Jump to content

İnsanlık tarihi ne zaman başladı?

Recommended Posts

Kuran'da Firavun'un cesedini british müzesinde gidin görün mü yazıyor? Ne ile kandırıldığımızı bir açıklasana.

geçeceksin bunları.. bu olay anlaşıldığında müslümanların nasıl böt olduğunu gayet iyi gördüm..

yüzyıllık rüyadan uyanır gibiydiler...

ayrıca, ingilizce bilmemeniz sizin sorununuz.. burda yeri gelince arapça bilmiyorsanız yorum yapmayın diyen sizsiniz.. o zaman siz de ingilizce bilmiyorsanız, orda ne yazıldığını bilmiyorsanız boşuna atıp tutmayın.. boşbeleş işler yapmayın.. hayatınız boşbeleş gerçi...

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

geçeceksin bunları.. bu olay anlaşıldığında müslümanların nasıl böt olduğunu gayet iyi gördüm..

yüzyıllık rüyadan uyanır gibiydiler...

Klasik yahudi aldatmacasına inanıp da hüsrana uğrayan müslümanlar kendi aptallıklarına yansınlar. Yahudiler aralarında anlaşma yapıyorlar. Sabah Muhammed'e biat edelim, müslümanlar sevinsin akşam da tekrar dönelim de böt olsunlar.

Yani anlayacağın taktik aynı taktik sadece semeri farklı.

Sitelerde Paylaş

Galileo dünya güneş etrafından dönüyor dediğinde ENGİZİSYON tarafından neredeyse kellesi uçuyordu.

Çünkü kendi ilahi metinlerine dünya evrenin merkeziydi.(Kuran'da da öyledir).

Bilim tüm hurafeleri va hataları düzelttiği için özellikle dini kesimce baskı görmektedir.Bu tarihin her safhasında olmuştur.

Sitelerde Paylaş

İzninizle farklı bir boyut açıyorum.

Bakın rakamlara dikkat edin lütfen ...

Kıtaların ayrılması işlemi 30-60 MİLYON yıl önce sona ermiştir.Yani demek oluyor ki şu anki haline gelmiştir.

Sizin deidkleriniz ışığında ilk insan addedilen Havva ile Adem ise en fazla 15-20 bin yıl önce yaşamışlardır .

Şimdi size soruyorum bu olağanüstü farka rağmen insanlar bu kıtaları nasıl geçmişlerdir.Farzedin bu avrupa asya ya da afrikada herhangi birinde dünyaya insinler bu insanlar Bir Amerikaya nasıl ulaşılmıştır gerçekten çok merak ediyorum ya da tam tersi işte ....Sal yapıp mı gitmişlerdir aradaki 10 bin kilometreyi .Bana bunun cevabını nasıl verebilirsiniz.?

Sitelerde Paylaş
Anlamadım bu banamıydı bana ise anlamıyorum ne dediklerini sitede türkçe olanı varsa yolla yorumlayayım ...

aradığın bir çok şeye bilimsel cevapları

http://www.bradshawfoundation.com/

adresinde bulabilirsin.en eski insan kemikleri habeşistanda herto köyü denilen yerde bulunmuştur:

http://www.bradshawfoundation.com/out-of-africa.php

Sitelerde Paylaş

ayrıca ne demek ilk insan diye birşey yok ...

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....le&aid=2461

al bu da senin sitelerden biri olmalı

"Kur'an-ı Kerim, insanın muhtelif yaratılış devrelerinden bahseder. Bunu ana hatlarıyla ikiye ayırmak mümkündür. Birisi; ilk insan Hz. Adem (as)'ın, ikincisi de diğer insanların yaratılmasıdır. Bu farklı yaratılışlara bazen ayrı ayrı ayetlerde, bazen de aynı ayette dikkat çekilir. "

diğer insanlar dediği de ilk insanların üremesinden oluşanlar, sitede bu kastediliyor...

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar evrime maymunlar insana dönmüş diyerek önyargıyla bakarlar.

Oysa kendi kutsal metinleri domuz ve maymuna dönmüş insanlardan bahsedince buna inanıyorlar.

Böyle kendileriyle çelişen saçmalıklara inanmaktalar.

Sitelerde Paylaş

konuyla ilgisiz iletilerini temizlemeye çalıştım.

polemiğe girmektense konuya odaklanırsanız çok sevinirim.

cüppeli, başlıkları sabote etezsen hem senin hem de bizim için hayırlı olur.

convert, sen de ona tek cümlelik iletilerle karşılık verip

başlığı sabote etmesine fırsat vermemelisin.

hadi bakalım,

güzel güzel tartışın, akıllı çocuklar olun biraz. :)

Sitelerde Paylaş
işimi kolaylaştırıyorsun evet ama olayın saçmalık olduğunu göstererek,yoksa hesabı yapılacak türden birşey yok ortada.

benim itiraz ettiğim husus şuydu;insanlık tarihini geriye doğru saydırmaktan bahseden yazı sahibi,değişkenlerin olmadığı bir dünya varsaymış ve hesabını ona göre yapmış.

sadece 20. yy ile 21. yy arasında bile bir geometrik artış var eğer bende bu geometrik artışı baz alıp geriye doğru saydırırsam(ki değişkenlik yoksa geometrik artış son yy larda varsa öncelerde de olmalı) insanlık tarihi 3-4 yy a düşüyor.

böyle bir hesap asla yapılamaz, çünkü değişkenleri tahmin etmek mümkün değil.

yaklaşık bir sonuç içinse adamların o hesabı nasıl yaptıklarını görmek isterdim.

eminim kafadan sallıyorlar, hadislere uydurmak için oralarından uyduruyorlar.

üstelik insanların oartalama yaşam süresi bugün bile 70 yıl değil.

yaptıkları her şekilde desteksiz sıkmak.

elbette, insan sayısı geometriek artıyor,

başlık sahibinin bunun farkında olmadığını nerden çıkardın?

yazılan şeyler her şekilde atmasyon ve insanı güldürmek için fazlasıyla yeterli.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli bilim sadece bunu değil inandığınız her şeyi teker teker çürüttü.Tek yapmanız gereken gözünüzü açıp bakmak,fakat din öyle bağlamış ki gözlerinizi onu bile yapamıyorsunuz.Bunlar da benden olsun,insan evriminin fosil kayıtlarıyla ilgili birkaç video

http://www.youtube.com/watch?v=JiTMJFdMlcQ...feature=related

[/quHE

BİLİM VE TEKNOLOJİ SADECE VE SADECE İNSANLARIN AMELLERİNE VE İSTEKLERİNE HİZMET EDERLER.DAHA DOĞRUSU İNSANLARIN RAHAT VE REFAH İÇİNDE YAŞAMASINI SAĞLAMAK , HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİNDİR.BİLİM VEYA TEKNOLOJİ İNSAN ÜRÜNÜDÜR. ON YIL EVVELKİYLE ON YIL SONRAKİ BİLİMLE ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VARDIR.ON YIL ÖNCE BİLİMİN DOĞRU DEDİĞİ DORU KABUL ETTİĞİ BİR ŞEYİ ON YIL SORNRA HATALI BULABİLİR. VE SEN KALKMIŞIN BANA BİLİM HERŞEYİ ÇÜRÜTTÜ DİYORSUN .BİLİM GÜVENİLİR DEĞİLDİR. BİR BİLİM ADAMININ DOĞRU KABUL ETTİĞİNİ ÖTEKİ YANLIŞ DEĞEBİLİR.SEN SADECE BİLİMİN DOĞRU OLDUĞUNA İNANIYORSUN BİLİM SADECE BİR ÇÖZÜM YOLUDUR.SONUÇ DEĞİLDİR.

Sitelerde Paylaş
Niye şartlanmış gibi hemen evrimi savunmaya geçiyorsun. Kandırıyorlar sizi, kekliyorlar, siz de bu masallara kanıyorsunuz. Gerçeği de suratınıza tokat misali yapıştırınca hemen konuyu bizim kutsalımıza getiriyorsun. Bilim diye taptıklarınız sizi ayakta uyutuyor haberiniz yok.

konu insanlık tarihinin ne zaman başladığı,senin yaptığın evrime saldırmak; konuyla ilgili birşeyler yazsana.

ben evrimi savunmadım yazımda dikkatli oku yazdıklarımı.

sana birkaç şey sordum verdiğin cevap kandırıyorlar sizi,kekliyorlar oldu.

sahtekarlığı yapan da bilim,açığa çıkartan da.sen bulmuşsun gibi getirme karşımıza.

çıkıp sahtekarlık var diye söylenmeyi biliyorsan,sahtekarlığı nerden öğrendiğini ve kaynağını da belirteceksin ve kaynağı da yine bilimin kendisi.

bilimi işine geldiğinde kullanırsan,sana kutsalını araştırmayla ilgili teklifte bulunurum?

Sitelerde Paylaş
böyle bir hesap asla yapılamaz, çünkü değişkenleri tahmin etmek mümkün değil.

yaklaşık bir sonuç içinse adamların o hesabı nasıl yaptıklarını görmek isterdim.

eminim kafadan sallıyorlar, hadislere uydurmak için oralarından uyduruyorlar.

üstelik insanların oartalama yaşam süresi bugün bile 70 yıl değil.

yaptıkları her şekilde desteksiz sıkmak.

elbette, insan sayısı geometriek artıyor,

başlık sahibinin bunun farkında olmadığını nerden çıkardın?

yazılan şeyler her şekilde atmasyon ve insanı güldürmek için fazlasıyla yeterli.

başlık sahibine dair bir yorumum olmadı ki benim,bunu nerden çıkardın anlayabilmiş değilim.

yazıyı yazan arkadaş dedim yani islami sitede bu yazıyı ortaya çıkaranı kastettim,çünkü yazıyı bu forumdan biri veya başlık sahibi yazmadı.

ayrıca,hesabın yapılamayacağını biliyorum çünkü değişkenlerin olmadığı bir dünya yok.

eğer dediği gibi varsayarsak ben hiç insan yaşı,hastalıklar,savaşlara girmeden sadece geometrik artışla bile yazının anlamsızlığının ortaya çıkacağını ifade ettim.

Sitelerde Paylaş
Peygamberimiz ... Diğer bir hadisinde ise ?Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek.? buyurmuş.

Hadise katılmamak elde değil. Bence de pek geçemez.

İslam raf ömrünü dolduruyor, cahil müslümanlar sağolsun.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...