Jump to content

Müzikle Açalım

Recommended Posts

• İleti 6,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ben trance müzikle ilk defa 3 sene + bir kaç ay önce taniştim, bir filmin soundtrack ını internette araştırırken, bunu yapanın paul oakenfold olduğunu öğrendim ve bu adamın tarzını kısa sürede izleyip önce tiesto, sonra sasha ve yahel, ardindanda armin van buuren ile bir kaç dj i keşfettim, sonra ardi arkasi kesilmedi. sanıldığının aksine ilk tanıştığım elektronik müzik türü house değil, trance'tir, house müziği ondan sonra iio ile keşfettim.

trance i başlarda karişik dinlerdim, ancak zaman geçtikçe içinden en çok seçtiklerimin progressive trance türü olduğunu anladim.

özellikle 40 lık alkol derecesindeki votka ile beraber bu müzik türü adami ucurur, alice harikalar diyarina, zaman ve mekanin sifirlandiği apayri bir aleme götürür, adi üstünde ya insani trans (trance) moduna geçirir.

elektronik aygitlarla ve bilgisayarla, 120-150 bpm araliğindaki ritmlerden yapiliyor bildiğim kadariyla, biz sadece dinleyiciyiz işin teknik kismini dj abilerimiz yapiversin artik. :)

ha olaki bu müziği sakin dance yada techno ile kariştirmayasiniz, trance apayri bir şeydir, sakin...

Sitelerde Paylaş

Özellikle 40 lık alkol derecesindeki votka ile beraber bu müzik türü adami ucurur, alice harikalar diyarina, zaman ve mekanin sifirlandiği apayri bir aleme götürür, adi üstünde ya insani trans (trance) moduna geçirir.

Bu müzik türü, damıtılarak alkol derecesi yükseltilen içkiler gibi gerçekten. Meyvenin özündeki mineraller yerine saf alkol :}

Fermantasyonun ötesinde damıtma işleminden geçmiş içkilerle aram hiç olmayacak. Maalesef "trans" moduna giremiyeceğim demek ki...

Sitelerde Paylaş

Yeni bahar gününün şerefine

Dört Mevsim - İlkbahar (La primavera)

Vivaldi'nin doğum gününü Google logosu marifetiyle de olsa :) hatırlayan chakal ile queen'e e gelsin, bir de o sayfada klasik müzik sever gördüğüm Afrodit, KutadguBilig, Noir'e... ve ilkbaharı hissedenlere.

(youtube'de en düzgün bunu bulabildim, siz daha kalitelisini edinin/indirin)

Ayrıca... Dört mevsim konçertoları, ona özgü yazılmış altmetinler ile dinlendiğinde daha bir tat veriyor. Belli ki Vivaldi bu görüntüleri beyninde canlandırarak o besteleri yapmış.

Birincide (Allegro) pınar akarken, kuşlar ötüşürken, gök gürültüsüyle sustuklarını, sonra yine devam ettiklerini

İkincide (Largo) Sürüsünü güderken ağaca yaslanıp uyuklayan çobanın yanında havlayan köpeğin sesini, çok uzaklardan geliyormuşçasına hayal meyal işittiğini hissedin. (Üçüncüyü boşverdim.)

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben trance müzikle ilk defa 3 sene + bir kaç ay önce taniştim, bir filmin soundtrack ını internette araştırırken, bunu yapanın paul oakenfold olduğunu öğrendim ve bu adamın tarzını kısa sürede izleyip önce tiesto, sonra sasha ve yahel, ardindanda armin van buuren ile bir kaç dj i keşfettim, sonra ardi arkasi kesilmedi. sanıldığının aksine ilk tanıştığım elektronik müzik türü house değil, trance'tir, house müziği ondan sonra iio ile keşfettim.

trance i başlarda karişik dinlerdim, ancak zaman geçtikçe içinden en çok seçtiklerimin progressive trance türü olduğunu anladim.

özellikle 40 lık alkol derecesindeki votka ile beraber bu müzik türü adami ucurur, alice harikalar diyarina, zaman ve mekanin sifirlandiği apayri bir aleme götürür, adi üstünde ya insani trans (trance) moduna geçirir.

elektronik aygitlarla ve bilgisayarla, 120-150 bpm araliğindaki ritmlerden yapiliyor bildiğim kadariyla, biz sadece dinleyiciyiz işin teknik kismini dj abilerimiz yapiversin artik. :)

ha olaki bu müziği sakin dance yada techno ile kariştirmayasiniz, trance apayri bir şeydir, sakin...

vay gavur tarzlarımız aynıymış. Votka+enerji diyorlar ya yalaaaan. Votka+Trance adamı nirvanaya ulaştırır bir daha da indirmez ordan :D

http://www.youtube.com/watch?v=G0kuunLEASk&feature=related benden sana gelsin bu o zaman.Progressive House.Bilirsin belki şarkıyı.Çam sakızı çoban armağanı olsn benden sana :D

tarihinde mawish35 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

armin van buuren abimizden geliyor,, bombaa.....

http://www.youtube.com/watch?v=vWhcQk6rhRA

vay gavur tarzlarımız aynıymış. Votka+enerji diyorlar ya yalaaaan. Votka+Trance adamı nirvanaya ulaştırır bir daha da indirmez ordan :D

http://www.youtube.com/watch?v=G0kuunLEASk&feature=related benden sana gelsin bu o zaman.Progressive House.Bilirsin belki şarkıyı.Çam sakızı çoban armağanı olsn benden sana :D

ben biraz açıksözlüyümdür, bu yüzden alinma. yok arkadaş verdiğini beğenmedim, elindeki votka bunla ziyan olur, sen benim bu verdiğimi dinle, benim tarzim böyle.

Sitelerde Paylaş

chopin beni daha güzel yerlere götürüyor,dene bak.

Şopen'i anlayamadım hala. Açıkçası beğenmiyorum o kadar. Aslında Barok devirden Klasik döneme bile geçemedim, Şopen'in icra ettiği Romantik dönemin piyano sonatlarını, koncertolarını ise hiç anlamıyorum. Yetersizlik bende olabilir. Hiç bir yere götüremiyor beni.

edit: hah şunu arıyordum buldum. Gayet güzel, ama hala bi yere götürmedi.

http://www.youtube.com/watch?v=qa0Z6g1XJkU&feature=related

Cenaze Marşı muhteşem. İnsanı cenazeden başka yerlere de götürüyor.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...