Jump to content

Doğu Meclisi Toplanıyoruz..

Recommended Posts

SAnal Alemde birbirleriyle muhatap olan arkadaşların Artık reelde de görüşmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Foruma giren-çıkan üyelerin tamamı zaten belirli bir gaye çerçevesinde eylemlerini gerçekleştiriyor.

Bu gaye çoğumuz için Kendi gerçeğimizi bulma ya da ''Yalanların'' farkına varmak.

Ancak belirli bir süre sonra sanal alem herkese bıkkınlık veriyor ve çoğu üye ''statik üyeliği'' ya da ''İzleyicini modunu'' tercih ederek elini eteğini çekiyor forumdan.

Bu durumun telafisi reelde görüşmektir diye düşünüyorum.

ARtık üyeler birbirlerini görmeli yüzyüze diyalektik yapmalı.Sinerji gücünü ortaya çıkarmalı.

Binaenaleyh ben şimdilik yakın bölgelerde yaşayan üyelerin buluşmasını istiyorum.

Ben diyarbakırda yaşıyorum ve doğu bölgesinde yaşayan ateist-deist üyelerin burada buluşmaları gerektiğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
Buluşalım hadi. Nerde, ne zaman, saat kaçta? :)

bu sorunun yanıtı buradan açıkça yazılmıyor.. katılımı kesin olan arkadaşlara öm yoluyla ya da msn hatta tel üzerinden veriliyor.. buluşmayı tertipleyen arkadaşa tavsiyem saat ve tarihi çok önceden versen bile tam yerini buluşma günü sabahı söyle millete.. ;) hmm doğuda olaydım gelirdim bende.. :(

Sitelerde Paylaş
Güvenmediğiniz kimseyle görüşmeyin bence ayrıca 3.ateistforum buluşmasını Trabzonda yapmayı planlıyorum bakalım arkadaşlarla görüşüyorum olursa Türkiyede bir tarih yazacağız gibi olaki buluşma olursa doğudaki arkadaşlarda katılırsa seviniriz.
Sitelerde Paylaş
Terörist ne demek lan ?

Analamını biliyor musun ?

Teröre sebep olana terörist denir.

Örneğin ateistin sırf tanrı inancı olmadığı için başının vurulmasını emreden teröristtir.

Bölücülük için terörü kullanana bölücü terörist denir.

Örneğin ateist ile dost olunmasını yasaklayan bölücüdür.

Sitelerde Paylaş
Terörist ne demek lan ?

Analamını biliyor musun ?

Hani Muhammed de müminleri toplayıp putperestlere saldırmış, erkeklerin başını kestirip onların karılarını cariye etmiş ve sonra da hepsinin ırzına geçmişler ya...

Bildin mi Hasip?

İşte buna terör denebilir mesela.

Veya ''allah için'' üstüne bomba koyup da sivil-masum insanların arasında patlatan müslümanlar var ya...

Onları bildin mi?

İşte onların bu yaptıklarına da terör eylemi denir.

Hani kuranda, ''kafirlerle savaşın, bulduğunuz yerde öldürün, ellerini ve ayaklarını çaprazlama kesin'' diyor ya...

İşte bu da resmen teröre kışkırtmaktır.

Daha başka örnek istiyor musun?

Sitelerde Paylaş
Hani kuranda, ''kafirlerle savaşın, bulduğunuz yerde öldürün, ellerini ve ayaklarını çaprazlama kesin'' diyor ya...

İşte bu da resmen teröre kışkırtmaktır.

Yani sebepsiz yere doğrudan masum kafirleri öldürün mü diyor? Yoksa savaş halindeki kafirleri mi kastediyor?

Sitelerde Paylaş
Yani sebepsiz yere doğrudan masum kafirleri öldürün mü diyor? Yoksa savaş halindeki kafirleri mi kastediyor?

Savaş halindekiler için diyor ama o savaşı açan da sizsiniz.

Önce savaş hali için laf ediyor, sonra da savaş çıkarıp ettiğiniz lafı uyguluyorsunuz.

Hoşunuza giden kızla nikahlanıp sonra üç kez ''boş ol'' demekle zinadan yırtmanız gibi.

Her haltı kitabına uydurmakta üzerinize yok.

(Sen müslüman mısın bilmiyorum, öyle olduğunu farzederek yazdım)

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre İslam düzeni=Barış düzeni'dir..

Eğer bir coğrafyada İslam yoksa ve Müslümanların şartlarını kabul etmemişlerse, orada barış da yoktur.. Ve bu durumda tüm gayrimüslimlerin öldürülmesi veya haraca bağlanması gerekir..

Mesela ''kafir'' kelimesi, gerçeği saklayan anlamındadır.. Kimisi bu kelimenin Ateistler için kullanılmayacağını savunur ama bu yanlıştır..

İslam'a göre gerçek(hak/hakikat)=Allah'tır, Allah'ın koyduğu kurallardır, Allah'tan gelendir.. Gerçeği, yani Allah'ın koyduğu kuralları kabul etmeyene kafir denir..

Kuran'da bu tür tanımlamalar, günümüzde kullandığımız Türkçe'nin dışındadır.. Ve farklı bir şekilde ele alınır.

Sitelerde Paylaş

Görüşme talebi desteklenirse Diyarbakırda buluşacağız.

Kimse bi mok yapamaz.

Katılım gösterenler buraya ''ben gelirim'' yazsın ayrıntıları pm de konuşuruz.

not:Ateist ve dinsizler görüşmesi olacaktır teistler katılamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...