Jump to content

İnsanlık tarihi ne zaman başladı?

Recommended Posts

Makaleye yapılan yorum;

mutahhara 04-Ocak-2008

Verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun. Bu aşamada hadislerden yola çıkarak insanlık tarihinin 7500 yıılık bir süreçte geliştiğini ifade edebiliriz. ...

:help: :help: :help: :wacko:

tarihinde bayraksiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bu yazıyı yazan arkadaşın,acaba geometrik artış diye birşeyden haberi var mı?

veya daha 20. yyın başlarında dünyanın toplam nüfusunun 1.5 milyar küsür birşey olduğundan?

arkadaşın bahsettiği şekil gidersek 19. yüzyılda 0.4 milyar küsür bir nüfus olması gerekiyor,bunu geriye doğru alırsak insanlık tarihi 3-4 yy a düşüyor.

geometrik artış veya 20.yy ile 21. yy arasındaki nüfus artışından haberi olmayan birinin böyle sonuçlar çıkarması garipsenmemeli.

sen yap bakalım şu hesabı.

Dünyanın şu andaki nüfusu bu konuda bize bir fikir vermektedir. İlk insan on beş bin yıl önce yaratılmış olsa, tarih boyunca ortalama ömrün hep 70 yıl olduğu kabul edildiğinde, dünya nüfusunun şimdi 1 trilyon civarında olması gerekir. Şu andaki teorik anlayışa göre yüz binler yıl olduğu ileri sürülen insanlık tarihinin 15 bin yıldan daha kısa olması gerekiyor.

hatta işini de kolaylaştırıyorum:

*elinde ademle havva var.

*her aile iki çocuk yapacak.

*doğan erkek ve kızların sayıları tüm zamanlar boyunca denk olacak.

*kimse üreme fırsatı bulamadan ölmeyecek, bireyler arasında hiç kısır birey olmayacak.

*her birey tam 70 yıl yaşayacak.

*hiç bir doğal felaket, salgın hastalık sonucu insanlar toplu kıyıma uğramayacaklar.

*savaşlar, soykırımlar olmayacak.

bu durumda istediğin bir kaç bin yıllık dönem için insanların saysısını hesapla.

bu hesabı yapabildiğin vakit itiraz ettiğin hususa itiraz etme hakkın olduğuna ikna olacağız.

Sitelerde Paylaş

müslümanlar bu kıvırma işinde usta gerçekten.. tarih boyunca ortalama ömür 70 yıldır diye nasıl da yumurtlamış hemen..

35 de olsa çok değişmiyor rakam, ama bu kadar aleni de saçmalamaz ki insan...

adamlar bütün tarih boyunca hastalık ve savaşlardan ölenlerin sayısını da yüzde 1'e yuvarlamışlar hemen..

halbu ki 13. yüzyılda Avrupa nüfusunun yüzde 31'i sadece vebadan yok olmuştur..

maksat 15 bin yılı bulmak ya, kıvırmak islamın şartı artık...

30-40 bin yıllık alet edevat meselesini nasıl kıvıracaklar onu merak ediyorum...

Sitelerde Paylaş
sen yap bakalım şu hesabı.

hatta işini de kolaylaştırıyorum:

*elinde ademle havva var.

*her aile iki çocuk yapacak.

*doğan erkek ve kızların sayıları tüm zamanlar boyunca denk olacak.

*kimse üreme fırsatı bulamadan ölmeyecek, bireyler arasında hiç kısır birey olmayacak.

*her birey tam 70 yıl yaşayacak.

*hiç bir doğal felaket, salgın hastalık sonucu insanlar toplu kıyıma uğramayacaklar.

*savaşlar, soykırımlar olmayacak.

bu durumda istediğin bir kaç bin yıllık dönem için insanların saysısını hesapla.

bu hesabı yapabildiğin vakit itiraz ettiğin hususa itiraz etme hakkın olduğuna ikna olacağız.

işimi kolaylaştırıyorsun evet ama olayın saçmalık olduğunu göstererek,yoksa hesabı yapılacak türden birşey yok ortada.

benim itiraz ettiğim husus şuydu;insanlık tarihini geriye doğru saydırmaktan bahseden yazı sahibi,değişkenlerin olmadığı bir dünya varsaymış ve hesabını ona göre yapmış.

sadece 20. yy ile 21. yy arasında bile bir geometrik artış var eğer bende bu geometrik artışı baz alıp geriye doğru saydırırsam(ki değişkenlik yoksa geometrik artış son yy larda varsa öncelerde de olmalı) insanlık tarihi 3-4 yy a düşüyor.

Sitelerde Paylaş

Piltdown Adamı: 1912’de bulunan ve yarı maymun yarı insan bir canlıya ait olduğu öne sürülen bir kafatası fosilidir. Evrimciler yaklaşık 40 yıl boyunca bu fosili en önemli sözde delil olarak kullanmışlar, hakkında sayısız yorum ve resimler yapmışlardır. 21 Kasım 1953 günü yapılan bir açıklama ile Piltdown kafatasının bir sahtekarlık ürünü olduğu dünyaya ilan edilmiştir. 40 sene sonra uygulanan tarihlendirme testinde, çene ile kafatasının yaşlarının birbirlerinden çok farklı olduğu ortaya çıkmış, ardından yapılan daha ayrıntılı incelemelerde Piltdown Adamı’nın, bir insan kafatasına orangutan çenesinin eğelenerek monte edilmesi ve potasyum dikromatla eskitilmesi ile üretildiği anlaşılmıştır. Londra’daki Doğa Tarihi Müzesi’nde 40 yıl boyunca sergilenmesine rağmen fosil üzerinde bu süre boyunca hiçbir bilimsel çalışma yapılmasına izin verilmemiş olması önemli bir skandal olarak tarihe geçmiştir.

Sitelerde Paylaş
Piltdown Adamı: 1912’de bulunan ve yarı maymun yarı insan bir canlıya ait olduğu öne sürülen bir kafatası fosilidir. Evrimciler yaklaşık 40 yıl boyunca bu fosili en önemli sözde delil olarak kullanmışlar, hakkında sayısız yorum ve resimler yapmışlardır. 21 Kasım 1953 günü yapılan bir açıklama ile Piltdown kafatasının bir sahtekarlık ürünü olduğu dünyaya ilan edilmiştir. 40 sene sonra uygulanan tarihlendirme testinde, çene ile kafatasının yaşlarının birbirlerinden çok farklı olduğu ortaya çıkmış, ardından yapılan daha ayrıntılı incelemelerde Piltdown Adamı’nın, bir insan kafatasına orangutan çenesinin eğelenerek monte edilmesi ve potasyum dikromatla eskitilmesi ile üretildiği anlaşılmıştır. Londra’daki Doğa Tarihi Müzesi’nde 40 yıl boyunca sergilenmesine rağmen fosil üzerinde bu süre boyunca hiçbir bilimsel çalışma yapılmasına izin verilmemiş olması önemli bir skandal olarak tarihe geçmiştir.

gel senin dediğini dini şeylere uygulayalım.

alalım hacer-ül esved taşını yaşını ölçelim,kimyasal yönden nasıl birşey araştıralım ve nereden geldiğine dair bir bilgi edinelim böylece.

veyahut da alalım topkapı daki kutsal emanetler bölümünün objelerini,aynı şekil onlar üstünde de bilimsel araştırmalar yapalım.

bunları yapmak siz müslümanların aklından hiç geçti mi acaba yoksa araştırırsak zannedildiği gibi çıkmayacak diye mi hiç dokunulmuyor?

gelip burda sahtekarlık üzerine yorumda bulunma,sahtekarlık var veya yok bunu ortaya çıkaran da yine bilimin kendisidir,teistlerin şartlanmışlıkları değil.

Sitelerde Paylaş
gel senin dediğini dini şeylere uygulayalım.

alalım hacer-ül esved taşını yaşını ölçelim,kimyasal yönden nasıl birşey araştıralım ve nereden geldiğine dair bir bilgi edinelim böylece.

veyahut da alalım topkapı daki kutsal emanetler bölümünün objelerini,aynı şekil onlar üstünde de bilimsel araştırmalar yapalım.

bunları yapmak siz müslümanların aklından hiç geçti mi acaba yoksa araştırırsak zannedildiği gibi çıkmayacak diye mi hiç dokunulmuyor?

gelip burda sahtekarlık üzerine yorumda bulunma,sahtekarlık var veya yok bunu ortaya çıkaran da yine bilimin kendisidir,teistlerin şartlanmışlıkları değil.

Niye şartlanmış gibi hemen evrimi savunmaya geçiyorsun. Kandırıyorlar sizi, kekliyorlar, siz de bu masallara kanıyorsunuz. Gerçeği de suratınıza tokat misali yapıştırınca hemen konuyu bizim kutsalımıza getiriyorsun. Bilim diye taptıklarınız sizi ayakta uyutuyor haberiniz yok.

Sitelerde Paylaş
Niye kandırıldığınızı kabul etmiyorsunuz?

Kandırılmadığımız için olabilir mi?

Evet maalesef ki bilimde şarlatanlar da çoktur bilim dışında reklam peşinde koşanlarda... Bunlar kendi egoları yüzünden maalesef ki bilim karşıtlarının ağzına laf vermekten başka bir işe yaranmıyorlar yukarda ki örneklerde de olduğu gibi..

Ancak bizim bilimsel olarak kabul ettiğimiz şeyler ordan burdan bilmem nede ne oldu diye okuduğumuz haber ve makaleler değil , bilimsel anlamda gerçekliği ispatlanmış şeyler ve bu anlamda inandığımız kurumral vardır..

Yukarda ki gibi örnek ve yazılarda kendimizi kandırıldığımızı düşünmez bu şarlatanların bilime verdikleri zarara üzülürüz ve araştırmadan her okuduğunu kabul eden insanları inandırabilmelerine üzülürüz...

Sitelerde Paylaş

cübbeli piltdown adamının sahtekarlık olduğunu ortaya çıkaran da yine bilim adamları.. senin gibi hacı hoca takımı veya evrime karşı olanlar değil.. o bilimsel etikle ilgili bir meseleydi ve yine bilim kendi içinde çözdü...

aynı mantıkla ben de sana sorayım.. şu secdeye yatan firavun masalınız nasıl fos çıktı?? bulunan mumyanın sıradan bir mumya olduğu ve firavunlarla alakası olmadığı... bu da sizin sahtekarlığınız.. bunu da ortaya çıkaran yine bilimdir..

yani buralardan size ekmek çıkmaz..

çaresizlikten hep aynı şeyi sayıklayıp duruyorsunuz.. harun yahya gibi..

hadi iyi yolculuklar...

Sitelerde Paylaş

bizim bilimsel olarak kabul ettiğimiz şeyler ordan burdan bilmem nede ne oldu diye okuduğumuz haber ve makaleler değil , bilimsel anlamda gerçekliği ispatlanmış şeyler ve bu anlamda inandığımız kurumral vardır..

Eh bekardeşim biriniz çıksın dedik versin bir link dedik ama sadece bir kişi o da gevur dilinde bir link vermiş. Benim samimiyetime inanın lütfen. Sizi daha yakından tanımak ve ne ile kandırıldığınızı öğrenmek istiyorum.

Haber ve makaleler diyorsun ya senden ricam getir şu okuyup inandığın makale ve haberleri...

Sitelerde Paylaş
cübbeli piltdown adamının sahtekarlık olduğunu ortaya çıkaran da yine bilim adamları.. senin gibi hacı hoca takımı veya evrime karşı olanlar değil.. o bilimsel etikle ilgili bir meseleydi ve yine bilim kendi içinde çözdü...

aynı mantıkla ben de sana sorayım.. şu secdeye yatan firavun masalınız nasıl fos çıktı?? bulunan mumyanın sıradan bir mumya olduğu ve firavunlarla alakası olmadığı... bu da sizin sahtekarlığınız.. bunu da ortaya çıkaran yine bilimdir..

yani buralardan size ekmek çıkmaz..

çaresizlikten hep aynı şeyi sayıklayıp duruyorsunuz.. harun yahya gibi..

hadi iyi yolculuklar...

haha secdeye yatan firavun mu?? Ben onu bilmiyordum araştıracağim.. teşekkürler bilgi için :)

Sitelerde Paylaş

Bak sen de aynısını yapıyorsun, hemen karşı saldırıya geçiyorsun. Bu nedir bir çeşit meditasyon mu?

Sitelerde Paylaş
Eh bekardeşim biriniz çıksın dedik versin bir link dedik ama sadece bir kişi o da gevur dilinde bir link vermiş. Benim samimiyetime inanın lütfen. Sizi daha yakından tanımak ve ne ile kandırıldığınızı öğrenmek istiyorum.

verdiğim link bir vakfa ait bir çok makleyi filmi belgeyi içeren bir depodur. makaleyi indirirsin çevirtirsin okursun. sonra da bunlar yanlış dersin.

ingilizce bilmemeyi bahane etme.

Sitelerde Paylaş
Bak sen de aynısını yapıyorsun, hemen karşı saldırıya geçiyorsun. Bu nedir bir çeşit meditasyon mu?

piltdown adamı gibi bilimsel ollarak çürtülmüş birşeyi maharetmiş gibi ısıtıp getirmeni eleştiriyorum.. bu iş değil diyorum..

ayrıca, kandırılmaktan bahsediyorsun.. firavun konusunda sen de kandırıldığını kabul ediyorsun demek ki..

yani mantığın yanlış cübbeli onu söylüyorum...

Sitelerde Paylaş
piltdown adamı gibi bilimsel ollarak çürtülmüş birşeyi maharetmiş gibi ısıtıp getirmeni eleştiriyorum.. bu iş değil diyorum..

ayrıca, kandırılmaktan bahsediyorsun.. firavun konusunda sen de kandırıldığını kabul ediyorsun demek ki..

yani mantığın yanlış cübbeli onu söylüyorum...

Kuran'da Firavun'un cesedini british müzesinde gidin görün mü yazıyor? Ne ile kandırıldığımızı bir açıklasana.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...