Jump to content

Müzikle Açalım

Recommended Posts

• İleti 6,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sağol kardeş, çok çok beğendim.

Tabi rahat durmadım ve malum ekibi biraz kurcaladım biraz...

Bol ateistli forumumuzun güzel şeylere dinden gelse bile güzel diyeceklerini bildiğim üyeleri için ben de bu videoyu seçtim...

Allahümme Salli Ala...

Salat-ı Ümmiye & Tekbir

Bayağı geç oldu cevabım ama bağlantı sorunu vardı, şimdi yazıcam.

Itri'nin eseri, müslümanlarca dini günlerde dinlenip, gayet ağır islami bir atmosfere sokarken, makamında biraz oynama yapınca nasıl da tıpatıp batı müziği olmuş bu.. Sanırsın ne biliyim Strauss falan yapmış.

Fakat batı müziğinde eksik olan duygu yoğunluğu ve ulvilik bunlarda var sanırsam. O yoğunluğu sadece Vivaldi'de bulabiliyorum, bir de Beethoven'de öfke duygusu var.

Sitelerde Paylaş

Fakat batı müziğinde eksik olan duygu yoğunluğu ve ulvilik bunlarda var sanırsam. O yoğunluğu sadece Vivaldi'de bulabiliyorum, bir de Beethoven'de öfke duygusu var.

Vayyy klasik müzik dinliyoruz haa...

Ben senelerce öylesine dinledim, 3-5 kaset, CD aldım, mp3 indirdim klasik müzik üzerine...

Handel, Beethoven v.s.... Ama hiç gerçek anlamda dinleyici ve takipçi olmamıştım...

Ancak ne zaman ki yan flüt çalmaya başladım, işin rengi değişti...

Meğer ne harika müzikmiş bu klasik müzik, hele de flütle çalınca, ne beseteler varmış da ayakta uymuşum...

Yine yeni yeniden klasik müziğe ısınıyorum, ama bu sefer daha bilinç bakıyorum konuya... Notalar motalar havada uçuşuyor...

Gerçi flüt çalıyorum dediysem anla işte en acemisinden birşeyler... (Sir James Galway'den çalıştığım için çok zor ilerliyorum)

Al bu da benden sana gelsin madem, değişik bişi:)

Sir James Galway - The Lord of the Rings

Sitelerde Paylaş

Handel, Beethoven v.s.... Ama hiç gerçek anlamda dinleyici ve takipçi olmamıştım...

Ancak ne zaman ki yan flüt çalmaya başladım, işin rengi değişti...

Meğer ne harika müzikmiş bu klasik müzik, hele de flütle çalınca, ne beseteler varmış da ayakta uymuşum...

Yine yeni yeniden klasik müziğe ısınıyorum, ama bu sefer daha bilinç bakıyorum konuya... Notalar motalar havada uçuşuyor...

Yan flüt dinlemek insana huzur veriyor, rahatlatıyor. Dinlemeyi en çok sevdiğim müzik aletlerinden biri, diğeri de gayda.

Çalmaya da başlamışsınız, gerçekten güzel.

İleride imkanım olursa bende gayda veya yan flütten birini öğrenmeye uğraşacağım.

tarihinde KahtaliMiCheGuevera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yan flüt dinlemek insana huzur veriyor, rahatlatıyor. Dinlemeyi en çok sevdiğim müzik aletlerinden biri, diğeri de gayda.

Çalmaya da başlamışsınız, gerçekten güzel.

İleride imkanım olursa bende gayda veya yan flütten birini öğrenmeye uğraşacağım.

İşte dediğim gibi hocadan ders alıyorum ama kendi çapımda çalmaya çalışıyorum...

Yalnız espri konusu da oldum, iyi ki üflemeli çalgı, bir de söylemeye kalksaydın yanmıştık diyorlar:)

Gayda evet çok güzel çalgı, ama tulumu da unutmayalım, memleket havalarından birini atayım şuraya da forum horon görsün... Ama tulum horonu:)

Ama önce gayda: (ünlü bir parça)

Sonra da Yeşil Karadenizin tepelerinde Tulum: (kemençe, tulum ve akordion horonu bambaşkadır aslında)

Sitelerde Paylaş

Sevgili Afrodit güzel videolar asıyorsun da ben izleyemiyorumdns ayarlarımda sorun yok fakat adope player yüklemesi yapmam gerektiği söyleniyor.Yüklüyorum yine değişen bir şey olmuyor .

Video error veriyor.Ne yapmam lazım bilen birisi vardır umarım.

Sitelerde Paylaş

Dns Ayarları Nasıl Değiştirilir ?

1.) Masaüstünde Başlat'a tıklayın, Ağ Bağlantılarım'a sağ tık yapıp özelliklere girin.

2.) Açılacak olan pencerede İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) yazan yeri bulun ve çift tıklayın.

3.) Final kısmında ise resimdeki gibi gerekli değişiklikleri yapın.

Preferred DNS Server: 208.67.222.222

Alternate DNS Server: 208.67.220.220

4.) Bilgisayarınızı kapatıp açın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...