Jump to content

Ateistlerin İslam düşmanlığı...

Recommended Posts

Bu sonuca varmak için epey zorlanmışsındır herhalde.Kurandan bu söylediklerinin hiçbiri çıkmıyor malesef.Sevgi,barış,hoşgörünün yerine şunları koyacaksın: korku,cihad,katliam

Nerden baktığınıza bağlı at gözlüğüyle bakarsanız göremezsiniz ben görebiliyorum. Sizde birgün görmeye çalışırsanız görebilirsiniz. Ha bunu tek sizmi göremiyorsunuz. Elbette bu bizim hatamız kendimizi anlatamıyoruz. İslam deyince bilmeyenlerin aklına gelen ilk şey kılıç kan savaş figürleri olmuş malesef. Kahramanlık hikayelerine bayılan bir toplum olduğumuzdan islamın öyle oluşundan değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

o zaman sen gerçek müslüman değilsin gerçek müslüman müşriklerle dost olmaz onları ilk fırsatta

öldürmek zorundadır bunu ben demiyorum senin kitabın diyor.

İslama karşı müslüman olmayanlarla işbirliği yapmak başka birşeydir. Müslüman olmayanlarla konuşmak insani ilişkilerde bulunmak başka şeylerdir. İslam tarifine bakarsanız gayri müslinlerle yapılan anlaşmalar komşuluk ilişkileri konusuna anlayabilirsin.

Sitelerde Paylaş
Nerden baktığınıza bağlı at gözlüğüyle bakarsanız göremezsiniz ben görebiliyorum. Sizde birgün görmeye çalışırsanız görebilirsiniz. Ha bunu tek sizmi göremiyorsunuz. Elbette bu bizim hatamız kendimizi anlatamıyoruz. İslam deyince bilmeyenlerin aklına gelen ilk şey kılıç kan savaş figürleri olmuş malesef. Kahramanlık hikayelerine bayılan bir toplum olduğumuzdan islamın öyle oluşundan değil.

Tamer abartma inandigin kitap demiyormu " Ap acik" kitap diye neyini anlamaktan zorlanacagiz? Sen simdi sakin deme benzerini yazsana..

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Senin kendini anlatmana gerek yok,kuran kendini anlatıyor ve benim söylediklerim at gözlüğü takarak görülecek şeyler değil,üstüne basıla basıla,tekrar tekrar,vurgulaya vurgulaya yazılmış hükümler.Bunları es geçip,islam hoşgörüdür,çiçektir böcektir demek için at gözlüğü bile yetmez,gözlerinin bağlı olması gerekir.

Sitelerde Paylaş
Senin kendini anlatmana gerek yok,kuran kendini anlatıyor ve benim söylediklerim at gözlüğü takarak görülecek şeyler değil,üstüne basıla basıla,tekrar tekrar,vurgulaya vurgulaya yazılmış hükümler.Bunları es geçip,islam hoşgörüdür,çiçektir böcektir demek için at gözlüğü bile yetmez,gözlerinin bağlı olması gerekir.

Bedir uhud hendek mekkenin fethi savaşlarında kaç kişinin öldüğünü biliyormusunuz? İnsan öldürmek benim dinimde lanetlenmiştir ve hükmü çok ağırdır. Ama bunu sizlerin bilmesini tabiki düşünmüyorum. Başındada belirttiğim gibi islam bilmeyenler için yılllardır sunulan propaganda gereği kılıç kan savaşla gözlerinizde özdeşleştirilmiş.

Sitelerde Paylaş

Ben maalesef belki de diğer arkadaşlarım gibi bu duruma çiçek böcek sevgi kardeşlik diye bakamıyorum...

En yumuşak dinlerde ve inanışlarda bile izin verilse rahat bırakılsa hepsi en radikal yapıya doğru yavaş yavaş geçiş yaparlar

Hiç bir dini de diğerinden iyi görmüyorum bırakın kitleleri bir kişi bir insan bile din nedeni ile ölüyorsa din kötüdür.... benim için dünya tarihinde de acı ve savaştan başka birşey getirmemiştir bu nedenle anlayışlı saygılıda olmuyorum hepsinede karşı çıkıyorum

nokta.

Sitelerde Paylaş
Bedir uhud hendek mekkenin fethi savaşlarında kaç kişinin öldüğünü biliyormusunuz? İnsan öldürmek benim dinimde lanetlenmiştir ve hükmü çok ağırdır. Ama bunu sizlerin bilmesini tabiki düşünmüyorum. Başındada belirttiğim gibi islam bilmeyenler için yılllardır sunulan propaganda gereği kılıç kan savaşla gözlerinizde özdeşleştirilmiş.

İnsan öldürmek lanetlenmişse eğer,müslümanların hiçbir şekilde savaşa girmemesi gerekir,hatta ceza olarak bile öldürmemesi gerekir.Ancak tarih bunun aksinin örnekleriyle doludur,hatta bize öğretilen tarih osmanlının fetihlerinden ibaret desek abartmış olmayız.Bu fetihlerde kaç insan ölmüştür?Senin dediğin doğruysa zaten müslümanların yatacak yeri yok.Sizin yaptığınız islamı dünya görüşü olarak kabul etmek değil,kendi dünya görüşünüzü islama monte etmeye çalışmak.

Sitelerde Paylaş
İnsan öldürmek lanetlenmişse eğer,müslümanların hiçbir şekilde savaşa girmemesi gerekir,hatta ceza olarak bile öldürmemesi gerekir.Ancak tarih bunun aksinin örnekleriyle doludur,hatta bize öğretilen tarih osmanlının fetihlerinden ibaret desek abartmış olmayız.Bu fetihlerde kaç insan ölmüştür?Senin dediğin doğruysa zaten müslümanların yatacak yeri yok.Sizin yaptığınız islamı dünya görüşü olarak kabul etmek değil,kendi dünya görüşünüzü islama monte etmeye çalışmak.

Siz size öğretilmesini bekleyin ... Merak edip kendiniz öğrenmeyin ve işinize geldiği gibi öğrenin. Tabi size telkinlerle öğretilenlerden sonra bu sonucu çıkarmanız amormal olmasa gerek.

tarihinde Tamer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sallama bak senin kitabında ne yazıyor

Enfal/65:Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et. Eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkar edenlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar anlamayan bir kavimdir.

Bakar/216:Savaş, hoşunuza gitmediği halde, size farz kılındı. Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

senin sadist allahın bizzat insan öldürmeyi teşvik eder

Sitelerde Paylaş

Bir kere, hıristiyanlığı ve öbür dinleri eleştirmediğimiz doğru değildir. Onları da eleştiriyoruz.

Fakat ağırlığı elbette islama veriyoruz.

Neden?

Çünkü nüfusunun %99'unun müslüman olduğu söylenen bir ülkede yaşıyoruz.

Böyle bir ülkede çıkıp da üç-beş bin etkisiz hıristiyanı eleştirip ne yapacağız?

Bu işi hıristiyan memleketlerdeki ateistler yapıyor zaten.

Hatta hıristiyanlık belli bir aydınlanma gördüğü için, hıristiyanların kendileri bile dinlerine özeleştiri yapabiliyorlar.

Zaten ağırlığı hıristiyanlığa verseydik, ''kardeşim biz hıristiyan mıyız, bize ne ondan'' demeyecek miydiniz?

Hatta, ''bakın islamda eleştirilecek şey bulamayınca, ülkemizde hiç hıristiyan olmamasına rağmen onlara laf ediyorlar'' deyip üste bile çıkardınız.

Ayrıca, islama odaklanmamızdan bu kadar rahatsız olmanızın sebebinin, yapılan eleştirilerden ezilip bundan kurtulma isteğiniz olduğu çok belli oluyor.

Acizliğinizi bu kadar belli etmeyin.

İslam, hıristiyanlık gibi çeşitli reform ve aydınlanma hareketleriyle beli kırılıp kiliseye tıkılmış bir din değil.

Bütün sapıklığı ve dehşetiyle insanlığı tehdit ediyor.

İslamdan başka hiçbir dinin inananları, üstlerine bomba bağlayıp sivillere saldırmıyor.

Başka hiçbir dinin inananları, bu kadar hoşgörüsüz ve saldırgan değil.

Başka hiçbir dinin inananları, kadınları kafese sokup erkeğin gölgesi durumuna düşürme meraklısı değil.

Başka hiçbir din, devlet yönetimini kendine göre değiştirmek istemiyor.

Başka hangi dinin peygamberinin Muhammed kadar eşi ve cariyesi var?

Başka hangi dinin peygamberi Muhammed kadar işgalci ve azgın?

İslam, bir insanı değerlendirirken onun vicdanlı biri olup olmamasına değil, imanlı biri olup olmamasına bakacak denli sapık bir din.

İslama karşı mücadele etmek, ateistlikten de önce, bir insanlık görevidir.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateistlerin "özel olarak sadece islamla" sorunları yok...

ha özellikle daha çok ona yüklenmemizin en önemli sebebi, müslüman olmayanların da gündelik yaşantısını (olumsuz yönde) etkilemesidir...

newyorkta yaşayan bir ateist...

sabahın köründe bir böğürtüyle "zorla" yatağından fırlatılmaz, ve aynı böğürtüyü her gün beş kez ve yüksek desibelde dinlemek zorunda bırakılmaz...

her yıl bir ay boyunca tüm yeme içme alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalamaz ve o bir ay boyunca diğerlerinin yiyip içmediği saatlerde yerse ya da alkol alırsa "hayatının tehlikede" olma, yaralanma, en kötü ihtimalle kötü bakışlarla muhatap olma olsaılığının olduğunu düşünmez...

çocuğuna okulda zorla bir din kurallarıyla, gerekleriyle öğretilmez...

kadınların çoğunun başının kapalı olduğu bir mahallede, karısının başı açık ve istediği kıyafeti giymiş halde dolaşması karısının da yukarıdaki riskleri yaşama olsaılığı yoktur...

onun vergisiyle hiçbir hizmetinden yararlanmadığı bir ibadethanenin din adamının maaşı ve elektrik parası ödenmez

yine onun vergisiyle sırf bir dine mensup insanlara hizmet eden, üstelik milyar dolarlık bir kurum oluşturulamaz...

her yıl bir takım insanlar çocukların gözleri önünde üstelik, hayvanları sokak ortasında kesmez

bir ateist olarak başka bir şehre festivale, panele vs. gideceğinde kaldığı otelde binlerce insanın gözü önünde ve üstelik alkışlarla "la yakın la yakın", "tanrı birdir" nidalarıla diri diri yakılabileceğini aklının ucundan bile geçirmez...

vs.... vs....

işte bu "bariz" nedenlerle ateistlerin, üstelik sadece ateistlerin de değil, kendisini hanefi-sünni-müslüman olarak adlandırmayan herkesin, ateist, alevi, hristıyan, musevi herkesin islamla sorunları vardır...

Sitelerde Paylaş

evet ama maalesef isa nın dediklerinin günümüz hristiyanlığı ile ilgili yok ona bakarsan isa ibadet içn taştan binalara ihtiyaç olmadığınıda söylemiştir ama bunu gelde sen vatikan a anlat..

Matta 10:28

Bedeni öldüren, ama canı öldüremeyenlerden korkmayın. Canı da bedeni de cehennemde mahvedebilen Tanrı'dan korkun.

Matta 23:23

"Sizi yılanlar, engerekler soyu! Cehennem cezasından nasıl kaçacaksınız?

Levililer 5:1

'Lanetleneceğini bile bile gördüğüne ya da bildiğine tanıklık etmeyen kişi günah işlemiş olur ve suçunun cezasını çekecektir.

Levililier 5:17

Eğer biri günah işler, RAB'bin buyruklarından birinde yasak olanı yaparsa, bilmeden yapsa bile, suç işlemiş olur; suçunun cezasını çekecektir.

Levililer 7:14

Esenlik kurbanının eti üçüncü gün yenirse sunu kabul edilmeyecek, geçerli sayılmayacak. Çünkü et kirlenmiş sayılır ve her yiyen suçunun cezasını çekecektir.

Levililer 19:20

'Bir adam bir cariyeyle yatarsa, eğer kadın nişanlı, bedeli ödenmemiş ya da azat edilmemişse, ikisi de cezalandırılacak ama öldürülmeyecek. Çünkü kadın özgür değildir.

Sitelerde Paylaş

Islam hoşgörü dini" midir? Kuran'daki "şiddet ayet"leri

Bakara/2/191. Onlari buldugunuz yerde oldurun. Sizi cikardiklari yerden siz de onlari cikarin. Fitne cikarmak, adam oldurmekten daha kotudur. Mescidi Haram'in yaninda, onlar savasmadikca siz de onlarla savasmayin. Sizinle savasirlarsa onlari oldurun. Inkar edenlerin cezasi boyledir.

Ali Imran/3/85. Kim Islamiyet'ten baska bir dine yonelirse, onunki kabul edilmeyecektir. O ahirette de kaybedenlerdendir.

Ali Imran//3/118. Ey Inananlar! Sizden olmayani sirdas edinmeyin, onlar sizi sasirtmaktan geri durmazlar, sikintiya dusmenizi isterler. Onlarin ofkesi agizlarindan tasmaktadir, kablerinin gizledigi ise daha buyuktur. Eger aklediyorsaniz, suphesiz size ayetleri acikladik.

Maide/5/33. Allah ve peygamberiyle savasanlarin ve yeryuzunde bozgunculuga ugrasanlarin cezasi oldurulmek veya asilmak yahut capraz olarak el ve ayaklari kesilmek ya da yerlerinden surulmektir. Bu onlara dunyada bir rezilliktir. Onlara ahirette buyuk azab vardir.

Maide/5/35. Ey Inananlar! Allah'tan sakinin, O'na ulasmaya yol arayin, yolunda cihad edin ki kurtulasiniz.

Maide/5/38. Erkek hirsiz ve kadin hirsizin, yaptiklarindan oturu Allah tarafindan ibret verici bir ceza olarak, ellerini kesin. Allah Guclu'dur, Hakim'dir.

Maide/5/51. Ey Inananlar! Yahudileri ve hiristiyanlari dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlara dost olursa o da onlardandir. Allah zulmeden kimseleri dogru yola eristirmez.

Tevbe/9/5. Hurmetli aylar cikinca, puta tapanlari buldugunuz yerde oldurun; onlari yakalayip hapsedin; her gozetleme yerinde onlari bekleyin. Eger tevbe eder, namaz kilar ve zekat verirlerse yollarini serbest birakin. Dogrusu Allah bagislar ve merhamet eder.

Tevbe/9/29. Kitap verilenlerden, Allah'a, ahiret gunune inanmayan, Allah'in ve peygamberinin haram kildigini haram saymayan, hak dinini din edinmeyenlerle, boyunlarini bukup kendi elleriyle cizye verene kadar savasin.

Tevbe/9/41. Isteyen, istemeyen, hepiniz savasa cikin. Allah yolunda mallarinizla, canlarinizla cihat edin. Bilirseniz bu sizin cin hayirlidir.

Tevbe/9/73. Ey Peygamber! Inkarcilarla, ikiyuzlulerle savas; onlara karsi sert davran. Varacaklari yer cehennemdir, ne kotu donustur.

tarihinde licari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ateistlerin "özel olarak sadece islamla" sorunları yok...

ha özellikle daha çok ona yüklenmemizin en önemli sebebi, müslüman olmayanların da gündelik yaşantısını (olumsuz yönde) etkilemesidir...

newyorkta yaşayan bir ateist...

sabahın köründe bir böğürtüyle "zorla" yatağından fırlatılmaz, ve aynı böğürtüyü her gün beş kez ve yüksek desibelde dinlemek zorunda bırakılmaz...

her yıl bir ay boyunca tüm yeme içme alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalamaz ve o bir ay boyunca diğerlerinin yiyip içmediği saatlerde yerse ya da alkol alırsa "hayatının tehlikede" olma, yaralanma, en kötü ihtimalle kötü bakışlarla muhatap olma olsaılığının olduğunu düşünmez...

çocuğuna okulda zorla bir din kurallarıyla, gerekleriyle öğretilmez...

kadınların çoğunun başının kapalı olduğu bir mahallede, karısının başı açık ve istediği kıyafeti giymiş halde dolaşması karısının da yukarıdaki riskleri yaşama olsaılığı yoktur...

onun vergisiyle hiçbir hizmetinden yararlanmadığı bir ibadethanenin din adamının maaşı ve elektrik parası ödenmez

yine onun vergisiyle sırf bir dine mensup insanlara hizmet eden, üstelik milyar dolarlık bir kurum oluşturulamaz...

her yıl bir takım insanlar çocukların gözleri önünde üstelik, hayvanları sokak ortasında kesmez

bir ateist olarak başka bir şehre festivale, panele vs. gideceğinde kaldığı otelde binlerce insanın gözü önünde ve üstelik alkışlarla "la yakın la yakın", "tanrı birdir" nidalarıla diri diri yakılabileceğini aklının ucundan bile geçirmez...

vs.... vs....

işte bu "bariz" nedenlerle ateistlerin, üstelik sadece ateistlerin de değil, kendisini hanefi-sünni-müslüman olarak adlandırmayan herkesin, ateist, alevi, hristıyan, musevi herkesin islamla sorunları vardır...

duygularima tercuman olmussun. bravo kardesim.inan dogru soyluyorsun,sadece ateistlerin degil diger inancta olan herkesin islamla sorunu var. basli basina bir virus islam

Sitelerde Paylaş
Yok olmadı Elmalılı Tefsirini tefsirini tümden yaptıştırsaydın bari. Kardeşim kim okuyacak on sayfa yazıyı? Sen dilin dönüyor, aklın eriyors kendi kelimelerinle izah etmeye çalış, niye alinin velinin nasıl anladığını anlattığı lafları getiriyorsun?

Ayrıca orada yazanı anlamak için izah eden birine neden ihtiyaç duyuluyor ki? Banane bilmem kimin o Ayetten ne anladığından? Ben okur, ne denildiğini anlarım. Geri zekalı değilim...

Yukarıdaki uzun alıntı silinecektir. Burası çöplük değil...

İslamı ilk savaşının sebeblerini açıp okuyacaksınız insanların mekkeden mallarını ırzlarını nasıl gasp edip müslümanlara hangi çileleri reva gördüklerini ve medineye sürdüklerini açıp okuyacaksınızki islamın ilk savaşının sebeblerini bileceksinizki savaşın kaçınılmaz bir meşru müdafa olduğunu bileceksinizki bu sebeblerden inmiş bir ayeti anlayabilesiniz. Yoksa neyin nasıl olduğunu bilmeden kelime cımbızlar doldurursunuz.

Sitelerde Paylaş

Sizler kelimeleri cımbızlayıp getirip yapıştırın biz yapıştırıncada silin :)

Kolay gelsin size kendiniz çalıp kendiniz oynamaya devam edin. Ben sizleri seviyorum ve sizler içinde Rabbime hoşgörü ve sevgi merhamet dualarımı muhabbetimi eksik etmiyorum. Benim kullanıcı adımı engelleyip silebilirsiniz.

Hepiniz dualarımdasınız.

Sitelerde Paylaş

Tamer cımbızlama konusunda sana katılıyorum yalnız aynı herzeyi müslümanlarda yiyor.Özellikle mucize yumurtlamaya kalktıklarında en ala cımbızcı oluyorlar..

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hristiyanlık aydınlanma geçirmiştir.reform, rönesans hareketlerini oku.isa, bir yanağına vurana öbürünü çevir demiştir.muhammed gibi bedir uhud hendek savaşları yapmamıştır.hristiyanlar gidip bu zamanda sivasta 37 kişiyi diri diri yakmaz.sabahın köründe ezan sesi ile bizi uyandırmaz.5 vakit rahatsız etmez.ramazanda oruç tutmayanları rahatsız etmez.ayrıca müslüman bir ülkede yaşıyoruz.tabi ki islamı eleştireceğiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...