Jump to content

Müzikle Açalım

Recommended Posts

• İleti 6,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Çok güzelmiş. Baştaki melodi tanıdık nedense. Bir ara bir tekno grubu heralde bunu kullanmıştı.

Astur bir gitarist olarak bu şarkıya solusuna vs ne diyeceksin acaba:

http://www.dailymotion.com/relevance/searc...-serenity_music

Baştaki melodi şarkının orjinalinde yok, o kısım Van Halen'ın, oradan tanıdık gelmiştir :)

Şarkı da solo da gayet güzel. Soloda özellikle akustikten distortiona geçiş güzeldi, distortion bölümde sevdiğim gibi "tubular" bir neck pickup soundu vardı, legatolar ve pentatonik blues lickler güzel dengelenmişti ve zamanlaması da gayet iyiydi. Herhalde ben de bu şarkıya solo atsam bu tarz bir solo atmaya çalışırdım.

Biraz farklı birşeyler isteyene Japonya'dan:

Bu da ludwig'e gelsin, sen de bu soloya bak. :)
Sitelerde Paylaş
Baştaki melodi şarkının orjinalinde yok, o kısım Van Halen'ın, oradan tanıdık gelmiştir :)

Şarkı da solo da gayet güzel. Soloda özellikle akustikten distortiona geçiş güzeldi, distortion bölümde sevdiğim gibi "tubular" bir neck pickup soundu vardı, legatolar ve pentatonik blues lickler güzel dengelenmişti ve zamanlaması da gayet iyiydi. Herhalde ben de bu şarkıya solo atsam bu tarz bir solo atmaya çalışırdım.

Biraz farklı birşeyler isteyene Japonya'dan:

Bu da ludwig'e gelsin, sen de bu soloya bak. :)

:D

Muzik bu işte.. Çok güzel...

Sitelerde Paylaş

Alman Metal Grubu Destruction'dan hristiyanlık eleştrisi;

Nakarat kısmı dilime dolandı, söyleye söyleye geziyorum Cezayir sokaklarında, kestirecem kendimi :fool: :fool:

Your book of God - a book of lies

Your hero's death - brought us a 1,000 cries!

Nailed to the cross

Nailed to the fuckin' cross!

They use fear like the press

In the book of deceit

Kneel down and confess

Weak losers need to retreat

Sitelerde Paylaş

Bu iyi bir Brahms yorumu değil. Ancak iyi bir Brahms yorumu bulmak neredeyse imkansız. Her şeyden önce sözleşmiş gibi gereğinden hızlı çalıyorlar. Ben en çok 1 ve dördüncü bölümleri seviyorum. Ancak bir çoğunuzun klasik müziğe yabancı olduğunuzu tahmin etmek zor değil. Bu sebeple size özellikle üçüncü bölümü öneririm. Şimdi sırf bu bölümün daha iyi bir yorumunu arıyorum. Bulduğum zaman ekleyeceğim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...