Jump to content

Müzikle Açalım

Recommended Posts

Bu amcanın doğum günüymüş..

Happy birthday Antonio..

Valla ben biraz kurtluyumdur birşeyi beğendim mi araştırır dururum...

Buldum keman virtiözümüzü:)

Julia Fischer

Bu Sarabande ...

Ama bu da Handel'den Sarabande... Bunu layıkıyla çalabilmeyi çok isterdim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 6,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vayyy klasik müzik dinliyoruz haa...

Ben senelerce öylesine dinledim, 3-5 kaset, CD aldım, mp3 indirdim klasik müzik üzerine...

Handel, Beethoven v.s.... Ama hiç gerçek anlamda dinleyici ve takipçi olmamıştım...

Ancak ne zaman ki yan flüt çalmaya başladım, işin rengi değişti...

Meğer ne harika müzikmiş bu klasik müzik, hele de flütle çalınca, ne beseteler varmış da ayakta uymuşum...

Yine yeni yeniden klasik müziğe ısınıyorum, ama bu sefer daha bilinç bakıyorum konuya... Notalar motalar havada uçuşuyor...

Gerçi flüt çalıyorum dediysem anla işte en acemisinden birşeyler... (Sir James Galway'den çalıştığım için çok zor ilerliyorum)

Al bu da benden sana gelsin madem, değişik bişi:)

Sir James Galway - The Lord of the Rings

Çok teşekkürler. Bendeki klasik müzik tutkusu amatörce işte. Hatta ben Klasik müzik denen şeyi hala anlamıyorum, belki bir enstuman çalmaya başlasam, nota öğrensem ancak anlamaya başlarım. Klasik Türk musikisi de böyle birşey olmalı. Netekim, ben hala sadece Barok müzikten zevk alabiliyorum, özellikle Vivaldi, sonra diğerleri; hani reklam müziği yapılanlar: Hendel'in Sarabende'si gibi. Ve diğer Barok dönemi bestecileri. Yani kolay anlaşılır kıvrak melodiler. Barok mimari gibi insanı daha en baştan çarpan.

Bu amcanın doğum günüymüş..

Happy birthday Antonio..

Ben de Vivaldi'nin doğum gününü gönülden kutlarım. O da öteki derin hisli ve ulvi sanatçılar gibi balık burcuymuş. (Geçen hafta mevlid kandilini böyle gönülden kutlamadım, tarihini ve herşeyini sulandırdıkları için olabilir, başka mesele).

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Klasik müzik denince üç tanesi gelir aklıma .Beethoven Ayışığı sonatı..Vivaldi dört mevsim spring..Rogrigonun gitar konçertosu..Bu üçü benim değişemeyenlerim :)

Sitelerde Paylaş

Dns Ayarları Nasıl Değiştirilir ?

1.) Masaüstünde Başlat'a tıklayın, Ağ Bağlantılarım'a sağ tık yapıp özelliklere girin.

2.) Açılacak olan pencerede İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) yazan yeri bulun ve çift tıklayın.

3.) Final kısmında ise resimdeki gibi gerekli değişiklikleri yapın.

Preferred DNS Server: 208.67.222.222

Alternate DNS Server: 208.67.220.220

4.) Bilgisayarınızı kapatıp açın.

Teşekkürler sevgili Afrodit :)

Flamenko seviyorsundur umarım.

Gipsy Kings .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...