Jump to content

Recommended Posts

Evet, ben de onu merak ediyorum işte Ruh denilen şey nedir? Var mıdır yok mudur? Veya varsa bir enerji olabilir mi? Veya herneyse...

Eh! ateist babanın ateist oğlu;

Sen aslında ruh nedir? konusu hakkında başlık açmışsın. Ruh diye nitelenebilecek bir ışık hüzmesini de gündeme taşımış, örnek göstermişsin.

UFO cular da böyle yapar farkındaysan.

Herhangi bir ateist böyle bir şeyi tartışmaya açar mı?

Kendinizı kandırabilirsiniz. Bu, senin ve babanın sorunu.

Olay eğer doğru ise, bir ateistin konuyu nasıl değerlendirebileceği konusunda fikrimi söyledim.

Konu kamera kayıtlarına geçmiş ise somut bir bulgudur. Kamera kayıtları incelenerek, ne olduğu kolaylıkla açıklığa kavuşturulabilir. Ancak bu kayıtlar hakkında da tıpkı UFO'cular gibi gizemli şeyler söylüyorsun. Gerçeğin açıklığa kavuşmasını istemiyor ve insanları ruh konusuna kanalize etmek istiyorsun.

Dediğim gibi, konu gayet ciddi bir konudur. Medya için önemli bir haberdir. Medyada tıs yok. Bizim ezogelinçorbası, 'ateist babasının' iddialarına dayanarak, ateist forumda başlık açmış. Gerekçesi ne?

Gerçeği aramak.

Eh! öyle görünüyor ki sen gerçeği bulmuşsun. O görüntüler ölen birinin ruhu. :lol:

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ruhun varlığını ,varmı ,yokmu diye düşünüyorsan,ateist deyilsin demektir.

Alakası yok. Ben bir ateistim ama hala tanrı var mı yok mu düşünüyorum. Bu sorulara insanlık yüzyıllardır noktayı koyamamış ve hala bu sorular üzerine düşünüyoruz. Şüpheci olmakta her zaman fayda vardır.

Sitelerde Paylaş
Alakası yok. Ben bir ateistim ama hala tanrı var mı yok mu düşünüyorum. Bu sorulara insanlık yüzyıllardır noktayı koyamamış ve hala bu sorular üzerine düşünüyoruz. Şüpheci olmakta her zaman fayda vardır.

Düşüncelerinizde tanrı olma ihtimali var ise bu inancın olabileceği anlamına gelmez mi? İnancı olmayan bir insan nasıl inancımın olma ihtimali var der.

Sitelerde Paylaş

şu başlıkta verilen tepkilere baktımda

güya ateist kişiler, sorgulayıcı, araştırmacı olmayı seven tipler olacak..

ama şu başlıkta ruh kelimesi geçiyor diye..hepsi kendinden emin edayla.. başlığı açan kişinin samimiyetinden şüpelenmekten tut birde ateistliğin nasıl olması gerektiği hakkında ders veriyorlar..

ulan.. sanki madde, evren, insanla ilgili her boku hakkıyla çözdünüzde, geriye bu kadar ahkam kesmeniz kaldı..

bu evrenin ve yaşamın daha çözülmemiş o kadar gizemi varken... birilerin herşeyi çözdük edalarıyla ortada fink atması çok ilginç bir olay..

ne demiş ömer hayyam

DÜNYA BİR KAÇ BİLGİSİZİN ELİNDE;

ONLARCA HER BİLGİ KENDİLERİNDE

ÜZÜLME EŞEK OLAN EŞEĞİ BEĞENİR

HAYIR VAR SANA KÖTÜ DEMELERİNDE

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Agnostiksin öyleyse.

Düşüncelerinizde tanrı olma ihtimali var ise bu inancın olabileceği anlamına gelmez mi? İnancı olmayan bir insan nasıl inancımın olma ihtimali var der.

Agnostik değilim. Agnostik tanrının varlığı ispat edilemez ya da çürütülemez der. Ben araştırıyorum. Kanıtlamaya çalışanları da, çürütmeye çalışanları da. Örneğin "Tanrıyı kim yarattı?" sorusu şu anda beni bir ateist yapıyor. Ama ileride başkası çıkar buna şu anda aklıma bile gelmeyecek çok mantıklı bir açıklama yapar. Şu anda duruşum ateizm. Ama orada bırakmadım. Araştırıyorum.

Sitelerde Paylaş
Agnostik değilim. Agnostik tanrının varlığı ispat edilemez ya da çürütülemez der. Ben araştırıyorum. Kanıtlamaya çalışanları da, çürütmeye çalışanları da. Örneğin "Tanrıyı kim yarattı?" sorusu şu anda beni bir ateist yapıyor. Ama ileride başkası çıkar buna şu anda aklıma bile gelmeyecek çok mantıklı bir açıklama yapar. Şu anda duruşum ateizm. Ama orada bırakmadım. Araştırıyorum.

Benim bu konu hakkında şöyle bir yazım var. İstersen göz at;

http://islamidusunce.googlepages.com/antiatesit2

Sitelerde Paylaş
şu başlıkta verilen tepkilere baktımda

güya ateist kişiler, sorgulayıcı, araştırmacı olmayı seven tipler olacak..

ama şu başlıkta ruh kelimesi geçiyor diye..hepsi kendinden emin edayla.. başlığı açan kişinin samimiyetinden şüpelenmekten tut birde ateistliğin nasıl olması gerektiği hakkında ders veriyorlar..

ulan.. sanki madde, evren, insanla ilgili her boku hakkıyla çözdünüzde, geriye bu kadar ahkam kesmeniz kaldı..

bu evrenin ve yaşamın daha çözülmemiş o kadar gizemi varken... birilerin herşeyi çözdük edalarıyla ortada fink atması çok ilginç bir olay..

ne demiş ömer hayyam

DÜNYA BİR KAÇ BİLGİSİZİN ELİNDE;

ONLARCA HER BİLGİ KENDİLERİNDE

ÜZÜLME EŞEK OLAN EŞEĞİ BEĞENİR

HAYIR VAR SANA KÖTÜ DEMELERİNDE

Haklısın birçok şey çözülmedi ve bilinmiyor. Hiçbirimiz de çözdük demiyoruz. Ya da gerçekte birşey, varolduğu kanıtlanana kadar yoktur da demiyoruz. Ama birşeyin yokluğu anlaşılabilir ve kanıtlanabilir birşeydir. Burada varlık aramak sağlıklı birşey değildir. Ruh olamaz dedik. İnsanın benliği, düşünebilmesi için doğa-üstü, bazen ışık saçan bir şeye, ya da belli enerji yoğunluğuna ihtiyacı yoktur herhalde. Bu konuda bile hemfikir değiliz sanırım. Ateisler hakkında yanlış düşünüyorsun. Onlar sizden daha çok sorgular. Buraya hızlı, kısa cevap vermeleri çoğunun bunu daha önce sorgulamış olmasından kaynaklanıyor olamaz mı?

Sitelerde Paylaş
Haklısın birçok şey çözülmedi ve bilinmiyor. Hiçbirimiz de çözdük demiyoruz. Ya da gerçekte birşey, varolduğu kanıtlanana kadar yoktur da demiyoruz. Ama birşeyin yokluğu anlaşılabilir ve kanıtlanabilir birşeydir. Burada varlık aramak sağlıklı birşey değildir. Ruh olamaz dedik.

peki o zaman siz ateistlere şunu sormak istiyorum..

madem ruh diye bir şey olamaz..

o zaman, o olması imkansız dediğiniz ruh nedir?? bana anlatırmısınız..

SORUM BASİT VE AÇIK

O TEİSTLERİN İNSANDA VAR OLDUĞUNU İDDA ETTİKLERİ RUH NEDİR?????????

(zaten başlık sahibide size bunu sormuş..

madem ruh yok diyebiliyorsunuz o halde o yok dediğiniz şeyin ne olduğunuda biliyor olmalısınız..)

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eh! ateist babanın ateist oğlu;

Sen aslında ruh nedir? konusu hakkında başlık açmışsın. Ruh diye nitelenebilecek bir ışık hüzmesini de gündeme taşımış, örnek göstermişsin.

UFO cular da böyle yapar farkındaysan.

Herhangi bir ateist böyle bir şeyi tartışmaya açar mı?

Kendinizı kandırabilirsiniz. Bu, senin ve babanın sorunu.

Olay eğer doğru ise, bir ateistin konuyu nasıl değerlendirebileceği konusunda fikrimi söyledim.

Konu kamera kayıtlarına geçmiş ise somut bir bulgudur. Kamera kayıtları incelenerek, ne olduğu kolaylıkla açıklığa kavuşturulabilir. Ancak bu kayıtlar hakkında da tıpkı UFO'cular gibi gizemli şeyler söylüyorsun. Gerçeğin açıklığa kavuşmasını istemiyor ve insanları ruh konusuna kanalize etmek istiyorsun.

Dediğim gibi, konu gayet ciddi bir konudur. Medya için önemli bir haberdir. Medyada tıs yok. Bizim ezogelinçorbası, 'ateist babasının' iddialarına dayanarak, ateist forumda başlık açmış. Gerekçesi ne?

Gerçeği aramak.

Eh! öyle görünüyor ki sen gerçeği bulmuşsun. O görüntüler ölen birinin ruhu. :lol:

Sevgiler.

Ulan sen ne despot adamsın. Komünizmle ilgili yazılarını okuyunca ben de seni bir şeyler biliyor sanıyordum. Senin komünistliginde despot anlaşılan.

yok insanları ruha kanalize ediyormusum bilmem napıyormusum.

Ateistligi senden mi ögrenecem ben? 10 yıldır ateistim kimseden birsey ögrenecek halim yok benim.

Ben hayatımı bilime adamış biriyim. Gördüğüm şeyleride sorgulamasını bilirim. Senin gibi bok atmam herşeye.

Sitelerde Paylaş

Çocukluğunuzdan beri beyninize adeta kazınmış kavramları atmakta zorlanıyorsunuz gavs olay budur.

Çünkü çocukluğumuzda bunlarla korkutulduk,bunlarla iç içe yaşadık,hep var zannettik.

Henüz açıklayamadığımız her olayda hemen bu kavramları giydiriyor içini dolduruyoruz işte.

Sitelerde Paylaş
peki o zaman siz ateistlere şunu sormak istiyorum..

madem ruh diye bir şey olamaz..

o zaman, o olması imkansız dediğiniz ruh nedir?? bana anlatırmısınız..

SORUM BASİT VE AÇIK

O TEİSTLERİN İNSANDA VAR OLDUĞUNU İDDA ETTİKLERİ RUH NEDİR?????????

(zaten başlık sahibide size bunu sormuş..

madem ruh yok diyebiliyorsunuz o halde o yok dediğiniz şeyin ne olduğunuda biliyor olmalısınız..)

Tekrar yazıyorum.Ruh denen bir varlık yoktur.Sonsuz varlıklarının olduğuna inanan teistlerin uydurmasıdır.Her türlü duygularımızı beyin oluşturmaktadır.Teistler bunu metafizik bir varlık olarak algılamaktadırlar.

Sitelerde Paylaş
Çocukluğunuzdan beri beyninize adeta kazınmış kavramları atmakta zorlanıyorsunuz gavs olay budur.

Çünkü çocukluğumuzda bunlarla korkutulduk,bunlarla iç içe yaşadık,hep var zannettik.

Henüz açıklayamadığımız her olayda hemen bu kavramları giydiriyor içini dolduruyoruz işte.

dediğinde haklı olabilirsin ama arkadaş şunu demiş..

thewalrus @ Jul 19 2009, 01:27

Ama birşeyin yokluğu anlaşılabilir ve kanıtlanabilir birşeydir. Burada varlık aramak sağlıklı birşey değildir. Ruh olamaz dedik.

ben bu arkadaşın ruh derken neye yok dediğini merak ediyorum..

madem ruh denen şeyin olmadığını kanıtlanmış.

ben o olmadığı kanıtlanan ruhun ne olduğunu öğrenmek istiyorum

sorum dediğim gibi basit

ruh nedir???

cevapları bekliyorum..

Sitelerde Paylaş

Bazen bir toz kütlesi havaya kalkınca, üstlerine ışık vurmasıyla birlikte tuhaf ve heyecan verici görüntülere sebep olabiliyor.

Yani tozdur o büyük ihtimalle, SSK'yı biraz temizlesinler bir daha görünmez. :)

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...