Jump to content

Buhari hadis meselesi - 2

Recommended Posts

Evet dünkü başlığı açmama sebeb bugünkü başlıktı..

Dün buhariyi cansiparene savunan ateizm öncüleri bakalım ne cvp verecek

"İbni rava : Vallahi şamdan dönerken ayın ikiye yarıldığını bizler gördük" (Buhari 7/101; Hanbel )

Şimdi ateistler ya bunun uydurma olduğunu kabul edecekler, ya da doğru olduğunu kabul edip mucizeyi kabullenecekler..

Çünkü hz aişenin yaşını kabul ediyorlar oraya bakıp :)

Çarpıtmalar

Bu linki inceleyen kişi kişinin rehberinin kuran olması , hadisinde kurana uyması şarttır

Kısacası dedim küt gibide oyuna geldiniz bariz şekilde..

Şimdi oturup kudurmanızı izlicem

:D çakal sürüleri sizi hadi bakalım cvpları alalım

Not çakallar içn: ay yarılma hadisi aynen ebu davud müslim ve tırmizidede var..

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

biz kurana uyucak diye bağrınırken kendini buharinin kardeşi ilan edenler vardı :)

Buharinin sözleri değiştirilmişmidir bilemem..

tekrarlıyorum kurana uyuyorsa hadis doğrudur anlamayan kıtlara duyurulur

Sitelerde Paylaş
biz kurana uyucak diye bağrınırken kendini buharinin kardeşi ilan edenler vardı :)

Buharinin sözleri değiştirilmişmidir bilemem..

tekrarlıyorum kurana uyuyorsa hadis doğrudur anlamayan kıtlara duyurulur

Kuranın misyonluğunu yapmak sana ne fayda sağlıyor.İnsanlık için ne yapıyorsun.Hiç düşündünmü ?

Sitelerde Paylaş

hebele hübele system shotdownmı lionless??? :D

Söylüyorum size allah adamı hakir eder diye dinlemiyorsunuz..

İtiraf edeyimki dünden bugünüde planlamıştım sırf kıvırmanızı izlemek için..

ya iki hadiside kabul edip onaylayacaksınız yada tıpış tıpış dediğime gelip kurana uyuyorsa kabul edilir kuralına uyacaksınız..Y

Seçimini sen yap , allah bu dini sizlere rağmen hakim kıldı..

Sitelerde Paylaş

"İbni rava : Vallahi şamdan dönerken ayın ikiye yarıldığını bizler gördük" (Buhari 7/101; Hanbel )

Şimdi ateistler ya bunun uydurma olduğunu kabul edecekler, ya da doğru olduğunu kabul edip mucizeyi kabullenecekler..

Çarpıtmalar

Bu linki inceleyen kişi kişinin rehberinin kuran olması , hadisinde kurana uyması şarttır

Yahu sen akıllanmayacak mısın marul? Kuran doğru değil ki, onu tasdikleyen bir söz de doğru kabul edilsin. Bu verdiğin hadis, Buhari'nin ve onun kaynaklarının da en az Muhammet kadar sapkın olduğunu, akıldan uzak bulunduğunu gösteriyor, tıpkı senin gibi.

Sitelerde Paylaş
Yahu sen akıllanmayacak mısın marul? Kuran doğru değil ki, onu tasdikleyen bir söz de doğru kabul edilsin. Bu verdiğin hadis, Buhari'nin ve onun kaynaklarının da en az Muhammet kadar sapkın olduğunu, akıldan uzak bulunduğunu gösteriyor, tıpkı senin gibi.

cakırcalıdada system shotdown sıradaki? Aişenin yaşı kaç çakırcalı :D

Sitelerde Paylaş

sıradaki dedim :D senin sistem yandı aişenin yaşı kaç?? lion

size bazı şeyleri çakallık yapıp anlatmak istemezdim, ama kafanıza vurmaktan başka çare bırakmadınız..

Aişenin yaşı kaçmış lion!!!!!!!

Sitelerde Paylaş
Akılsız kişi, san öbür yazı da da Hadis'in tarifini vermiştim. Bir daha vereyim; Hadis Muhammed'e ait sözler, Muıhammed'a ait fiiller, onun yaptıkları, yaşamı ve çevresinde olanların aktarıldığı tümcelerin tamamıdır. Ne demiştim o yazıda? Böyle bir açıklaması olan Hadis mevzusunun Kuran'a uygunluğunu araştırmak ahmaklıktır.. Çünkü Hadis'ler Muhammed'in yaşamına ilişkin bilgileri de içerir, dolayısıyla Kuran'a bakmanın alemi yoktur. Bak sana bir Hadis daha;

Ayşe'den rivayet edilmiştir: "Resulullah'in fercine (cinsel organina) hic bakmadim-veya gormedim"

hadi bakalım Kuran'a uygun mu, değil mi bir araştırıver...

Bu adama çenemizi yoracağımıza merak edenler için izah edelim; Hadis'lerin doğru oluğuna kanaat getirmek için en önemli ayıraç, aynı Hadis'in başka kişiler tarafından da rivayet edilip edilmediğinin araştırılmasıdır. Bir Hadis bir kaç kişi tarafından benzer şekillerde rivayet edildiyse, bu Hadis'in "sahih" olduğuna kanaat getirilir.

[biz size nimetlerimizden faydalanasınız diye kadınlarınızı helal kıldık.

Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler.

Demekki helalinmiş bakarsında bakmazsında..

evli kadın helaline bakabildiğine göre ayetten çıkardığımız bu Hadis yanlış yada uydurma ..

başka???

Sitelerde Paylaş

>>> "İbni rava : Vallahi şamdan dönerken ayın ikiye yarıldığını bizler gördük" (Buhari 7/101; Hanbel )

>>> Şimdi ateistler ya bunun uydurma olduğunu kabul edecekler, ya da doğru olduğunu kabul edip mucizeyi kabullenecekler..

http://www.netpano.com/haber/1055/%C5%9Eak...ucizesi//Nedir/

İnşikak-ı Kamer; ayın ikiye bölünmesi, peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)'in mucizelerinden biridir. Kur'an-ı Kerîm ve hadîs-i şerifle sabittir. Buhârî ve Müslim'in rivayet ettiğine göre hâdiseye bizzat şahit olan Abdullah b. Mes'ud şöyle nakleder: .........

Evet, kahhar, gayette kurana uygunmuş gördüğün gibi..

Peki biz şimdi mucizeyi kabul mü edeceğiz? Ne alaka, biz kuranıda kabul etmiyoruz ki zaten..

Sen ne diyordun? Amanda hadisler kurana uygunsa doğrudur, değilse, uydurmadır..

O zaman, buharinin hadisleri kurana uygundur zaten.. Şu ana kadar kurana uygun olmayan bir hadis filan getiremedin..

Peki biz kabul ediyormuyuz da, etmiyor muyuzda..

Eğer dersen ki, bir hadis akla, izana, mantığa uygun değilse, o hadis uydurmadır.. Hay hay, muhammed denen bedevinin allah denen tanrıcıktyan vahy aldığına dair o hadislerin vs. hepsi uydurma zaten, bunu biz gayet iyi biliyoruz.. Yani, kuranda dahil toptan uydurma, sallama işkembeden.. buna zaten itirazımız yok..

Peki ayşenin yaşı kaç? Eğer kurana uygunlukta dersen, akla uygunlukta da dersen, ayşenin yaşı 9 çıkar kahhar..

Sitelerde Paylaş
sıradaki dedim :D senin sistem yandı aişenin yaşı kaç?? lion

size bazı şeyleri çakallık yapıp anlatmak istemezdim, ama kafanıza vurmaktan başka çare bırakmadınız..

Aişenin yaşı kaçmış lion!!!!!!!

6 deyil 9 muş.Bu seni haklımı gösteriyor?Ayrıca senin yaşın kaç? Benim çocuk da senin gibi konuşuyor?

Ha bu arada benim çocuk 9 yaşında.

Sitelerde Paylaş
>>> "İbni rava : Vallahi şamdan dönerken ayın ikiye yarıldığını bizler gördük" (Buhari 7/101; Hanbel )

>>> Şimdi ateistler ya bunun uydurma olduğunu kabul edecekler, ya da doğru olduğunu kabul edip mucizeyi kabullenecekler..

http://www.netpano.com/haber/1055/%C5%9Eak...ucizesi//Nedir/

İnşikak-ı Kamer; ayın ikiye bölünmesi, peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)'in mucizelerinden biridir. Kur'an-ı Kerîm ve hadîs-i şerifle sabittir. Buhârî ve Müslim'in rivayet ettiğine göre hâdiseye bizzat şahit olan Abdullah b. Mes'ud şöyle nakleder: .........

Evet, kahhar, gayette kurana uygunmuş gördüğün gibi..

Peki biz şimdi mucizeyi kabul mü edeceğiz? Ne alaka, biz kuranıda kabul etmiyoruz ki zaten..

Sen ne diyordun? Amanda hadisler kurana uygunsa doğrudur, değilse, uydurmadır..

O zaman, buharinin hadisleri kurana uygundur zaten.. Şu ana kadar kurana uygun olmayan bir hadis filan getiremedin..

Peki biz kabul ediyormuyuz da, etmiyor muyuzda..

Eğer dersen ki, bir hadis akla, izana, mantığa uygun değilse, o hadis uydurmadır.. Hay hay, muhammed denen bedevinin allah denen tanrıcıktyan vahy aldığına dair o hadislerin vs. hepsi uydurma zaten, bunu biz gayet iyi biliyoruz.. Yani, kuranda dahil toptan uydurma, sallama işkembeden.. buna zaten itirazımız yok..

Peki ayşenin yaşı kaç? Eğer kurana uygunlukta dersen, akla uygunlukta da dersen, ayşenin yaşı 9 çıkar kahhar..

ilk postumda link var inceleyin anibal bey :) sonra tahrik olup sülalece küfretmede ne yaparsan yap

anibalde shotdown sıradaki??

Tebuk gazvesi esnasında susuzluktan yanarken peygamberin parmaklarından sular fışkırdı (aktı) Buhari 5 cilt hadis :125

raviside : ibn-i keysel ekliyelim

Sitelerde Paylaş

Peygamberin ayak üstünde işediğini gördüm" (Buhari 4/60,62; Hanbel 4/246; 5/382,394). "Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine'ye gelerek müslüman oldular. Medine'nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar va çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı. Ellerini ve ayaklarını kesti. Gözlerini oydu. Çölde susuz ölüme terketti. Biz onlara su vermek isteyince Peygamber bizi engelledi" (Buhari 56/152, Tıb 5/1; Hanbel 3/107,163)

bak bi örnekde bu okumadan zıplama,kurana bir uygunluk göstersene :)

Sitelerde Paylaş
Şİmdi gelelim ay yarıldı mevzusuna. Bunu anlamak için bir Hadis daha vereceğim;

Müslim'in bir rivayeti şöyledir: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Bir adam bir ineği sevkederken üzerine bindi. İnek adama bakıp dile geldi ve: "Ben bunun için yaratılmadım, ben ziraat için yaratıldım" dedi. Halk, hayret ve korku ile:

"Sübhanallah, konuşan bir inek ha!" dediler. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm:

"Ben (onun konuşmasına) inanıyorum. Ebu Bekr ve Ömer de inanıyorlar, (radıyallahu anhüma)" buyurdular."

Müslim, Fezailu's-Sahabe 13, (2388)

Gördüğünüz üzere Muhammed ineğin konuşması üzerine bir yalan söylemiş, fakat sahabe yalanı yememiş. Yemediklerini görünce devreye yalancı şahidi olarak Ebubekir ile Ömer'i de sokmuş.

Yani bu durumdan anlaşılan şudur: İslam yalan ve yalancı şahitlerin omuzunda yğkselmiştir. Kurucusu da yalancı olan bu dinin yalandan başka tutunacak dalı yoktur. İşte o nedenle Muhammed'in uydurduğu kitabın (Kuran) bir bölümünde geçen (Kamer-1) yarılma hikayesine atfen yalancı şahitler ortada dolaşıp, Muhammed'e omuz vermişlerdir.

geçiniz niye kimse soruma cvp vermiyor arkadaş?? hz aişe kaç yaşında evlendi :D

Sitelerde Paylaş

kahhar efendi

Sıkıştığın zaman yeni bir kıvırma metodu geliştirmişsin.Kafana göre milleti shot down yapıyorsun.Unutmaki burda sana verilen yanıtlardan insanlar birşeyler öğreniyor.Senin bu argo kıvırmaların kuranın ne kadar aciz bir yapıt olduğunu kanıtlar.Kuranın yanlışlarını ayetlerde arama.Sana anlatılanları dinlede bişeyler öğren.Yoksa senin fişinide çekmeyi biliriz.

Sitelerde Paylaş

Toplulukta bulunan birkaç kişi benzer şekilde rivayet etmişse, tevatürle sabit deniliyor... Ben hadislerin hepsinin sağlam olduğunu iddia etmiyorum... Ama hadislerde bir sorun varsa (ki var), hiçbirisine güvenilemez ve hukuksal anlamda uygulamaya dönük yorum çıkarılamaz diyorum...

Ama bu söylediklerim, "hadislere bakılarak tarihsel yargılara varılamaz" anlamına gelmemelidir...

Hadisler yine de İslam tarihi konusundaki en sağlam verilerdir... Hatta ben tarih boyunca hakkında bu kadar sağlam ve çok kayıt tutulmuş, hayatının her ayrıntısı yazılmış ve araştırılmış başka bir insan bilmiyorum...

Ama devir mistik bir devirdir, her söze güven olmaz... Bugün yaşayan insanların bile etrafı mistik öykülerle, kerametlerle dolduruluyor...

Hadisler ve ayetler aynı kaynaktan geldiğinden aslında Kur'an'dan da hukuksal hüküm çıkarılması son derece sakıncalıdır ve vahşet doğurur...

Örneklendirmek gerekirse, Ayşe'nin gerdek yaşı 9 diye, "tüm müslümanlara 9 yaşında evlenmek sünnettir" denilemez (diyenler var; ama denilmemeli) ama Ayşe'nin başına gelen bu olay tarihsel olarak doğru kabul edilebilir ve bu konuda kanaaat uyanabilir... Zaten tüm rivayetler ve Arap tarihi ile de bu konu doğrulanmıştır... Kur'an bile memesi yeni tomurmuş huriler vadeder... Tabii "denilmemeli" diyen kişi ateist olduğu için dinleyen olmayacak ve sübyancılık müslüman dünyasında devam edecek; o ayrı konu...

Sitelerde Paylaş

Çarpıtmalar

evet ben bu hadisi bir ateist olarak kabul ediyorum dogrudur bu hadis

tarihinde lacvrt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> ilk postumda link var inceleyin anibal bey smile.gif sonra tahrik olup sülalece küfretmede ne yaparsan yap

İlk postunda, linkin de beni bağlamaz kahhar..

Mucize gibi somut bir olaydan bahsediyorsan, somut kanıtlarını getirip koyman gerekir.. Bir mucize, birilerini lafıyla ispatlanmaz, malum lafıtr: Şeyh uçmaz, mürit uçurur..

Bu hadislerden ancak şu sonuç çıkar: Muhammedin bolca yalancı şahidi varmış..

Eee, peki ayşenin yaşı?

O devirden elde kalan nedir? Ayşe ve yaşına dair hadisler..

Ayşe 9 yaşında evlenmiş olabilri mi? bunda bir mucizelik yok, elbette.. 1400 senedir de, bugün bile, 9 yaşında evlilik olayı hala var mı?

O halde tek yapabileceğin, ayşenin hakkında bugüne kalan bilgilere göre, 9 yaşında evlendiğini kabullenmektir..

Bizim tartımız, akıldır kahhar, fikirdir.. Elindeki kanıtlardır, belgelerdir.. Biz amanda buharinin tüm hadisleri uydurmadır demeyiz.. Hepside gerçektri de demeyiz..

Biz şunu gayet iyi biliriz. Buhari hadisleri çok sıkı elemiştir. ancak sağlam kaynaklardan ulaşan hadisleri kabul etmiştir.

Yani, buharini kaynakları son derece güvenilirdir.. Bundan ötesi, aklımızın fikrimizin terazisine bakar.. Olmayacak bir şey diyorsa, "buharinin kaynağı sallamış" deriz..

Ama ayşe konusunda olmayacak bir şey yoktur. O kadar insan, neden bu hususta yalan söylesin?

Sitelerde Paylaş

Marul, sen iyice cıvıtmışsın be abim. Yaz sıcağı mı desek, doğuştandı da depreşti mi desek, bilemiyorum.

Kardeşim, bir kere verdiğin örneklerde sapla samanı birbirine karıştırıyorsun. İçme yetisi olan herkes, su da içer deve sidiği de içer. Yeme yetisi olan herkes ot da yer, b.k da yer...

Sen, ahlaka aykırı da olsa yapılabilir şeylerle, ahlaki de olsa yapılması mümkün olmayan şeyleri karşılaştırıyorsun. Aklı başında olmadığı için kendi b.kunu yiyen deliler bugün bile var (senin sonun da ona varacak dikkatli ol), ama ayı ikiye bölecek bir teknoloji bugün bile yok.

"Muhammet 9 yaşında Ayşe'yle evlenmişse, insanlara deve sidiği içirmişse, kendi abdest suyunu içirmişse onlara inanıyorsanız, onun ayı ikiye böldüğüne de inanmalısınız" da ne demek? Verdiğin örnekler bir kere denk değil. Birisi, Muhammet'in sırf kendisi değil, onun ümmeti, cemaati, soyu sopu bir araya gelse de kıçlarını yırtsa yapamayacakları bir olay, diğerleri de Muhammet'in aklına ve ahlakına sahip, midesi kaldıran herkesin yapabileceği iğrenç davranışlar.

Ancak Muhammet zekalı birisi "Bu iğrençlikleri yaptığına inanıyorsanız, bu doğaüstü olayı da yaptığına inanmanız gerek" diyebilir. Bunca çabalamana rağmen bizi hala şaşırtamadığına şaşırmıyorum kahrul.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...