Jump to content

Müzikle Açalım

Recommended Posts

sürekli tekrarladığı durmadan aynı şeyi vurduğu öyle analog ritimler değil ama, hepsi birbirinden enfes elektronik ve dijital ritmler. farkı da burada zaten. üstelik tek bir ritm değil. bir çok ritmi üstüste basıp dönderiyor, bu da harika ve eşsiz bir müzik stili ortaya çıkarıyor. progressive dediğimiz trance türünde ritimler önce bir yada bir kaçtane ile başlayıp gitgide artıyor ve yükseliyor. bazı ritimler yükelirken diğerleri azalıyor, sonra azalanlar artıp artanlar azalıyor ... ortaya nefis bir şey çıkıyor. analog ritmlerde dediğiniz doğru olabilir, ama elektronikte bu geçersiz. trance müzik dünyanın en kaliteli müzik türüdür, diğer elektronik türleri olan house techno dance vs. türleri bile bu kadar kaliteli değil.

üstelik müzik anlanmaz, müzik dinlenir. müzikten mantıksal anlam çıkarmaya çalışmak komedidir. müziğin amacı dinlerken ruhu okşamak olmalı :)

What? Cacık mı?

Nota basmak, entrüman kullanmak ne oldu? Tarih mi?

Müzik nedir önce onu öğrenin. Müzik diyerek savunduğunuz gürültüyü, yazılmış programı kullanarak bir kaç gün uğraştıktan sonra ben bile yaparım...

Geçin efendim, Mozart bilgisayar fossurukları kullanarak müzik yapmadı.

tarihinde Allianoi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 6,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Electra, bu sana...

Her şeyin dışına çıkaran, uçuran, dinlediğim anda (mesela şu anda) arabaya atlayıp şehirler arası yol yapma arzusuyla tutuşturan bir şarkı. Sadece bu şarkı çalsın, volum çoook yüksek olsun ve ben sabaha kadar sürat yaparak gideyim.

Çocukluğunun sıcak şarkısı üzerine pek gitmeyecek ama.:)

Chris Rea - The Road To Hell

http://www.youtube.com/watch?v=abZlWqVeLzg

Sitelerde Paylaş

What? Cacık mı?

Nota basmak, entrüman kullanmak ne oldu? Tarih mi?

Müzik nedir önce onu öğrenin. Müzik diyerek savunduğunuz gürültüyü, yazılmış programı kullanarak bir kaç gün uğraştıktan sonra ben bile yaparım...

Geçin efendim, Mozart bilgisayar fossurukları kullanarak müzik yapmadı.

haha, bu işi öyle kolay felan sanıyorsun herhalde :) Synthesizer gibi aletleri hiç duymadın sanırımki program diyorsun.

rastgelede elektronik ritmler çıkarılabilir, önemli olan güzel iş çıkarmak. bu da her babayiğidin harcı değil. bak harcı olanlar kimmiş oku;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Armin_van_Buuren

sizin mozart mort edilip tarihe gömüldü, devir elektronik müzik devri.

Sitelerde Paylaş

Beni duygulandırdın IFeel,

O arabaya birlikte binelim...Ama hep sen kullanıcan ve mümkünse 120 yi geçme n'olur ....Chris Rea'dan The road to hell son dinlediğimiz şarkı olmasın yani..:D.Henüz genç yaşta kendimizi orada bulmakta var,Allah esirgesin..

Ardından da tempoyu yavaşlatmak için aşağıda sana ithaf ettiğim şarkıyı dinleriz..Yolculuğumuzun sonunda da, şarkıların bizde uyandırmış olduğu duygusallıkla birbirimize sarılıp ağlaşırız artık..:D..

http://www.youtube.com/watch?v=kIPTTwJDzhQ

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam Electra, 120'yi geçmem, söz. Shirley Bassey için bile olsa hayatta kalmak lazım. Birkaç saat önce onun "I who have nothing"ini dinledim. Ne müthiş bir ses..

My Way'i ondan dinleyeyim şimdi, ağlama provası yapayım..

Nerden aklına geldiyse bu şarkı. Sen de beni duygulandırdın valla...

Sitelerde Paylaş

Nerden aklına geldiyse bu şarkı. Sen de beni duygulandırdın valla...

My Way'i F.Sinatra'dan değilde güzel bir kadın sesine sahip S.Bassey'den dinlemeni istedim.(Ben söylüyomuşum gibi hisset diye :D )... Kendi yollarını kendi çizen,tarzlarını kendileri bulan insanlar için.. Şüphe varsa ortada,hepsiyle yüzleşip yok edenler,fikri neyse zikri o olanlar için..Özgün insanlar için..

Hadi artık ağla..Bu kadar duygu seli yaptım..:D

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Electra, bu sana...

Her şeyin dışına çıkaran, uçuran, dinlediğim anda (mesela şu anda) arabaya atlayıp şehirler arası yol yapma arzusuyla tutuşturan bir şarkı. Sadece bu şarkı çalsın, volum çoook yüksek olsun ve ben sabaha kadar sürat yaparak gideyim.

Çocukluğunun sıcak şarkısı üzerine pek gitmeyecek ama.:)

Chris Rea - The Road To Hell

http://www.youtube.com/watch?v=abZlWqVeLzg

Bu tür şarkılarla mı sürat yapma arzusu duyuyorsunuz ?

Yüce waffle adına beni yadırgamayın ama siz kadınları anlamıyorum . Bunu araba sürerken sakın dinlemeyin zira ben pc başında dinlerken uykum geldi :D

Alın size araba kullanırken dinlenecek bir şarkı , Tabi önerim otoyolda ;)

http://www.youtube.com/watch?v=SeCft3Gr8ds

Ama şöyle bir klişe var dimi . "Zevkler ve renkler tartışılmaz" . Lanet olsun ben bunları da tartışmak istiyorum :(

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...