Jump to content

Kişisel bir sağlık sorunu

Recommended Posts

ateist arkadaşlara sorum şudur.

benim burnumda bir parça kemik bulunmaktadır bunun sebebi ne olabilir? bu parça nohut büyüklüğünde burun deliğinde yaklaşık 3-4 santim derinlikte yer almakta ve nohut büyüklüğündedir.

aynadan dikkatli baktığımda bunu görebiliyorum ayın 20 sinde bir operasyon geçireceğim bununla ilgili acaba bunun genetik bir yol ile bana geçmesi mümkünmüdür?

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burun içinde olduğu için KBB uzmanı almalı kemiği..

Osteom olabilir. Yani benign kemik tümörü.

Ya da kemik gibi sert iyi huylu bir tümör olabilir.

Başka hastalıklar da olabilir ama nohut gibi denince bir tümör akla geliyor.

Umarım ameliyattan sonra alınan parça patolojik tahlile gönderilir.

Sonuçtan bizi haberdar edin lütfen.

HACI

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Burun içinde olduğu için KBB uzmanı almalı kemiği..

Osteom olabilir. Yani benign kemik tümörü.

Ya da kemik gibi sert iyi huylu bir tümör olabilir.

Başka hastalıklar da olabilir ama nohut gibi denince bir tümör akla geliyor.

Umarım ameliyattan sonra alınan parça patolojik tahlile gönderilir.

Sonuçtan bizi haberdar edin lütfen.

HACI

2005 yılında burnumdan kemik parçaları döküldü daha sonrasında bu durum meydana geldi aslında ve bu grip olduğum bir güne denk gelmişti.

bir ihtimalde şu var! bebekliğimde rahmetli annem beni yatak üstüne koyarak yatağın üstünden geçen soba borularını temizlemek için ayırmaya kalkar ve boruyu burnumun tam kenarına diklemesine sivri yeri vuracak biçimde düşürür ve bir yırtık meydana gelir ama doktora getirmez (babamda o dönem orman genel müdürü şoförü olduğundan konferans için soyfada imiş müdür ile birlikte)...

benim birinci şüphem dediğimiz gibi kemik tümörü olabilir!

ikinci şüphem ise annemin temizlik enasında düşürdüğü boru kemik mantarıda yapmış olabilir kulak burun boğazda doktor incelediğinde kemik mantarı olabilir dediler.

yanlız önce birşey kaçtığını düşünüp almak istedi canım yanınca bıraktı ve CT denilen röntgenden çektirilip ayın 19 unda hazır olmamı 20 sinde alacaklarını ilettiler.

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Efkan geçmiş olsun...Nohut büyüklüğü gerçekten büyük bir ifade....

Nefes alıp verebilme sağlığın en odak noktalarından biridir..Bir operasyonla bu sorunu halledeceğini düşünüyorum.Fazla geciktirme..Geçmiş olsun tekrardan..

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Efkan,ben de bu sebepten burun ameliyatı oldum kemik vardı o alındı.Çocukluktan beri vardı ama 18 yaşına gelmeden almadılar.Büyüdü,burnumun şekli bozuldu nefes almakta zorlanır hale geldim,18 yaşına gelince aldırdım.Burun ameliyatı çok zor,ameliyat sonrası burnuna yerleştirdikleri tamponun verdiği rahatsızlık daha zor.Uyarılara rağmen dinlemeyip ikinci gün kendim çıkardım o tamponu burnumdan.Tamponu çıkartırkenki duyguyu daha önce yaşamış olsaydım ömür boyu nefes almakta zorluk çeksemde aldırmazdım o kemiği,bir de bunu estetik için yaptıranlar var büyük cesaret onlarınki.

Sitelerde Paylaş
Geçmiş olsun Efkan,ben de bu sebepten burun ameliyatı oldum kemik vardı o alındı.Çocukluktan beri vardı ama 18 yaşına gelmeden almadılar.Büyüdü,burnumun şekli bozuldu nefes almakta zorlanır hale geldim,18 yaşına gelince aldırdım.Burun ameliyatı çok zor,ameliyat sonrası burnuna yerleştirdikleri tamponun verdiği rahatsızlık daha zor.Uyarılara rağmen dinlemeyip ikinci gün kendim çıkardım o tamponu burnumdan.Tamponu çıkartırkenki duyguyu daha önce yaşamış olsaydım ömür boyu nefes almakta zorluk çeksemde aldırmazdım o kemiği,bir de bunu estetik için yaptıranlar var büyük cesaret onlarınki.

estetikle işim yok çok şükür hatta güzellik derdim bile yok saç tarama vs hiç ahlakım değil saçım baktım uzamış gitmiş gider 0 yaptırır kurtulurum...

geceleri çok rahatsız ettiği için aldırma gereği duyuyorum sadece.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...