Jump to content

Müzikle Açalım

Recommended Posts

• İleti 6,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

90'lı yılların başlarındaki pop müzik patlamasına öncülük eden isimlerden birisi olan Tayfun (Duygulu)'nun 1993 çıkışlı şarkısı "Seninle Ölürüm":

Sesi normalde çok güçlü olmasa da bu slow şarkıyı bayağı iyi yorumlamış bence Tayfun... Şarkının sözü ve müziği de kendisine ait...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Erkut Taçkın, geçen hafta kanserden öldü... 78 yaşındaydı... Kendisi, rock (rock'n roll) müziğinin Türkiye'de ilk temsilcilerinden birisi olarak zamanında kendi çapında ün yapmış fakat gene de Türkiye'de kıymetinin pek bilindiği söylenemez.

70'li yıllarda, TRT'nin tek kanal olduğu yıllarda ekranlara da çıkarmış.

Erkut Taçkın'ın en meşhur, en popüler şarkısı, 1975 çıkışlı "Beyaz Ev" dir:

İnsanda birkaç kez dinleme isteği uyandıran bir şarkıdır:

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Ben yeni üyeyim,kafam da çok karışık.Müzikle açılış varsa hemen şunu yapıştırayım:Ayette mealen ''Biz bu kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık'' diyor.Ama ayetlerde bütün çağlarda ve bütün toplumlarda günlük hayatta olan müzik hakkında herhangi bir helal veya haram yok.Yanlışım varsa düzeltin.Ayrıca ben bizzat Kuran'ın kendisinden şüphe ederken hadisler de dahil hiçbir insan sözünü kabul etmiyorum.Çoğu da uyduruk zaten.Bunun yanında insanlığa gönderilen kitapta evlatlığın eski karısına niyetlenmeye ruhsat veriliyor.Arap töresini yıkmak içinmiş bıdı bıdı falan.İman edenlerden kaç tanesi evlatlık alıyor.Kaç tanesi evlatlığının karısına niyetleniyor.Bu hükmün insanlığa ne faydası var ya da ne gibi bir mesaj içeriyor anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...