Jump to content

Düşünce mi paylaşan başka teistler var mı?

Recommended Posts

Şimdi benim düşüncemi bir kaç arkadaş anlayıp yorumlamış...Onlara teşekkür etmekle beraber...Düşüncemde haklı olduğumu umuyorum...Yani bence bir insan düşündüğü şeyde herhangi bir menfaat elde etmiyorsa yada düşünmüyorsa o insan ebedi cezadan kurtulabilir...Görüşler???...Vesselam...

Senin durumunu çok iyi anlıyorum "yalnızsanakullukederiz"

Düşünki yıllarca islam dogmaları ile yıkanmış bir beynin olmasına rağmen, İslam tanrısının adaletsizliği seni bile rahatsız etmiş.

Bir insan sırf inanmamayı seçtiği için nasıl ceza alır? Bu ne biçim adalet? sorusu kafanı kurcalamış ve kendince bu çelişkiyi cevaplamaya çalışmışsın.

Ama Muhammedin El-ilah'ı hiç de senin gibi düşünmüyor.

"Allah yolunda göç edinceye kadar onlardan hiçbirini dost edinmeyin.

Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün ve hiçbirini dost ve yardımcı edinmeyin."

Gördüğün gibi, Arap Tanrısı senin kadar merhametli ve olgun değil..

Sitelerde Paylaş

Olay pratik hayatta dinin etkisi değil...Benim demek istediğim şey anlaşılmamış galiba...Her neyse...Tanrıyı reddetmek onun varlığını inkar etmek insanlara bir çok noktada rahatlık sağlar...Tanrı onun için eğlence konusuda olabilir...Ve yine soru sadece ateistler için değil....Budist,zerdüşt,hinduist vs....Benim anlatmak istediğim soruya cevap bunlar değil.... soruda yanlış var biz zaten Allah'a inanmıyoruz dolayısıyla cehennemmiş armutmuş elmamış bizi alakadar etmez gibisinden cevaplar istemiyorum...SAmimiyet meselesi vardır ya onu soruyorum...

Sitelerde Paylaş

Burda merhamet kavramını sorgulamıyorum ben...Zira bir anne bile eğer evladına karşı rahmet kanatlarını serip onu türlü kötülüklerden muhafaza etmeye çalışıyorsa...Ve bu rahmetide anneye Allah vermişse...Küçücük anne merhametini...Allah'ın merhameti muhakkak daha büyüktür...Ve anlamadığım bir şey neden her fırsatta biz müslümanların dogmalar içerinde yaşadığımızı söylüyorsunuz ki...Hem kim benim beynimi yıkamışki...Babam mı annem mi...Hiç sanmıyorum...Ve yine soruya dönüp değişik cevaplar vermenizi isterim...Vesselam...

Sitelerde Paylaş
Burda merhamet kavramını sorgulamıyorum ben...Zira bir anne bile eğer evladına karşı rahmet kanatlarını serip onu türlü kötülüklerden muhafaza etmeye çalışıyorsa...Ve bu rahmetide anneye Allah vermişse...Küçücük anne merhametini...Allah'ın merhameti muhakkak daha büyüktür...Ve anlamadığım bir şey neden her fırsatta biz müslümanların dogmalar içerinde yaşadığımızı söylüyorsunuz ki...Hem kim benim beynimi yıkamışki...Babam mı annem mi...Hiç sanmıyorum...Ve yine soruya dönüp değişik cevaplar vermenizi isterim...Vesselam...

Hiç sanmassın tabiyiki.

Farkına bile varamazsın.

Gerçeğin peşinden koşmalısın.

İlerde bakış açın değiştiği zaman kendine güleceksin.

Yahu ne cahilmişiz diyeceksin.

Yaşamını daha değerli bulacaksın.

Abuk sabuk basit sınav sistemi gibi empoze edilmiş hayatına yeni bir ışık gelecek.

Hayvanlara ve dünyaya sevgin artacak, doğayı kirletmeyeceksin Anne gibi bakacaksın...

Ve dinin ne kadar kötü oyunlara maruz kalmış,

Üçkağatçı heriflerin dogmaları ve hürafeleri ile oluşan bir sistem olduğunu farkedeceksin.

Zincirlerini kırdın artık, hayatı ve yaşamayı sev.

Öbür taraf için kaygılanma...

Yaşadığın tek yer burası...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...