Jump to content

İnsanlık tarihi ne zaman başladı?

Recommended Posts

• İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:)

en çok da şuna güldüm:

"Bu da kafi gelmemekte, atalarımızın ilk zamanlar 600-1000 yıl gibi uzun ömürlü olduklarını kabul etmek durumundayız"

bunu yazan insanda nasıl bir akıl tutulması olabileceğini tahmin bile edemiyorum....

ya şu çelişkiye ne demeli

" insanlık tarihinin 15 bin yıldan daha kısa olması gerekiyor"

"Adem’den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.”

kıyamet kompuş olum, bizim haberimiz yok...

Sitelerde Paylaş

en çok da şuna güldüm:

"Bu da kafi gelmemekte, atalarımızın ilk zamanlar 600-1000 yıl gibi uzun ömürlü olduklarını kabul etmek durumundayız"

bunu yazan insanda nasıl bir akıl tutulması olabileceğini tahmin bile edemiyorum....

Sizi duyan da bilim bunu çürüttü sanır. Böyle dalga geçmenizi sağlayacak bilimsel bir deliliniz varsa koyun da biz de bilelim.

Sitelerde Paylaş

en çok da şuna güldüm:

Ben de en çok şuna güldüm;

"tarih boyunca ortalama ömrün hep 70 yıl olduğu kabul edildiğinde, dünya nüfusunun şimdi 1 trilyon civarında olması gerekir."

Sitelerde Paylaş

Her sorunun cevabını bilimin vereceğini peşin kabullenirsen evet bilim kattledilmiş.

Kaldı ki islamın kutsal kitabı kuran ve ikinci kaynğı sünnet müslümanlar için kanıt noktasında bilimden çok daha mühim bir yerdedir.Yazıyı yazanda hadisleri kullanarak bir çıkarımda bulunuyor.Bu çıkarım yanlış değil çünkü kaynak bilim değil.

Kaldı ki bu hususta ceddimize ulaşamayan bilimi kaynak almak çok aptalca olurdu.Bİlim cevabı veremiyorsa hadis verir.Gayet güzelde verir...

Kısacası konu bilimin cevaplayamadığı sorularda neyi kaynak aldığına bağlı..

Dileyen dini kaynak alır dileyen bilim bir gün bulacak der susar.Ama senin gibi bilimi katlettiler müslüman mantığı gibi aşağılamaz.

Sitelerde Paylaş
Sizi duyan da bilim bunu çürüttü sanır. Böyle dalga geçmenizi sağlayacak bilimsel bir deliliniz varsa koyun da biz de bilelim.

bilimin çürütmesine ne hacet

yazan kendi kendini çürütmüş

ne demiş

7000 yılsa diyorum, kıyamet kopmuş haberimiz yok diyorum aloooo....

ha sen diyosan ki daha 7000 olmadı... kaçtayız merak ettim, hayır bana denk geliyomu kıyamet o bakımdan :)

Sitelerde Paylaş

lan ne bu böyle?

ulen bunların cevapları mallık be.

hiç mi utanma arlanma olmaz adamlarda?

Dünyanın şu andaki nüfusu bu konuda bize bir fikir vermektedir. İlk insan on beş bin yıl önce yaratılmış olsa, tarih boyunca ortalama ömrün hep 70 yıl olduğu kabul edildiğinde, dünya nüfusunun şimdi 1 trilyon civarında olması gerekir. Şu andaki teorik anlayışa göre yüz binler yıl olduğu ileri sürülen insanlık tarihinin 15 bin yıldan daha kısa olması gerekiyor.

hesaba bak yavrum benim.

şu hesabı bir açık yapsınlar da görelim.

basamak basamak gitisinler.

sıkılır da bu kadar pervasızca sıkılmaz ki.

arkasından verilen bilgilerin hepsi de yalan.

hiç mi utanma yok bu adamlarda?

anlayan beri gelsin.

Bugünkü tarih hesaplamalarında kullanılan metot, yetersiz bir metottur. En güvenilir ve doğru kaynak, Kur’an ve Hadislerin haberleri olmalıdır. Zaten ilmin doğru sonuçları ile Kur’an’a ait gerçekler birbiriyle her zaman mutabık kalmış, birbirini çürütmemiştir...

yaaa, değil mi a.q?

yalandan kim ölmüş?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli bilim sadece bunu değil inandığınız her şeyi teker teker çürüttü.Tek yapmanız gereken gözünüzü açıp bakmak,fakat din öyle bağlamış ki gözlerinizi onu bile yapamıyorsunuz.Bunlar da benden olsun,insan evriminin fosil kayıtlarıyla ilgili birkaç video

http://www.youtube.com/watch?v=JiTMJFdMlcQ...feature=related

Sitelerde Paylaş
Vay be şu 1 milyon ve 2 milyon yıllık fosiller ne kadarda bugun kü insana benziyor ben maymuna benzetemedim bir türlü

he ya bu saf bilim adamlari bunu bile farkedemedi. Bir müslüman 10 bilim adamina bedel deyinde kurtulalim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
30,00020,000 BC

29,00025,000 BC: Venus of Dolní Věstonice. It is the oldest known ceramic in the world.

25,000 BC-17,000 BC: Wall painting with horses, rhinoceroses and aurochs, Chauvet Cave, Vallon-Pont-d'Arc, Ardéche gorge, France, is made. Discovered in December 1994.

c. 23000 BC: Venus of Petřkovice (Petřkovická venue in Czech) from Petřkovice in Ostrava, Czech Republic, was made. It is now in Archeological Institute, Brno.

c. 22000 BC: Last Glacial Maximum: Venus of Brassempouy, Grotte du Pape, Brassempouy, Landes, France, was made. It is now at Musee des Antiquites Nationales, St.-Germain-en-Laye.

c. 22000 BC21000 BC: Venus of Willendorf, Austria, was made. It is now at Naturhistorisches Museum, Vienna.

c. 20000 BC: end of the second Mousterian Pluvial in North Africa.

bunlar sadece 30 bin ile 20 bin yılları arasına ait buluntular.. fosil falan değil ha, alet edevat, insan yapımı eşyalar..

anladık müslümansınız, ama bari bu başlıkta biraz ölçülü olun..

ya da böyle devam edin, gelecek kuşakların da eğlenceye ihtiyacı olacak..

hadi bir de resim veriyim... çerçeveleyip duvara asarsınız belki...

35,000 ila 40,000 yıl öncesine ait...

post-8245-1248798962_thumb.jpg

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İşte gülsem mi? Ağlasam mı? Dedirten müslüman mantığı.

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....le&aid=2438

bu yazıyı yazan arkadaşın,acaba geometrik artış diye birşeyden haberi var mı?

veya daha 20. yyın başlarında dünyanın toplam nüfusunun 1.5 milyar küsür birşey olduğundan?

arkadaşın bahsettiği şekil gidersek 19. yüzyılda 0.4 milyar küsür bir nüfus olması gerekiyor,bunu geriye doğru alırsak insanlık tarihi 3-4 yy a düşüyor.

geometrik artış veya 20.yy ile 21. yy arasındaki nüfus artışından haberi olmayan birinin böyle sonuçlar çıkarması garipsenmemeli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...