Jump to content

Kainat, Muhammed'in Hatırı İçin mi Yaratıldı?

Recommended Posts

uzayın göremediğimiz ve muhtemelen de ASLA göremeyceğimiz kısımları var - oraları da mı insan için yaratıldı ?

Evet ama asla göremiyceğimiz deme herşey insan için yaratılmıştır Evliyallar mesela teleskoplarla görükmeyen yıldızlara gider hatta arşta bile ispatı vucud etmişlerdir hatta her yerde ispatı vucud etmişlerdir

bir gün Fen de büyük keşiflerle Evliyaların yaptıklarını yapıcaklardır arşda çıkacaklardır

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet ama asla göremiyceğimiz deme herşey insan için yaratılmıştır Evliyallar mesela teleskoplarla görükmeyen yıldızlara gider hatta arşta bile ispatı vucud etmişlerdir hatta her yerde ispatı vucud etmişlerdir

bir gün Fen de büyük keşiflerle Evliyaların yaptıklarını yapıcaklardır arşda çıkacaklardır

evliyalar neden o zamanlar anlatmamışlar NEBULALARI - KARA DELİKLERİ - beyaz cüceleri - kırmızı devleri - galaksileri vs.vs.vs ?

arşa mı ? allahın tahtına yani ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nereden biliyorsun bunları?

Sitelerde Paylaş

Kuranı kerim insanı üç kısma ayırır

uluhiyetşnşn asrarını bilenlere İnsan

İsmimlerinin sırrını bilenlere adem

bundan gayrısına hayvanı natık demiştir...

herşey İnsan için yaratılmıştır..

göremediğimiz uzayı muhtemelen asla göremeyeceğiz demiştim...neden göremeyeceğiz ? biliyormusun ?....peki bu göremeyeceğimiz kısmın insana ne faydası var ?

Sitelerde Paylaş

Nereden biliyorsun bunları?

bir Avrupalı adam sormuşlar bu kadar müslümanlığa ilginiz var neden müslüman olmuyorsunuz!

Cevap vermiş: Eğer Beni sizin gibi Müslüman olmama davet ediyorsunuz Çok teşekkür ederim Hiç ihtiyacım yok!

Ama eğer Muhyiddini arabi Beyazılı Bistami gibi Müslüman olmamı istiyorsanız Buna da Takatim yok! Ama (böyle müslüman olmaya) İMANIM var demiş! :)

İşte ben de o müslümanlar gibi müslüman değilim Öyle müslümanlığa hiç ihtiyacım yok!

benim müslümanlığım Fahreddini razı gibi değil!!

Abdül kadiri geylani ahmet errıfai muhyiddini arabi necmetini kübra hasan basri beyazili bistami gibi müslüman olmak özentisi ile o iman ile yaşayan bir müslümanım

benim söylediklerin normal müslümanların söylediklerine hiç benzemez o yüzden

hadisi şerif: Keramet-ı diniye Mukabili, Keramat-ı fenniye de Zuhur etmedikçe Allah Bu aleme Nihayet vermiycektir buyurmuştur.

Dini kerametler de neler neler vardır! ölü bile diiltililmiştir.

arşda de o insalar kendilerini ispoatı vucud etmişlerdir..

Fenni kerametlerde de bunlar olucaktır!!

ölü diriltmek demek Enesine malik olmak demektir ve bütün ölüler dirilecektir hepmiz dirilicez!!

ondan sonra Allah hadi bakalım bab-ı kudrete kadar el uzattınız bundan sonra bu alem değişecektir diycektir Kıyamet olucaktır!!

Sitelerde Paylaş

göremediğimiz uzayı muhtemelen asla göremeyeceğiz demiştim...neden göremeyeceğiz ? biliyormusun ?....peki bu göremeyeceğimiz kısmın insana ne faydası var ?

hayvanı Natıklar: yani konuşan hayvan sınıfında ki İnsanlar için kainat yaratılmamıştır!!

bir de göremiyceğimiz deme! fenni kerametlerle görücekler torunların :)

adn olsun biz adem oğlunu Keramet sahibi kıldık! fenni kerametlerde olucak bu merak etme!!

Sitelerde Paylaş

Dini kerametler de neler neler vardır! ölü bile diiltililmiştir.

arşda de o insalar kendilerini ispoatı vucud etmişlerdir..

Fenni kerametlerde de bunlar olucaktır!!

Bu bahsettiğiniz kerametlerin gerçekten olduğunu nereden biliyorsunuz? Siz orada mıydınız?

Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğiniz kerametlerin gerçekten olduğunu nereden biliyorsunuz? Siz orada mıydınız?

ben inanmış iman etmişim! TASDİK ETMİŞİM ve inandığım ve iman ettiğim TASDİK ETTİĞİM şeyler de Oluyor.

mesela: hazreti ömer hutbe okurken!! birden manevi bir İpad/taplet beiliriyor!!

Suriyede ki tayin ettiği komutanına sesleniyor!! savaş esnasın da! arkanı dağa ver emri veriyor

ve suriyede ki komutan geliyor! soruyorlar ona!! evet ben Ömeri gördüm ve sesini işittim Ve ordunun arkasına dağa verdim ve savaşı kazandım diyor

yaa Ben bu dini kerameti tasdik ediyorum inkar etmiyorum!! ve fenni kerametler İnkar edip dudak bükenlerin dudaklarını koparıyor!! bugün!! olur öyle şeyler diye

Sitelerde Paylaş

ben inanmış iman etmişim! TASDİK ETMİŞİM ve inandığım ve iman ettiğim TASDİK ETTİĞİM şeyler de Oluyor.

mesela: hazreti ömer hutbe okurken!! birden manevi bir İpad/taplet beiliriyor!!

Suriyede ki tayin ettiği komutanına sesleniyor!! savaş esnasın da! arkanı dağa ver emri veriyor

ve suriyede ki komutan geliyor! soruyorlar ona!! evet ben Ömeri gördüm ve sesini işittim Ve ordunun arkasına dağa verdim ve savaşı kazandım diyor

yaa Ben bu dini kerameti tasdik ediyorum inkar etmiyorum!! ve fenni kerametler İnkar edip dudak bükenlerin dudaklarını koparıyor!! bugün!! olur öyle şeyler diye

Bu laflara sadece kahkahayla gülünür.

Sitelerde Paylaş

hayvanı Natıklar: yani konuşan hayvan sınıfında ki İnsanlar için kainat yaratılmamıştır!!

bir de göremiyceğimiz deme! fenni kerametlerle görücekler torunların :)

adn olsun biz adem oğlunu Keramet sahibi kıldık! fenni kerametlerde olucak bu merak etme!!

gerinden ayet uydurma !!!

isra-70 : And olsun ki, biz insanoğullarını şerefli kıldık

Sitelerde Paylaş

gerinden ayet uydurma !!!

isra-70 : And olsun ki, biz insanoğullarını şerefli kıldık

isra-70 : Ve lekad Kerremmna beni adem:

Kerremna: keramat demek kızım1 geriden ben bir şey uydurmuyorum! ama sen umursamaz dinleyicisin! ben sana din anlatsam sen sağa sola bakarsın! sonra da dönüp saçmalarsın kesin!1

Sitelerde Paylaş

isra-70 : Ve lekad Kerremmna beni adem:

Kerremna: keramat demek kızım1 geriden ben bir şey uydurmuyorum! ama sen umursamaz dinleyicisin! ben sana din anlatsam sen sağa sola bakarsın! sonra da dönüp saçmalarsın kesin!1

alelade insanlarda - peygamber harici yani....zaten KERAMET olması İSLAMA TERSDİR......ki ayette de KERAMET sahibi kıldık demiyor....ŞEREFLİ yaptık YücELTTİK diyor....

tersinden kelime TÜRETME !!!!!

Sitelerde Paylaş

kainat O'nun için yaratılmış...

Yani bizler Figüranız...

ya bari figüranları yakma!. O'nu yaşat istediğin kadar istediğin şekilde. bari figüranlara dokunma!

zaten O dünyada 10 küsür karısı ve sayısız cariyeleriyle yaşamış, bari biz digüranlara bişeyler damlat!..

hatta mezarda bile karılarını s.kecek (kaynak Cübbeli ve hadisleri)

ahirette ise yeri belli. s.kmediği karı, içmediği içki kalmayacak...

sırf O'nun için yarattığın figüranlara hiç mi acımazsın?

la nası bi sevgi, nası bi torpil bu?

olm Allak aşık mısın yoksam?

'aşıksan git açıl bence' dicem ama sen zaten ona salavat bile getiriyosun.

anladık ta bizi bari yakma yaw.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...