Jump to content

Tayyip'in Ahlak Anlayışı

Recommended Posts

Dün Recep Tayyip Erdoğan Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili müthiş fikirlerini bizim ile paylaştı.

“Bu ülkede bir başbakan olarak, bir baba olarak çocuklarımızın yarınları için özellikle bir şey vurgulamak istiyorum. Hiçbir görsel medya patronu gençliğimizin ahlaki erozyonuna fırsat vermemeli. Yarın öyle bir bela olur ki bu bela onların başına da vurur. Anneler babalar olarak bizim de üzerimizde görevler var. Son zamanlarda bazı arzu edilmeyen cinayetler, katliamlar duyuyorsak anne baba olarak kendimizi hesaba çekmeliyiz. ‘Acaba biz nerede hatalar yaptık’ diye üzerinde durmalıyız. Sınırsız, kontrolsüz bir ahlaki erozyonun olduğu yapılanma gerçekten bizi dertlendiriyor. Onun için aileye sahip çıkacağız. Kendi başına bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya. Davulcu, zurnacı kızmasın. Bununla ne demek istediğimi anlıyorsunuz.”

http://www.aksam.com.tr/2009/07/20/haber/s...getirir___.html

Cinayeti işleyip kaçana hiçbir sözü yok. "Kendi başına bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya" diyor. Acılı bir aileyi daha çok yıkmak için bundan daha ağır bir söz söylenemezdi herhalde.

Bu adamların düşünme şekli apaçık ortada. Erkek kadının koruyucusudur. Kadının başına bir şey gelirse sorumlu ya kadın ya da koruyucusu. Erkek istediğini yapar. Erkek isterse taciz eder, tecavüz eder, cinayet işler. Bunda sorumluluk erkekte değil tahrik eden kadındadır. Anlayışları işte tam olarak bu. Türban olayında da zaten karşılaştığımız zihniyet bu.

Bu adamlardan adalet falan beklemek boşuna.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında "davulcu ve zurnacı" dediği cinayeti işleyen adama atıf gibi geldi. Yani adamın çapulcunun biri olduğunu, efendi bir insan olmadığını ima ediyor. Yani diyor ki kızına sahip olmazsan gider böyle itle kopukla arakadaşlık yapar demek istiyor bence.

Burda "erkek istediğini yapardan" ziyade "bu tarz şeyleri yapanlar insan bile değil" hissi var bence. Çünkü bir kimseyi ahlaki olarak yargılamıyorsan, onu ya senin dediğin gibi erkek olduğu için kayırıyorsun, ya da Tayyip'in burda yaptığını zannettiğim gibi, onu hayvan olarak gördüğün için insanlara uygulanan ahlaki yargılamayı ona uygulamıyorsun bile.

Sitelerde Paylaş
Büyük ve ulu önder Sayın Recep Tayyip Erdoan ' a katılıyorum.

Cinayet işleyenin yüzde 50 suçu var.

O kızı da başka erkeklerin evine gitmemesi için uyaramayan ailenin ve kzızın suçta payı yüzde 50.. bence.

Sana kalsa cinayeti işleyenin suçu %10 hatta hiç yok.Avatarındaki adamın da suçu yok.Suç adamı tahrik eden sübyanda...

Sitelerde Paylaş

Bu çok klasik bir müslüman görüşüdür.

İslam dininde her zaman kadın suçludur,tecavüze uğramış ise o suçludur çünkü neden evde oturmamıştır,neden yanlız dışarı çıkmıştır,açık saçık giyinmiştir,kuyruk sallamıştır...vs

Mesela evli bir adam karısını aldatsa yine mutlaka karşı taraftaki kadın suçlanır,evli adamı ayartmıştır,gözünü boyamıştır,büyü yapmıştır...Zavallı adamda bu şeytana kendini kaptırı vermiştir hiç istemediği halde <_< .Oysa bilinir ki genelde erkekler ilişkiye başladıklarında evli olduklarını gizlemekte,kadın durumu öğrendiğin de ise iş işten geçmiş bulunmaktadır.

Bu gibi örnekler çoğaltılabilir.Ben bile bir gece geç saatte taksimde içmiştim ve eve geri dönüyordum.Peşime bir adam takıldı,bende şansa bir polis gördüm ve şikayet ettim.Polis beni taciz eden adamı yakalayacağı yerde "napıyorsun bu saatte sokakta,ne iş yapıyorsun,ailen nerede..".gibi sorular sordu.Mağdur ve şikayetçi durumda olduğum halde suçlu duruma düşürüldüm

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
.Ben bile bir gece geç saatte taksimde içmiştim ve eve geri dönüyordum.Peşime bir adam takıldı,bende şansa bir polis gördüm ve şikayet ettim.Polis beni taciz eden adamı yakalayacağı yerde "napıyorsun bu saatte sokakta,ne iş yapıyorsun,ailen nerede..".gibi sorular sordu.Mağdur ve şikayetçi durumda olduğum halde suçlu duruma düşürüldüm

Evet haklısın. Bir arkadaşım gece Taksim'de eğlenceden dönerken biri bunu taciz etmiş ve polise söyleyince tacizciyide yakalamışlar. Polis amiri ise bu saatte ancak oropular burda dolaşır,seni orospu zannetmiştir diyerek tacizciyi bırakmış. Üstüne gülerek bencede bu saatte ya orospular yada ararananlar dolaşır demiş.Bu algı toplumun her kesimine işlemiş durumda. İşte bu noktada kadınların bu dogmalara karşı açık mücadele etmesi gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
Evet haklısın. Bir arkadaşım gece Taksim'de eğlenceden dönerken biri bunu taciz etmiş ve polise söyleyince tacizciyide yakalamışlar. Polis amiri ise bu saatte ancak oropular burda dolaşır,seni orospu zannetmiştir diyerek tacizciyi bırakmış. Üstüne gülerek bencede bu saatte ya orospular yada ararananlar dolaşır demiş.Bu algı toplumun her kesimine işlemiş durumda. İşte bu noktada kadınların bu dogmalara karşı açık mücadele etmesi gerekiyor.

Bize bu şekilde davranan polisleri şikayet edebileceğimiz en güvenli merci nedir?Bu konuda bilgisi olan var mı?

Sitelerde Paylaş

Bu yazıdan çıkartılabilecek sonuçlar.

Müslümanlar erkekler modern kadınlara her an tecavüz edebilir öldürebilir dikkatli olun.

Kadınlar, Müslüman toplumlarda her zaman başlarında bir coban olmak zorunda olan insan grubudur.

Birinci sonucta kendi toplumunu sucluyor.

İkinci sonucta Müslüman kadınlara her zaman yaptıgı gibi ikinci sınıf muamelesi yapıyor bir Müslüman!.

Sitelerde Paylaş
Bize bu şekilde davranan polisleri şikayet edebileceğimiz en güvenli merci nedir?Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bu dedigin şeyi kadınları bilinçlendilerek yapabilirz sadece.

Erkekler o saatte gezdiginde birşey yok kadınlar gezince niye var ?

Kendileri şunu diyemiyorlar;

Lan öyle bir toplumuz ki kadınların dışarda dolanmasına bile karşı koyamayan gidip asılan tecavüz eden bir toplumuz.

Neden desinki suç kadında! zaten.

Sitelerde Paylaş

Tayyip'in söylediklerinin çoğu doğru. O işin ahlaki kısmına dinci biri olarak değerlendiriyor ama söylediklerinde haklılık payı çok.

O kızın ana babası asıl suçlular bence. Psikopat olduğunu bildikleri bir oğlanla dolaşan kızları, güvende olabilir mi? Üstelik birkaç yıldır da beraberlermiş.

O yaştaki bir kızın her gece barlarda vs. işi ne? Çünkü hemen her gece görüşüyor ve bir yerlere gidiyorlarmış. Veya haftanın en az 4 gecesi.. Bunları geçen gün baba anlattı.

O yaşlarda o mekanlara dünyanın hiçbir yerinde giremezsiniz. Alkol bile satılamaz size.

Herkes çocuğuna sahip çıkmalı. O yaşlarda gençler çok daha kolay manipüle oluyor ve kendini, hiç farkında olmadan büyük kirliliklerin içinde buluyor.

Bu kızcağız bir psikopat tarafından testereyle doğrandı.

Olayı din ve kadın erkek eşitsizliğine indirgemeden değerlendirmek gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

hüseyin üzmez davasında kız ruhsal yönden sağlam diyip te sonradan kız ın ruhsal sağlığı bozuk şeklinde rapor vermesi arasında kimin ağırlığı var sa o çok iş yapabilir bu konuda

Sitelerde Paylaş

Tayyip, bulamadığı katili suçlamıyor da ölen kızı ve ailesini suçluyor!

Amaçları, bu gibi olaylar üzerinden ''aileyi ve muhafazakar değerleri güçlendirme'' vurgusu yapmak.

En kanlı cinayetleri bile bunun için bir fırsat olarak görebiliyorlar.

Gericilik, kendini bir çözüm olarak dayatmak için karanlığı daha da koyultuyor.

Üstelik sundukları ''çözüm'' de hiçbir işe yaramıyor. H.Üzmez'in taciz ettiği çocuğun muhafazakar aile yapısı ortada işte!

Başbakan, o ailenin, ''peygamber efendimiz de 6 yaşındaki Ayşe anamızla evlenmişti'' dediğini unutuyor mu acaba?

Dinselleşmenin artışı bu gibi olayları önlemiyor, aksine, daha da meşrulaştırıyor.

Sitelerde Paylaş

Memleket Tayyip gibisini mi gördü

Bakın adam korkusuzca en azılı teröristleri içeri atıyor

Ergenekoncular ve statükocular yavaş yavaş hesap veriyor

Ben hep düşünmüşümdür

Bu Doğu Perinçek ne yapar diye

Adama bakıyorum herkesten fazla sesi çıkıyor

Ama bakıyorsunuz aldığı oy oranı binde bir bile değil

Ama ne yaptığı yavaş yavaş ortaya çıkoyor

Bakalım İnşallah bu memleketin kanını emen azılı teröristler adalete hesap verirler

Son günlerde yaşananları görmüyor musunuz?

HSYK Ergenekon savcılarını başka yere tayin etmeye çalıştı

Adamlar resmen şirket kurmuş

Kimsenin de sesi çıkmıyor

Bence her pisliği gizlendiği delikten çıkartıp kafasını ezmek lazım

Tayyip'te bunu yapmaya çalışıyor

Boşuna dememişler meyve veren ağaç taşlanır diye

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...