Jump to content

Kendimizi boşuna kandırmayalım.

Recommended Posts

Abi bak müslüman değilim. Hiç bir dine de inanmıyorum. Tanrıya da inanmıyorum.

Bak benim adıma Allah'a istediğin küfrü edebilirsin. Şimdi ben etsem küfürbaz falan diye yaftalayacaksın, gerek yok. :)

Ben sadece bu forumun ateistlerinin kendilerini melek gibi görmelerini eleştiriyorum.

Bir Ateist gerçeklerden bahs eder kendisini melek gibi göstermeye falan çalışmaz, çünki dünyada hiç kimse melek gibi falan değildir.

İslamın dinlerin iğrençliğini ortaya serdiği için sen onları melek gibi görebilirsin ama her insan gibi Ateistlerde melek falan değillerdir, insan her yerde insandır.

O yüzden allaha küfür edeyimde müslüman olmadığıma inan gibi hala ufak adam ayaklarına yatma çünki en azından Ateistliğin yanında bile olamdığın bağırıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Artık dindarlara insanlık dersi vermeye, onlara edep öğretmeye çalışmaya son. Aynı ahlaki değerler içerisinde neredeyse birbirimizden hiçbir farkımız yok.

Hele hele burada ahlak dersi vermeye kalkıp millete ahlak öğretmeye kalkan, dinlerin zulmünden kaçtığını, iyi olduğu için ateist olduğunu iddia eden tipler...

Yalanlarınızı kendinize saklayın.

teistlerden farklı olmamız için önümüze gelene sarkıntılık yapmak, içip içip ortalığı batırmak, düşene tekme atmak, adalet ve özgürlük gibi şeylere karşı duyarsız olmak mı lazım??? en basitinden, adam öldürmenin yanlış olduğunu düşünmek bir değer olduğuna göre, ateistlerin de bu değere sahip olmasından daha doğal bişey olamaz.. birşeyin yanlış olduğunu düşünmek için ateist veya teist olmak şart değildir...

insanlığın ortak aklının ürünü olan değerler vardır.. buna evrensel ahlak da diyebiliriz... bunları savunmak insan olmanın bir sonucudur, ateist veya teist olmakla alakalı değildir...

sen kafanda ateizmi başıboşluk amaçsızlık sapkınlık falan olarak düşündüğün için, ateistlerin ahlaklı insanlar olmasını anyalamıyorsun.. ateist insan iyi olamaz diyen müslüman zihniyetinin bir benzeri bu sadece...

dindarları neden eleştiriyoruz, insanlar arasında ayrımcılığı eşitsizliği huzursuzluğu şiddeti kadınlara karşı haksızlıkları peygamber denilen kişilerin ahlaksızlıklarını savundukları ve bunları resmileştirdikleri için eleştiriyoruz, "onlara ahlak" dersi veriyoruz... dini kurtarmak adına içine düştükleri pespayeliği eleştiriyoruz.. ateist olarak değil herşeyden önce insan olarak eleştiriyoruz...

Sitelerde Paylaş

Faramir bak yazımı okursan dinden bu bahsettiğin kötülükleri atıp hayatımıza iyi olanları uyguladığımızı söylemişiz. Ama burda öyle bir hava yaratanlar var ki sanki ateist insan bir aziz, ne bileyim ateistler neredeyse tanrı kavramına denk tutulmuş.

Ben kendimizi yüceltmemize karşıyım. Ateistler evrimde ilerlemiştir demekle, biz ateistler için toprağa gübre lazım Allah o yüzden bunları yarattı diyen dindarlar arasında ne fark var?

Sitelerde Paylaş
Faramir bak yazımı okursan dinden bu bahsettiğin kötülükleri atıp hayatımıza iyi olanları uyguladığımızı söylemişiz. Ama burda öyle bir hava yaratanlar var ki sanki ateist insan bir aziz, ne bileyim ateistler neredeyse tanrı kavramına denk tutulmuş.

Ben kendimizi yüceltmemize karşıyım. Ateistler evrimde ilerlemiştir demekle, biz ateistler için toprağa gübre lazım Allah o yüzden bunları yarattı diyen dindarlar arasında ne fark var?

Nerede öyle bir iddia var anlamadım. Hangi ateist ateizmin mükemmel bir ahlak yarattığını savunmuş. Bu iddiayı sürekli öne süren müslümanlardır. İslam'ın mükemmel olduğunu savunurlar. Ateistin eleştirisi de bunadır. İslam mükemmel değildir. Bunu neden bu kadar sorun yaptın anlamıyorum.

Hangi mesaj seni bu kadar şaşırttı merak ediyorum. Paylaşırsan sevinirim.

Sitelerde Paylaş

Kim bu kendini yücelten çok merak ettim.

Sen sanırım bazı Ateistleri gözünde çok büyütmüşsün.

Kendini yücelten Ateist falan yok ama sen buna karşıymışsın, garip bir düşünce.

o yüzden müslüman değilim falan deme, bu, "ben xislam olarak Ateist değilim" dememden bile komik duruyor.

Sitelerde Paylaş
Nerede öyle bir iddia var anlamadım. Hangi ateist ateizmin mükemmel bir ahlak yarattığını savunmuş. Bu iddiayı sürekli öne süren müslümanlardır. İslam'ın mükemmel olduğunu savunurlar. Ateistin eleştirisi de bunadır. İslam mükemmel değildir. Bunu neden bu kadar sorun yaptın anlamıyorum.

Hangi mesaj seni bu kadar şaşırttı merak ediyorum. Paylaşırsan sevinirim.

Unholy önce seninle bir anlaşalım. Ben varsayımlarımın tamamını Türkiye müslümanları üzerinden yapacağım.

Türkiye'deki müslümanların bana göre % 70 inin herhangi bir deistten farkı yoktur. Gençler zaten pek namaz, oruç olayına bulaşmaz. Şimdi etrafımızdaki insanlar yani; ailemiz, arkadaşarımız... bunların % 90'ı müslüman değil mi? Nedir bu forumun ateistlerinin müslümanları bu kadar hor görüşü? Ki eminim çoğunun annesi babası müslümandır. Benimkilerin de olduğu gibi

Genel olarak bu forumda okuduğum hemen hemen her mesaj müslümanları küçük görüyor; ama kantarın topuzunu iyice kaçıranlar var.

Mesela bi müslüman arkadaş:

Ya niye böyle söylüyorsunuz biz müslümanlar aşağılık, elalemin ırzına göz diken kişiler miyiz? diye bir soru gelmişti.

Üç beş cevap patladı birden. Evet diye. Yani oha! diyorum. Başka da bir şey demiyorum.

Sitelerde Paylaş

öyle bir hava estiren yok.. burda ırkçı ve liberal ateistler de var.. onların ne kadar insancıl ve hümanist (?) olduklarını da biliyoruz.. abd ıraka kendini savunmak için girdi diyen ateistler de var burda... din konusu dışında onlarla hiçbir konuda anlaşamıyorum şahsen... ateist olmak iyi olmaktır diye birşeyin olmadığını daha önce uzun uzun tartıştık bu forumda.. ama ateist olan iyi olamaz gibi müslüman mantığının da ne kadar hastalıklı olduğunu söyledik....

forumda yeni olduğun için o tür tartışmalardan da haberin yok galiba...

daha da önemlisi, gerçekten ateizmin ne olduğunu ve insanın hayatında ne gibi bir etkisi olduğunu bilen yaşayan bir insan gelip de burda "ya siz ateistler niye böylesiniz" demez.. bu da senin ateizmden ne anladığını daha doğrusu ne anlamadığını gösteriyor...

Sitelerde Paylaş

xislam bi rahat bırak kardeşim ya. Ate olduğuma inanıp inanmaman umrumda mı sanıyorsun? Aynı senin ateist olup olmamanın benim umrumda olmadığı gibi.

tarihinde JAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Unholy önce seninle bir anlaşalım. Ben varsayımlarımın tamamını Türkiye müslümanları üzerinden yapacağım.

Türkiye'deki müslümanların bana göre % 70 inin herhangi bir deistten farkı yoktur. Gençler zaten pek namaz, oruç olayına bulaşmaz. Şimdi etrafımızdaki insanlar yani; ailemiz, arkadaşarımız... bunların % 90'ı müslüman değil mi? Nedir bu forumun ateistlerinin müslümanları bu kadar hor görüşü? Ki eminim çoğunun annesi babası müslümandır. Benimkilerin de olduğu gibi

işte burda çuvallıyorsun.. git sor bakalım o %70e, muhammed nedir nasıldır islamiyet diye sor, bunları eleştir, o zaman görürsün ne kadar deist olduklarını, tabi görecek kadar yaşayabilirsen.. adam namaz kılmıyor ama "namaz kılmam" diyene tahammül bile edemiyor.. böyle hastalıklı bir yüzde 70 var işte..

Sitelerde Paylaş
xislam bi rahat bırak kardeşim ya. Ate olduğuma inanıp inanmaman umrumda mı sanıyorsun? Aynı senin ateist olup olmamanın benim umrumda olmadığı gibi.

Benimde seninidüşüncen umrumda değil, zaten ben bunları senin umrun için yazmadım.

Bak bir soru sormuşum: Kim bu kendini yücelten çok merak ettim.

Sitelerde Paylaş
işte burda çuvallıyorsun.. git sor bakalım o %70e, muhammed nedir nasıldır islamiyet diye sor, bunları eleştir, o zaman görürsün ne kadar deist olduklarını, tabi görecek kadar yaşayabilirsen.. adam namaz kılmıyor ama "namaz kılmam" diyene tahammül bile edemiyor.. böyle hastalıklı bir yüzde 70 var işte..

Bak böyle manyaklar var; ama bunlar çoğunlukta değil Faramir. Bu köktendinci müslüman gözükenlere bir anket uygulasak % 80'i şeriat gelmesini istemez. Çünkü şeriat gelirse serbest olamayacağını, kendisine sınırlama geleceğini, ölebileceğini iyi bilir.

Sitelerde Paylaş

Benim annem babam da müslüman. Ama Kuran'ı, İslam'ı hiç bilmezler. Türkiye'nin büyük çoğunluğu kemalist müslüman. Türk müslümanı. İslam'dan haberleri yok. Kendi ahlaklarını İslam'ın ahlakı zannediyorlar. Her iyi olanı İslam zannediyorlar. Çoğu aslında deist ama farkında değil. İzmir'de o mini etekli kızlara sor hepsi müslümanım der. Ama bilmez İslam'ın kuralları, yasakları nedir. Bilenlerin de çoğu umursamaz.

İslam'ı asıl bilip uygulayanların çoğu bizim anlayışımıza göre ahlaksızdır. Bir kadını ikinci sınıf görmek, eve kapatmak, zorla evlendirmek. Türkiye'de böyle bir kesim de var. Bu ülke sadece İzmir değil. İstanbul'da Sultanbeyli'ye, Bağcılar'a, Fatih'e de uğra. Oradaki ahlakı bir değerlendir. Onlar İslam'ı çok iyi biliyor.

Sitelerde Paylaş
Bak böyle manyaklar var; ama bunlar çoğunlukta değil Faramir. Bu köktendinci müslüman gözükenlere bir anket uygulasak % 80'i şeriat gelmesini istemez. Çünkü şeriat gelirse serbest olamayacağını, kendisine sınırlama geleceğini, ölebileceğini iyi bilir.

bu söylediklerim kökten dincilerle alakalı değil.. anadolunun herhangi bir şehrinde sokağa çık bir kahvehaneye gir, din şöyledir muhammed böyledir de, o zaman anlarsın belki... bu ülkedeki vasat budur... şeriatçılarla ilgisi yoktur... hiçbirşeyle alakası yokmuş gibi görünen bir insan bile din konusunda şahin kesilebiliyor.. o yüzden masal anlatma bize..

Sitelerde Paylaş
Abi bak müslüman değilim. Hiç bir dine de inanmıyorum. Tanrıya da inanmıyorum.

Bak benim adıma Allah'a istediğin küfrü edebilirsin. Şimdi ben etsem küfürbaz falan diye yaftalayacaksın, gerek yok. :)

Ben sadece bu forumun ateistlerinin kendilerini melek gibi görmelerini eleştiriyorum.

Jan sana sadece benim katılmamın bir faydası olacak mı bilmiyorum ama en azından deniyeceğim.Bir süre önce neredeyse seninle aynı şeyleri yazdım.Tanrıya küfrettim tanrıya küfredilir mi dediler.Ateistleri eleştirdim sen ateist değilsin ki ateistleri eleştiriyorsun dediler.Sonunda ben yazmamaya karar verdim.Ayrıca artık kesinlikle ateistim de demiyorum.Çünkü bu kelimeden tiksindim.Ben şuan senin söylemek istediklerini gayet iyi anlıyorum.Ancak sana şimdiden kolay gelsin diyorum.İstersen öm atabilirsin.

Sitelerde Paylaş
Benim annem babam da müslüman. Ama Kuran'ı, İslam'ı hiç bilmezler. Türkiye'nin büyük çoğunluğu kemalist müslüman. Türk müslümanı. İslam'dan haberleri yok. Kendi ahlaklarını İslam'ın ahlakı zannediyorlar. Her iyi olanı İslam zannediyorlar. Çoğu aslında deist ama farkında değil.

alakası yok kardeşim.. yaşadığın çevreye bakıp da bunları söylemen anlamsız... çoğu kemalist müslümanmış.. ülkenin siyasi haritasına bakmak bile yeterli ne olduğunu görmek için... sana da önericem aynı şeyi, git anadolunun herhangi bir şehrine, o zaman görürsün kazın ayağını...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...