Jump to content

Ateistlerin İslam düşmanlığı...

Recommended Posts

arkadaşlar. bu konuyu tartışmaya açmak istiyorun.

öncelikle çıkış noktalarımı paylaşmak istiyorum.

dünya nüfusunun 3'te 1'i hristiyandır.

dünya nüfusunun 4'te 1'i müslümandır.

Teknoloji, güç, para vs vs hristiyanların elindedir.

Müslümanlar ise ekonomik ve teknolojik yönde hristiyanların yanında devede kulaktır.

ateist ise Tanrı'yı dolayısıyla gönderdiği söylenen dinleri red eden kişidir.

bu tanımdan mütevellit ateist kişinin tüm dinleri eleştirmesi gerekirken bu yıkım sadece islama yöneliktir.

bu siteden örnek verecek olursak...

açılan başlıkların tümü islamiyete yönelik yıkım amaçlıdır.

yapılan yıkım hristiyanlığa değildir, islamiyetedir.

sadece türkiye de değil, yurt dışındaki ateistler hristiyanlığa sempatiyle yaklaşırken islamiyete küfürler hakaretler sarfetmetedir.

bu coğrafyaya göre farklılık göstermeyen bir tespittir.

sonuç olarak. bu sitedeki ateistin birini tutun ve sorgu odasına oturtun. deyin ki,

-islamdaki bütün çelişkileri say...

ateist başlar saymaya--> muhammed 0 yaşında ayşe 9 olurmu hiç..Ahzap 37 nisa 53 muminun 13 bunlar ne böyle. Hepsi saçmalık...

-peki hristiyanlık ve yahudilik hakkında ne düşünüyorsun?

ateist kişi---> hık bık şey aaa kahrolsun islam...

bu diyalog bundan öte gitmeyecektir. Ateistler bence islam düşmanıdır.din düşmanı falan değil.

yapmış olduğum bu tesbit ve analizi sizlerle paylaşıp görüşlerinizi almak istiyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hristiyanlar yüzyıllar önce reform yapmıştır bu nedenle ben avrupayı bildiğim için avrupa üzerinden konuşacağım:

*Göğsünü gere gere ateistim diyebilirsin kimse seni eleştirmez saygı duyar

*Atezim ile ilgili her yerde konuşabilir konferanslar paneller düzenleyebilirsin

*Sana mahalle baskısı uygulanmaz (islam ülkelerinden olan insanların yoğun yaşadığı bölgeler dışında)

*Otobüslerin üzerine reklam panolarına istediğin reklamı asabilirsin..

*Gereklerine uymadıkları içn kimseyi kırbaçlamazlar taşlamazlar

Gibi nedenlerden dolayı ve islam ülkesinde yaşadığımız içn islama karşı olma durumumuz daha ağır basıyor ancak forumda sık sık belirttiğim gibi islam a değil tüm dinlere karşıyım ancak burda kimse islam dışındaki söylemlerle gelmiyor

Bir ara bir arkadaş hristiyanlık için çiçek böcek sevgi seli tarzında birşeyler yazmıştı kendisine incil ayetlerinden cevap vermiştim zaten bu nedenle sadece islam a karşı görülmemizin nedeni yukarda saydıklarım ama dinlerin alayına karşıyım...

Sitelerde Paylaş

Hristiyan bir ülkede yaşasak saldırımız hristiyanlığa karşı olurdu.Türkiyede bir site açıp ateistiz deyip budizme ve taoizme saldırmak pek akıl karı olmazdı.Kaldı ki islam şu an yaşayan dinlerden en vahşi ve kan emici olanıdır.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ssinnerr, senin böyle bir tesbitte bulunman, sadece büyük çoğunluğu müslümanken ateist olmuş veya hala müslüman olan kişilerin katılımcı olduğu bir ateistforumu bağlar, tüm ateistleri ve forumları değil.

Ancak öyle sanıyorum ki, bu foruma katılan ateist arkadaşların hemen hepsi o sorgu odasında "peki hristiyanlık ve yahudilik hakkında ne düşünüyorsun?" sorusuna da tatmin edici yanıtlar vereceklerdir. Üzülme yani.

Umarım anlatabilmişimdir.

Sitelerde Paylaş
Hristiyan bir ülkede yaşasak saldırımız hristiyanlığa karşı olurdu.Türkiyede bir site açıp ateistiz deyip budizme ve taoizme saldırmak pek akıl karı olmazdı.Kaldı ki islam şu an yaşayan dinlerden en vahşi ve kan emici olanıdır.

Ateizm nedir . Sadece saldırmakmıdır. Aynen dediğin gibi. Kusura bakmayın başkada birşeyini göremiyoruzda :acute:

Sitelerde Paylaş

Hem saldıracaksın hem saygı bekleyeceksin bence bu çok anlamsız. Kim naparsa yapsın islamın varoluşu ateizme hiristiyanlığa yada başka dinlere saldırmak değildir kendi güzelliklerini anlatmak kendi güzelliklerini bilmektir.

Şayet varsa anlatacak birşeyiniz sizde saldırmak yerine kendinizi anlatmalısınız.

tarihinde Tamer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hem saldıracaksın hem saygı bekleyeceksin bence bu çok anlamsız. Kim naparsa yapsın islamın varoluşu ateizme hiristiyanlığa yada başka dinlere saldırmak değildir kendi gözelliklerini anlatmak kendi güzelliklerini bilmektir.

Şayet varsa anlatacak birşeyiniz sizde saldırmak yerine kendinizi anlatmalısınız.

Benim 'Allah yok' demem bile senin dinine göre saldırıdır ve öldürülmemi gerektirir.

Sitelerde Paylaş
Hem saldıracaksın hem saygı bekleyeceksin bence bu çok anlamsız. Kim naparsa yapsın islamın varoluşu ateizme hiristiyanlığa yada başka dinlere saldırmak değildir kendi güzelliklerini anlatmak kendi güzelliklerini bilmektir.

Kuranda yazıyor saldırın diye, iyi okumamışsın galiba.Sevgi barış gibi kelimeleri de islamiyete mal etmeyin.

Sitelerde Paylaş

Saldırdığınızı söyleyen sizlersiniz. Ben saldırıyormuyum saldırma kelimesi bile bence bu ortamda utanç verici ama bunu hiç gocunmadan kullanıyorsunuz. Tenkid ediyoruz dersiniz eleştiriyoruz dersiniz. bize göre doğru değil şu şu sebeblerden dersiniz. Kendinizce doğrularınızı belirtirsiniz. Ama yokki tek varoluşunuz saldırma üzerine kurulu. düşündürücü.

Sitelerde Paylaş
Ateizm nedir . Sadece saldırmakmıdır. Aynen dediğin gibi. Kusura bakmayın başkada birşeyini göremiyoruzda :acute:

Sen git islami sitelere bak sitelerine gelmemis üye olmamis ateistlerin topuna saldiriliyor. Siz ne bicim internet inceliyorsunuz? Biz burda hic olmazsa yüzünüze söyleyip cevap hakki veriyoruz. Bunu anlaman icin bir akil; Git bir islami siteye gir ateist taklidi yap. Sonra gel bize sizi anlat.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Biz izah etmek bıktık ama müslümanlar neden sadece İslam'ı eleştiriyorsunuz, neden diğerlerini eleştirmiyorsunuz demekten bıkmadılar. Daha doğrusu kafalarını çalıştırıp nedenini anlamaya çalışmıyorlar.

Ama bir Hıristiyan ülkenin Ateist forumuna gitseler, oarada da yoğun olarak Hırıstiyanlığın eleştirildiğini görecekler. Türkçe konulan ülkenin baskın dini İslam ise, Türkçe konuşulan bir forumda ağırlıklı olarak İslamın eleştirilmesinden daha doğal bir şey olmayacağını idrak etmek bu kadar mı zor?

Katılıyorum eleştiri konusunda ben burdayken gidip budizmi eleştirmeniz saçma olurdu :D

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar neden kendini sevimli göstermeye çalışıyor.Sütten çıkmış ak kaşık gibiler.BRAVO BRAVO

(ATEİZM=İSLAM DÜŞMANLIĞI Bu kadar salak olamazsın.)

Ben ce bu forumdaki ateistler dinler arasında en iyi islamı biliyorlar.Diğer dinler de tartışılabilir ama bu foruma kayıtlı birçok hristiyan yahudi ya da budist olmalı deil mi?Bence bu forum Muslumanlar açısından çok faydalı bir forum, bi defa ateistler olmasa hangi musluman Kurana yanlıştır gözüyle bakabilecek, bu forum sayesinde muslolar Kuranı açıp okuma ihtiyacı duyuyor.Yasasın ateist forum :D

Sitelerde Paylaş
Sen git islami sitelere bak sitelerine gelmemis üye olmamis ateistlerin topuna saldiriliyor. Siz ne bicim internet inceliyorsunuz? Biz burda hic olmazsa yüzünüze söyleyip cevap hakki veriyoruz. Bunu anlaman icin bir akil; Git bir islami siteye gir ateist taklidi yap. Sonra gel bize sizi anlat.

SAYGILAR

Gerek yok bir islami siteye gitmeme ülkemizde var olan en yüksek hitli bir islami siteye sahibim . Bahsettiğiniz mesele forum formatı ile ilgili meseledir. Ateizm köşemiz vardı zamanında forumun mahkeme kararıyla kapatılmasına gerekçeler oluştu. Bazı arkadaşlarımız ifade vermek zorunda kaldı. Zamanında burdan daha sınırsız özgürlük tanıyarak tartışılmasına izin veriyorduk ... Şimdi formatımız farklı . Diğerleride benzer formattadır.

Sitelerde Paylaş
Bizim dinimiz sevgi barış ve hoışgörü dinidir. Mesela seni çok seviyorum jadı ateist olsan bile çok şekersin :acute:

Bu sonuca varmak için epey zorlanmışsındır herhalde.Kurandan bu söylediklerinin hiçbiri çıkmıyor malesef.Sevgi,barış,hoşgörünün yerine şunları koyacaksın: korku,zulüm,katliam

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islam ne kadar kendinden olmayanlara dusman ise, musluman olmayanlar da islama o kadar dusman. ne kadar ekmek o kadar kofte. once cuvaldizini kendinize batiracaksiniz.islam dedigin acayip derecede antipatik,sig,siddet dolu,ilkel bir din.namlunun ucunda olmasi gereken islamdir,hele gunumuz Turkiyesinde

Sitelerde Paylaş
Bizim dinimiz sevgi barış ve hoışgörü dinidir. Mesela seni çok seviyorum jadı ateist olsan bile çok şekersin :acute:

o zaman sen gerçek müslüman değilsin gerçek müslüman müşriklerle dost olmaz onları ilk fırsatta

öldürmek zorundadır bunu ben demiyorum senin kitabın diyor.

tarihinde embriyonic tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...