Jump to content

Tayyip'in Ahlak Anlayışı

Recommended Posts

sayın eucild tabiki sen haklısın adam acı çekiyor isyan ediyor bu normal ama kanal kanal gezmek normal değil ,

mesela benim hiç unutamadığım bir çinayet var bir ana okul öğretmeni annesiyle yolda giderken tinerci çocukların saldırısına uğruyor annesine onlarca bıcak darbesi indiriyorlar kızınada tecavuz edip öldürüyorlar bu olayı hiç unutmam belki hatırlarsın o kızın annesi hastanede yattı sonra iyileşti olayı bizzat yaşadığı halde ben hiç, o tv senin bu tv benim gezdiğini görmedim tabiki inasanlar farklı davranışlar sergiler ana bu müneverin babası işi abarttı ...tepki almaya başladı şimdide çıkıp beni susturmak istiyorlar diye bağrıyor seni kim susturmak istesin ,susmasını istiyorlar çünki işi şova döktü malesef ....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sayın eucild tabiki sen haklısın adam acı çekiyor isyan ediyor bu normal ama kanal kanal gezmek normal değil ,

mesela benim hiç unutamadığım bir çinayet var bir ana okul öğretmeni annesiyle yolda giderken tinerci çocukların saldırısına uğruyor annesine onlarca bıcak darbesi indiriyorlar kızınada tecavuz edip öldürüyorlar bu olayı hiç unutmam belki hatırlarsın o kızın annesi hastanede yattı sonra iyileşti olayı bizzat yaşadığı halde ben hiç, o tv senin bu tv benim gezdiğini görmedim tabiki inasanlar farklı davranışlar sergiler ana bu müneverin babası işi abarttı ...tepki almaya başladı şimdide çıkıp beni susturmak istiyorlar diye bağrıyor seni kim susturmak istesin ,susmasını istiyorlar çünki işi şova döktü malesef ....

Neyse ben habere geleyim.Seninle babanın tavırları konusunda anlaşamayacağız.

Tayyib'in bu cinayet gündemdeyken bu sözü sarfetmesi medya tarafından böyle aktarılmış olabilir.Ortada cinayet var ve artık bunun sorumluları cezalandırılmalı.

Kız fahişe bile olsa bu şekilde öldürülemez.İşin özü.

Sitelerde Paylaş

"Zanlı, bir aşçının çocuğu olsaydı da, bilakis maktul varlıklı bir aileye mensup olsaydı, Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birinin Emniyet Müdürü, acılı aileye dönüp, "Evladınıza sahip çıksaydınız" diyebilir miydi? Biraz zor."

Konuyla ilgili güzel bir yazı:

http://www.haberturk.com/HTYazi.aspx?ID=1086

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Polis bu katili yakalayacaktır. Çünkü bu olay-cinayet çok fazla medyatik oldu. Bu nedenle Polis er geç bu kişiyi yakalayacaktır. Bu ve bunun gibi olaylar oluyor ve polisi yıllarca atlatanlar oluyor ama medyatikse bir olay çok güzel bir reklam olacaktır polis teşkilatı için. Tabi zorlanacaklar çünkü katilin ailesinin mal varlığı yerinde. Bakkal Hüseyin amcanın oğlu yapsaydı ( Ve bu kadar medyatik olsaydı) kaçması daha çok zor olabilirdi. Bu cinayet cinayet olmaktan çıkmış durumda. Para ile yakalama gücünün medyada ilişkisi-kozlaşması gibi bir olay haline geldi.

Sitelerde Paylaş
Neden hakkını aramaz mısın?Sana Tvler duygularını ifade şansı tanıyor.Neden değerlendirmeyesin.Ben gayet doğal buluyorum adamın tepkisini.

Genelkurmay başkanı şehit annesi ne derse haklıdır demişti.O anne şov mu yapmıştı?

Ama senin başbakanın askerlik yan gelip yatma yeri değil diyor.

Tayyip bence iyi yönlere sahip olduğu kadar üslupsüz çirkin yönlere de sahip.

tayyibin iyi bir tarafını göremedim ben.

hani bazı politikacılar vardır, siyasi görüşlerini beğenmezsin ama

kişiliğini falan takdir edersin.

tayyipte takdir edilecek kırıntı yok.

zaten cumhuriyet tarihinde vakti zamanında rejime alenen sövüp

rejimin tüm değerlerine saldıran bir adamın

değiştim deyip başbakan oluşununun ikinci bir örneği de yok.

Sitelerde Paylaş
tayyibin iyi bir tarafını göremedim ben.

hani bazı politikacılar vardır, siyasi görüşlerini beğenmezsin ama

kişiliğini falan takdir edersin.

tayyipte takdir edilecek kırıntı yok.

zaten cumhuriyet tarihinde vakti zamanında rejime alenen sövüp

rejimin tüm değerlerine saldıran bir adamın

değiştim deyip başbakan oluşununun ikinci bir örneği de yok.

Ben farklı düşünüyorum.Var takdir ettiğim yönleri.

Sitelerde Paylaş
herhalde anası babası karar vermeyecek ama uyaracak olabilecek tehlikelere karşı ,mesela şu müneverin babası yahu bi sus o tv'de bu tv'de işi şova dönüştürdü, mağdur adam acılı baba gitti her kanalda sov yapan bir baba geldi sanki ,bu kadar lafı kızına ettimi acaba onuda tahlikelere karşı uyardımı merak ediyorum

Bence bu katil asla yakalanmayacak,zaman içinde unutulup gidecek,babada bunun böyle olacağının farkında.Kendi çapında kızının unutulmasını engellemeye çalışıyor,ama yetkililer bunun yakalanmasını istemedikten sonra kızı unutsak ne olacak unutmasak ne olacak?

Gerçekten halkımızın bir kısmı çok şerefsiz.Çaresiz bir babanın çırpınışına bile kızıyorsunuz.Size göre bu adamın yapması gereken dizini kırıp oturmak ve davasını ahirete bırakmak,zaten kızını dövmediği için dizini dövmeyi kendisi haketmiş.

Psikopat katillerde sokaklarda elini kolunu sallaya sallaya dolaşsın,hem zengin hem erkek,elinin kiridir

Sitelerde Paylaş

Münevver'in ve ailesinin bu olayda hiçbir suçu yok. Münevver istese çoğu Türk kızının yaptığı gibi ailesinden gizli de bu ilişkiyi sürdürebilirdi. Ailesi açık fikirli olarak kızlarının ilişkisi kabul etmiş. Bu tersine takdir edilmesi gereken bir davranıştır.

Mantıklı bir insan olarak düşün. Hangi neden bir kızın öldürülmesini haklı çıkarabilir? Birisi canına kast ederse nefsi müdafa yaparsın, bunun dışında bir insanın öldürülmesi için hiçbir haklı neden yoktur. Tayyip'in burada yapması gereken bu katili yakalayamadıkları için halktan özür dilemekti. O işin kolayına kaçtı, kendi zihniyetini de buna çok güzel uyarladı.

Sitelerde Paylaş
Büyük ve ulu önder Sayın Recep Tayyip Erdoan ' a katılıyorum.

Cinayet işleyenin yüzde 50 suçu var.

O kızı da başka erkeklerin evine gitmemesi için uyaramayan ailenin ve kzızın suçta payı yüzde 50.. bence.

Çocugunuza gerekli ve etik ahlaki dogrulari ogrettikten sonra ona karişmak insanlik dişidir, her birey kendisinden sorumludur zira davranişlari kontrol altinda tutulan bir insan hicbir zaman kendisi olamaz. Bunu da kadin-erkek olarak ayiramazsiniz. Kadinlarin da kişilik kazanmasina kendi secimlerini ozgurce yapmasina izin verilmelidir ki erkek baskisiyla insan dişinda bir canliymiş gibi yonetilmesinler.

İnandiginiz tanri herkesin cezasini mahşer gününde verecekse bu dünyadaki ahlak anlayişinin degişimi sizi neden bu kadar ürkütüyor, bu oldukca şaşirtici bir durum!!!!

Sitelerde Paylaş

Burada en kötü olan şey başta eski emniyet müdürü,islami kesimden bazı yazarlar ve son olarak başbakan kızın ailesini suçlayıp duruyorlar.Bu aile bir hata yaptıysa eğer bedelini de korkunç biçimde ödedi zaten,bir de hala bu insanları suçlamanın,acılarını daha arttrımanın anlamı ne?Devletin görevi suçluları yakalamak ve cezalandırmaktır,bunlar ne suçluları yakalıyor ne acılı insanlara saygı gösteriyorlar.Çok feci bir şey

Sitelerde Paylaş
Tayyip'in söylediklerinin çoğu doğru. O işin ahlaki kısmına dinci biri olarak değerlendiriyor ama söylediklerinde haklılık payı çok.

O kızın ana babası asıl suçlular bence. Psikopat olduğunu bildikleri bir oğlanla dolaşan kızları, güvende olabilir mi? Üstelik birkaç yıldır da beraberlermiş.

O yaştaki bir kızın her gece barlarda vs. işi ne? Çünkü hemen her gece görüşüyor ve bir yerlere gidiyorlarmış. Veya haftanın en az 4 gecesi.. Bunları geçen gün baba anlattı.

O yaşlarda o mekanlara dünyanın hiçbir yerinde giremezsiniz. Alkol bile satılamaz size.

Herkes çocuğuna sahip çıkmalı. O yaşlarda gençler çok daha kolay manipüle oluyor ve kendini, hiç farkında olmadan büyük kirliliklerin içinde buluyor.

Bu kızcağız bir psikopat tarafından testereyle doğrandı.

Olayı din ve kadın erkek eşitsizliğine indirgemeden değerlendirmek gerekiyor.

İfeelGood, yazdıkların doğru ama bu olayın artık 2-3 boyutu daha var...

1.boyutu, Zengin bir ailenin sadist çocuğu kız arkadaşını doğrayarak öldürüyor ve yakalanamıyor!!!

TSK yı bile madara eden Emniyet Teşkilatının bu çocuğu bulamaması söz konusu olamaz....Yani Hukuk ve Adaletin ne durumda olduğuna siz karar verin

2.boyutu ise Tayyip ve onun temsil ettiği zihniyetin yaklaşımıdır, İstanbul Emniyet müdürü de kızınıza sahip çıkın demişti, iyi artık herkes birilerine sahip çıksın ama sadistler, seri katiller ortalıkta dolaşsın!!

Ayrıca bir kız çocuğunu doğranması ve işin sonunda sırf cinsiyeti nedeniyle bizzat devlet tarafından suçlu görülmesi yani maktulün suçlu çıkması herhalde nasıl yönetildiğimiz konusunda ciddi ciddi düşünmemizi gerektirir..

bu ülkeye şeriat gelse aşağı yukarı böyle bir şeyle sonlanırdı zaten,

kız namussuz bir sürtük olduğuna karar verilip erkeğe 5-10 kırbaç cezası ile bu olay kapanırdı..

Bugün gazetesinde bu haberin altına yapılan ve dinci bir gazetedir iğrenç yorumları da görmenizi isterdim...bu ülkede müslümanların büyük çoğunluğu vicdan ve ahlak yoksunu durumdalar..(Vakit, zaman ve diğer gazeteler ve oralarda yapılan yorum ve haberleri düşününce bu sounca vardım)

Sitelerde Paylaş

Bide şu var mesela

Mesela 17 yaşında bir erkek çocuk,çok zengin kız arkadaşın evine gitseydi ve katledilseydi kimse "oğullarına sahip çıksalardı" demezdi mesela.Erkekler hep serbesttir zaten

Sitelerde Paylaş
Bide şu var mesela

Mesela 17 yaşında bir erkek çocuk,çok zengin kız arkadaşın evine gitseydi ve katledilseydi kimse "oğullarına sahip çıksalardı" demezdi mesela.Erkekler hep serbesttir zaten

ya öyle zaten adamlar bu sadistlikten bile ideolojilerine kar sağlama peşindeler...kadınları eve kapatın düşüncesini bir şekilde meşrulaştırma fırsatı..

Bakın bu olaylar artar ve cezasız kalırsa doğal hukuk devreye girip kadınların gece dışarı çıkamamasına neden olur..

Gece tek başına dolaşan kadın mı var, aman tecavüz edin, öldürün her şeyi yapın anlamına gelecek..

türkiyeyi çok aşağılık ve ilkel bir zihniyet yönetiyor maalesef, bu zihniyetin en büyük gücü CAhiiler değil tam tersine okumuş etmiş Cahillerdir..

misal bu forumda AK Partiyi CHP den 100 kat dah iyi gören, ilerici gören insancıklar var..

Sitelerde Paylaş

Aile sorumluluğu kavramına sığınarak ''kadın'' kimliğini ''değersizleştiren/soysuzlaştıran'' yorumları görmek; zihinlerin ''modernite''nin en cilalı kavramlarını ağızlarından düşürmeyenler tarafında bile nasıl flulaştığını gösteriyor. Fatmagül Berktay'ın Kadının İnsan Hakları üzerine yazdığı ve bu sitede de paylaştığım enfes makalesinde belirttiği gibi modernist Türkiye burjuvalarının kadın kimliğini algılayış biçimi de başından beri ''fedakar ve vatanperver anne'' imajının ötesine geçemedi çoğu zaman. Cinsiyetçi kalıplar, gerek yasalarda gerekse gündelik yaşamın/siyasanın peşinde yeniden üretilir ve makyajlanır olmuştur. Tabi ki, her anne/baba çocuğunu en iyi şekilde donatmak ve korumak zorundadır; fakat, çocuğun da en nihayetinde bir birey olduğu/olacağı unutulmamalıdır. Dolayısıyla çocukların/ergenlerin hata yapmaları olağan bir şeydir. Gözden kaçansa, mevcut toplum yapısının ve sosyal nizamın içindeki boşluklar ve değer algılarıdır. Militarizmin, otoritenin ve hiyerarşinin iliklere kadar sindiği bu ülkede başta ''eğitim'' olmak üzere tüm kurumların mevcut yapıları -devlet olgusunun genetik sakat doğası gereği- birey, değerler ve sosyal yaşam üzerinde tamiri zor boşluklar/yaralar/hasarlar/travmalar yaratmaktadır. Sosyo-ekonomik sistemin çarpıklığı da buna eklendiğinde her yanımızı daha fazla ''Cemlerin, gaspçıların, Hüseyin Üzmez'lerin'' sarması şaşılacak bir durum değildir! Bu durumda imkanı olan daha fazla ''steril'' yaşam alanlarına çekilecektir; fakat bu olayda görüldüğü gibi bu da kesin bir çözüm olmanın uzağındadır; zira, failin kendisi de gayet de zengininden bir ailenin ferdidir. Hukuk(suzluk) bir yana, bu olayda esas sakatlık kadın kimliğine dayatılan ''biçim/çap/mesafelerde''dir. Bu aile ve bu güzeller güzeli kız, kim ne derse desin, son tahlilde bir kurbandır! Bana kızanlar çıkacaktır belki, ancak bu kızın psikopat genç katili de bir kurbandır. Zira, medyaya yansıyan birçok haberde okuduğumuz gibi, bu çocuk doğduğundan beri kendini kirli ve dejenere bir sosyete hayatının içinde bulmaktadır; üstelik daha küçücük yaşlardan beri aileden uzakta, yurtdışında kalmıştır. Görünen o ki, bu kız ya şahit olmaması gereken bir durumu öğrendi, ya psikopatlaştırılan failin travmatik bir anına denk geldi. Her koşulda mağdur olan kızın cinsiyeti üzerinden ''aile de çocuğa sahip çıksın'' türü pervasız sözler etmek, zihinleri kuşatan ''kafes''lerin bizi ne hale soktuğunu gösteriyor bence! Aileden ne bekliyordunuz yahu? Kızlarını burkaya sokup Kuran kurslarına mı gönderselerdi? Onun hayatını sadistçe otorite altına mı alsalardı? Üniversitede çok gördük böylelerini; ailesinin sadist baskısı altında kalan kızlar, hele ki sorunla da bir aileyse, öyle tuhaf hallere düşüyorlardı ki... Okula türbanla gelen bir kızın, ertesi gün mini etekle çıktığını bile gördüm yahu :)

Peki kaç erkek, o yaşlarda gece dışarı çıkmadığını, çılgınlıklar yapmadığını söyleyebilir? Ailenin tek suçu, böylesine psikopatlaşan bir çocuğun durumunu farkedememeleri olabilir; ancak, birçok insan zaten çift kişilikli olabilir ve bu konuda uzman değilseniz bunu anlamanız da gerçekten zordur...

Sitelerde Paylaş
Tayyip'in söylediklerinin çoğu doğru. O işin ahlaki kısmına dinci biri olarak değerlendiriyor ama söylediklerinde haklılık payı çok.

O kızın ana babası asıl suçlular bence. Psikopat olduğunu bildikleri bir oğlanla dolaşan kızları, güvende olabilir mi? Üstelik birkaç yıldır da beraberlermiş.

O yaştaki bir kızın her gece barlarda vs. işi ne? Çünkü hemen her gece görüşüyor ve bir yerlere gidiyorlarmış. Veya haftanın en az 4 gecesi.. Bunları geçen gün baba anlattı.

O yaşlarda o mekanlara dünyanın hiçbir yerinde giremezsiniz. Alkol bile satılamaz size.

Herkes çocuğuna sahip çıkmalı. O yaşlarda gençler çok daha kolay manipüle oluyor ve kendini, hiç farkında olmadan büyük kirliliklerin içinde buluyor.

Bu kızcağız bir psikopat tarafından testereyle doğrandı.

Olayı din ve kadın erkek eşitsizliğine indirgemeden değerlendirmek gerekiyor.

Sizin gibi birinin bu sözlewri edebilmesi inanın beni çok şaşırttı. RTE'nin olay hakkında söylediklerinde haklılk payı var diyorsunuz ama tersine ne O haklı bir tespit yapacak kapasiteye sahiptir ne de söyledikleri nesnel ve dürüst bir bakış açısının ürünüdür; her zaman yaptığı gibi taban kitlesini yağlamak dışında bir amacı olamaz. Toplum şeriata hazırlanıyor ve taban kitle askere düşman edilirken gerici hassasiyetler körükleniyor. Korkunç bir hızla şeriata doğru sürükleniyoruz.

Hal böyleyken RTE haklı o yaşta bir kızın ger gece barda ne işi var, oğlanın evinde ne işi var diyebilmek, ülkemizde bu gidişata dur diyebilecek sağlam bir bilince sahip aydın saysının ne denli az olduğunun açık bir kanıtıdır. Barlara kızlar giremez, kızlar oğlanlarla görüşemez diye bir kural ya da yasa mı vardır? Eğer öyleyse her gün saatlerce yayınlanan magazin programlarında kimin kiminle düşüp kalktığı neden TVlere malzeme oluyor? Yoksa zenginler yapınca iyi de halktan birileri özgürce yaşayınca bu namussuzluk mu oluyor?

Münevver para ve güce tutkunluğunun bedelini canıyla ödemiştir. Ben ailesinin yerinde olsaydım onu bu çocuğun psikolojik durumu hakkında uyarırdım. Ama genç kızlar hep böyledir. Güzel arabalara, saray gibi evlere kısacası güce taparlar, zenginliğe vurulurlar. Bu kadının doğasında olan bir içgüdüdür. Bu böyle diye hunharca katledilmesini ve polisin yasa dışı aymazlığıını kınamayıp "o da evinde otursaydı canım" demek iğrenç bir rezilliğe ortak olmaktır.

Devlet her vatandaşının güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Bunca polis besliyorsak onlardan hakkımız olan görevlerini yerine getirmelerini istememiz kadar doğal ne olabilir. Ama görünen o ki polis kasıtlı olarak çağdaş yaşamak isteyenlere göz dağı veriyor. Devlet tüm kurumlarıyla karanlık bir rejime hazırlanıyor!

Uyanın artık!

Sitelerde Paylaş
Sizin gibi birinin bu sözlewri edebilmesi inanın beni çok şaşırttı. RTE'nin olay hakkında söylediklerinde haklılk payı var diyorsunuz ama tersine ne O haklı bir tespit yapacak kapasiteye sahiptir ne de söyledikleri nesnel ve dürüst bir bakış açısının ürünüdür; her zaman yaptığı gibi taban kitlesini yağlamak dışında bir amacı olamaz. Toplum şeriata hazırlanıyor ve taban kitle askere düşman edilirken gerici hassasiyetler körükleniyor. Korkunç bir hızla şeriata doğru sürükleniyoruz.

Hal böyleyken RTE haklı o yaşta bir kızın ger gece barda ne işi var, oğlanın evinde ne işi var diyebilmek, ülkemizde bu gidişata dur diyebilecek sağlam bir bilince sahip aydın saysının ne denli az olduğunun açık bir kanıtıdır. Barlara kızlar giremez, kızlar oğlanlarla görüşemez diye bir kural ya da yasa mı vardır? Eğer öyleyse her gün saatlerce yayınlanan magazin programlarında kimin kiminle düşüp kalktığı neden TVlere malzeme oluyor? Yoksa zenginler yapınca iyi de halktan birileri özgürce yaşayınca bu namussuzluk mu oluyor?

Münevver para ve güce tutkunluğunun bedelini canıyla ödemiştir. Ben ailesinin yerinde olsaydım onu bu çocuğun psikolojik durumu hakkında uyarırdım. Ama genç kızlar hep böyledir. Güzel arabalara, saray gibi evlere kısacası güce taparlar, zenginliğe vurulurlar. Bu kadının doğasında olan bir içgüdüdür. Bu böyle diye hunharca katledilmesini ve polisin yasa dışı aymazlığıını kınamayıp "o da evinde otursaydı canım" demek iğrenç bir rezilliğe ortak olmaktır.

Devlet her vatandaşının güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Bunca polis besliyorsak onlardan hakkımız olan görevlerini yerine getirmelerini istememiz kadar doğal ne olabilir. Ama görünen o ki polis kasıtlı olarak çağdaş yaşamak isteyenlere göz dağı veriyor. Devlet tüm kurumlarıyla karanlık bir rejime hazırlanıyor!

Uyanın artık!

Tayyip'in referans aldığı fikirlerin din bazlı olduğunu belirttim. Ama Tayyip ve dinler hakkındaki düşüncelerimin net olarak bilindiğini tahmin ederek özel bir açıklama yapmadım. Tabii siz beni tanımak zorunda değilsiniz. Belki de açıklamalıydım, düşünemedim.

Ben bir ateistim ve Tayyip'in de din aktörü veya taciri bir sahtekar, ülke düşmanı bir yobaz olduğunu söyler dururum.

Konuyla ilgili söylediklerinde doğruluk payı olduğunu söylememin bütün bunlarla ilgisi yok.

Bu olayı değerlendirirken objektif olmaktan uzaklaşıp, sırf dincilere, gericilere muhalif olmak için inanmadığım, doğru olmadığını bildiğim düşünceleri onaylamam. Doğrular ve yanlışlar birbirine karışır o zaman.

Lise öğrencisi bir kızın erkek arkadaşının olması ve bunu ailesiyle paylaşması son derece güzel, doğru ve zaten olması gereken bir durumdur. O kız flörtüyle gezecek, eğlenceye gidecek, belli sınırlarda ilişkisini sürdürecek elbette. Ama bakın, belli sınırlarda diyorum.

Çünkü o henüz bir yetişkin değil; 18 yaşın altında ve anne baba ondan sorumlu.

Babayı dinledim geçen gün. Çocuğun bir psikopat olduğunu bildiklerini, kızına daha önce şiddet kullandığını, ailesinin zaten bir garip olduğunu bildiklerini vs.. anlattı. Ve ekledi, "biz kızımıza karışmıyorduk, çünkü seviyordu ve belki evleneceklerdi".

Açıkça hatalı. Psikopat olduğunu bildikleri birinden kızlarını korumak için çaba sarfetmedikleri gibi, gizli bir onay da var.

Evet, o yaşta bir genç gece sabahlara kadar içkili mekanlarda dolaşmamalı. Bu sizce yanlış mı? Bunun adı tutuculuk ya da başka bir şey mi? Ne söylediğinizin farkında mısınız?

Genç kızların Hepsi Münevver gibi değildir. Siz asıl farkında olmadan Münevver'i suçluyorsunuz. O çocuk tamamen suçsuzdu. Ailenin ihmalkarlığı ve belki de çirkin hesapları yüzünden, sayıları gittikçe artan psikopatlardan birinin kurbanı oldu.

Çağdaşlık, modernlik ve özgürlükten sözederken, doğruları ve yanlışları da birbirinden ayırmak zorunsınız. Özgürlük ve çağdaşlık, bir çocuğun gece yarısından sonra sokakta alkol alarak dolaşmasına izin vermek, istediği kişiyle arkadaşlık etmesine göz yummak, tolere etmek ve ses çıkarmamak demek değildir.

Böyle düşünür ve bilimsel olarak tespit edilmiş gerçekleri reddetmeye kalkarsanız, çağdaşlığı ve özgürlüğü unutmak zorunda kalırsınız.

Sizin savunmanız gereken doğruları dincilerin savunuyor gibi yapmalarına izin verir, ve ne yazık ki haklı görünmelerine neden olursunuz.

Bunu görmek zorundasınız.

>>>Ama genç kızlar hep böyledir. Güzel arabalara, saray gibi evlere kısacası güce taparlar, zenginliğe vurulurlar. Bu kadının doğasında olan bir içgüdüdür.

Ben böyle bir içgüdü bilmiyorum. Hiç duymadım.

Siz böyle söylerseniz eğer, Tayyip gibiler kızlarını örtüp eve hapsederler elbette. Ondan sonra imamlığın verdiği yeteneklerini misler gibi kullanıp bunu topluma hissettirmeden, tatlı tatlı empoze eder ve sizin de diyecek tek lafınız olmaz.

Sitelerde Paylaş

Yazdıklarınızın çoğuna katlıyorum. Ne var ki Tayyibin açıklamaları birtek bu doğrularla sınırlı değildi. Kızını kendi haline bırakırsan ya davulcuya ya zurnacıya varır diyor. Buna ilişkin görüşleriniz nelerdir acaba?

Ve şöyle demişsiniz:

">>>Ama genç kızlar hep böyledir. Güzel arabalara, saray gibi evlere kısacası güce taparlar, zenginliğe vurulurlar. Bu kadının doğasında olan bir içgüdüdür.

Ben böyle bir içgüdü bilmiyorum. Hiç duymadım. "

Nasıl duymadınız yapmayın lütfen. Siz bana halktan biriyle evlenen ya da flört eden bir tane zengin kadın göstterebilir misiniz?İnanın ben daha hiç rastlamadım. Sadece kadın değil erkek de içgüdülerinin esiridir. Güzel bir kadının erkeklere yaptıramayacağı şey yok gibidir örneğin. Ben konuyu erkek-kadın dar açısıyla ele almıyorum, çünkü insanın genel olarak içgüdülerinin kontrlünde olduğu gerçeğinden yola çıkıyorum.

RTE'nin dediklerine gelince daha önce de belirttiğim gibi kirli siyaset yapıyor ve aslında olay medyaya taşındığı için bu kadar ayyuka çıktı ve başbakan bile demeç vermek durumunda kaldı. Yoksa kimin umurundaydı? Münevver gibi katledilen birçok insan var. Basın işine geleni yazar, gelmeyenden bahsetmez bile. Münevveri bırakın en ufak bir haksızlıkta bile adalet bulmanız olanaklı değildir. Polisin gözü önünde bir başkasını darp etmenin mümkün olduğu böyle bir ülkede hangi adaletten bahsedebiliriz ki?

Sitelerde Paylaş
Yazdıklarınızın çoğuna katlıyorum. Ne var ki Tayyibin açıklamaları birtek bu doğrularla sınırlı değildi. Kızını kendi haline bırakırsan ya davulcuya ya zurnacıya varır diyor. Buna ilişkin görüşleriniz nelerdir acaba?

...................

ortada bir cinayet var... 17 yaşındaki bir kız, biri tarafından öldürülmekle kalmayıp, kafası kesilip bedeninden ayrıltılıyor.

kızın annesi ve babası isyan ediyor( hangi anne baba isyan etmez ki)

üstelik katil belli ama nedense bir türlü yakalanamıyor,, üstelik adli tıp denen kurumda, kızın cesedine otopsi yapılırken başka bir cesetten sperm bulaştıırldığı ortaya çıkıyor..

devletin gücüne olan güveni sarsan bunca rezalet karşısında, devletin başındaki adam çıkıyor diyorki; ee biz ne yapalım. kızı kendi haline bırakırsan, ya davulcuya ya zurnacıya kaçar.

ulan sanki ortada kız bir kocaya kaçmış veya evden kaçmış gibi durum varda.. çıkıp bunu söylüyor..

ulan düşünme özürlü; kız, arkadaşlarının ve çevresindeki insanların bildiği bir ilişki yaşıyor... güvenip arkadaşlık kurduğu insanda, bu ülkede saygın diye tanınan bir ailenin çocuğu... kız nerden bilsin, sadist biriyle arkadaşlık kurduğunu..

üstelik kız sanki 8-9 yaşındaki bir kız çocuğu.. kız 17 yaşında liseye giden genç bir kız... oldu olacak,, kimse kızlarını evden dışarı çıkarmısın..

yaw birde birileri çıkıp öyle ahkam kesiyorki; sanki bu aile kızlarını başı boş bırakmış... kızda serseri olup sokaklara takılmış sanacak..

ayrıca bir kızı başı boş bırakırsan ya davulcuya ya zurnacıya kaçar demekte ne oluyor??

davulcu ve zurnacılar ahlaksız veya toplumda hiç bir değeri olmayan insanlar mı???

davulcu ve zurnacıyı aşağılamakta ne oluyor..

adam neredeyse; davulcu, zurnacı= katil demeye getirmiş..

benim bir kızım olsa,, tayip gibi birin peşine takılacağına,, dürüst sözünün eri bir davulcu veya zurnacının peşinden takılsın daha iyi..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...