Jump to content

Said-i Nursi (Said-i Kürdi) Allah'tan kuvvetli ilham mı alıyordu?

Recommended Posts

Abakın sizin en büyük düşmanınız etrafınıza toplanan bu asalak takımdır. Size önerim bunların kaynaklarını ortaya koyun, Kuran ı ortaya koyunca bunlar tınlamaz. Saidi yerden yere vurun. Deneyimle sabit. Hem bunlar Atatürk düşmanı bunları yok edin yeter. Gerçekten.

Risaleler orjinal halde bir yer de bulunuyormu bilmem çevirilerin de oynamalar güncellemeler oluyormuş.Nurcuların elbette Kuran'la alakası olamaz.Çünkü Kuran'a göre Nurcular müşrik yani putperesttir...Onlarda direk müşrik oluyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Risaleler orjinal halde bir yer de bulunuyormu bilmem çevirilerin de oynamalar güncellemeler oluyormuş.Nurcuların elbette Kuran'la alakası olamaz.Çünkü Kuran'a göre Nurcular müşrik yani putperesttir...Onlarda direk müşrik oluyorlar.

Yapılacak en iyi yöntem, mümkün olduğunca çok, çekip buraya yapıştırıp, üzerinde tartışmalar yapılıp ne kadar delice şeyler olduğunu anlatmak.

Yalnız deli kelimesi kullanılmamalı. Sadece akılsızca denilmeli, karşılaştırmalı anlatılmalı. Yoksa deli derseniz bunlara ters etki yapar.

Sadece bariz geri zekalılıklar ve sorlardaki mantık hataları bulunacak ve risale parçalarının nasıl da düzensiz ve bir çorba gibi yazıldığı anlatılacak, amaç bu molla takımının GÜÇLÜ VAHİY tezini kırmak. Yoksa bunlar Atatürk' e bile deccal gözü ile bakabiliyor. Said ne derse ona inanıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Yapılacak en iyi yöntem, mümkün olduğunca çok, çekip buraya yapıştırıp, üzerinde tartışmalar yapılıp ne kadar delice şeyler olduğunu anlatmak.

Yalnız deli kelimesi kullanılmamalı. Sadece akılsızca denilmeli, karşılaştırmalı anlatılmalı. Yoksa deli derseniz bunlara ters etki yapar.

Sadece bariz geri zekalılıklar ve sorlardaki mantık hataları bulunacak ve risale parçalarının nasıl da düzensiz ve bir çorba gibi yazıldığı anlatılacak, amaç bu molla takımının GÜÇLÜ İLHAM tezini kırmak. Yoksa bunlar Atatürk' e bile deccal gözü ile bakabiliyor. Said ne derse ona inanıyorlar.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bunları yok edin yeter. Gerçekten.

Tüm nurcuları toplasan 1 tane normal adam etmez.

Bunlar koyun gibidirler koyun bir insana ne yapabilir?

İş bunları güden çobanlarda, hani bunlara bir sürü şey anlatıpta arkalarından gülenler varya.

Bunların ne ülkelerine nede dünyaya hiç bir katkıları yoktur, koyunun etinden sütünden derisinden yararlanılır insanlık, bunlarda oda yok.

Şimdi düşünün bunların bir ülkesi olsun :lol:

Bu ülke 5 milyar yıl yaşasın ilk kurdukları zamandan bir gün bile ileriye gidemezler.

Hepsi bir köşede oturur sa it nursi şöyle söylemiş yok fethullah gülen zamanında şöyle yapmış der der dururlar.

Günümüzde dünyasında bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeyde budur.

Neden bunların dış güçler tarafından desteklendiğini böyle bakarak kolayca görebilirsiniz.

Çünki bir ülkeyi güçsüz savunmasız hale getirmenin en etkili yolu ona din denen hastalığı bulaştırmaktır.

Sitelerde Paylaş

Sadece bariz geri zekalılıklar ve sorlardaki mantık hataları bulunacak ve risale parçalarının nasıl da düzensiz ve bir çorba gibi yazıldığı anlatılacak, amaç bu molla takımının GÜÇLÜ İLHAM tezini kırmak. Yoksa bunlar Atatürk' e bile deccal gözü ile bakabiliyor. Said ne derse ona inanıyorlar.

İnev,

Dinin kendisi bilinemezlikleri açıklamak için metafizik kavramlar ortaya koymuştur.Ve İnsan egosu mucizevi ve olağan üstü anlatımlara daha meraklıdır.Bu Nurcu putperestlerin durumu ise durumu daha vahimdir.Onların tezleri düşünceleri zaten hiçbir realiteye dayanmaz.Mevcut realiteyi mistik bir açıklamaya mahkum etmektende çekinmezler.Yani sen mantıklı çıkarım sunarsın ve sana şunu sorarlar peki bunu yapan kim?Yani doğayı doğal olan açıklamayı yetersiz görmekteler.İllakki hayali birşey koymak istiyorlar.

Adamlar hakikat adı altında gerçeğin üstüne örten KAFİR.Bunlarla nasıl muhattap olacaksın ki.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnev,

Dinin kendisi bilinemezlikleri açıklamak için metafizik kavramlar ortaya koymuştur.Ve İnsan egosu mucizevi ve olağan üstü anlatımlara daha meraklıdır.Bu Nurcu putperestlerin durumu ise durumu daha vahimdir.Onların tezleri düşünceleri zaten hiçbir realiteye dayanmaz.Mevcut realiteyi mistik bir açıklamaya mahkum etmektende çekinmezler.Yani sen mantıklı çıkarım sunarsın ve sana şunu sorarlar peki bunu yapan kim?Yani doğayı doğal olan açıklamayı yetersiz görmekteler.İllakki hayali birşey koymak istiyorlar.

Adamlar hakikat adı altında gerçeğin üstüne örten KAFİR.Bunlarla nasıl muhattap olacaksın ki.

Dedim ya bakın, Kuran eleştirisi bunlara işlemeyecektir. Bunlar en tehlikeli olanları Türkiyedeki. Hani diyorum belli birileri bunu bir görev edinse paso risale eleştirisi yapsa, bu gerzekler kendi risalelerinin dokunulmaz olduğunu da sanabilir eleştirilmesseler. Bölece bu büyür gelişir gider. Birilerinin bir görev edinip sürekli anlatması lazım, en azından bazılarını kapamasınlar.

Burada görsünler ve o yeni olanlar onlara katılamasın, onlar da başka yerlerde anlatırlar böylece ilerlenir.

Sitelerde Paylaş
Tüm nurcuları toplasan 1 tane normal adam etmez.

Bunlar koyun gibidirler koyun bir insana ne yapabilir?

İş bunları güden çobanlarda, hani bunlara bir sürü şey anlatıpta arkalarından gülenler varya.

Bunların ne ülkelerine nede dünyaya hiç bir katkıları yoktur, koyunun etinden sütünden derisinden yararlanılır insanlık, bunlarda oda yok.

Şimdi düşünün bunların bir ülkesi olsun :lol:

Bu ülke 5 milyar yıl yaşasın ilk kurdukları zamandan bir gün bile ileriye gidemezler.

Hepsi bir köşede oturur sa it nursi şöyle söylemiş yok fethullah gülen zamanında şöyle yapmış der der dururlar.

Günümüzde dünyasında bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeyde budur.

Neden bunların dış güçler tarafından desteklendiğini böyle bakarak kolayca görebilirsiniz.

Çünki bir ülkeyi güçsüz savunmasız hale getirmenin en etkili yolu ona din denen hastalığı bulaştırmaktır.

Aynen öyle. Adam bana ne dedi biliyo musun? Ya bizde sen ne zarar gördün? Bak biz iyi insanlarız, rejim bizden oluşssa fena mı olur, biz de çalma çırpma yok dedi. Ya atıcam kendimi bir yerden. Kendi evlerinde dedi. :)

Sitelerde Paylaş
Aynen öyle. Adam bana ne dedi biliyo musun? Ya bizde sen ne zarar gördün? Bak biz iyi insanlarız, rejim bizden oluşssa fena mı olur, biz de çalma çırpma yok dedi. Ya atıcam kendimi bir yerden. Kendi evlerinde dedi. :)

adam doğru demiş işte...

hırsızlık ahlaksızlık yapmazlar..

yalan söylemeyelim diye saatin dakikasını bile doğru söylicez diye uğraşırlar...

kimsenin karısına kızına yan gözle bakmazlar..

hakkaten ne zarar gördün ki bu adamlardan...

herkesin bazı abuk subuk fikirleri olabilir...

ama önce ahlak i güzellik önemlidir...

değil mi...

Sitelerde Paylaş
adam doğru demiş işte...

hırsızlık ahlaksızlık yapmazlar..

yalan söylemeyelim diye saatin dakikasını bile doğru söylicez diye uğraşırlar...

kimsenin karısına kızına yan gözle bakmazlar..

hakkaten ne zarar gördün ki bu adamlardan...

herkesin bazı abuk subuk fikirleri olabilir...

ama önce ahlak i güzellik önemlidir...

değil mi...

Ne ahlakı kardeşim, Osmanlı sömürmedi de ne oldu? Ahlak sofraya yemek diye konmuyor, adam gibi çıkarların için savaşacaksın bu dünyada, Dini afyon gibi vermiyceksin millete. Bu Said işi tam da böyledir.

Sitelerde Paylaş
Peki o zaman gelelim konumuza:

1) Said'in Allah'tan kuvvetli ilham aldığına inanıyor musun? İnanıyorsan delillerin nelerdir?

2) Bize bir kaç tane Said kerameti anlatabilir misin?

Yukarıdakileri bir Hinduya sormuyorum, bir nurcuya soruyorum.

peki o zaman konumuza mı gelelim?

Dostum sen daha risalelerin yarglandığı mahkemeleri bilmiyorsun risale okunuyor diye hapse giren talabeleri bilmiyorsun.

bilmediğini bildiğim halde nasıl senle konuya gireyim?

ben sana şimdi ilhamı açıklasam delillendirsem sen sankli evet doğru söyledin mi diyeceksin?

Senin önce öğrenmek için okuman lazım kardeşim.Madem tartışmak istiyorsun aç risale-i nuru risalelerin kendisi keramet fazla aramana gerek yok çürüt gel bize bakın çürüttüm de.

iki gündür keramet getirin keramet getirin neden biz getiriyoruz senin uşağınmıyız biz.Aç risaleleri sen oku sen yaz sen çürüt hayret bişey ya

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Dünya kaç günde yaratıldı deyo arhadaşın biri.

Söylenene göre 6 günde.

Allah bayagı zorlanmış.

Hani ol deyince oluverdiydi?

Allah evrenleri yaratmahda gAN TER içinde galmuşdur zavallı.

Havalarda ISCAHDIYSA ,Evrenleri yaratmak asırları bulmuştur.

Yahu arhadaşlar bunlar KİLİMANJORO dagının tepesindemi yaşıyorlar?

Asırlarda yetmez evrenleri yaratmaya.

Bu yaratmah evrenlerde hala devam ediyor, ne dersünüz?

And işmemde,ıscah havalarda bazan soyuh bira içerim:-))))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Körler sağırlar biribrini ağırlar demiş atalarımız

hem reklamın kötüsü olmaz arkadaşlar

siz risaledn örnek verin şurda şu var burda bu var diye ama kaynaklarıyla

bu arada sakın "gençlik rehberini" okumayın

özellikler rica ediyorum

her suale cevap veriririm

ama herkes de müslüman olacak diye bir iddiam yok

yoksa bizim ne kıymetimiz kalır di mi?

kendini ateist olarak tanımlayanları da dürüstlüklerinden dolayı tebrik etmek isterim

çünkü bu din içinde %50-70münafık ta bulunuyor

vesselam

Sitelerde Paylaş
peki o zaman konumuza mı gelelim?

Dostum sen daha risalelerin yarglandığı mahkemeleri bilmiyorsun risale okunuyor diye hapse giren talabeleri bilmiyorsun.

bilmediğini bildiğim halde nasıl senle konuya gireyim?

ben sana şimdi ilhamı açıklasam delillendirsem sen sankli evet doğru söyledin mi diyeceksin?

Senin önce öğrenmek için okuman lazım kardeşim.Madem tartışmak istiyorsun aç risale-i nuru risalelerin kendisi keramet fazla aramana gerek yok çürüt gel bize bakın çürüttüm de.

iki gündür keramet getirin keramet getirin neden biz getiriyoruz senin uşağınmıyız biz.Aç risaleleri sen oku sen yaz sen çürüt hayret bişey ya

Ruh bahsinin kelimelerini çıkardım ve okudum. Ve hikayeden başka bişi görmedim. Başka kerametiniz var mı?

Şöle bol yağmurlu, ya da fayton altında ezilmeyen çocuklar, ya da surun üzerinden düşmeme.

Ya da psikiyatrik hasta olan adamların Saidi bir orda bir burda görmeleri gibi.

Güya Said hapishanedeymiş de Cuma günü, bir bakmışlar said hem içerde hem dışarda. Bunu görenlerde tırlatıp hastaneye yatırılmış. Lan beyin özürlü adamlar, o adamlar sakat, daha önce de hayaller görüyolar, bunu akıl edemiyor musunuz?

Adamlar güya Saidin kerametlerini görünce delirmiş, bıkak ya resmen sahtekarlık ve aymazlık. Adamlar zaten deli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...