Jump to content

Müzikle Açalım

Recommended Posts

Cenaze Marşı muhteşem. İnsanı cenazeden başka yerlere de götürüyor.

İşyerim Ankara'daki protokol camisine çok yakın. Haftada en az 2 emekli subayın cenazesi olur. Bu marş eşliğinde uğurlanırken sanki aynı marşta başka hayatları okur gibi dinlerim.

İlginçtirki cenaze marşı beni üzmez, gidenlerin hayatları ilgimi çeker ve hemen orada yazarım senaryoyu, sanki biliyormuş gibi. :)

Haklısın puppet bu marş insanı cenazeden çok başka yerlere de götürebiliyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 6,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

puppetularz,

Ben Chopin'in "waltz"lerini, "nocturne"lerini, ve "etude"lerini severim. Dilersen onlara bir göz at. Fantasie Impromptu de güzeldir.

Benim en sevdiğim besteci Debussy'dir, onun müziği benim için bir başka.

Sitelerde Paylaş

Madem matem marşlarından söz açıldı, Bergüzar ve puppetularz'a gelsin:

Gabriel Fauré'nin Requiem'inden Pie Jesu.

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah razı olsun. Ama o neydi öyle. Umarım sizin en seviğniz parça değildir.

Rica ederizde neyini beğenmediniz yahu. Dinden nemalanları ne güzelde resmetmişler. Bir inanan olarak beğenmeniz gerekiyordu :)
Sitelerde Paylaş

Şarkı çok hoşuma gitti. Forumun komünistlerine gelsin.

Ezgisi ve sözleri gerçekten çok harika... Bir şehit haberinde foın olarak kullanılmıştı... Farklı bir süreci anlatmakla beraber böyle bir durumda da kullanılması anlamlıydı...
Sitelerde Paylaş

Ezgisi ve sözleri gerçekten çok harika... Bir şehit haberinde foın olarak kullanılmıştı... Farklı bir süreci anlatmakla beraber böyle bir durumda da kullanılması anlamlıydı...

Fon olarak bende birçok yerde duymuştum. Sözsüz olarak sadece fon müziği versiyonu da var. Sözleriyle daha güzel oluyor. Şarkıyı söyleyenin sesi güzel, sözler güzel, müzik güzel.

Sonuç olarak güzel bir şarkı. Şu an 4. dinleyişim. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...