Jump to content

Recommended Posts

Babam ateist birisidir. Ben de öyle. Az çok takip edenler beni bilir zaten. Bunu kanıtlama ihtiyacı hissetmiyorum bile.

Perşembe gecesi SSK( yeni adı SGK )' da gece yarısı güvenlik görevlisi kamerada bir ışık huzmesi görüyor. Ve ışık huzmesi havalandırma boşluğundan geçip gecen hafta vefat eden Hasan Köybaşı ismindeki memurun masasını dolaşıp merdivenlerden aşağıya iniyor ve kamera açısının göremediği bir noktaya kadar takip ediliyor.

Mışlı muşlu hikayeleri sevmem ama bunu ateist babam bizzat dün işyerindeki 5-6 kişi ile birlikte izlediğini ve herkesin gördüğünü söyledi..Güvenlik görevlisi çok korkmuş ve dairenin ışıklarını yanık bırakmış sabaha kadar. Müdür İl merkezinden ilçeye gelmiş görüntüleri izlemek için.

Ben de izlemek istediğimi söyledim, eğer başarırsam gördüklerimi anlatacağım.

Bilimsel bir cevap bulmayı umuyorum.Sizce durum ne olabilir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Görmeden bir şey söylemek zor.. Ama kamera hilesinden, eşek şakasından, plazma yıldırımına kadar her şey olabilir, elbette ruh müstesna..

Benimde aklıma ilk o geldi.. Ama görüntüler başka bir iş yerinden olsa anlarım ama bizzat kendi işyerinden görüntü olduğu için birinin bunu tezgahlamış olması gerekir. Güvenlik görevlisi bunu yapacak kapasitede değil dedi babam. Altından ne çıkacak merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş
Babam ateist birisidir. Ben de öyle. Az çok takip edenler beni bilir zaten. Bunu kanıtlama ihtiyacı hissetmiyorum bile.

Perşembe gecesi SSK( yeni adı SGK )' da gece yarısı güvenlik görevlisi kamerada bir ışık huzmesi görüyor. Ve ışık huzmesi havalandırma boşluğundan geçip gecen hafta vefat eden Hasan Köybaşı ismindeki memurun masasını dolaşıp merdivenlerden aşağıya iniyor ve kamera açısının göremediği bir noktaya kadar takip ediliyor.

Benim anlamadığım bu SSK nın her odasında kamera mı var ?

Sitelerde Paylaş

Birisi kendi görüntüsünü örtsün diye ışık kaynağı ile kurum içine sızmış, Evraklarda tahrifat yaparak kendine emekli maaşı bağlamaya çalışmıştır. :lol: Üstelik bu kişi kameraların farkında, kameralara karşı yapılabilecek, kameraları etkisiz kılabilecek bir hile olabilir.

Konu ciddi olmasına karşın, medyaya yansımamış,

Ateist babanın ateist oğlu beraberce, böyle bir olaydan ruhsal bir çıkarsama bekliyor. Ne tutarlı ateistlermiş!

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Birisi kendi görüntüsünü örtsün diye ışık kaynağı ile kurum içine sızmış, Evraklarda tahrifat yaparak kendine emekli maaşı bağlamaya çalışmıştır. :lol: Üstelik bu kişi kameraların farkında, kameralara karşı yapılabilecek, kameraları etkisiz kılabilecek bir hile olabilir.

Konu ciddi olmasına karşın, medyaya yansımamış,

Ateist babanın ateist oğlu beraberce, böyle bir olaydan ruhsal bir çıkarsama bekliyor. Ne tutarlı ateistlermiş!

Sevgiler.

Yazımı dikkatli okusaydın "bilimsel" bir açıklama beklediğimizi anlardın...Bizler başkaları gibi doğmatik değiliz, olaylara daima şüpheci yaklaşırız.

tarihinde ezogelincorbasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bizler başkaları gibi doğmatik değiliz, olaylara daima şüpheci yaklaşırız.

Şüpheci yaklaşım her iki tarafada eşit uzaklıkta olunarak sağlanır.

Ben ise burda şüphecilikten çok, kasıtlı ve baştan önyargılı bir yaklaşım hissettim.

Neyse hayırlısı.

Sitelerde Paylaş

Ruh da insanla beraber evrimleşip insan haline mi benziyor yani? Şeklini söylememişsin ama insan gibi ya da dikdörtgenimsi birşeydir heralde.

Işığı nerden çıkarıyor o. Ortamdaki atom ve moleküllere enerji mi veriyor? Işık çıktığına göre de baya yüksek joule'lü bir enerjidir heralde.

Biliyorum, bu cümleler biraz basitçe kurulmuş olabilir. Ama mantıklı olan öyle birşeyin olamayacağı... Biri dalga geçmiştir ya da başka birşey diyebilirisin belki ama ruh olmaz bu.

Sitelerde Paylaş
Ruh da insanla beraber evrimleşip insan haline mi benziyor yani? Şeklini söylememişsin ama insan gibi ya da dikdörtgenimsi birşeydir heralde.

Işığı nerden çıkarıyor o. Ortamdaki atom ve moleküllere enerji mi veriyor? Işık çıktığına göre de baya yüksek joule'lü bir enerjidir heralde.

Biliyorum, bu cümleler biraz basitçe kurulmuş olabilir. Ama mantıklı olan öyle birşeyin olamayacağı... Biri dalga geçmiştir ya da başka birşey diyebilirisin belki ama ruh olmaz bu.

Yüzünün seçilebildiğini ama vücudunun olmadığını söyledi babam.. Güvenlik görevlisinin bir şakası olduğunu umuyorum ne diyim.

Sitelerde Paylaş

Ruh konusu sanırım bilimin dışında kalıyor. Bu ölüme yakın deneyimler ve beden dışı deneyimler de revaçta şu sıralar ve sürekli araştırma konusu. Her ne kadar bir ruhumuzun var olduğuna inanmayı çok istesem de maalesef bunu destekleyecek elimizde hiçbir kanıt yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...