslüman arkadaşlar bizim keyif ve eğlenceden veya eyyamcılıktan ateist olduğumuzu düşünüyorlar yanlış bir şekilde... Gerçeğin bu olduğuna inanmasam asla ateist olmazdım... Üstelik bu ülkede ateist olmanın pratikte ne avantajı var; sakal bırakıp, türban taksam her işim hallolur bu ortamda ama biz oturup ateistlik yapıyoruz...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...