Jump to content

Kendimizi boşuna kandırmayalım.

Recommended Posts

Biz ateistler genelde dindarlara karşı dinin kötülüklerini, bazen rezilliklerini kullanırız. Bazı arkadaşlar işi ileri boyuta taşıyıp tüm dindarların rezil olduğunu söylemişler. Hadi beyler hadi. Kendimizi kandırmayalım. Biz ateistler de öyle sevgi tomurcuğu falan değiliz. Biz de her insan kadar kötü her insan kadar iyiyiz. Kendimizi boşuna iyiliğin pamuklarına sarıp karşı tarafı suçlamaya kalkmayalım.

Müslümanlardan çok mu farklıyız? İster kabul edin ister etmeyin; ama hepimiz içinde bulunduğumuz toplumun ahlaki yargılarıyla - bu ahlaki yargıların çoğu din temeli üzerine oluşmuştur- şekillenmişizdir. Örneğin beni gidip de bir barda sabaha kadar zil zurna sarhoş olup 3 tane kadının yatağına girmekten alıkoyan nedir? Aksini iddia edebilirsiniz; ancak ateist olmamıza rağmen İslam'ım uygun gördüğü standartlarla yaşadığımızı iyi biliyorsunuz. Biz sadece mantıksız olanı içinden attık ve kişilik yapımıza uygun olanları uygulamaya başladık.

Artık dindarlara insanlık dersi vermeye, onlara edep öğretmeye çalışmaya son. Aynı ahlaki değerler içerisinde neredeyse birbirimizden hiçbir farkımız yok.

Hele hele burada ahlak dersi vermeye kalkıp millete ahlak öğretmeye kalkan, dinlerin zulmünden kaçtığını, iyi olduğu için ateist olduğunu iddia eden tipler...

Yalanlarınızı kendinize saklayın.

tarihinde JAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz ateistler genelde dindarlara karşı dinin kötülüklerini, bazen rezilliklerini kullanırız. Bazı arkadaşlar işi ileri boyuta taşıyıp tüm dindarların rezil olduğunu söylemişler. Hadi beyler hadi. Kendimizi kandırmayalım. Biz ateistler de öyle sevgi tomurcuğu falan değiliz. Biz de her insan kadar kötü her insan kadar iyiyiz. Kendimizi boşuna iyiliğin pamuklarına sarıp karşı tarafı suçlamaya kalkmayalım.

Müslümanlardan çok mu farklıyız? İster kabul edin ister etmeyin; ama hepimiz içinde bulunduğumuz toplumun ahlaki yargılarıyla - bu ahlaki yargıların çoğu din temeli üzerine oluşmuştur- şekillenmişizdir. Örneğin beni gidip de bir barda sabaha kadar zil zurna sarhoş olup 3 tane kadının yatağına girmekten alıkoyan nedir? Aksini iddia edebilirsiniz; ancak ateist olmamıza rağmen İslam'ım uygun gördüğü standartlarla yaşadığımızı iyi biliyorsunuz. Biz sadece mantıksız olanı içinden attık ve kişilik yapımıza uygun olanları uygulamaya başladık.

Artık dindarlara insanlık dersi vermeye, onlara edep öğretmeye çalışmaya son. Aynı ahlaki değerler içerisinde neredeyse birbirimizden hiçbir farkımız yok.

Hele hele burada ahlak dersi vermeye kalkıp millete ahlak öğretmeye kalkan, dinlerin zulmünden kaçtığını, iyi olduğu için ateist olduğunu iddia eden tipler...

Senin dindarlardan bir farkın olmayabilir, ki bu başlığın da aynı dindar zihniyetinin ürünüdür. Onlar da biliyorlar aslında inandıkları tanrının olmadığını; ancak bilgisizliğin yarattığı acziyet altında eziliyorlar ve bu acizliklerini ortadan kaldırabilmek için, diğer herkesin kendileri gibi inanmalarını sağlamaya çalışıyorlar. O nedenle dinlerini yaymaya çalışıyorlar.

Ve senin bu başlığın da, aynı zihniyetin ürünüdür. İnanırlarla ateistler arasındaki bariz farkı göremediğin içindir ki, her ikisini de aynı görüyor ve kendini ateist tarafta sandığın ve (örn.) bir müslümandan tek farkının tanrı inancı olduğunu sandığın ve farkına varamadığın diğer onca fark açısından kendince bir şey ortaya koyamadığın içindir ki, tüm ateistlerin de seninle aynı "inancı" paylaşmasını salık veriyorsun.

Her zaman aynı örneği veriyorum: Bir ateist, tanrıya düşman olduğu için mi onu inkar ediyor, yoksa tanrının olmasını mümkün görmediği için mi onun olduğuna inanmıyor? Mantık kurgusu bir inanırla aynı olan insanın ateist olması mümkün müdür? Kişi ateist olmuşsa eğer, mantık kurgusu da bir inanıra göre farklı çalışıyor demek değil midir?

Tanrı konusunda varklı çalışan bir aklın, ahlak konusunda aynı çalışması mümkün müdür?

Ateizm, tanrı veya Kuran, İncil vs. kitaplar veyahut dinler düşmanlığı değildir ki, uslamlama sonucu varılmış bir sonuçtur. Tanrının olmasının mümkün olmadığını anlayacak kadar sağlam çalışan bir aklın, kendisiyle tezat oluşturacak bir takım davranışlara yönelmesi istisnai durumdur. Ki ateizmi senin gibi algılayanlar için sözkonusu olabilir bu durum.

Sana tavsiyem, ateistliğini yeniden gözden geçir. Bulunduğun toplumda değilse bile, bir başka coğrafyada senin duygularına hitab edecek bir tanrı mutlaka bulacaksındır. İyi aramalar!..

Sitelerde Paylaş

Merhaba JAN

Burada olan tek şey bu değil. Ateistin ahlâkını temellendiremeyeceğine dair dinci iddiaları var.

Dediğin gibi gösteriş yapıp erdemlileri oynamak için cevap verenleri, bu iddialara cevap vermeye çalışanlardan ve dinsiz ahlak nasıl temellendirilir anlatmaya çalışanlardan nasıl ayıracaksın?

Sitelerde Paylaş
Sana tavsiyem, ateistliğini yeniden gözden geçir. Bulunduğun toplumda değilse bile, bir başka coğrafyada senin duygularına hitab edecek bir tanrı mutlaka bulacaksındır. İyi aramalar!..

Bence bunu aramayacak çünki zaten böyle bir tanrısı vardır.

Sitelerde Paylaş

Çakırcalı seni pek kaale almıyorum. Görebildiğim kadarıyla psikolojik sorunların var. Kendini eleştir biraz. Ama nerde...

Nerde dindarlara bok atmak gibi bir durum var xxxxx o topiğe hücum edersin.

Sitelerde Paylaş
Peh peh peh. Evet benim bir tanrım var. Kendisini her gün beceriyorum. Nasıl, böyle bir tanrı bulabilir misiniz? :)

Kendi kendimize masturbasyon yapmaktan vazgeçelim artık. İyi veya kötü olma insanın kendisiyle ilgilidir, din ancak 10. dereceden bir etken olabilir.

Hadi sevgili ateist kardeşler

Kuşlar yuva yapsın, kelebekler uçsun, dünyaya barış hakim olsun :D

Şaşırdım... Enteresan bir kişilik. Dobracı.

Sitelerde Paylaş
Peh peh peh. Evet benim bir tanrım var. Kendisini her gün beceriyorum. Nasıl, böyle bir tanrı bulabilir misiniz? :)

Kendi kendimize masturbasyon yapmaktan vazgeçelim artık. İyi veya kötü olma insanın kendisiyle ilgilidir, din ancak 10. dereceden bir etken olabilir.

Hadi sevgili ateist kardeşler

Kuşlar yuva yapsın, kelebekler uçsun, dünyaya barış hakim olsun :D

Din 10. dereceden etkiliyse sana Suudi Arabistan'a yerleşmeni öneririm. Orada dinin nasıl 10. dereceden etken olduğunu çok iyi anlarsın. Türkiye gibi ülkede anlamak zor olabilir.

Sitelerde Paylaş
Çakırcalı seni pek kaale almıyorum. Görebildiğim kadarıyla psikolojik sorunların var. Kendini eleştir biraz. Ama nerde...

Nerde dindarlara bok atmak gibi bir durum var xxxxx o topiğe hücum edersin.

Burada Ateist gibi yazamak asıl psikolejik bir sorun.

Çünki bazı dinciler görüşleri ile Ateistler ile baş edemeyince senin kullandığın bu yöntemi kullanıyorlar.

Sitelerde Paylaş
Her zaman aynı örneği veriyorum: Bir ateist, tanrıya düşman olduğu için mi onu inkar ediyor, yoksa tanrının olmasını mümkün görmediği için mi onun olduğuna inanmıyor? Mantık kurgusu bir inanırla aynı olan insanın ateist olması mümkün müdür? Kişi ateist olmuşsa eğer, mantık kurgusu da bir inanıra göre farklı çalışıyor demek değil midir?

Vayy, gözüm be. Ne demezsin ki?

Acaba dininin tanrısından, anlamsız kurallarından sıkıldıktan sonra mı din üzerine düşünmeye başladın?

Yoksa ananın karnından doğarken yanı başında evrim ve sicim teorileri mi vardı?

Sitelerde Paylaş

Nerde dindarlara bok atmak gibi bir durum var xxxxxx o topiğe hücum edersin.

Senin beni kal'e alman veya almaman, benim bir ateist olduğum, senin de kendini ateist gibi gösterip kaleyi içten fethetme aptallığına sarılan bir teist olduğun gerçeğini değiştirmez JAN. Bu tavrın, sen ve senin gibilerin zeka seviyesindeki teistlere sökebilir belki ama unutma ki burası ateistforum; evrim basamağında sizlerden çok daha ileri geçmeyi başarmış ve konumları gereği geride kalan sizleri de o aşamaya teşvik etmeye çalışan sorumluluk sahibi insanların bulunduğu bir forum.

Bu forum, aranızdan kimilerinin yolunu aydınlatacak ve yokuşu hızla tırmanmasını sağlayacak; sizler de, yolu aydınlanan bu kişilerin gözlerini bağlayarak ışığı görmelerine entgel olmaya çalışacaksınız.

Kendini boşa paralama JAN. Akıl, belki geç olabilir ama neticede her zaman galip gelir.

Sitelerde Paylaş
Burada Ateist gibi yazamak asıl psikolejik bir sorun.

Çünki bazı dinciler görüşleri ile Ateistler ile baş edemeyince senin kullandığın bu yöntemi kullanıyorlar.

Yav ben size ne anlatıyorum siz ne diyorsunuz....

Yav xislam bırak bunları yav. Sanki hayatın boyunca küfür etmedin. Üstelik benim o iletide yazdığım kişisel bir hakaret içermiyordu.

Bu yaptıkların hala amanda aman biz ateistler ciciyiz, biciyiz, iyiyiz yalanlarının yansıtılmaya çalışılması.

Devam edelim sizinle hümanist kardeşlerim, canlarım, ciğerlerim :)

Sitelerde Paylaş
Türkiye İslam'ın en güzel yaşandığı ülkelerden biridir. Siz istemeseniz de..

Evet bu neden böyledir, çünki burada kadınları döversen cezai işlem uygulanır ama gerçek islamı yaşayan ülkelerde kadın kocam beni dövdü diye polise gitse birde polisten dayak yer.

Burada dört tane karı almak yasaktır, kadınlar mirasta erkek ile aynı payı alır, kadınların şahitliği erkek ile eşittir.

O yüzden islamın en azı burada uygulandığı için en iyi islam burada yaşanıyor.

Ama size bunlar yetmiyor illaki benim kızım olduğu zaman onun kocası dört tane daha karı alsın üzerine diye çırpınıyorsunuz cehalet sürüleri.

Sitelerde Paylaş

Ne anlatıyorsun lan boşu boşuna? Evrimde ilerlemşiş de mişmiş. Bu senin hüsnü kuruntun.

Bana teist diyorsunuz, Allah'a sövüyorum, işte teistler gibi küfür ediyorsun diyorsunuz. Yuhhh!

Kendi gerçeklerinizle yüzleşin. Ha çakırcalı belki de biz ateistler evrimde ilerlemiş olabiliriz ama sen değil. Senin evrimin durmuş. Feto ne kadar evrim

geçirmişse sen de o kadar geçirmişsin.

tarihinde JAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yav ben size ne anlatıyorum siz ne diyorsunuz....

Yav xislam bırak bunları yav. Sanki hayatın boyunca küfür etmedin. Üstelik benim o iletide yazdığım kişisel bir hakaret içermiyordu.

Bu yaptıkların hala amanda aman biz ateistler ciciyiz, biciyiz, iyiyiz yalanlarının yansıtılmaya çalışılması.

Devam edelim sizinle hümanist kardeşlerim, canlarım, ciğerlerim :)

Ben humanist falan değilim.

Senin ne yapmak istediğini müslümanlar bile anlarlar.

O yüzden ufak adamlar gibi ufak işler ile uğraşma.

Sitelerde Paylaş
Ben humanist falan değilim.

Senin ne yapmak istediğini müslümanlar bile anlarlar.

O yüzden ufak adamlar gibi ufak işler ile uğraşma.

Abi bak müslüman değilim. Hiç bir dine de inanmıyorum. Tanrıya da inanmıyorum.

Bak benim adıma Allah'a istediğin küfrü edebilirsin. Şimdi ben etsem küfürbaz falan diye yaftalayacaksın, gerek yok. :)

Ben sadece bu forumun ateistlerinin kendilerini melek gibi görmelerini eleştiriyorum.

Sitelerde Paylaş
Ne anlatıyorsun lan boşu boşuna? Evrimde ilerlemşiş de mişmiş. Bu senin hüsnü kuruntun.

Bana teist diyorsunuz, Allah'a sövüyorum, işte teistler gibi küfür ediyorsun diyorsunuz. Yuhhh!

Kendi gerçeklerinizle yüzleşin. Ha çakırcalı belki de biz ateistler evrimde ilerlemiş olabiliriz ama sen değil. Senin evrimin durmuş. Feto ne kadar evrim

geçirmişse sen de o kadar geçirmişsin.

Sırf şu iletin dahi, senin ağzı salyalı kudurmuş bir müslüman olduğunu göstermeye yetiyor JAN. Hadi çocuğum, başka kapıya. Cadılar bayramı sona erdi.

Ateistmiş! Kenarımın ateisti... :lol:

Not: O avatarındaki resmi de değiştir, yoksa ben de avatarıma Mahonun bir resmini koyarım ha! :angry:

Sitelerde Paylaş
Sırf şu iletin dahi, senin ağzı salyalı kudurmuş bir müslüman olduğunu göstermeye yetiyor JAN. Hadi çocuğum, başka kapıya. Cadılar bayramı sona erdi.

Ateistmiş! Kenarımın ateisti... :lol:

Not: O avatarındaki resmi de değiştir, yoksa ben de avatarıma Mahonun bir resmini koyarım ha! :angry:

Puhhahahhaaa. Sırf bu iletinden bile kendini bir şey zannettiğin kolayca anlaşılabiliyor. hadi çakırcalı devam edelim

Fidanlar ağaca, ağaçlaaaaaaarr ormana dönmeli yurdumda :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...