Jump to content

Eşitlik Nerede?

Recommended Posts

Dünyanın bir sınav yeri olduğu tüm dinlerin ortak noktasıdır.Bir sınavın geçerli olabilmesi için önce eşit koşullarda yapılması gerekir.Mesela Öss sınavına girmeden bir kişi üniversiteyi kazanıyorsa orada bir torpilden söz edilebilir.Peki aynı durum dinde de yok mudur?

Örneğin bir insan dünyaya gelir gelmez ölürse onun sabi ve günahsız olduğuna kanaat getirilerek sözde cennete gideceği söylenir.Sözde Cennette 33 yaşına gelmiş bir birey olarak sayısız huri memesi ve meyvelerden, nehirlerden faydalanabilecektir.

Oysa bir başkası 70 80 hatta 100 yıl sınava tabi tutulmakta ve birçok günahı işlemekle suçlanıp sözde cehenneme atılmaktadır.

Size soruyorum, bir tarafta sınava girmeden kazanmış birisi, diğer tarafta yarım asır veya 1 asır sınava tabi tutulmuş birisi.Hani adalet? Madem bu dünyadaki herkes sınava tabi olacak neden bir kısmı 5 yaşına gelmeden, daha aklı ermeden ölüp cennete gidiyorda, diğer tarafta insanlar uzun yıllar yaşayıp sınava tabii oluyorlar?

Öyle bir düzmece hikaye kurmuşsunuz öyle bir senaryo çizmişsiniz ki her tarafınız açıklarla dolu, hatalarla dolu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dünyanın bir sınav yeri olduğu tüm dinlerin ortak noktasıdır.Bir sınavın geçerli olabilmesi için önce eşit koşullarda yapılması gerekir.Mesela Öss sınavına girmeden bir kişi üniversiteyi kazanıyorsa orada bir torpilden söz edilebilir.Peki aynı durum dinde de yok mudur?

Örneğin bir insan dünyaya gelir gelmez ölürse onun sabi ve günahsız olduğuna kanaat getirilerek sözde cennete gideceği söylenir.Sözde Cennette 33 yaşına gelmiş bir birey olarak sayısız huri memesi ve meyvelerden, nehirlerden faydalanabilecektir.

Oysa bir başkası 70 80 hatta 100 yıl sınava tabi tutulmakta ve birçok günahı işlemekle suçlanıp sözde cehenneme atılmaktadır.

Size soruyorum, bir tarafta sınava girmeden kazanmış birisi, diğer tarafta yarım asır veya 1 asır sınava tabi tutulmuş birisi.Hani adalet? Madem bu dünyadaki herkes sınava tabi olacak neden bir kısmı 5 yaşına gelmeden, daha aklı ermeden ölüp cennete gidiyorda, diğer tarafta insanlar uzun yıllar yaşayıp sınava tabii oluyorlar?

Öyle bir düzmece hikaye kurmuşsunuz öyle bir senaryo çizmişsiniz ki her tarafınız açıklarla dolu, hatalarla dolu.

sevgili kardeşim;

galiba senin, cennetin de seviyeleri olduğundan haberin yok.

100 sene yaşayıp cennete gidenle, hemen ölen aynı ikrama tabi tutulmayacak.

Sitelerde Paylaş
şu aslan ceylan ile sakat çocuk örneğini vermekten bıkmadınız mı?

55756 kere açıkladım.

açıkla kardeşim.

gene aslanların doğal denge için ceylanları yemesi lazım diyeceksin değil mi seni acımasız...

tarihinde mondiego tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
açıkla kardeşim.

gene aslanların doğal denge için ceylanları yemesi lazım diyeceksin değil mi seni acımasız...

e yalan mı?

biz kuzuları, inekleri götürüyoz.

mis gibi ayran baklava kuzu çevirme, kavurma, tandır yapıp işin sanatına bile eğiliyoz da,

aslan da ceylanı yiyecek tabi. ceylan da yemesi gereken şeyi yiyecek.

aç mı kalalım ?

öyle diyosan acımasızım evet.

gideyim bizim şu horozı bi keseyim, boğazını kopartıp bi de pilav yapayım :lol:

Sitelerde Paylaş
e yalan mı?

biz kuzuları, inekleri götürüyoz.

mis gibi ayran baklava kuzu çevirme, kavurma, tandır yapıp işin sanatına bile eğiliyoz da,

aslan da ceylanı yiyecek tabi. ceylan da yemesi gereken şeyi yiyecek.

aç mı kalalım ?

öyle diyosan acımasızım evet.

gideyim bizim şu horozı bi keseyim, boğazını kopartıp bi de pilav yapayım :lol:

anlaşılmıştır.konu kapanmıştır.acımasızsan yapacak bişey yok.ben et yerken utanıyom ya.

Sitelerde Paylaş
sevgili kardeşim;

galiba senin, cennetin de seviyeleri olduğundan haberin yok.

100 sene yaşayıp cennete gidenle, hemen ölen aynı ikrama tabi tutulmayacak.

Burada da bir adaletsizlik var. Belki ölen çocuk yaşasaydı çok iyi bir müslüman olacaktı ve cennetin daha üst bir seviyesinde olacaktı.

Her yönden bu ölümden sonra ödül - ceza kavramında sakatlıklar var. Daha Çin'de, Afrika'da İslam'dan haberi bile olmamış insanlara gelmedik.

Sitelerde Paylaş
anlaşılmıştır.konu kapanmıştır.acımasızsan yapacak bişey yok.ben et yerken utanıyom ya.

yav bas git

neyi utanıyon mis gibi et!

kafan ne yöne çalışıyo senin.

utanıyosan yeme.

neden utanıyon kırk yıl düşünsem bulamam heralde.

yoksa dur! sen benle dalga mı geçiyon?

tarihinde oktay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Burada da bir adaletsizlik var. Belki ölen çocuk yaşasaydı çok iyi bir müslüman olacaktı ve cennetin daha üst bir seviyesinde olacaktı.

Her yönden bu ölümden sonra ödül - ceza kavramında sakatlıklar var. Daha Çin'de, Afrika'da İslam'dan haberi bile olmamış insanlara gelmedik.

sonuçta bunu bilemeyiz, belkide şerefsizin önde gideni olacaktı ama emin ol o adam yaşasaydı 80 yaşında sorsaydın o adama, bebekken direk ölüp cennete gitseydin olurmuydu diye, adam balıklama atlardı emin ol.

yani;

bebekken ölmek/80 (70 de olur) yaşında müslüman ölmek = düşük seviye cennet/yüksek seviye cennet

bence bi adaletsizlik yok.

sonuçta o adam yaşamadı.

belki şöyle olsaydı, belki böyle olsaydı ile olmaz bu iş.

sonuçta adam riske girmiyo hazır cennet.

Sitelerde Paylaş

unholy geniş düşünelim.

Allah her şeyi bilmiyor mu?

yapacaklarımız bilemez mi?

buna göre o çocukta yaşasaydı zaten aynı cennete girecekti.

bu da bir görüş.

açık olalım.

Sitelerde Paylaş

Soruma cevap alamadım daha..

Birisi de çıkmış demiş ki anne babası imtihana tutuluyor o çocukla! Anne babanın suçu ney peki?. Sonuç olarak o çocuk cennete gidecek mi gitmeyecek mi? Gidecek. Oh valla. Bebekler cennete, bizlerde sınava girelim yıllarca..

Neresinden baksan elinde kalıyor bu din meselesi...

Sitelerde Paylaş

Senin sistemine bakalım madem :)

Bizim sistemde allah ahirette karşılayacağını söylüyor..

Peki ben 1300 lü yıllarda yaşadım kırda bayırda bir yetim kızın ebesini belledim,kimse duymadı görmedi yakalanmadım veya statümden dolayı paşa gibi yaşadım kimse gık diyemedi

şimdi ben zevk içinde ölürsem o kızın hesabı kime kalacak

cvpla da görelim ne kadar çakalsın sen ezogelin efendi

bakalım sizin gibi beyinsizlerin adalet sistemi nasılmış öğrenelim

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...