Jump to content

Recommended Posts

ben hala kedi olduğunu düşünüyorum. :)

içeriksiz iletileri raporlamayı ihmal etmeyin.

kedinin ruhumu yani ? :lol::lol: :p

içeriksiz iletileri raporlamayı ihmal etmeyin.

evet murted artık buranın modu admini artık ne isim takıyorsanız o .

ne derse onu yapın.

:D

tarihinde antiateist_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bazen bir toz kütlesi havaya kalkınca, üstlerine ışık vurmasıyla birlikte tuhaf ve heyecan verici görüntülere sebep olabiliyor.

Yani tozdur o büyük ihtimalle, SSK'yı biraz temizlesinler bir daha görünmez. :)

Freddie bende senin cevabına yakın bir şey olduğunu düşünüyorum..

ama bazı arkadaşlar başlık sahibini onun bununla şuçlayıp.. ona hezeyanlar savurana kadar neden mantıklı bir cevap vermeye kalkışmazlar.. cidden merak ediyorum

Sitelerde Paylaş
Freddie bende senin cevabına yakın bir şey olduğunu düşünüyorum..

ama bazı arkadaşlar başlık sahibini onun bununla şuçlayıp.. ona hezeyanlar savurana kadar neden mantıklı bir cevap vermeye kalkışmazlar.. cidden merak ediyorum

O arkadaşın senden daha mantıklı konuştuğunu düşünüyorum.En azından araştırıyor.

Sitelerde Paylaş
dediğinde haklı olabilirsin ama arkadaş şunu demiş..

ben bu arkadaşın ruh derken neye yok dediğini merak ediyorum..

madem ruh denen şeyin olmadığını kanıtlanmış.

ben o olmadığı kanıtlanan ruhun ne olduğunu öğrenmek istiyorum

sorum dediğim gibi basit

ruh nedir???

cevapları bekliyorum..

Siz kabaca insan insan bedenine yerleşmiş, insan öldükten sonra ayrılan birşeyden bahsetmiyor musunuz? Hani bu insanın kendi olmasını belirleyen, ebediyen yaşayacak şey. Ben buna yok diyorum. İnsanın düşüncelerinin, hislerinin var olması için böyle birşeye gerek yoktur. Bu beynin bir işlevidir. Buna ruh diyorsanız kabulümdür. Ama arkadaşın soruda kastettiği ruh yoktur diyorum.

tarihinde thewalrus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O arkadaşın senden daha mantıklı konuştuğunu düşünüyorum.En azından araştırıyor.

insan genellikle karşısındaki insan kendisi gibi düşünmedimi.. geri ve aptal bulur.. en hafif şekliylede az araştıran biri olarak tanımlar..

ama karşısındaki kişi kendisi gibi düşünüyorsa.

o kişi süper akıllı ve dahi ilan edilir o kişi tarafından..

bu neden yapılır bilirmiisn..

kişinin kendisini mutlak bilginin hakimi sanmasından, herşeyin en doğrusunu ben bilirimi sanmasından

bu sayede karşındakini akılı ilan ederken aslında bu kendini yüceltmene sebep olur..

karşındakini senden farklı düşündümü geri ilan etmende yine onu geri ilan ederek yinede kendi düşünceni yüceltmeyi becerirsin..

tüm hikaye bundan ibaret

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
insan genellikle karşısındaki insan kendisi gibi düşünmedimi.. geri ve aptal bulur.. en hafif şekliylede az araştıran biri olarak tanımlar..

ama karşısındaki kişi kendisi gibi düşünüyorsa.

o kişi süper akıllı ve dahi ilan edilir o kişi tarafından..

bu neden yapılır bilirmiisn..

kişinin kendisini mutlak bilginin hakimi sanmasından, herşeyin en doğrusunu ben bilirimi sanmasından

bu sayede karşındakini akılı ilan ederken aslında bu kendini yüceltmene sebep olur..

karşındakini senden farklı düşündümü geri ilan etmende yine onu geri ilan ederek yinede kendi düşünceni yüceltmeyi becerirsin..

tüm hikaye bundan ibaret

gays sana tek tek kelime kelime anlatmak gerekiyor.Yoksa kafanda komplo teorileri üretiyorsun

Biz ateistlere karşı savunduğun kişide bizimle aynı düşüncede olan biri.Yani bize göre,daha gerçekçi bir insan.Senin gibi,ruh,tanrı,şeytan,cin ve daha saymakla bitiremiyeceğim hayal ürünlerine inanan biri deyil.Saadece ruh olgusuna takılmış, bizde o konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz.Senin yaptığın ise daha fazla kafa karıştırmak.

Sitelerde Paylaş
Siz kabaca insan insan bedenine yerleşmiş, insan öldükten sonra ayrılan birşeyden bahsetmiyor musunuz? Hani bu insanın kendi olmasını belirleyen, ebediyen yaşayacak şey. Ben buna yok diyorum. İnsanın düşüncelerinin, hislerinin var olması için böyle birşeye gerek yoktur. Bu beynin bir işlevidir. Buna ruh diyorsanız kabulümdür. Ama arkadaşın soruda kastettiği ruh yoktur diyorum.

siz derken..bir yanlışlık etmiyormusun??

ben şuana kadar sana ruhla ilgili düşüncemin ne olduğunu, ruhtan ne anladığıma dair bir şey söylediğimi hatırlamıyorum

cevabına gelince sen diyorsun ki; ruh un maddesel olmayan bir şey olduğu idda ediliyor..

ve ben insanda maddeden başka bir şey görmüyorum.. bir insan sadece maddeden ibarettir..

onun için bahsedildiği şekilde bir ruhun olmasına imkan yoktur...

peki cevabın için teşekür.. ilerleyen zamanlarda bu konu üzerine karşılıklı tartışabilmek dileğiyle

şimdilik hadi sana iyi geceler..

Sitelerde Paylaş
siz derken..bir yanlışlık etmiyormusun??

ben şuana kadar sana ruhla ilgili düşüncemin ne olduğunu, ruhtan ne anladığıma dair bir şey söylediğimi hatırlamıyorum

cevabına gelince sen diyorsun ki; ruh un maddesel olmayan bir şey olduğu idda ediliyor..

ve ben insanda maddeden başka bir şey görmüyorum.. bir insan sadece maddeden ibarettir..

onun için bahsedildiği şekilde bir ruhun olmasına imkan yoktur...

peki cevabın için teşekür.. ilerleyen zamanlarda bu konu üzerine karşılıklı tartışabilmek dileğiyle

şimdilik hadi sana iyi geceler..

Ben sana özel, ruhu şöyle tanımlıyorsun o olamaz dedim mi? Ben müslümanların tanımladığı ruhun olmadığını söyledim. Eğer kendini bu tanımdan ayırıyorsan sorun nedir? Ve böyle düşünmüyorsan ruh nedir?

İnsan bilinci, insanın düşünebilmesi anlamlı olabilir. Ama bu sadece bizim yani insanlar için anlamlı. Bu bir takım kimyasal, fiziksel olaylar sonucudur. Ben gelecekte bilincin, insan gibi bir zekanın bilgisayar ortamında aynen üretilebileceğini düşünüyorum. Yani gerçekte bilincin çok bir anlamı yok. Düşünebileceklerimiz elbette sınırsız değil. Her düşünceye birşey katarak, bu kattığımız şeyi de bir yerlerden alarak düşünebiliyoruz. Yani birimiz durup duruken kütle çekim kanununu üretemedi ya da pisagor teoremini... Bence bilinç bir çok şeyin yansıması ve yanılsamasıdır... Belki dışarının aynası(garip oldu biraz ama)...

Bu yazacağımı da bu konuda yazdığın bazı şeyler için diyorum.

Bizler sonuçta gerçeğin peşindeyiz(sizler değilsiniz demiyorum). Birşeyi yoktan reddetmeyiz. Hangi taraf mantıklı, akla uygun gelirse o tarafta oluruz sen gerçekten fikrini bana kabul ettirebilecek şeklinde savun eğer o fikir mantıklı gelirse o fikrin en iyi savunucularından olurum ben.

(aslında biz-siz ayrımı yapmaktan pek hoşlanmadımığı belirtmek isterim)

tarihinde thewalrus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Babam ateist birisidir. Ben de öyle. Az çok takip edenler beni bilir zaten. Bunu kanıtlama ihtiyacı hissetmiyorum bile.

Perşembe gecesi SSK( yeni adı SGK )' da gece yarısı güvenlik görevlisi kamerada bir ışık huzmesi görüyor. Ve ışık huzmesi havalandırma boşluğundan geçip gecen hafta vefat eden Hasan Köybaşı ismindeki memurun masasını dolaşıp merdivenlerden aşağıya iniyor ve kamera açısının göremediği bir noktaya kadar takip ediliyor.

Sevgili kardeşim, bu basit bir olay aslında - yıllar önce bu tip vakaları araştıran TV dizisi vardı orada daha beter olayları çözüyorlar mesela klisede dua eden kadın silüeti vs gibi değişik fotolar, görüntüler emin ol hepsi de ışık yanılsaması, film banyo hatası, görüntü oyunu çıktı hem de tatmin edici şekilde açıklandılar.

bu olayın da o tip birşey olduğu açık ama oradaki tesadüf yani ölen kişinin masasından geçmesi faslı aslında olaya renk veriyor şayet geçtiği masa ölen kişinin olmasa olayda bu kadar mistizm olmazdı..

bu bir ışık yanılması ve tesadüftür...izlemeden bile notu vereyim..:))

ayrıca tut ki o bir ruh iyide ne şeyime masanın yanında dolanıp gidiyor? gitsin otursun vs bir atraksiyon yapsın ama sadece geçip gitmiş?

devlet dairesinde ne diye gezsin....

bunları geç dinlerde Ruh diye adlandırılan metafizik kavram, maddi bir ifade değildir onu görmen için ışğın ona çarpıp gözlerinden beynine düşmesi gerekir bu da zaten ancak maddi olması halinde mümkündür..

ateist olmayan bir kişi de buna inanmaz kısacası..

Sitelerde Paylaş
şu başlıkta verilen tepkilere baktımda

güya ateist kişiler, sorgulayıcı, araştırmacı olmayı seven tipler olacak..

ama şu başlıkta ruh kelimesi geçiyor diye..hepsi kendinden emin edayla.. başlığı açan kişinin samimiyetinden şüpelenmekten tut birde ateistliğin nasıl olması gerektiği hakkında ders veriyorlar..

ulan.. sanki madde, evren, insanla ilgili her boku hakkıyla çözdünüzde, geriye bu kadar ahkam kesmeniz kaldı..

bu evrenin ve yaşamın daha çözülmemiş o kadar gizemi varken... birilerin herşeyi çözdük edalarıyla ortada fink atması çok ilginç bir olay..

ne demiş ömer hayyam

DÜNYA BİR KAÇ BİLGİSİZİN ELİNDE;

ONLARCA HER BİLGİ KENDİLERİNDE

ÜZÜLME EŞEK OLAN EŞEĞİ BEĞENİR

HAYIR VAR SANA KÖTÜ DEMELERİNDE

Sevgili gavs

Bu sitede, evrenin bilinmeyen gizemlerine, bilinmeyenlere can simidi gibi sarılarak, saçma sapan inançlarına malzeme yapan pek çok dindar gördük. Öyle görünüyor ki sen de onlardan birisin.

Kameraya takılmış bir ışık huzmesinden, bunun ruh olabileceği sonucunu çıkarmak ancak sizin gibi ("araştırıcı, meraklı ve bilimsel") düşünenlere yakışır.

ben o olmadığı kanıtlanan ruhun ne olduğunu öğrenmek istiyorum

sorum dediğim gibi basit

Şu basit dediğin soruna değil de. Dindarların ruh diye tanımladığı şeyi sevgili thewalrus genel anlamda yanıtlamış.

Ancak senin basit dediğin soruda zaten bir mantık hatası var. Bunu dindarlar sıklıkla yapar. "Allahın var olmadığını ispatlayın" gibi.

Olmadığı kanıtlananın, ne olduğu konusunda bir şey söylenebilir mi?

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
......Perşembe gecesi SSK( yeni adı SGK )' da gece yarısı güvenlik görevlisi kamerada bir ışık huzmesi görüyor. Ve ışık huzmesi havalandırma boşluğundan geçip gecen hafta vefat eden Hasan Köybaşı ismindeki memurun masasını dolaşıp merdivenlerden aşağıya iniyor ve kamera açısının göremediği bir noktaya kadar takip ediliyor.

Bilimsel bir cevap bulmayı umuyorum.Sizce durum ne olabilir?

o ruh Hasan Köybaşı nin ruhudur

ahirette hesap verirken evraklarda eksiklik oldugundan

ruhu

masasin da bulunan bu evraklari aramaya gelmisdir

güvenlik görevlisi de ateist biriymisti

hazir gelmisken

ona da bi görünevermis

ne var bunda..?

kameralara yakalanacagini nerden bilsin..?

her yeri gözetliyonuz

tanrimisiniz siz..?

ruhlar bile görünmeden adim atamaz oldu be..!

dünyada rahat yok

ahirette bari rahat birakin adami

pardon ruhu

pardon ne ahireti

berzah aleminde idi

yani

ruhlar alemini

:)

Sitelerde Paylaş
Ulan sen ne despot adamsın. Komünizmle ilgili yazılarını okuyunca ben de seni bir şeyler biliyor sanıyordum. Senin komünistliginde despot anlaşılan.

yok insanları ruha kanalize ediyormusum bilmem napıyormusum.

Ateistligi senden mi ögrenecem ben? 10 yıldır ateistim kimseden birsey ögrenecek halim yok benim.

Ben hayatımı bilime adamış biriyim. Gördüğüm şeyleride sorgulamasını bilirim. Senin gibi bok atmam herşeye.

Sevgili ezogelinçorbası. ,bir ışık hüzmesinden hareketle insanları ruha kanalize etmek başka nasıl olur. İddianı bir daha gözden geçir.

Evet ateistliği benden öğreneceksin. Ateist geçinip, hatta babanı bile ateist gösterip ruh'a göndermeler yapmaya kalkışırsan böyle madara olursun.

Hayatını bilime adamış olmak için neyin bilim, neyin bilimdışı olduğunun farkına varmayı gerektirir.

Hayatını bilime adamış birinin, ruh konusunda başlık açabileceği düşünülebilir mi?

Nasıl yanıtlar gelmesini düşünerek böyle bir başlık açtın.

Sevgili doğan ın kinayeli yanıtlarını mi bekliyordun.

Evet senin beklentilerine en uygun yanıtı doğan vermiş,

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Gavs ateistler maddeye tapar.

Madde dışı herşey yalandır uydurmadır sahtekarlıktır onlar için.

Ve bilimde maddeci olduğu için her zaman bu böyle gidip gelecektir.

Yani cin gelip önünde takla atsa bile bu bağnaz yapı değişmez.

Cin önümde takla atsa madde olması lazım,

O zaman varlığı hakkında kanıta ihtiyaç yoktur.

Onun dışında ki iddalarınız için süper zenciye başvurun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...