Jump to content

Sır dünyası

Recommended Posts

Selamun aleyküm müslüman ve ateist kardeşlerim,

Dünya üzerinde bir çok ülke vardır. Bu ülkelerden biri vardırki, 1960’da Fransa’dan bağımsızlığını kazandığından beri, Nükleer fizikcilerin hayranlık duyduğu, ateistlerin ise adını bile duymak istemedikleri bir ülkedir. Bu ülkemiz Gabon. Gabon, adeta ateistleri kum torbasına çevirmiştir. 1,5 milyon nüfüslu bu küçük ülkeye, neden nükleer fizikciler hayranlık duyarken, ateistler Gabon’u haritalarından silmiştir?

1972 yılında, bağımsız Gabon Oklo’da inanılmaz bir keşif oldu. Doğal nükleer santraller. Ateist dünyası, ilk başlarda, böyle saçmalık olmaz diyerek, hemen çamura yattılar. Ancak ilerleyen yıllarda doğal nükleer santralleri ve Gabon gerçeğini kabul etmek zorunda kaldılar. Bugün dünyamızda insan yapımı 450 civarında nükleer santral vardır. Bilim adamları, Oklo’da öyle bir şoka uğramıştırki, 1970’li yıllarda imana gelen fizik profesörlerinin sayısında büyük artış olmuştur. Allah’ın yarattığı bu doğal nükleer santrallerde, aynen modern insan yapımı nükleer santrallerde olduğu gibi, reaksiyonlar oluşur. Doğal santrallerdeki örneklerde, U-235 bolluğu % 0.7171 olarak ölçülmüştür. Adeta modern nükleer santrallerin projeleri Gabon’da çizilmiştir. Bugün, projesi olmadan bir apartman dahi yapılamazken, nükleer fizikciler dehşete kapılmayacakta kim kapılacak kardeşlerim!

(Enam,95) Şüphesiz Allah, taneyi ve çekirdeği yarıp filizlendirendir.

Kuran’ı Kerim, bilimden asırlar önce uranyuma ve nükleer santrallere dikkati çekmektedir. Cenab-ı Hak milyonlarca yıl önce nükleer santralleri insanlığa verirken, insanlık daha ancak 20. yüzyılda nükleer santral kurmayı başarmıştır.

Aslında yapılması gereken, Gabon’dan, Afrika’nın bir başka ülkesi, Zaire’ye (Demokratik Kongo) geçmektir. Malum, bu ülkenin Ruanda sınırında, gümüş sırtlı goriller yaşamaktadır.

Allah yoktur diyen fizikcileri, vereceksin bu gorillerin eline, pinpon topu gibi, o ağaç senin, bu ağaç benim, çarpı çarpıverecek.

Her şey apaçık ortadayken, beyinlerini kullanmamakta ısrar eden, bu zavallı goril paspaslarına acımayalımda kime acıyalım müslüman kardeşlerim!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

ah sayın dindar20, şu anda ne kadar büyük bir günah işlediğinizin farkında olsaydınız şunları yazmazdınız... Kuran ne matematik kitabıdır, ne de fizik kitabıdır.. Eğer siz kuranı bilim kitabı sınıfına sokarsanız kuranın gerçek işlevinden çıkartmış olursunuz (İslami açıdan)

Kuran islam şeriatının el kitabıdır dersiniz amennah, islam hukukunu şekillendiren bir kitaptır derseniz amennah, islam ahlakının yaşam tarzını belirleyen kurallar bütünüdür derseniz amennah, müslümanın el kitabıdır derseniz yine amennah ama kuran bilim kitabı dediğiniz an kendi dininize en büyük darbeyi vurursunuz. Çünkü kuranın tanrısı matimatikte de sınıfta kalır fen de de kalır. Doğrusunu isterseniz din ve ahlak kültürü dersinde de bile sınıfta kalır da çaktırmayalım bu bölümü...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Enam suresi 95inci ayetten nükleer santral çıkarabilen bir zihniyetin peygamberi asıl gorildir serseri adam.

Bu saçmalıkları uyduran harun yahya ise yardımcı goril..

Yok fizikçiler imana gelmişte, yok ateistler şaşkına dönmüşte. Avutun kendinizi, devam edin..

Sitelerde Paylaş

Oğuz ve Hallac kardeşlerim, öncelikle şunu söyleyeyim. Gabon'da müslüman nüfus yoktur. Ancak benim burada imana gelmekten kastım, Allah sevgisidir. Hangi dine yöneldiğinin önemi yoktur. İlk öncelik, kişinin hangi dine yönelmesi değil, Allah sevgisine erişip erişmemesidir.

Kuran'da bilimin olup olmadığı konusunda, o kadar emin olmayın. Örneğin Sayın Haluk Nurbaki'nin kitaplarını okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

arkadaşım bunun neresine şaşırdın anlamadım. Buna sen şaşarırsın ama ateist şaşırmaz. Milyarlarca yıllık evrende bunların olması çok doğaldır. Zaten gerekli şartlar oluştuğunda canlılık başlamıştır. Burda da aynı olay var şartlar oluştuğundan dolayı nükleer santral oluşmuş. Bu senin sandığın gibi apartman yapmakla aynı şey değil. Doğal bir olay. Nasıl yağmur yağıyorsa bu olayda bunun gibidir. Ayrıca o santralde elektrik açığa çıkmaz ısı açığa çıkar. Sıcak su kaynakları gibi yani..

Sitelerde Paylaş

Tuvalette bıraktıgın şeydede Tanrı'yı görebiliyormusun dindar?

Bu bahsettiğin olayın Tanrı ile ne ilgilisi var

Bu gayet iyi bilinen bir süreç

Kimse "bak şu Allah'ın işine" dememiştir bunlar keşfedilince

Ota, b.ka herşeye şaşırıyorsunuz ya

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dindar kardeş sen bayağı dindarmışsın öyleki şu yazdıklarına anca senin gibiler kanar Ben anlamıyorum yahu her şeyden kurana pay çıkartıyorsunuz.Lütfen yazarmısın hangi ayette nükleerden bahsediyor kuran.

Zannediyorsunuzki ateistler kuran nedir bilmezler,okumamışlardır,okusalarda anlamamışlardır mantığı ile herşeyden kurana pay çıkartıp onu bunu kandırmaya çalışıyorsunuz.

Size kalırsa kuranda yok,yok herşey var işte bu mantıkla bir yere varamazsınız,kulaktan dolma kuran bilgileri ile dolaşacağına otur da kuranı sondan başa bir oku,düşün aklındaki herşey kuranda yazılımı .

Hristiyan prof.ların iman gücü neymiş , hristiyanlıkta iman gücü nedir açıklarmısın?

tarihinde ENLİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Afrika'da Oklo, Gabon’daki bir uranyum madeninde, yeraltı sularının da maden içinde bulunması nedeniyle doğal bir nükleer reaktör oluştuğu ve binlerce yıl ısı ürettiği ortaya çıkarılmıştır olay bu

Sitelerde Paylaş
Dindar kardeş sen bayağı dindarmışsın öyleki şu yazdıklarına anca senin gibiler kanar Ben anlamıyorum yahu her şeyden kurana pay çıkartıyorsunuz.Lütfen yazarmısın hangi ayette nükleerden bahsediyor kuran.

Zannediyorsunuzki ateistler kuran nedir bilmezler,okumamışlardır,okusalarda anlamamışlardır mantığı ile herşeyden kurana pay çıkartıp onu bunu kandırmaya çalışıyorsunuz.

Size kalırsa kuranda yok,yok herşey var işte bu mantıkla bir yere varamazsınız,kulaktan dolma kuran bilgileri ile dolaşacağına otur da kuranı sondan başa bir oku,düşün aklındaki herşey kuranda yazılımı .

Hristiyan prof.ların iman gücü neymiş , hristiyanlıkta iman gücü nedir açıklarmısın?

Enlil kardeşim, lütfen bana bir izah edebilir misin? Benim kandırıldığıma inanıyorsunda, hiç kendinin kandırılmış olabileceğini düşündünmü? Dünya üzerindeki bu kadar bol miktardaki tesadüf, sende hiç şüphe uyandırmadı mı? Dünyanın % 99 'u safda, siz % 1'lik kesimmi akıllısınız? Biraz mantık, biraz beyin jimnastiği yapsanız.

Sitelerde Paylaş
Afrika'da Oklo, Gabon’daki bir uranyum madeninde, yeraltı sularının da maden içinde bulunması nedeniyle doğal bir nükleer reaktör oluştuğu ve binlerce yıl ısı ürettiği ortaya çıkarılmıştır olay bu

Bunda şaşılacak ne var bilmiyorum.

Radyoaktif madde bozunurken etrafa ısı salıyor ve etrafta su varsa ki su her yerde var zaten, o su ısınıyor.

Ama nükleer santrallardaki yöntem böyle değil.

Çünkü ısınan su radyoaktif olduğu için hiç bir şekilde kullanılamaz.

Nükleer santrallerde ısı değiş dokuşu yapılıyor. Ve uranyumun ısıttığı su hiç bir zaman elektrik elde etmekte kullanılmıyor.

Elektrik elde edilecek suya arada radyoaktif maddelerin geçmesine izin vermeyen bir bariyer aracılığı ile temas ediyor.

Isı türbünleri döndürecek olan suya geçiyor.

Bu gafiller tuvalette garip bir mok görseler, onda bile Allah'ı arayıp bulacaklar..

HACI

Sitelerde Paylaş

Gabon bir mucize ise, Izlanda daha da büyük bir mucize.

Hatta Amerika'nın Yellow Stone milli parkı da öyle bir mucize..

Yüzeye kadar ulaşan sıcak lava yer altı sularını ısıtıyor ve radyoaktif olmayan ve kullanılabilen gayzerlere neden oluyor.

Jeotermal enerji nükleer enerjiden çok daha güvenilir, bedava ve bol bir enerji kaynağı..

Sitelerde Paylaş
6/95 İnnellahe falikul habbi ven neva* yuhricül hayye minel meyyiti ve muhricül meyyiti minel hayy* zalikümüllahü fe enna tü'fekun

Kuran'da habbi bitki tohumu ve tanesidir nevada meyve çekirdeğidir...Nükleerle filan alakası yoktur..

Selam.

Sitelerde Paylaş
Haklısın. Zamanı geldi de geçiyor bile..

Her an patlayabilir.

Eğer zındıklık yapmaya devam ederse ; insanoğlu her an patlama olabilir. Allah'ın gazabından korkalım. :rolleyes::lol: :P

Birisi çıkıyor, "Nefes alıp veriyoruz, Allah vardır" diyor, birisi çıkıp doğa olayını, Allah'ın kanıtıdır diye yutturmaya çalışıyor. Benim anlamadım nokta şu: Eğer Allah gerçekten varsa; neden bunu böyle uyduruk kanıtlarla ispatlama yoluna gidiyorsunuz.Biraz daha inandırıcı kanıtlar bulunda bakarsın biz de imana geliriz, fizikçiler gibi. Ne dersin Dindar, biz imana gelirmiyiz? ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...